PDA

View Full Version : не понясям сестра ми !!!!!



In4iTu_
04-18-2006, 20:32
Имам нужда да споделя с някой, затова реших тук да си излея мъката, гнева, както искате го наречете...Не мога да търпя повече сестра ми. Имаме една година разлика, което не е много, но не мога да я издържам вече.Преди 30 мин. излязох от банята бясна.Защо?Преди да вляза да се къпя помолих Славена(сестра ми) да ми пусне няколко песни да си ги слушам в банята/понеже си прекарахме тонколонка там, за да слушаме музика от компютъра/Естествено не ми пусна нищо от това, което исках.Пусна ми Arash, Jessy McCartney, но не и Evanescense или 3 doors down... И това не е нито първия, нито ще е последният път, в който това изчадие ми прави напук...Адски много ме нерви, понякога ми идва да я заколя с кухненския нож.Не стига, че нямаме отделни стаи, спим в една, ами и постоянно се заяжда с мен за какво ли не...А най-гадното е че, имам чувството, че ме използва.Когато става въпрос за писане на есета, съчинения и т.н. много ме обича, защото знае, че мога да ги напиша;когато ще има контролно по английски пак аз и помагам и защо?Да се осере, когато аз поискам нещо, толкова малко - да ми пусне 2 песни....
Съжалявам, че ви занимавам с това, но просто трябва да кажа на някой, а само във форума мога да го напиша в момента....

pickpocket
04-18-2006, 20:41
следващия път и го кажи и би трябвало нещата да се оправат.
п.п. успех

In4iTu_
04-18-2006, 20:46
Мерси за съвета, но досега съм и бучала/случва се доста често, вече ми е като ежедневие/...Постоянно се караме, дори и до бой стигаме....това сестра ми е някакъв звяр..Вие имате ли такива проблеми?

magesnik
04-18-2006, 20:48
Че вие нищо не сте видяли кои братя ше се сбият за последните останали клечки за уши. :lol:

FikyScHetOo
04-18-2006, 21:25
In4iTu_ и аз бях така с мойта сестра, но вече се оправяме по-добре. Покажи и че тя неможе без теб и че тя е важна за теб. Всичко става с компромиси и усмивки...покажи и че тя неможе без теб...късмет

djigi
04-18-2006, 21:27
Много малко са хората, които нямат проблеми с братяа и сестрите си! Но колкото и да не съм вярвала като по-малка идва един момент, в които започвате да се обичате и т.н. Не и се ядосвай, подминавай ги тези неща! Аз деля стая с брат ми (2 год, по-малък) но поне компа ни е в хола.... ми свикнали сме си! Толкова години все сме в една стая и вече сме стигнали до консенсус по някой въпроси! И все пак тя ти е сестра, не можете ли да си говорите! Да и ги кажеш тези неща на нея, без обидите разбира се!!!! То каквото и да направиш няма да се разбирате идеално, но все пак опитай да се подобрят малко от малко нещата.....

pipi`e`golqma
04-18-2006, 21:39
Еми просто един ден седнетеи поговорете много сериозно върху сички тея неща,който ни каза на нас и съм сигурна,че и тя ще ти каже каквото има и ще се разберете. Просто трябва да си споделяте и да бъдете задружни

rosskata
04-19-2006, 23:32
:? Уф и моята не мога да я трая...
Обаче си мисля, че братята и сестрите са необходимо зло. Искаме или не, те са едни от най-близките хора в живота ни. Аз съм сигурна, че ако изпаднеш в кофти ситуация, сестра ти ще ти помогне, както съм сигурна за моята... Въпреки че сме вдигали тричасови скандали със замеряния и истерии заради чорапите в коридора... :roll:

piko1
04-20-2006, 00:14
хаха това е наи забавното когато имаш брат или сестра не зависимо дали е по малък/а или по глям/а от теб
аз като се сетя че до преди две години съм се тепъл със моята сестричка като луд ми става много смешно
тя е зодия лъв и мога да кажа че лъвовете като станат
от грешната страна на леглото нещо им е криво и искат
малко да се по збият със първия срешнат
може да е 4 години по малка от мен но винаги ме побеждава
каквото и да правя :mrgreen: това със музиката го знаем
понеже тя слуша чалга а аз харесвам рамщаин и Evanescence
лимпбизкит браник изобщо слушам всичко без чалга
интересно е че тя има повече песни от мене на компа
е вярно че от време на време слушам малко чалга
ма като си пиян е друго
лошото е че сега е в дом и разбирам колко много означава тя за мен
моето мнение е че според мен не мразиш сестра си просто е не възможно
ако не го проумеш сега ще го разбереш по късно
когато тя не е около теб

kit-f-kat
04-20-2006, 07:57
Бе и аз съм така със сестра ми , но и намирам цаката .. покажи и че не е тя "шефа" и ще видиш как ще почне да се държи с тебе по-добре :)) УСпеХ

In4iTu_
04-20-2006, 14:27
За брат съм съгласна, че е яко O:) Ако сестра ми беше момче щеше да е много яко...Нямаше да има скандали за блузки, поли, обувки и т.н. И всеки щеше да си има стая и да не пипа нещата на другия.Днес пак се скарахме...Тва тъпо същество, не знам от къде ми е изровила дневника и го прочете...Аз си влизам в стаята и гледам скъпата ми сестричка си чете най-спокойно МОЯ дневник... Sorry че ви занимавам с простотии. Изобщо не знам защо я пуснах тая тема - просто бях много ядосана и трябваше да си излея яда някъде...

In4iTu_
04-20-2006, 14:30
Бе и аз съм така със сестра ми , но и намирам цаката .. покажи и че не е тя "шефа" и ще видиш как ще почне да се държи с тебе по-добре :)) УСпеХ
Може да дадеш малко съвети как да и покажа, че не е шефа? Междодругото, само за инфо, да кажа, че вече не мога и да я бия...Понеже аз съм си по-нисичка..тя е по-висока и като ме ритне с тея си дълги крака.... :-s

teenkopele
04-20-2006, 16:42
Резни я 1, 2 пъти и дано се сети. :mrgreen:

sarang
04-20-2006, 17:21
За брат съм съгласна, че е яко O:) Ако сестра ми беше момче щеше да е много яко...Нямаше да има скандали за блузки, поли, обувки и т.н. И всеки щеше да си има стая и да не пипа нещата на другия.Днес пак се скарахме...Тва тъпо същество, не знам от къде ми е изровила дневника и го прочете...Аз си влизам в стаята и гледам скъпата ми сестричка си чете най-спокойно МОЯ дневник... Sorry че ви занимавам с простотии. Изобщо не знам защо я пуснах тая тема - просто бях много ядосана и трябваше да си излея яда някъде...
хахаха, аз пък преди много исках да имам сестра, мислех си, че е по-хубаво, защото с брат ми така сме се биели, че просто... Нямало е да има скандали за поли, блузки и т.н., обаче те уверявам, че поводи за караници винаги се намират. Не е полът причината. А както вече казах, ние с брат ми толкова пъти сме се карали много жестоко, сега пак де, но нещата сега не са както преди. Ти не спомена на колко години сте. Уверявам те, че с времето нещата ще се оправят, ние с брат ми сега сме много добри приятели, макар че пак се поскарваме от вреем на време, поддържаме форма, но бързо ни минава. А начинът да се справиш със сестра си не е да и викаш, да и се караш, да я обиждаш и т.н., а да пробваш с разбиране. Нали знаеш, блага дума железни врати отваря. Ясно ми е колко е трудно да се постигне това, да не избухваш, да не викаш, но си заслужава поне да опиташ. Знам, че сте в тази възраст, в която и двете сте много раздразнителни, но се опитайте поне малко да смекчите караниците помежду си. След време ще осъзнаете, че сте си най-близки на света, колкото и невероятно да ти звучи.

sarang
04-20-2006, 17:29
Бе и аз съм така със сестра ми , но и намирам цаката .. покажи и че не е тя "шефа" и ще видиш как ще почне да се държи с тебе по-добре :)) УСпеХ
Може да дадеш малко съвети как да и покажа, че не е шефа? Междодругото, само за инфо, да кажа, че вече не мога и да я бия...Понеже аз съм си по-нисичка..тя е по-висока и като ме ритне с тея си дълги крака.... :-s
С бой няма да се оправят нещата, дори да можеш да я биеш. А можеш да и покажеш, че не е шефът, като не и се връзваш за всичко, покажеш и, че номерата и нямат ефект върху теб. Просто не се оставяй да те върти на малкия си пръст, ако го прави, а всеки път, като усетиш, че се опитва да те изкомандва, не се поддавай. Разбира се, не тръгвай да се караш с нея, а просто и обясни спокойно, че няма да стане както тя е решила, а ще трябва и двете да вземете дадено решение. Всичко това не е лесно за изпълнение, изисква доста практика и вероятно често ще се проваляш, но не бива да се отказваш.
Успех!

hamsterka
04-20-2006, 18:21
normalno e da ne moje6 da q ponasq6 ponqkoga,ta nali ste dvama razli4ni 4oveka..ne ste ednakvi.i ne mislq 4e te izpolzva za6toto se pak ti e sestra...taka 4e ne mislq 4e problema ti e tooolkova golqm..

In4iTu_
04-21-2006, 15:17
normalno e da ne moje6 da q ponasq6 ponqkoga,ta nali ste dvama razli4ni 4oveka..ne ste ednakvi.i ne mislq 4e te izpolzva za6toto se pak ti e sestra...taka 4e ne mislq 4e problema ti e tooolkova golqm..
Ам права си, че проблемът ми не е голям, знам, че в този форум има хора, които имат 100 пъти по-големи проблеми от мен, но просто трябваше да споделя с някой и реших, че това е мястото :P

sweety_sf
04-22-2006, 00:34
успокой се :) аз имам две сестри х) с едната 3 г. с другата 6г. разлика х) не си говорим от месеци, като изключим караниците, скандалите посреднощ и разни подобни... ако си говорим то значи се е случило нещо гадно с момчета и се сдобрим за 2-3 дни и тва е... ако не искаш и ти така по-добре поговорете... пък явно и вие имате разногласия в музиката... х) за късмет имаш една сестра... помисли само какво би било ако са 2.. :lol: :-# :lol:

favor_91
04-22-2006, 20:34
ами имам подобен проблем...на 15 сам и имам брат на 17...понякога е непоносим...остави тва 4е ме бие на тупан а на компютъра да седна ве4ер...оо забрави...освен това никога ми не е помагал в училище но аз си имам тактика...изловя го за някое негово нарушение и като ме издразни го клиукара на нашите...и чак после му идва акъла в главата 8)
П.П> но все пак идва !

In4iTu_
04-23-2006, 14:15
успокой се :) аз имам две сестри х) с едната 3 г. с другата 6г. разлика х) не си говорим от месеци, като изключим караниците, скандалите посреднощ и разни подобни... ако си говорим то значи се е случило нещо гадно с момчета и се сдобрим за 2-3 дни и тва е... ако не искаш и ти така по-добре поговорете... пък явно и вие имате разногласия в музиката... х) за късмет имаш една сестра... помисли само какво би било ако са 2.. :lol: :-# :lol:

Амм...вярно, че твоя проблем е два пъти по-голям O:)

Boot
04-23-2006, 15:33
Ти пък. За некфи си песни.
Между мен и сестра ми такива епически войни са се водили, тоооолкова сме се карали и били. Ама това не ми пречи да си я обичам (Дет'Курво, обичам те бе животноооо)
И на мен ми иде да я заколя понякога, ама ебаси... сестра ми е. Помагала ми е. Супер много си се разбираме по принцип.
И ние делим една стая, ама се трае. И се свиква. Не е страшно.
Пък ако не действат твоите добри намерения следващия път не й пиши есестата и прави тиха стачка. Ще се научи, възпитание трябва :)

`Death`Whore`
04-23-2006, 16:45
И аз те обичам, Ханко!

Научете нещо, деца - когато повече от един човек живее на едно място, не може да няма караници и разногласия. Същото е и ако 2-ма или повече човека общуват достатъчно често - все пак сме хора.

ода
04-24-2006, 12:00
:)

това е защото ти завижда! може и да не го осъзнаваш но е така! и аз имам по-голяма сестра... знам какво е... ЗАВИЖДАТ!!! тъпи крави :)... още не съм намерил начин да се справям със сестрата... но поне мисълта че ми завижда ме грее... !!!

тези които не са съгласни с мен... да отговорят на въпроса: защо винаги единия дразни другия? навсякъде по света караниците започват от завистта на едното дете към другото дете!!! няма друго обяснение!!!!

nepoznata
04-24-2006, 17:54
:lol: spoko i nie s brat mi se izbivame, no mnogo se obi4ame, s vremeto tezi ne6ta 6te namaleqt, nevazmojne e da ne se karate nikoga, no puk edin den 6te si spomnqte za kakvi gluposti ste se karali i bili i 6te se smeete \:D/

Sabrina27
04-24-2006, 17:59
Lele kolko poznato mi zvu4i... Mi zamini nqkude za 1-2 sedmici (naprimer za selo prez lqtnata vakanciq). Pri men pomaga i posle moeto 4udovi6te e milo i dobri4ko... vremenno. Osven tva spri da i pi6e6 doma6nite. Da ne si i tam nqkfa sluginq :evil:

In4iTu_
04-25-2006, 10:18
Osven tva spri da i pi6e6 doma6nite. Da ne si i tam nqkfa sluginq :evil:
Ами много е лесно да се каже...Като и кажа, че няма да и пиша домашните отива при майка ми и почва: "Мамо, Инна не иска да ми помогне, а пък аз не мога да го направя сама..." и майка ми естествено: "Инна помогни на Славена, не виждаш ли, че иска да и помогнеш..." Гррр :x

Sabrina27
04-25-2006, 15:08
Mi i pri men be6e taka. V takuv slu4ai kazvam na maika mi: Az su6to imam doma6ni koito trqbva da pi6a, ne moje li sega nqkoi drug da i pomogne." Posle otivam nqkude i se pravq 4e u4a (4eta si nqkoe spisanie koeto sum skrila v u4ebnika). Znam 4e malkite sestri4eta sa golemi gadnqr4eta v pove4eto slu4ai. Dori v momenta sestra mi mi durpa stola da stavam ot komputara :x

Edna sestra na zver4e
04-25-2006, 15:32
:)

това е защото ти завижда! може и да не го осъзнаваш но е така! и аз имам по-голяма сестра... знам какво е... ЗАВИЖДАТ!!! тъпи крави :)... още не съм намерил начин да се справям със сестрата... но поне мисълта че ми завижда ме грее... !!!

тези които не са съгласни с мен... да отговорят на въпроса: защо винаги единия дразни другия? навсякъде по света караниците започват от завистта на едното дете към другото дете!!! няма друго обяснение!!!!

Eee tuka ve4e ne sum mn suglasna. Az su6to imam sestra koqto e s 5 godini po-malka ot men i neprekusnato e po konkursi i nalqvo-nadqsno (razbira se vinagi pe4eli) i vupreki tova 70% ot vremeto kogato sme zaedno se karame i biem. Misulta mi e 4e go pravim ne za6toto az i zavijdam ili za6toto tq mi ima zub, a prosto za6toto taka ni xaresva :smt005 :smt005 ne sega seriozno - mislq 4e kolkoto i da se karat bratqta i sestrite edni s drugi to tova e za6toto mn se obi4at,no poradi fakta 4e sa neprekusnato zaedno ponqkoga go zabravqt! Vijte "Malkulm" naprimer :smt004

piko1
04-25-2006, 15:40
:)

това е защото ти завижда! може и да не го осъзнаваш но е така! и аз имам по-голяма сестра... знам какво е... ЗАВИЖДАТ!!! тъпи крави :)... още не съм намерил начин да се справям със сестрата... но поне мисълта че ми завижда ме грее... !!!

тези които не са съгласни с мен... да отговорят на въпроса: защо винаги единия дразни другия? навсякъде по света караниците започват от завистта на едното дете към другото дете!!! няма друго обяснение!!!!

Eee tuka ve4e ne sum mn suglasna. Az su6to imam sestra koqto e s 5 godini po-malka ot men i neprekusnato e po konkursi i nalqvo-nadqsno (razbira se vinagi pe4eli) i vupreki tova 70% ot vremeto kogato sme zaedno se karame i biem. Misulta mi e 4e go pravim ne za6toto az i zavijdam ili za6toto tq mi ima zub, a prosto za6toto taka ni xaresva :smt005 :smt005 ne sega seriozno - mislq 4e kolkoto i da se karat bratqta i sestrite edni s drugi to tova e za6toto mn se obi4at,no poradi fakta 4e sa neprekusnato zaedno ponqkoga go zabravqt! Vijte "Malkulm" naprimer :smt004
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
убихте сичко децко в мене хаха

04-25-2006, 17:24
Spoko macka, i pri men e taka.Tolkova mn me izkarva izvan relsi ponqkoga, 4e imam 4uvstvoto, 4e edva li ne 6te polu4a nervna kriza.Za smetka na tova ima momenti, kogato az i trqbvam za ne6to i tq zapo4va tolkova ligavo da se darji s men, zapo4va da mi se podmazva i t.n. Tai 4e mai sestrite ni sa ba6 baq interes4iiki!

FikyScHetOo
04-25-2006, 18:45
:)

това е защото ти завижда! може и да не го осъзнаваш но е така! и аз имам по-голяма сестра... знам какво е... ЗАВИЖДАТ!!! тъпи крави :)... още не съм намерил начин да се справям със сестрата... но поне мисълта че ми завижда ме грее... !!!

тези които не са съгласни с мен... да отговорят на въпроса: защо винаги единия дразни другия? навсякъде по света караниците започват от завистта на едното дете към другото дете!!! няма друго обяснение!!!!

Eee tuka ve4e ne sum mn suglasna. Az su6to imam sestra koqto e s 5 godini po-malka ot men i neprekusnato e po konkursi i nalqvo-nadqsno (razbira se vinagi pe4eli) i vupreki tova 70% ot vremeto kogato sme zaedno se karame i biem. Misulta mi e 4e go pravim ne za6toto az i zavijdam ili za6toto tq mi ima zub, a prosto za6toto taka ni xaresva :smt005 :smt005 ne sega seriozno - mislq 4e kolkoto i da se karat bratqta i sestrite edni s drugi to tova e za6toto mn se obi4at,no poradi fakta 4e sa neprekusnato zaedno ponqkoga go zabravqt! Vijte "Malkulm" naprimer :smt004
Съгласна съм, и аз имам по-малка сестра, та даже две. Понякога се караме много жестоко, но като сме разделени на мен ми е мъчно за тях, а те плачат за мен...Понякога по-малката(на 6 е) ме е завивала и се отнася доста грижовно към мен. Разбира се и аз към нея(не обръщам внимание на закачките и). Средната също така, като изключим факта че не ме слуша понякога...нормално е

MTV_GIRL
04-29-2006, 17:53
AWE Q SPOKO
TVOQTA SESTRA E ANGEL4E PRED MOQTA MOQTA SESTRA E NA 25 I SI PROBIH PAPA BEZ DA ZNAE TQ PAK MAIMKA MI MI DAVA NO TQ NE I ZNAE6 LI TRQBVA6E DA SI MAHNA OBICATA ZA DA MI VARNE KOMPA A PO LO6OTO 4E NQMAH NET 2 SEDMICI ZA6TOTO SAM NQMALA 6 PO BIOLOGIQ NO AZ SAM INAT 4OVEK I NE SE PREDAVAM LESNO ISEGA SI SLAGAM TAINO OBICATA NA PAPA !!! NA PUK NA NEQ MNOGO ME NERVI TVA IS4ADIE TAPO!!!ISKAM DA ZAMINAVA PO SKORO ZA GARCIQ 4E DA MI SE MAHA OT GLAVATA DA MOJE DA SI POKAZVAM OBICATA NA PAPA I DA MI ZARASNE DUPKATA KAT HORATA :) :smt006

DeviL`s^PaIn
05-10-2006, 00:11
Да но замислете се на такива като мен дето си нямат никого и дето са самички без братя и сестри колко им е скучно.. вие поне имате с кой да размените поне 2 приказки - било то под формата на караници или нещо друго.. замислете се.. :smt012

qg0dkata
09-06-2008, 23:05
Вълии..тая ..ъъ..сестра ти де се казва като мен ..мрази си името нали..да...и аз :lol: Тъъ..ама ако само проблема ти е в песните..чак пък толкова :? ..Сега виждам, че не е само тва проблема, нормално е щом сте с 1 година разлика да се карате много често..намерете общи интереси, говорете и си споделяйте повече, в началото ще ти се стори, че няма разлика между отношенията ви, ама..по-късно ще се поправи..

П.С - за кво ли писах..темата е толковаааа стара :lol: Се тая, дано го прочетеш :lol:

Marianella
09-06-2008, 23:10
Радвай се , че разликата ви е малка , защото така сте на един акъл , както се казва . Според мен издребняваш за някакви си песни , поговорете и всичко ще се нареди .

Love0nlyMyself
09-07-2008, 08:37
така е при пчоти сички които имат братче или сестриче заедно с тях :) и аз съм така спокс ама съм свикнала 8-)

xXxScreamxXx
09-07-2008, 11:07
Ами фани тия неща й ги кажи на нея .. обясни й 4е щом тя може да раз4ита на теб .. трябва и ти да можеш да й се доверяваш ..
дано й дойде акъла в главата :P

Incredible_girl
09-07-2008, 12:53
Според мен това е съвсем нормално да се карате по тоя начин и да се опитва някой от вас да изкара другия извън контрол.Аз имам по-голям брат и преди беше нещо ужасно, но сега се пооправиха нещата.Сигурно вече са ти го казали,но си помисли какво ще е ако я нямаше изобщо и нямаше кой да те дразни. И също така когато сте по-малки нещата са така, но пораснете ли ще почнете да се сближавате и да си помагате и тогава ще разбереш, че да имаш сестра е много хубаво нещо :)

AFT
09-07-2008, 14:38
Темата е от 2006 бе...

deni15
09-14-2008, 11:14
Аз пък имам сестра на почти 2 години :D лайно гадно..още от бебе на 2 месеца почна да ми прави въртели :booooomb: скъса ми наааййййй--хубавияяяяя гердан и направо ма уби :D представете си ся...бяга из къщи .. хвърля..чупи..блъска :shock:

Entel
09-14-2008, 11:51
И ние бяхме така с брат ми като по-малки

RiseGirl
09-14-2008, 16:53
Темата е от 2006, авторката отдавна си е решила проблема предполагам! :)