PDA

View Full Version : Нормално ли е...



04-18-2006, 11:17
Нормално ли е при нередовна менструация да не ми дойде повече от 2 и половина месеца ако преди това съм била на диета и съм свалила 10 кг? :oops: И моля ви само не ми казвайте да ходя на лекар

sho6olinKa
04-18-2006, 12:08
ami na kolko si? po princip kato svalq6 kilogrami s glad se gybqt super mn ve6testva v tqloto i nai-ve4e vitamini... no neznam dali ima ne6to ob6to s cikalata ti...vapreki 4e ne e dobre da ne ti idva... sled tova super mn 6te ti varvi i moje i da te boli korema..., za6toto qi4nicite se redyvat vseki mesec, a sled kato ne ti e idvalo te 6te "zarabotqt" i dvata po edno i sa6to vreme i togava ne te vijdam..., no ne se pla6i vsi4ko si idva na mqstoto..., I NAI-VAJNOTO NE SE PRITESNQVAI I NE SI GO NABIVAI V GLAVATA TOVA, 4E NE TI IDVA-VSI4KO SE OTRAZQVA.......!

SheLLia
04-18-2006, 12:19
колкото и ще да ти е нередовна менструацията не е нормално да не ти дойде 2 месеца.единственото нещо от което може да се притесняваш е не само бремеността.една моя приятелка с нередовен цикъл си мислеше че е нормално да не и идва по 5-6 месеца.сега е на 22 и след посещение на гинеколог се установи че не може да има деца.това не е шега,колкото и да не ти се иска ИДИ НА ЛЕКАР!

SheLLia
04-18-2006, 12:23
...искам още нещо да допълня,ако толкова се притесняваш да отидеш на лекар другото нещо с което може да опиташ е да си купиш противозачатъчни.те се пият в такъв случай като твоя,ако до 2-3 седмици не ти дойде вече ходенето на лекар е неизбежно

`Death`Whore`
04-18-2006, 12:25
От строга диета може да се получи дисбаланс.

Barbie
04-18-2006, 14:20
slunce, qqqqqqqqqqqq kaji kolko si kilca...i tiq 10kg za kolko vreme gi svali, za6toto ako e za po-malko ot 3 meseca...da, moje i da e ot tova...No ne ti preporu4vam cikalut ti da se e naru6il zaradi dietata, za6toto tova moje da ozna4ava, 4e 4rez gladyvaneto si nary6ila rabotata/funkciqta na qi4nicite...koeto i4 ne hubavo...
6te6 ne 6te6...6e ti kaja 4e e dobre da ide6 na 4i4o doktor

InSOMnIAaa
04-18-2006, 14:54
imam priatelka koqto i idva daje i na 3-4 meseca! No moje da se dulji i na tova che si otslabnala imam poznati koito sa si imali takia problemi i mislq che e za lekar!

djigi
04-18-2006, 19:50
На организма ти му са нужни определен процент мазнини, за да действа нормално и ако чрез тази диета си ги "изгубила" е възможно да ти спре. Все пак наистина би трябвало да отидеш на лекар! Защото ако сега започнеш да се тъпчеш- знаеш колко ще е фатално. Пък и пак е възможно да не ти дойде... А все пак е много възможно и да не е от отслабването....
А да добавя, защото сега прочетох едно мнение за противозачатъчни... в никакъв случай!!!! Това да отидеш в аптеката и да си вземеш каквито и да е таблетки ще е най-голямата грешка! То има много хубави хапчета, обаче те не задължително са "твоите хапчета". За такова нещо виганти консултация с лекар. А м/у другото в такава ситуация не е 100% сигурно, че ще ти дойде след като изпиеш блистерчето (думи на генеколог)

_wait_and_bleed_
04-19-2006, 02:49
kato bqh v 8mi klas i az napravih tazi glupost-da otslabna s okolo 10kg i ne mi doide 7 meseca.otidoh na ginekolog i lekarkata mi izpisa hap4eta,koito mi pomognaha.o,zabravih da spomena ,4e mi biha i ingekcii.otivai vednaga na lekar.

Мрън
04-19-2006, 12:46
...искам още нещо да допълня,ако толкова се притесняваш да отидеш на лекар другото нещо с което може да опиташ е да си купиш противозачатъчни.те се пият в такъв случай като твоя,ако до 2-3 седмици не ти дойде вече ходенето на лекар е неизбежно
Това изобщо не е решение! И не излизай с номера, че като пиеш хапчета имаш редовна менструация! Това изобщо не е истинска менструация, а кървене предизвикано от променените нива на хормоните и реакцията на маточната лигавица към тях! За да имаш деца трябва да имаш овулация, а не просто на всеки 28 дни гащичките ти да се цапат с кръв!