PDA

View Full Version : Moderated: В кой период на месечния цикъл е най-голяма...



PpPpP
04-16-2006, 21:42
V koi period sled mese4niq vi cikal ima nai golqma veroqtnost ot zabramenqvane .

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 7 от правилника!
Благодаря!

djigi
04-16-2006, 21:46
14тия ден
Я да се добавя, че аз как го забих..... не е точно казано 14тия ден, но около него

04-16-2006, 22:18
не е вярно за 14-тия ден.До 10-тия ден,не че няма опасност,а вероятността от забременяване е по-малка.

ProstoAz
04-17-2006, 09:52
Най-голяма е вероятността да се забременее до 2 дни след овулацията!
При редовен (28-дневен) цикъл овулацията настъпва на 14тия ден (считано от началото на последната менструация) и 2 дни след нея опастността от забременяване е най-голяма, защото именно в този период яйцеклетката се намира в маточните тръби, където става оплождането. Имайки предвид, че сперматозоидите могат да живеят около 2-3 дни е добре да се знае и че, ако момичето е правило небезопасен секс 2-3 дни преди овулацията, отново вероятността да се забременее е голяма! Така че като обощение бих казала, че най-голям риск за евентуална бременност представляват дните от 12 до 16 (считано от началото на всяка менструация)!
НО на много (да не казвам почти всички) момичета месечният им цикъл е нередовен, следователно и овулацията се измества (не е точно на 14тия ден), което може да доведе до една нежелана бременност. Така че сметки с такова нещо - трудно можете да си направите. Естествено има начин - ако момичето измерва температурата в ануса си всяка сутрин може да уцели напълно точно овулацията - когато тя е настъпила температурата би трябвало да се е повишила (с около 1 градус, ако се не лъжа). :wink:

pussy_reni
10-29-2007, 14:20
A само да ви попитам.Възможно ли е да забременея ако правя секс и след 3 дни ми доиде цикъла.И следВащия ми закъснява.извинявам се за тъпия въпрос,но моля ви да ми отговорите!!!!

foreverr
10-29-2007, 16:24
около 14 ден-това се нарича овулация и това е период в който зрялата клетка напуска яйчника и се насочва към фалопиевите тръби.

foreverr
10-29-2007, 16:26
A само да ви попитам.Възможно ли е да забременея ако правя секс и след 3 дни ми доиде цикъла.И следВащия ми закъснява.извинявам се за тъпия въпрос,но моля ви да ми отговорите!!!!Винаги е възможно, но в твоя случай възможноста е малка, но пак има такава!

MoN4E_LiMoN4E
11-05-2007, 10:01
еми все пак зависи колко дни ти е цикъла и долу горе по средата поне аз така знам :neutral: