PDA

View Full Version : Protivoza4atu4nite



04-14-2006, 20:03
Iskam da popitam zadaljitelno li trqbva da otida pri lekar za da mi gi predpi6e ili moje i bez recepta?I ako trqbva da hodq preglejda li te ili kakvo?Molq vi kajete mi i ako znaete kolko struvat i receptata i hap4etata!Blagodarq vi:))

`Death`Whore`
04-14-2006, 20:05
Глупаво момиче! В червената лента отгоре има "Търсене". Пишеш там "противозачатъчни". Писала съм почти всичко за противозачатъчните поне в 2 теми.

Въпрос: от къде реши, че рецептите се заплащат?

Moderated by miloto
т.2 от Правилника :!:

Composure
04-14-2006, 20:16
да бе и аз да науча че рецептите се плащат то бива бива ама чак толкова :-s глупава работа :)

Barbie
04-14-2006, 21:18
spored men e jelatelno da ti gi predpi6e lekar...rabotqt na hormonalna osnova...tui 4e ne moje da pie6 kakvoto ti padne...moje bi otiva6 pri GP-to i to ti kazva kude i pri kogo da hodi6...ili puk ako si ima6 li4en genekolog. :)

Мрън
04-14-2006, 21:39
Да задължително трябва да отидеш на лекар! За да си сигурна, че нямаш някакви проблеми и за да ти препоръчат хапчета, които навярно ще са най-добрите за теб според възраст и гинекологично състояние.

Освен това лекарят ще ти обясни за приема и всичко, което ще ти каже ще е правилно и вярно, а няма да ти пишат глупави и объркани отговори по форумите!

Самата консултация не е нищо страшно - ще си поговори с теб и ще те погледне на ехограф. Не боли и дори не е неприятно, така че не се шашкай. Ако е свестен лекар и досега не си ходила на гинеколог ще ти препоръча да си направиш и цитонамазка. За да си 100% сигурна, че всичко си е ОК.

Мрън
04-14-2006, 21:42
А на Барбито искам да кажа, че не работят на хормонална основа, а това са си хормони, които оказват влияние на процесите регулирани от тях! И изобщо не е нужно да ходиш при личния и да питаш за гинеколог. Има и частни клиники, има и съвети от родители и познати. Вземането на направление не означава посещение на гинеколога, при който личния те прати.