PDA

View Full Version : Информация за Kline и Gline



CucAgMuH
04-18-2006, 08:33
Така... След като прочетох доста глупости в тема за Gline и Kline, мисля да дам светлина по въпроса, за да не се заблуждавате един друг(в отделна тема, защото заветната вече е заключена, а не успях да се включа навреме - бях доста заета с девелопмънта на един сайт). И така - започваме:

Kline - Забранява достъпа до определен сървър от мрежата(поради флууд/абюз/инвайт и т.н.). Може да се слага за всчкакви периоди от време(не е "по принцип за 24 часа" както някой беше споменал в онази тема). Логично дефинирам е в минути, с точна дата и час в който е сложен. Всеки Kline си има reason(причина), която е написана - просто чете внимателно за да разберете какво ви се е случило, ако има линк - то там най-вероятно е решението на проблема ви. Ако не направите нищо да решите проблема си, то очаквайте известно време след като ви изтече наказанието да получите нов Kline(този път - за повече време). С Kline админите и операторите се опитват да ви насочат вниманието към проблема който имате и проблемите който създавате на другите потребители, като ви дават срок(такъв в който да не можете да ползвате сървъра им) за да го решите. Да чакате да изтече наказанието и да не направите нищо, за да си отстраните проблема си е чиста глупост. Най-много да си докарате перманентен Kline. Нещо наистина важно е това че Kline може да бъде remote kline - тоест ако имате kline на един сървър, а останалите от мрежата са настроени да "приемат" информация за kline от този сървър, то вие ще имате бан и на останалите сървъри. В този момент kline невероятно много прилича на gline, а(макар че при опит за свързване все пак изписва Kline)?

Gline - глобален бан. Не ви позволява да се включите към мрежата, към която се опитвате независимо от кой сървър. Също си има причина и може да е временен или постоянен. Пак е препоръчително да следвате инструкциите в reason-a ако има такива.

Политиката на ratbox-a е да се използват глобални KLine вместо gline. При получаването им е добре да отстраните причината която ги е предизвикала, след което да изчакате да изтече наказанието ви и после да продължите да си чатите щастливо. А ако имате някаква странна причина и/или прекалено дълъг срок за kline/gline тогава вече търсете помощ от хората с права в мрежата(бил съм свидетел на kline за 201000 минутки, което си е доста, при положение че проблема се отстранява за 5 мин)

pickpocket
04-18-2006, 08:45
мерси за инфото.Доста ще ми помогне

FeelTheBeat
03-15-2007, 14:40
Супер... Имам Джи-Лайн... #-o :smt013
Само че, дори не разбирам защо ?!
Пише ми това :
*** G-lined
-
|15.03|†17°40°23† -irc.net-surf.net- *** Banned RFC 1918 Violation http://www.faqs.org/rfcs/rfc1918.html (2007/3/15 13.57)
Някой, ако може да ми помогне защо съм го получила, да ми обясни... [-( :-k

Forslor
03-15-2007, 17:14
:lol: ми те са ти дали пояснениe ЗАЩО. Ти какво искаш да ти пратят лично е-mail , да ти се обадят по телефона ...да ти драснат някой друг ред в SKYPE :lol:

Amigo0o
06-29-2007, 09:51
Абе момичето може да не е виновно просто някои от локалната мрежа да е спамил и така всички горят.