PDA

View Full Version : наводнения 2005



04-13-2006, 08:57
по философия имам да правя проект за наводненията миналата година. някои знае ли откъде мога да намеря снимки? освен това, може да разкажете, ако имате някакво преживяване свързано с наводненията.

04-13-2006, 09:25
преживявания? Не, бях в Испания миналото лято и не съм бил свидетел..
Снимки съо не мога да ти дам, но мога да те наведа на някои размисли по темата..

Хората променят климата със своята дейност. Горят изкопаеми горива, изгвърлят парникови газове в атмосферата, секат гори...
Климатът се променя.
Дългото равновесие, продължило от последния ледников период досега по вси4ко ли4и е към края си.

няколко градуса в пове4е напомпват атмосферата с енергия, пове4е вода се изпарява и вали като дъжд, изсе4ените гори ве4е не могат да задържат по4вата и това създава условия за свла4ища...

гъстотата на населението расте, и това създава условия за много жертви в слу4ай на бедствие.
Всяко действие ражда равно по големина и сила и обратно по посока противодействие.
Хората раззрушават равновесието в средата, която обитават и средата реагира на това по на4ин твърде неприятен за хората.

"ще строим завод, голям завод"... резултата е налице. ураганите стават по- големи, ледниците се топят, магнитното поле на Земята се дестабилизира, земетръсите за4естяват, валежите се увели4ават и е време 4овека да сърба попарата, която е надробил в процеса на индустриализацията.

04-13-2006, 11:08
dam kato vsqka velika naciq predi nas vreme i nie da si otidem rano ili kusno prirodata ste ni zatrie :)

FuckThePolice
04-13-2006, 18:05
Mi ako iska6 Info slu4ki i snimki ot navodneniqta moje6 da mi pi6e6 na maila 4e v foruma ne vlizam 4esto

Vania_velingrad@abv.bg