PDA

View Full Version : Доклад плс :(



GLeZoRanA
04-20-2006, 11:02
Plese ако някой може да ми изрови доклад за Германия в периода 1945 - 2006 само за Външната политика ще съм му безкрайно благодарна Help pls [-o< [-o<

hamilcar
04-20-2006, 11:27
Това е историята на Германия.Не знам дали ще ти върши работа,ако не става кажи ще търся още.

Доказателства за хора по земите на днешна Германия има от преди 700 000 години, но едва през 1871 година е създадена национална държава с името „Германия“.

До 6 век сл. Хр. земите са населявани от келтски и германски племена.

Традиционно за дата на основаване на Германия се приема (въпреки че е в известна степен произволно) 2 февруари 962 г., когато Ото I, източнофранкски крал, е коронясан за император в Рим, и с това се дава началото на Свещената римска империя (известна още като Първи немски райх), която въпреки че никога не е напълно обединена, под различни форми просъществува до 1806 г., когато вследствие на Наполеоновите войни се разпада.

Между 1815 и 1871 Германия се състои от многобройни независими държави, 39 от които формират Немския съюз (Deutscher Bund).

Вторият райх, известен още като Германска империя, е създаден на 18 януари 1871 г. във Версай след загубата на Франция във Франко-пруската война. Основна заслуга за това има Ото фон Бисмарк, най-изтъкнатият немски държавник през 19 век. В края на 19 век и в началото на 20 век към немската държава са присъединени колонии в Африка,Азия и Океания.

През 19 век и първата половина на 20 век Франция се възприема от германците за най-големия противник на страната. По време на Първата световна война Германия напада Франция през 1914 година. След първоначалните успехи войната се превръща в бавна битка в окопите, отнемаща многобройни жертви от двете страни. Войната приключва през 1918 г., когато немският император е принуден да абдикира и Немската империя е наследена от Ваймарската република.

Според Версайския мирен договор, Германия е лишена от много територии (Елзас и Лотарингия, всички колонии и др.) и трябва да плаща непосилни репарации. Тези фактори, както и Световната икономическа криза, водят до развитието на крайно леви и крайно десни политически сили в страната. През 1932 г. националсоциалистите (известни още като нацисти) печелят мнозинство в парламента, а на 30 януари 1933 г. Адолф Хитлер е назначен за канцлер. През 1934 г. Хитлер наследява президента на Германия и поема целия контрол върху управлението на страната и дава началото на Третия райх.

Нацистите бързо превръщат Германия в еднопартийна тоталитарна държава (Нацистка Германия), чийто репресивен апарат преследва и избива видни политици, учени и хора на изкуството и достига връхна точка с избиването на милиони евреи (Холокост).

Опитите на Хитлер да разшири границите на Германия по военен път довеждат до избухването на Втората световна война на 1 септември 1939 г. В началото на войната Германия и нейните съюзници постигат много военни успехи и завладяват обширни територии в Европа, включително част от Съветския съюз. След като Съветският съюз и САЩ обявяват война на Германия настъпва обрат и на 8 май 1945 г., след самоубийството на Хитлер, Германия обявява капитулация.

През 1949 г. са основани 2 немски държави – Федерална република Германия (ФРГ) и Германска демократическа република (ГДР). ФРГ първоначално е съставена от 12 провинции (Bundesl

GLeZoRanA
04-20-2006, 15:18
Ми не е това :( Господина каза че тряя да е свързано с четирите зони и някакво събиране неразбрах точно за какво ми говори обаче ;( .... xaxo_xixi мерси все пак за помощта

Coki
04-20-2006, 18:59
http://www.teenproblem.net/school/index.php?m=c&id=2

GLeZoRanA
04-20-2006, 22:05
http://www.teenproblem.net/school/index.php?m=c&id=2 Coki тук няма нищо което може да ми помогне благодаря ти все пак..

reallove
04-20-2006, 22:13
kakvo moga da ti kaja az li....MRAZQ GEOGRAFIQQQQQQQQQQQQQ :D

GLeZoRanA
04-28-2006, 13:19
Ох :smt010 Толкова ли никой няма докладче :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 А и това е за ИСТОРИЯ не за ГЕОГРАФИЯ !!!!

teenkopele
04-28-2006, 22:47
Дано това ти помогне поне малко:

http://www.nato.int/docu/review/2005/issue2/bulgarian/history.html
. :)
Успех. :wink: