PDA

View Full Version : Автобусите и бабите...



rosskata
04-12-2006, 23:30
Така... Ситуация- скапани сте от пропиления ден в даскало и от бурното пиянство снощи... Качвате се в претъпкания автобяс, и тъкмо псувате живота, защото сте на път да го загубите, смазани отстадото или задушени от нечий чеснов дъх, когато -о чудо- виждате празна седалка... \:D/ Затичвате се със сетни сили към нея, и тъкмо да седнете, виждате едва кретаща бабка да се тътри и тя натам... Какво правите... ](*,)

И въобще- отстъпвате ли място вавтобуса? Кога да и кога не? Защо?

korn___
04-13-2006, 05:17
za kakvo da im stavam ?!? ne mojeli da hodqt ? da be hahahaha li4no as sum vijdal kak babka edvam se mukne vijda 4e idva tramvaq i pobegva s takava skosrost 4e 4ak men 6te me isprevari.... ka4va se v tramvaq i pak pova da mi se mukne kat ohliov4e .... stavam samo na maika s deca ili na hora s 4upeni ne6ta 6toto sum vijdal takiva pensineri 4e .... ka4va se 4ovek sus s4upen i gibsiran krak ama tolkova gipsinarn 4e edvam uspqva da se ka4i i nikoi ne stava ... tva na edin moi poznat ... ako bqh as 6tqh taka da gi zaritam sus zdraviq mi krak 4e da im se stori tesen tramvaq !

ledenata_kralicA
04-13-2006, 06:44
най-много мразя някое от тези нагли съществада ми застанат и да ме гледат или изпитателно,или направо на кръв
най-често ставам-ко да ги правиш.....бабки....но ако като вече е твоята спирка и трябва да слизаш и бабето не ще да се мръдне от вратата на претъпкания автобус,е тогава ми идва мн бясно да го напсувамммм :smt013 8) :smt012 8-[

IdontGiveaFuck
04-13-2006, 06:51
Преди ставах доста,но вече не.Само когато видя някоя мнооого 'нещастна' на вид бабичка...при това не винаги!Доста пътувам по рейсовете и ми писна да ме мачкат и тъпкат,особено тези "изморени" баби.Обикновенно се правят колко им е лошо,че не можели да ходят,но видят ли свободно място ще се борят за него ако ще да е в началото на рейса/тролея/трамвая,избивайки всичко по пътя си!Адски нагли са и повечето не заслужават да сядат !

ledenata_kralicA
04-13-2006, 07:00
да, всъщност бабетата са най-нахални и се бутат в навалицата най-много :?

WILD__BOY
04-13-2006, 07:05
Те са:
- нахални
- миризливи
- мрънкащи
- обемни (мъкнат по 4 торби минимум)
- недоволни от младежта

Да си гледат работата. Много мразя да влезна в рейс. Навън 25 градуса, вътре 35 и няма един отворен джам. Що? Щото бабите са с шлифери, дедовците са наххлузили скафандрите и отиват на гости на стринка в Мало Бучино. И ако някой отвори прозореца за малко чист въздух ще го убият, защото може да настинат!

Кат не могат да си седят на краката и са толко изморени къде са тръгнали?

LyLa
04-13-2006, 07:45
Осттъпвам да особено ако бабата е по-възрастна или с бастун няква измъчена
Но най ме дразнят тия които като видят отдалече празно място и могат да те смачкат само и само за да седнат преди някой друг..за такива нахалници няма да отстъпя място ..по-скоро нарочно да седна

`Death`Whore`
04-13-2006, 07:48
Имам една теория. Уважавам възрастните хора, но щом са неспособни да стоят прави или да ходят повече от 5 минути, има лесно решение:
1. Все има някой по-млад роднина или поне син, който да помага на бабата или дядото - веднъж на 2 седмици отива, купува ядене и го занася.
2. Възрастният човек НЕ пътува по време на пиковия час! Ако правят това, почти винаги ще имат къде да сядат! Обаче бабите ходят на пазара точно от 5 до 7.

i'm so excited!
04-13-2006, 08:03
ако бабичката ми е симпатична й правя масто, но ако е някоя нацапана с гримове, с 15 торби и невероятно самочувствие - сядам и въобще не ми пука...
много мразя аз да съм си седнала спокойно и да се качи някое бабе да застане до мене с багажериите и да почне да пъшка, да охка, да скимти ...
а е имало не малко баби, на които освен, че отстъпвам място след тва съм се заговаряла с тях.... :-D

ProstoAz
04-13-2006, 08:32
...Обаче бабите ходят на пазара точно от 5 до 7.
А пък сутрин м/у 6 и 8 ходят с по четири туби за минерална вода! :lol:

Рядко се случва да отстъпя място на някоя баба или дядо, защото често съм толкова скапана, че не ме интересуват другите. Иначе като ме помолят ставам, защото ми става неудобно пред другите хора. Съвсем наскоро един дядо застана над главата ми и почна да диша тежко (беше ял и чесън) и като ме помоли да седне на мястото ми, аз веднага станах - мисля по-добре е да седя права, от колкото 20мин. някой да ми мирише на чесън точно над главата. :?

ledenata_kralicA
04-13-2006, 08:42
...Обаче бабите ходят на пазара точно от 5 до 7.
А пък сутрин м/у 6 и 8 ходят с по четири туби за минерална вода! :lol:

Рядко се случва да отстъпя място на някоя баба или дядо, защото често съм толкова скапана, че не ме интересуват другите. Иначе като ме помолят ставам, защото ми става неудобно пред другите хора. Съвсем наскоро един дядо застана над главата ми и почна да диша тежко (беше ял и чесън) и като ме помоли да седне на мястото ми, аз веднага станах - мисля по-добре е да седя права, от колкото 20мин. някой да ми мирише на чесън точно над главата. :?
а това с тубите с минералната вода всеки ден си го изпитвам на собствената глава,щото училището ми е точно на път за(нз къде ходят за тая вода)и в автобуса е пълно с такива...

midnight...
04-13-2006, 08:46
ако бабичката наистина ми се стори изнемощяла(тфа се случва рядко) ще и отстъпя място, но ако трябва всеки път да ставам щом видя някой който пъшка, охка и се прави на измъчена душа няма да стане
щом не могат да си ходят нормално да измислят друг начин за предвижване, а не точно когато учениците примерно се прибират или отиват на даскало - тъпо е

sladkoto_Eli
04-13-2006, 09:00
Абе ако не съм седнала и им свободно място, и има няква изнемощяла бабка разбира се, че ще я оставя да седне...но ако аз съм си седнала и някоя по4не да ме гледа на кръв, се едно съм длъжна да стана няма да го направя...да седи права... :twisted:

04-13-2006, 09:05
На възрастен човек почти винаги отстъпвам място. Обаче има чести случаи когато има баба или дядо с малко дете. :lol: Под малко дете разбирайте 6-7-8 годишно, не бебе. Та аз правя място да седне възрастния човек който едвам се държи на краката си, и съответно се чува зад гърба ми "Седни баба седни..". Обръщам се и гледам онова дребното седнало и една ехидна усмивка нарамило, а баба му стои до него права и го гали по главата. Леле просто откачих, най ги мразя такива ! Едвам се сдържах да не и вдигна ебати скандала ! http://forum.4at.info/Smileys/default/gen3-cussing.gif

Fena
04-13-2006, 09:07
Ах как ги мразя тея Log-in-и...http://forum.4at.info/Smileys/default/icon_karane-2.gif

miloto_girl_4e
04-13-2006, 09:41
малее.... писнало ми е от такива :!:
вярно е,че и ние ще станем стари ала-бала, но ...
те са толкова досадни ... толкова често ми се случва да съм супер изморена и да искам и аз малко да седна, е ,понякого успявам да седна, но се случва често някой да дойде и буквално да ме вдигне от мястото ми :shock:
"момиченце,би ли станало" ... дори не питат "момиче,може ли да ми освободиш мястото" си? или нещо от този сорт... почти ми заповядват да стана :smt011
отстъпвам място само, ако човека е много възрастен и си личи,че му е трудно да седи прав(да си кажа, че по-често отстъпвам места на дядовците :mrgreen: по-симпатични и кротки са :!: ) или, ако дойде и нагло ме помоли да стана, защото ме е срам да му откажа пред толкова хора... :?
P.S - с нетърпение чакам врачка да види темата, защото тя е фенка на бабите и много ги защитава :mrgreen:

FikyScHetOo
04-13-2006, 09:43
Попринцип ставам, но не винаги...
Дразня се на нахални, стари, досадни бабички, които като застанат на главата ти и почват да обсъждат днешната младеж. Или тези дето симпатично те ръгат с чанти, лакти или каквото там носят. Иначе ми се е случвало и досадна ситуация с дядо:
седя си аз, бързам за даскало и съм си качила единя крак върху другия. Сяда някъв старец, бъта ми крака и почва да ръси на седящия пред него "Какво е това, качват си краката до 7 етаж, до небесата. Какво е това, заради комунизма жените трябва да рабтят, а не да седят..." Мислях много яко да го :smt013 и да му кажа че немога в момента да ора нивата, защото отивам на училище, но....си надух плейъра...

Mem0reX
04-13-2006, 09:50
kato gledam procentite...:)

bulgarche
04-13-2006, 09:57
Когато има други свободни места не си правя труда да ставам. А и почти всеки път има хора, на които им е по одобно да станат...Често ме изпреварват съ ставането, а ако няма как да направя път на човека/бабата ... и аз съм "разсеян" ::: :oops:

white_chik
04-13-2006, 10:31
mnoo rqdko stavam za nekoq baba samo kato sum v mnoo dobro nastroenie.te se butat,v pove4eto slu4ai smqtat 4e sum dlujna da stana za da sednat i daje edno "merci" ne kazvat.zastavat na vhoda i ne murdat,miri6at gadno (ne vsi4ki de)i ako tolko mnoo ne mogat da hodqt kude sa trugnali v 7 4asa sutrin maika im stara :smt013 ot druga strana i az si imam babi i mi e mu4no kato nekoi ne im otstupva mqsto ama...............

Disorder
04-13-2006, 11:26
Ми давайте да ги направим на сапун тогава! Виждам че никой не е способен да си отстъпи мястото мълчаливо без да го прави световен проблем. Голяма работа, че си направил добро на някого и още повече на отрудени възрастни хора, на които би трябвало да сте благодарни или ако не поне да не ги презирате толкова. На къде били тръгнали в 7 часа? Ами дайте да построим някои друг концлагер и да ги затворим всичките там, че да не могат да пъплят и да се пречкат на младото поколение. Ужас! Нито един не каза "да отстъпвам", без да добави колко мрази да го прави понякога. Вие баби и дядовци нямате ли?

Boot
04-13-2006, 11:58
Ми от време на време ставам. Обачее като се прибирам от училище - нивга. На мен толкова ми се спи и съм толкова скапана, че не мога да си държа очите отворени, пък какво остава да стоя права. Не мога да се прежаля, някак си.
Иначеее ако не ми е изморено ставам, ако бабата ми е симпатична и умореният й вид не е фалшиф и престорен.
Но пък често пъти се е случвало като стана бабата да ме избута зверски, за да се намести. Не е гот. :/

magesnik
04-13-2006, 12:19
Aбе я да хващат тройката по посока Орландовци.

Briseis
04-13-2006, 13:14
А да...Ужасни са.Никога няма да забравя как в най-големия студ зимата, ще се качвам аз.И едни дядовци като се заблъскаха.Закъде са тръгнали.Живея в малък град, рядко се возя в автобус,ама като е студено.Не стига, че вече са стари, ами и на автобус се качват.Даже едно момче специално им напари място.И аз като за награда не можах да се кача на автобуса....Само аз.Вървях у -16 20 минути, силен вятър...Добре, че не се разболях...

Sinister_Doll
04-13-2006, 13:42
Obiknoveno ne stavam...
Ako babkata miri6e na prust i nekrologa i visi ot djoba, moje i da stana...
Ako imam dobroto jelanie razbira se.
Tva sa basi naglite pa4i da gi e*a (obrazno kazano)!
Ako zastane do men i me pogledne tujno su6to mojeda stana...
Ako po4ne da mi naglee i da mi cufti i teglq edna mayna.
Edna kifla predi nqkoko dni se ka4va po suvsem normalen na4i, zastva do moqta sedalka, poglejda me i kazva "Momi4e, q stani za da sedma, 4e sum slqpa!"
Kvo, kvo?! :shock: Ot kude znae, 4e sum momi4e?! Pri koeto kazvam "E, ne vi 4uvam, az sum gluha..."

hamilcar
04-13-2006, 13:47
Ако не е някоя нахална бабка и видя,че е с бастун или просто не й е добре ще направя място.Само,че ако е някоя нахална бабичка и ми каже примерно "Я стани да седна защото еди какво си" ееее такива ме побъркват и нарочно си седя и я гледам в очите та ако може още малко да се ядоса.

Swinkenhoffer
04-13-2006, 14:45
в редките случаи, в които се качвам в градския (разбирайте 3-6 пъти годишно ... имам си крака, ебаси :smt016 ) първо, че почти винаги стоя права и второ, ако се случи да седна, то ще е, когато превозното средство е почти празно, за да не ме юркат да ставам после.

както и да е, винаги съм ставала, когато се е налагало ... какво толкова има да прекараш няколко спирки прав/а? увесваш се на дръжките и толкоз. дори и да са от най-нахалния вид - помъкнали 30 бидона с вода и да ме гледат тип "как не те е срам да седиш" - пак ще стана. за какво да се нервирам на разни възрастни хора :-s

Dr. Kazimbutt
04-13-2006, 17:07
Edna kifla predi nqkoko dni se ka4va po suvsem normalen na4i, zastva do moqta sedalka, poglejda me i kazva "Momi4e, q stani za da sedma, 4e sum slqpa!"
Kvo, kvo?! :shock: Ot kude znae, 4e sum momi4e?! Pri koeto kazvam "E, ne vi 4uvam, az sum gluha..."
Тая е била особено "хитра".

stel4eto__
04-13-2006, 17:35
Obiknoveno ne stavam...
Ako babkata miri6e na prust i nekrologa i visi ot djoba, moje i da stana...
Ako imam dobroto jelanie razbira se.
Tva sa basi naglite pa4i da gi e*a (obrazno kazano)!
Ako zastane do men i me pogledne tujno su6to mojeda stana...
Ako po4ne da mi naglee i da mi cufti i teglq edna mayna.
Edna kifla predi nqkoko dni se ka4va po suvsem normalen na4i, zastva do moqta sedalka, poglejda me i kazva "Momi4e, q stani za da sedma, 4e sum slqpa!"
Kvo, kvo?! :shock: Ot kude znae, 4e sum momi4e?! Pri koeto kazvam "E, ne vi 4uvam, az sum gluha..."xaxa tva mi haresa
ina4e po temata:i az ne stavam po4ti nikoga 6toto ne sam im dlajna ako sa se doredili sa 6teli da sednat a pa kato ne sa uspeli-tehen si problem,da se opravqt kak te si znaqt.i kakto ve4e po4ti vsi4ki kazaha,4e teq miri6e6tite,mranka6tite,grimiranite kato nekvi faraoni,s 10 torbi i prave6ti se na super izma4eni i mnogo izstradali nai gi mraza,za6ttoto sa adski mngoo prevzeti i ujasni,napravo nz ](*,)

machoka
04-13-2006, 17:53
Е страхотни сте, нямате равни, най-добрите сте, трепете всичко :evil:

Бива ли такова неуважение, от имащи себе си за порастнали хора?

Роска,
Ти може и да си прекарала бурна пиянска вечер и да си седяла цял ден права - виждаш как се чувстваш. Ами бабите, които са така 80+ години? Хайде постави се малко на тяхно място.
Повярвай ми, няма да хванеш разширени вени ако отстъпиш мястото си.

Ледената_кралица
Гледам, много ти е негативно мнението за 'бабите' :evil: Ами когато майка ти стане такава? Я си представи - влизаш в автобуса и виждаш следната картинка: Майка ти, на 82 години, изморена, връща се от някъде и моли за место, а разглезена, напушена и окичена с грозни железа /пиърсинги/ пикла и каже най-нагло "Е няма пък, кранто" и продължава да си мляска нагло дъвката ... те на, аз да съм наоколо, директно и зашливявам шамар :idea:


Tva sa basi naglite pa4i da gi e*a (obrazno kazano)!

Не ти отива на годините да говориш така. Първо порастни и навърши поне 16, пък после имай безочието да говориш така за когото и да било, камо ли за хора, заслужили 50-тократно повече от теб /и когото и да било друг 'младеж или пикла'/ да бъдат на тоя свят, най-малкото пък да използват мястото за седене.

--------

Наглостта пък на някои старци е още по-безочлива и грозна, това е дори по-необяснимо от вашата. Те поне се очаква да са по-зрели, но са същите овце, мухи без глави що се отнася за това.. Ей богу, ще ме смачкат докато се докопат до седалка, дори да си седя най-мирно встрани.
Добре че доживях момента да си пална количката сутрин, да си пусна парното, да си надуя лудата музика и лудия бас от който трепери всичко вътре и цял ден да джиткам из града като бял човек :? Поне, според готиния ароматизатор мирише на пролетен морски бриз, а не на катафалка, както в повечето средства от градския транспорт.

А, като стана дума за тях, да споменавам ли че точно тези автобуси, с които ми се налага да пътувам - зимата умирГаш от клинч, лятото ти иде да разбиеш стъклото за да поемеш глътка въздух?

Абе пародия... пародия на малките пишлегари, имащи себе си за много важни и не уважаващи по-възрастните, лишени от капка възпитание и култура, пародия на изкуфелите старци, пародия на смърдящите средства, в които съжителстват заедно..

Изкарайте си книжки, вземето за начало колата на мама и тати и ще заживеете като бели хора, вЕрвайте ми!

:evil:

vra4ka
04-13-2006, 19:25
Естествено, че отстъпвам!
За мен това си е елементарно възпитание. Това са си морални ценности.
Това, че сега има някой,който да ви издържа и вие си позволявате да обиждате възрастините хора, на които абсолютно всяка стотинка е ценна, просто показва наистина колко деградирало е обществото ни.
Как искате те да ви уважават, като вие ги наричете ПАЧИ и тн.
Ако всеки помагаше на някоя баба да пресече улицата да се качи на автобуса или да седне, те въобще нямаше да са нахални.
Извинявайте, но тук малко потребители са на повече от 25.
В разцвета на силите си сте!!! А само мрънкате, че хора с по 60 години по-големи, са ви заели местата ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
Да не копаете на нивата, да не тичате всеки ден по 50 км, че така ви се късат краката като станете???????
Ако сега толкова ви се седи незнам на 70 как ще изглеждате.

А и като човек навърши 66 вече да не качва в автобус! Това в парламента да го приемат, а ? А всички твърдите, че сте либерални и широко скроени.....

Старите хора, както и малките деца се нуждаят от внимание и разбиране, защото точно в този педиод са най-уязвими. Бъдете малко хора- помогнете на някой, купете една китка цветя от бабата на Графа, усмихнете се на едно дете.

Престанете да бъдете толкова егоистични и се научете да харесвате нещо, което не е ваш тип.

SweetBunny
04-13-2006, 19:52
Ama napulno podkrepqm mnenieto na machoka i vra4ka :!:
Az naistina putuvam izkliu4itelno rqdko, no vinagi bih napravila mqsto na nqkoi po-vuzrasten 4ovek :shock: Kolkoto i dosadni da vi se struvat, za men tezi hora imat pravo ](*,) Moje li VIE da ste tolkova bezskrupulni :roll:
Tezi stari hora sa jivqli tolkova mnogo, jivotut im e tolkova truden. Parite im ot pensiqta sa tolkova, kolkoto na nas ni stigat samo za drehi :shock:
Tolkova sa onepravdani, edva vurvqt, jivotut im e tolkova preeban...a kfo, nie da ne im napravim mqsto da sednat...Da, ima i nahalni, no ako se zamislite s pravo sa si takiva 8-[ i jivotut gi e napravil takuv, ne nqkoi drug :evil:
Kfo a? Ne mojete da stoite pravi li, a ina4e mojete da bqgate, te mogat li :smt012 ? Muknat voda i s tova vi draznqt, taka li be :-k mi muknat, kato nqmat pari da si kupqt :? Te edva sedqt na kraka, vie nai-naglo mi se oplakvate kfi idiotki bili babite...Ebahti samo4uvstvieto det si imate i ne se vijdate vie kfi ste egoisti ...
Kfo im se nahvurlihte taka grubo vsi4ki? ](*,)

SweetBunny
04-13-2006, 20:06
айде тихо, защото съм убеден, че ти не ставаш никога в автобуса, а си от ония момиченца, които като се качат с приятелките си и започват да квичат на умряло и дразнят всички...
Bre...
i 4udq se otkude si tolkova sigoren 8-[ ](*,)
Bez da me poznava6...

Sinister_Doll
04-13-2006, 20:11
Purvo 16 imam, blagodarq.
Vtoro starcite (pove4eto) me otvra6tavat istinski mnogo!
Nagli sa, mirizlivi sa, nahalni sa, dosadni sa i izob6to ne 6ta da slu6am kolko sa im visoki pensiite! Imam si pra baba na 90 godini (da mi e jiva i zdrava milata, ama i tq e su6tata) i po gradski transport ne se ka4va, nie i pazaruvame...
Aaam, malko se otklonih ot temata.
Az sum rodena v Krasna Polqna. Ka4vam se v 72, namiram si svobodno ugul4e, kudeto po 4udo nqma tumba mangali i si sqdam spokoyno. Pristiga mi 70 (ili pove4e) godi6en hermafrodit, koyto miri6e na protiven babe6ki parfum i grima sus noj4e da go sturje6 i po4va da ti zapovqdva da stane6 za da si nastani tq debeliq zadnik tam! Ami da ne e habila tolkova energiq da se grimira... Ima6 li na ideq kvi 4udovi6ta nagli, ujasni, protivni se ka4vat tam?! Ne znae6 za kakuv AD ti govorq, ne moje6 da me razbere6.
I mn dobre znaq, 4e nqkoy den (moje bi) i az 6te ostareiq i nqkoq teenka 6e q e gnus ot men... Puka mi, men 6te me e gnus ot zelenata i kosa primerno.
Stari sa, nemo6tni sa, sujalqvam gi, no vuzrastta ne im dava pove4e prava ot kolkoto na men. Tva dali 6te stana ili ne zavisi ot moeto dobro jelanie. Do uk sme, ne jelaq kontaki s tqh. Tova, prez koeto sa minali te, i az 6te go mina i nqma da pretendiram, 4e 50 godini pove4e me pravqt pove4e 4ovek.
Nenavijdam starci, no kakto otbelqzah, za nemo6tnite stavam, 6ot mi stava jal.

magesnik
04-13-2006, 20:18
В трамвай номер 3 има място за всички да ходят тама да се возят.

IdontGiveaFuck
04-13-2006, 20:19
Страшно много пърувам по рейсове и явно съм се озлобила достатъчно към тях!

Хайде някой да пътува между 12-13 часа към центъра да види каква лудница е.Още по-зле е вечер между 18:00 и 20:00 просто не се живее в рейсовете към Младост,Дружба и т.н.Ако изобщо успееш да се качиш в рейса те размазват на място..и то побеснели бабички и дядки.Блъскат те,настъпват те,вдигат скандали за щяло и нещяло. :evil: От доста време не съм срещнала в превозно средство възпитан стар човек.Лятото когато е + 40 градуса,задушавайки се от жегата в рейса искаш да отвориш прозореца,нооо те не ти дават,защото щели да се разболеят. :? Друг мой случай за които даже бях пуснала тема във форума...Возя се в тролей 5-адска тъпканица както винаги.Хванала съм се за една седалка и до мен има някакъв стар човек.По едно време както си пътувам той почна да ми крещи и да ме бие без никаква причина! Кво е това?После да им отстъпвам място?Не може да дойде супер нагло и да ми каже "стани да седна".Няма да стане просто...ако ме помоли учтиво тогава-да!
Както писах във първия си пост-за мнооого старите и немощни хора ставам...!Може да съм егоистика,невъзпитана и не знам си ква,но съм се нагледала на простотия от тяхна страна !

party_girl
04-13-2006, 20:25
Естествено, че отстъпвам!
За мен това си е елементарно възпитание. Това са си морални ценности.
Това, че сега има някой,който да ви издържа и вие си позволявате да обиждате възрастините хора, на които абсолютно всяка стотинка е ценна, просто показва наистина колко деградирало е обществото ни.
Как искате те да ви уважават, като вие ги наричете ПАЧИ и тн.
Ако всеки помагаше на някоя баба да пресече улицата да се качи на автобуса или да седне, те въобще нямаше да са нахални.
Извинявайте, но тук малко потребители са на повече от 25.
В разцвета на силите си сте!!! А само мрънкате, че хора с по 60 години по-големи, са ви заели местата ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
Да не копаете на нивата, да не тичате всеки ден по 50 км, че така ви се късат краката като станете???????
Ако сега толкова ви се седи незнам на 70 как ще изглеждате.

А и като човек навърши 66 вече да не качва в автобус! Това в парламента да го приемат, а ? А всички твърдите, че сте либерални и широко скроени.....

Старите хора, както и малките деца се нуждаят от внимание и разбиране, защото точно в този педиод са най-уязвими. Бъдете малко хора- помогнете на някой, купете една китка цветя от бабата на Графа, усмихнете се на едно дете.

Престанете да бъдете толкова егоистични и се научете да харесвате нещо, което не е ваш тип.
съгласна,но не мислиш ли че ще е доста несправедливо/меко казано/ ако някоя от бабите току-що става от пейките на спирката/седяла е 15 минути/.А ти цял ден си обикалял като ненормален и се молиш да има свободно място в превозното средство.И идва тази "изнемощяла" бабка
и почва да ти пъхка и офка колко е изморена.Естествено е да й отстръпиш мястото,но как ще се чувстваш ти?

machoka
04-13-2006, 21:00
Purvo 16 imam, blagodarq.
Vtoro starcite (pove4eto) me otvra6tavat istinski mnogo!
Nagli sa, mirizlivi sa, nahalni sa, dosadni sa i izob6to ne 6ta da slu6am kolko sa im visoki pensiite! Imam si pra baba na 90 godini (da mi e jiva i zdrava milata, ama i tq e su6tata) i po gradski transport ne se ka4va, nie i pazaruvame...
Aaam, malko se otklonih ot temata.
Az sum rodena v Krasna Polqna. Ka4vam se v 72, namiram si svobodno ugul4e, kudeto po 4udo nqma tumba mangali i si sqdam spokoyno. Pristiga mi 70 (ili pove4e) godi6en hermafrodit, koyto miri6e na protiven babe6ki parfum i grima sus noj4e da go sturje6 i po4va da ti zapovqdva da stane6 za da si nastani tq debeliq zadnik tam! Ami da ne e habila tolkova energiq da se grimira... Ima6 li na ideq kvi 4udovi6ta nagli, ujasni, protivni se ka4vat tam?! Ne znae6 za kakuv AD ti govorq, ne moje6 da me razbere6.
I mn dobre znaq, 4e nqkoy den (moje bi) i az 6te ostareiq i nqkoq teenka 6e q e gnus ot men... Puka mi, men 6te me e gnus ot zelenata i kosa primerno.
Stari sa, nemo6tni sa, sujalqvam gi, no vuzrastta ne im dava pove4e prava ot kolkoto na men. Tva dali 6te stana ili ne zavisi ot moeto dobro jelanie. Do uk sme, ne jelaq kontaki s tqh. Tova, prez koeto sa minali te, i az 6te go mina i nqma da pretendiram, 4e 50 godini pove4e me pravqt pove4e 4ovek.
Nenavijdam starci, no kakto otbelqzah, za nemo6tnite stavam, 6ot mi stava jal.

Еми не е така, мило синистърче..

Поздрави за 16-те ти млади и зелени годинки, да доживееш още минимум 5 пъти по толкова ти пожелавам и да се превърнеш в 'миризлива, нагла, досадна, злобна, миришеща, отвращаваща бабушкера' :shock: Как ти звучи?

Мисли си каквото си искаш за тях, мнението ти е достатъчно наивно и детско по този въпрос, това е факт. Неуважението ти граничи с глупост в момента, няма да се обиждаш естествено, ама аз трябва да си го кажа. Всички ставаме рано или късно такива, такива стават хората, изнемощяли от честен труд през живота си, а не гримираните и наркоманизираните ти поп/метъл/еди какви си милионерски звезди - боклуци.


Stari sa, nemo6tni sa, sujalqvam gi, no vuzrastta ne im dava pove4e prava ot kolkoto na men.
Точно напротив, ама това го няма като писан закон, за това трябва просто да имаш култура за да го направиш.

Пп. не ми казвай, че не знам какво означава, защото 14 години вече се лашкам като животно по миризливите авто морги, наречени български градкси транспорт и знам далеч по-добре какво е от теб, защото по-голямата част от деня ми минава в пътуване. Винаги седя прав и повярвай ми - нямам нито разширени вени, нито съм припаднал от умора.

exploitedteen

ставаме понякога, ама някаква бабка да дойде и най- нахално да ми заяви, че трябва да й отстъпя място... НЕ, не трябва... всичко това е израз на добра воля...
Вместо да показваш арогантност, можеш просто да им се присмееш вътрешно и да отстъпиш. Особено пък на баба, не на дядо.. Най-малкото е кавалерско, после е етикета към по-възрастните и накрая вече е самото възпитание. Пък ако не ги притежаваш или не желаеш да ги покажеш напук, просто го кажи, та да не се хабя да пиша.

ВСЕКИ има право да се вози в автобус, това, че са възрастни, не означава, че трябва да си седят и да плетат по цял ден!

Dr. Kazimbutt
04-13-2006, 21:01
Понякога отстъпвам мястото си, понякога - не. И аз съм се нагледал на простотия, наглост и нахалство, проявени от страна някои възрастни хора.
Когато съм ставал, за да може някой старец да седне, винаги съм го правил, защото аз съм искал, а не защото са ме карали. Не правя място на нахалници.

machoka
04-13-2006, 21:16
Ами добре, значи просто имаме различнии схващания, може би просто различно сме възпитани.

Аз правя мЕсто на по-немощните от мен, независимо дали са нагли или не. Ти недей.
Възпитанието си и позициите прилагам към всеки индивид, независимо стар, млад, възрастен, нагъл. Не ги разграничвам и групирам, моралните ми принципи са едни и се налагат върху всички.

penywise
04-13-2006, 21:29
"Момченце, може ли да седна?"

"Ми ако си намериш място сядай..."

machoka
04-13-2006, 21:33
аз нямам възпитание...

Имаш, ама гордостта ти в случая не ти позволява да го покажеш :D

Ти знаеш, че на възрастна жена трябва да станеш, и ще го направиш, но не и ако тя те 'застави' да го направиш.. защото самочувствието ти бива сгазено.. и се чувстваш засегнат.. и ай веднага, 'кой съм аз, че ще ми заповядваш' :D

но това е само привидно, аз се надсмивам на такива ситуации вътрешно и ми доставя удоволствие да срещна в погледа на околните същото. Така или иначе ставам, просто защото така е редно, но често хората, за които го правя не го заслужават.

`Death`Whore`
04-13-2006, 21:58
А аз искам да се оплача от транспорта и от пътуващите в него.

Вечер има само по 2 лампи светнати в доста рейсове, а някои хора искат да четат. Да не говорим, че негъзарските рейсове /например 120, с който ходя на лекции/ се клатят и понякога ми става лошо.

Да не говорим за гнусните погледи на циганите, на дъртаците и т.н. Как може да е пълно с толкова педофили и гнусни хора?

Dr. Kazimbutt
04-13-2006, 22:45
Ти знаеш, че на възрастна жена трябва да станеш, и ще го направиш, но не и ако тя те 'застави' да го направиш.. защото самочувствието ти бива сгазено.. и се чувстваш засегнат.. и ай веднага, 'кой съм аз, че ще ми заповядваш' :D

Това важи и за мене. Не ме кефи да ми казват какво да правя и това си е.

teenkopele
04-13-2006, 22:48
Ако видя, че бабата или дядото са по-стари, отстъпвам мястото си. :P

teenkopele
04-13-2006, 22:55
Ако видя, че бабата или дядото са по-стари, отстъпвам мястото си. :P

по- стари от какво?? от теб ли?? :lol:

Хахаахах :lol: , не. Имам предвид такива едни грохнали. :mrgreen:

Disorder
04-14-2006, 10:33
Явно само Machoka има капка възпитание. [-o< [-o< Хората като ни говорят, че нашето поколение е неморално и невъзпитано ние само смеем и отричаме, но...май няма да е излишно някои хора да се позамислят.
Sinister doll останала съм с впечатлението, че си умно момиче, но арогантността ти ме изненадва. Не го казвам за да те обидя.
Айде със здраве и бъдете малко по-толерантни към възрастните пък и не само към тях. Никога не би ти навредило ако се държиш възпитано.

`Death`Whore`
04-14-2006, 10:41
Да, обаче ако си бил на лекции 6-8 часа и носиш тежък куфар, не ти е добре и си адски уморен, не мислиш за възпитание.

teenkopele
04-14-2006, 11:28
малее.... писнало ми е от такива :!:
вярно е,че и ние ще станем стари ала-бала, но ...
те са толкова досадни ... толкова често ми се случва да съм супер изморена и да искам и аз малко да седна, е ,понякого успявам да седна, но се случва често някой да дойде и буквално да ме вдигне от мястото ми :shock:
"момиченце,би ли станало" ... дори не питат "момиче,може ли да ми освободиш мястото" си? или нещо от този сорт... почти ми заповядват да стана :smt011
отстъпвам място само, ако човека е много възрастен и си личи,че му е трудно да седи прав(да си кажа, че по-често отстъпвам места на дядовците :mrgreen: по-симпатични и кротки са :!: ) или, ако дойде и нагло ме помоли да стана, защото ме е срам да му откажа пред толкова хора... :?
P.S - с нетърпение чакам врачка да види темата, защото тя е фенка на бабите и много ги защитава :mrgreen:

Такива нахали има, не е истина! :o

:arrow: Преди време Слави пусна един лаф... като някой стар човек иска да седне и ти каже примерно: 'Стани, че ме болят краката', питаш го: 'А вие отстъпвали ли сте място като сте били на моята възраст?' и той/тя ще ви каже 'Да.' ...и вие тогава: 'Еми за това ви болят и краката!' :smt005 Може да звучи супер тъпо сега, но колко съм се смял на това не е истина! :lol:

soul
04-14-2006, 15:32
Аз попринцип ставам,защото ми става жал.А и не ми се занимава да се разправям с няква бабка,която ако не и отстъпиш място почва да вика:"Как може?Колко лоши са днешните младежи!" и понеже преобладаващата част от пътуващите са баби и дядовци веднага се съгласяват.А на мен ми е неудобно да се карам с възрастни хора,които всъщност дори няма да ме изслушат

ycMuBkaTa
04-14-2006, 16:27
В повечето случаи отстъпвам място на възрастни хора...даже и когато съм скапана, ама кво да правя заложено ми е...

snooppy_f
04-14-2006, 17:18
Ааааах тия как ги обичам!Просто ми цъфтят ф очичките като ги вида се ръгат да седнат.Ма неее, то добика ше мине през мене да седне на неква шибана седалка...лелеле как им се заканвам...в автобусите си като на бойно поле ...особено от лъвов мост към нас (овча купел)

Death_F
04-14-2006, 17:37
Баба в автобус = Баба пред лекарски кабинет! :evil:

FlowerinesS
04-14-2006, 17:50
Попринцип уважавам възрастните хора,разбирам ги,зле им е,ама извинявай,скапана след училище със 7 -килограмова чанта на гърба в препълнения автобус правостояща..не нъм съгласна.На тях не им е леко,ама и на мене не ми е.и все пак ако ме помолят ставам.Ама много ме подразни следната ситуация:Вчера една бабичка се качва от задната врата,но аз не я бях видяла.Усещам как някой отзад ме побутва по рамото/меко казано 'побътва',той направо ме блъскаше/и се обръщам и накъв мъж на около 45 ми вика:"Виж бабичката,айде ставай" и аз като я видях естесвено станах,ама много странно защо тоя пръч реши,че аз трябва да стана,не той /при положение ,че и той не е някъв 'изнемощял' а и бабичката беше по-близо до него #-o #-o #-o #-o :smt018 :smt018 [-( :-k /

vra4ka
04-14-2006, 18:47
Явно само Machoka има капка възпитание. [-o< [-o< Хората като ни говорят, че нашето поколение е неморално и невъзпитано ние само смеем и отричаме, но...май няма да е излишно някои хора да се позамислят.


Е как, ние сме най-велики ](*,)
То в днешно време е модерно да си невъзпитан, да плюеш старите хора, да надсмиваш по-малките.......
После обаче се претендира, че си умен, че много разбираш нещата....... [-(

xxcataractxxx
04-14-2006, 19:38
Лелее, вие тука много добре нареждате старите хора, а? Ами я си представете, след 50 години, как вие същите едвам се качвате в рейса/трамвая/тролея и някъв/някаква пикльо/пикла се е опнал/а на две седалки и не ви обръща внимание или нарочно ви се подиграва? Как ще се почуствате тогава? Ще стигнем и ние тази възраст, тогава всички ще запеем тяхната песен, mark my words...

А иначе, нашето поколение наистина е невъзпитано и морално деградирало. I spit on my generation, I spit on my fucking generation...

tra^la^la
04-14-2006, 21:41
НЕ понасям досадните бабички!НЕ ставам от мястото си.НЕ ми пука!

rosskata
04-14-2006, 21:42
Роска,
Ти може и да си прекарала бурна пиянска вечер и да си седяла цял ден права - виждаш как се чувстваш. Ами бабите, които са така 80+ години? Хайде постави се малко на тяхно място.
Повярвай ми, няма да хванеш разширени вени ако отстъпиш мястото си.

:shock: :shock: :shock: Мачок,Ще съм ти адски благодарна аконамериш някъде МОЕТО мнение по въпроса, което, смея да твърдя, не съм изразила досега.
Писах
:Ситуация: Зададох въпрос. Някъде да пиша дали ставам или не?Дали отстъпвам или не? Ами не съм казала никъде и не знам защо сирешил, че не отстъпвам място , или пък че ще ми стане нещо. [-X

Възпитана съм така, че да уважавам старите хора. Винаги съм ствала когато видя някой възрастен човек , мъкнещ чанти или креташ едвам... Единствено има вероятност да не стана, когато ме болят краката( болят ме много брутално , имам плоски стъпала) или когато не виждам, че наблизо има възрастен човек.

](*,) :? :evil: :evil: :evil: Искам само да изразя възмущението си от тези, които така злобно нареждат възрастните хора. След 10-12 години баща ми ще е на 60... Да взема да го гръмна или какво, за да не се пречка на някакви нагли,невъзпитани и адски цинични хлапета, за които техните баби и дядовци са излишни и гнусни... Не знам, просто нямам думи. ](*,) :shock:

Sinister doll, пожелавам ти да доживееш до 70 години, да отгледаш деца и внуци, да си болна и немощна, да секачиш нанякой автобус ,с ужасни болки в краката, и да пътуваш половин час права, само защото някакви нагли хлапета си мислят, че са много уморени, щото са търкали цял ден стола в даскало. :?
Представи си майка си и баща си след 20-30 години... Гнусно, а? :smt012 Предлагам ти да гизаколиш да не смущават душевния ти мир със старческите си глупости... ](*,)

lainagovna
04-14-2006, 21:43
аз отговорих на тва . -> Ще се направя че не я виждам.
ама тва е когато съм седнал. иначе ако не съм седнал -> Да се оправя, аз сядам!

lainagovna
04-14-2006, 21:50
а бтл екс сети ме че и аз ставам някой път ама рядко.

rosskata
04-14-2006, 22:01
абе големи моралисти се навъдиха някои, ама аз пак ще си кажа понякога ставам, понякога като ме издразнят не ставам и то напук...

:? Между другото, и на мен ми се случва да не стана напук- като дойде някой и ми се рзбучи че не съм станала, почвам да буча и аз. В такъв случай ставам само ако въпросната бабка е наистина грохнала.
Но това е много рядко.

А за морализма- сори ама да наречеш някой възрастен човек гнусен мазен и досаден, и да кажеш едва ли не че са пзразити някакви , и живеят само да дразнят младите- е извинете, но умът ми не го побира просто какъв човек може да го каже това... :-k Помислете малкоза вашите баби и дядовци, за родителите си... Така ли искате да се отнасят с тях??? :|

InFerNal`LuLu
04-14-2006, 23:01
ami po princip poe4eto vreme sym prava v avtobusa/tramvaq ma kat sedna e sry ma nema se mrydna kolkoto i da mi myrnkat i pu6kat na glavata prosto 6tot moe bi togava mrazq si4ko i si4ki i sum napravo razmazana ](*,) no ina4e bix stanala samo ako babeto ne moe se dyrji na krakata si no se pak ne mrunka 4e nqma kade da sedne ...

`Death`Whore`
04-15-2006, 05:45
Обаче има хора на средна възраст, които са гнусни и имам чувството, че нарочно сядат до мен. И ми говорят как силната музика ми увреждала ушите, като че ли съм малоумна. Или веднъж някаква жена ме питаше за някакъв билет без да се съобрази, че човек когато чете книга, не е уместно да го питаш глупости.

KiLLeR_InSTiNkT
04-15-2006, 14:34
Зависи на каква баба ще попадна - ако е някаква добродушна с бастун мога да й отстъпя място, ама ако е някаква наконтена, злобна, с много торби и нагла просто ще се направя, че не я виждам и ще продължа блажено да си къртя до мойта спирка...

Sapphir
04-15-2006, 17:11
az nqmam nishto protiv babite i dqdovcite ama zashto podqvolite sa se natupkali v reisa v 7 chasa sutrinta da gi eba tochno kogato sichki uchinichi otivat na daskalo i si e dostatachno natupkano .. shtoto izperkalite sa naspali v 5 i v 7 reshili da idat na drugia krai na grada da si kupat sirine s 5 sottinki po evtino ot onova koeto se prodava pred tqh ujas ujasno e v tupata 16ka v grad plovdiv sme kato nqkvi stridi sutrin.. da ne govorim za linia 37 koiato prosto dartak ako nqma vutre i reis nqma ! ujas ..

teenkopele
04-15-2006, 21:50
Най-добре ще е да направят автобуси за възрастни и за млади хора. :mrgreen:

SummeRLove08
04-16-2006, 01:05
Осттъпвам да особено ако бабата е по-възрастна или с бастун няква измъчена
Но най ме дразнят тия които като видят отдалече празно място и могат да те смачкат само и само за да седнат преди някой друг..за такива нахалници няма да отстъпя място ..по-скоро нарочно да седна
same way...

thirteen
04-16-2006, 01:18
poprincip da , daje i bez da me molqt kato vidq che nqma kade da sedne.. staam si kvo.. mlado devoiche sam pripkam o6te.. :)