PDA

View Full Version : Зачервяване по лицето като петънца ...



Данчо
04-18-2006, 18:46
Искам да питам тъй като ми се появи някакъв обрив на лицето и имам малка температура дали е възможно да е салмонела тъй като вчера като си варих яйца въпреки ,че ги изчаках 6-7мин бяха суровички ...
Иначе болки нямам никакви ,нито отпадналост(е имам малка ама то щото съм на диета а и днес тренирах после 2 часа физическо в даскалото после 1 час ходене бързо темпо ...) само мускулна треска на гърдите (вчера прекалих с лицевите опори и чвно е от тях ...).И днес в даскало приятелите ми казаха ,че ми се зачервява лицето и има малки точици ...Веднага отидох при леля ми която е мед. сестра ама за мой късмет не беше на работа ,след това се качих до кожната която ми помогна преди за косата и нея я нема от там цела Надежда минах да стигна до другата клиника и джипи то го немаше :(
Майка ми казва ,че при саломонелата те боли много корема (бащами бог да го прости преди е боледувал) обаче четох ,че има и леки форми и ...Иначе се съмнявам и в 2 други неща ...
Вчера за рожедния ми ден пих малко водка около 100мл ама това за около 2-2:30 часа и то с няколко коли и след това 1 бира и после след 4 часа пък пих бърнар(съдържа л-карнитин,витамин Б6,екстракти от зелен чай и грейпфрут и още работи ...)тъй като ми се тренираше и понеже си бях добре не бях фиркан даже и не бях и замаян (принципно аз въобще не пия ама са за рождения ми ден нямаше как ...) и се съмнявам от това да е защото от тогава са минали доста часове (около 20!),другото което е днес сутринта след тренировка се изкъпах измих си лицето със сапун след това пияна за бръснене и се обръснах хубаво и после тъй като кожата ми беше сухичка си сложих от 1 тоалетно мляко тъй като не намерих крем в нас (майка ми си го беше взела нейния а моя свърши :( ) и ме съмнява да не е станала лошата кобинация тъй като тоалетно мляко беше доста старо (може би на 2 години но от него преди съм си мазал тялото и съм нямал оплаквания ...) но видимо му нямаше нищо нито като миризма нито нищо ...
Еми това е утре ще ходия на лекар но до тогава се пак искам ако мога да изкарам малко инфо ...
Значи самите зачервявания са на определени места - торбичките под очите по бузите (там са като петънца) и са неравномерно пръснати като от ляво са повече на брадичката и на челото няма ...
Друго , друго езика ми забелязах ,че е побелял от горе от няколко дена но все нямам възможност да вида от какво се дължи но най-вероятно си мислия ,че е от недостиг на някой вещества в организма ми тъй като съм на диета и се лишавам от доста работи...
Най-вероятно е крема де но остават температурата и езика (за езика съм сигурен ,че не е от сега за температурата не знам но аз по принцип през лятото съм си топличак а и си я мерих след като се прибрах от ходенето до поликлиниките бях се загрял доста тъй като якето ми макар ,че си го взех защото мислех ,че ще държи по хладно загрява доста ...)

DrSmurph
04-18-2006, 21:50
езика ми забелязах ,че е побелял от горе от няколко дена.


Все си мисля, че се самонаблюдаваш много. Езика ти може да е обложен при две основни състояния. Щом си на диета по-вероятно е да се дължи на това. Ако не е то означава, че или имаш проблеми със стомаха или имаш бактериална инфекция на ГДП. Съчетанието обложен език и температура обикновенно се отнася км второто състояние.

Не развивай ХИПОХОНДРИЯ а си гледай живота. Стига с този безмислен фитнес. Намерете други начини за спорт! Стига и с тези диети! Те могат само да Ви навредят!

Данчо
04-19-2006, 04:28
езика ми забелязах ,че е побелял от горе от няколко дена.


Все си мисля, че се самонаблюдаваш много. Езика ти може да е обложен при две основни състояния. Щом си на диета по-вероятно е да се дължи на това. Ако не е то означава, че или имаш проблеми със стомаха или имаш бактериална инфекция на ГДП. Съчетанието обложен език и температура обикновенно се отнася км второто състояние.

Не развивай ХИПОХОНДРИЯ а си гледай живота. Стига с този безмислен фитнес. Намерете други начини за спорт! Стига и с тези диети! Те могат само да Ви навредят!

Мерси за отговора ...
Значи оказасе алергичен шок .Имам алергия към алкохола (не знаех!) а препаратът за акне който използвам съдържа алкохол 40% :)И като добавия ,че предишния ден пих малко алкохол ...А за диетата и фитнеса просто искам да отслабна тъй като за бала искам да изглеждам добре а фитнеса ми е най-лесния начин и отнема най-малко време ...За диетата съм съгласен де,доста съм изчел ама с какво може да ми навреди фитнеса :)