PDA

View Full Version : Дайте малко хелп плз че ми трябва за утре



HoTsoT
04-18-2006, 17:57
На4и имам да пиша нещо като доклад за вътрематочни средства против забременяване тоест спирали.Ако някой намери подробно инфо да ми даде линк плз

google___________
04-18-2006, 18:08
ei mi proveri v google..sig 6te ima ne6to tam...uspeh v turseneto :)

djigi
04-18-2006, 18:24
Има малки пластмасови и медни средства с различна форма, които се поставят в матката и по този начин спират ембриона да се имплантира и да се развива в бебе. Вътрематочните предпазни средства (спирали,песари) се предпочитат от много жени. Различните модели спирали и песари имат различен срок на годност, най-често 3-5 години. Спиралата осигурява дълготрайна защита. Подходяща е за дълготрайна моногамна връзка, която не крие риск от инфекции, предавани по полов път. Последните модели спирали освен чисто механично действие отделят и биологично активни вещества. Спиралата задължително се поставя от акушер-гинеколог. Трябва да се има предвид, че матката може да отхвърли спиралата и да настъпят междуменструални кръвотечения. Спиралата създава предпоставки за възникване на възпаление и за извънматочна бременност при употреба от нераждали жени, а по-късно при износване на бременността нерядко се наблюдава отлепване на плацентата. Спирали и песари не трябва да се използуват от неженени жени, от жени с повече полови партньори, при кръвотечение от половите органи, при възпаление и тумори на половата система. След поставянето им нерядко за няколко дни се появява преходно кървене и болка ниско в корема. Менструациите обикновено са по-обилни.


Източник http://www.ladypill.com/pred.php


Аз да добавя от мен, защото съвсем скоро ходих на едно женско събиране с генеколожка. И тя обясняваше че тези новите спирали "освен чисто механично действие отделят и биологично активни вещества" могат да се поставят и при момичета, които не са раждали, обаче били по-скъпи (300лв.) и с по-голям срок на годност (5г.) => един вид за да си ги "избиеш" тези пари не е много практично да си я сложиш за две години и после да решиш да я махнеш. Името на тези спирали, ако не се лъжа, е Мирела... нещо с М... както и да е! А също така процента за предпазване е 87, не съм сигурна, но е под 90.