PDA

View Full Version : БЕЛОТ



white_chik
04-20-2006, 18:32
Хора имам проблем и се надявам,че ще можете да ми помогнете.Значи историята е следната:голяма фенка съм на белота и мноо често в даскало си играем.Имам претенции,че знам правилата,но вчера стана следното.Играем си ние на козов цвят (да речем купа) и аз имам 50 от спатии и нали си го обевявам и половината ми викат,че когато се играе на боя няма 50 и терци от другите бои.Аз съм убедена,че има и все пак.............Търсих мноо,но никъде не намерих да пише категорично,че на боя си важат терци,50,100 от всички бои,а не само от коза.Ако някой успее да ми даде линк,че напрао откачам :smt013

MiRaCuLiXbb
04-20-2006, 19:08
Имаш терци, 50 и 100, карета. Само белота трябва да е от обявената боя. Само на безкоз нямаш нищо... Точно затова при 4 дами, 4 попа примерно за да не те вкарат на всичко коз, а да не си изпуснеш хубавата ръка казваш боя.

skate_warrior
04-20-2006, 19:09
До колкото си спомням ако се играе на боя , трябва да имаш терца или белот от коза , за да го обявиш. Иначе от друга боя не важи ;)

magesnik
04-20-2006, 19:10
Има,има даже има и 150 от 9-ки и 200 от валета.

tctc
04-20-2006, 19:12
ave mn ste prosti... to4no na bez koz nqmame 50,100 i drugi takiva... ami kat igraem na koz na koz boqta igraem na vsi4ko ami na ostanalite igraem na bez!! mi logika sledovatelno.... imame takiva kiriiki samo na koza, na drugite nqmame, ai sas zdrave

skate_warrior
04-20-2006, 19:15
ave mn ste prosti... to4no na bez koz nqmame 50,100 i drugi takiva... ami kat igraem na koz na koz boqta igraem na vsi4ko ami na ostanalite igraem na bez!! mi logika sledovatelno.... imame takiva kiriiki samo na koza, na drugite nqmame, ai sas zdrave


Точно това казах и аз...

MiRaCuLiXbb
04-20-2006, 19:15
Ае кат се замисля не е твърдо правило това. По-скоро както се разберете. Лично аз го играя с обява на всичко освен при безкоз, но съм виждал и без. :-k

The Interceptor
04-20-2006, 19:24
Ае кат се замисля не е твърдо правило това. По-скоро както се разберете. Лично аз го играя с обява на всичко освен при безкоз, но съм виждал и без. :-k

и аз съм виждал различно да го играят. аз лично играя само на боята на коза ако имаш анонс обявяваш

rosskata
04-20-2006, 19:26
:? Винаги съм го играла така, че терците важат като се играе на боя, независимо дали са от коз или не. Важат също и 150, и 200, и карета...
Белотите важат само ако са от коза. На без коз няма нищо.

Всички които познавам играят така. Но може би някъде се играе и по друг начин... Има вариации в правилата... Например някои не казват какво имат- терца, 100 или друго, а казват само "имам". Други играят със задължително качване на без коз (рядко обаче)

Затова ако сядаш да играеш с хора с които не си играл преди, е добре да се уточнят тези неща и ако има различия в начините по които сте играли досега, да се споразумеете как ще играете :wink:

The Interceptor
04-20-2006, 19:31
тва пък за кентите 150, 200 и т.н. за първи път чувам да се обявяват на боя, но както казахте има различия в играта

white_chik
04-20-2006, 19:42
az sum ubedena 4e se obqvavqrt i se za4itat i v pravilata,koito namerih nqvsqkude pi6e 4e na bez kos ne se obqvqva ni6to,a za boqta ni6to ne se kazva taka 4e bi trqbvalo da e taka.vuprosut e 4e nikude ne uspqh da namerq da go pi6e 4erno na bqlo

MiRaCuLiXbb
04-20-2006, 20:07
Има вариации в правилата... Например някои не казват какво имат- терца, 100 или друго, а казват само "имам".
Е чак с "имам" не съм виждал пък аз. :) Но за карето никога не се казва, дали е 100, 150, 200, защото ако кажеш примерно 200 ведната пускам голи девятки примерно или избивам отвисоко. То бързо се разбира естествено, но така го играем ние... Иначе терците също не се казват какви са, за да не се подсказва. Чак накрая се обявява какви са и кои вървят.

laydi_Kroft
04-20-2006, 20:47
Имаш си петдесето :) от много малка играя на белот с дядо който е голям манияк на тая тема.като отида на село и си играем до посреднощ със братовчед ми или систра ми и баба ми.Та правилата ги знам - зачитат си терци,50-та,100-та(каре или поредни),150-та,200 независимо от боята(дали е коз или не);белот-само на коза.На без-коз няма никви екстри :},а на всичко си има сичко изброено по-горе + белоти на всички бои стига да е такава ръката....Надявам се да си разбрала ;)
Са да питам-ти имаш ли белот на компа,от къде го имаш,играш ли в нета??Ако да ще траа да си кача моя и да вида даали мога в мрежа и да си направим каренце с някой :):):)

А за тея където даваха разни коментари...някои са много безмислено....(нищо лично)

ProstoAz
04-20-2006, 21:48
Почти всяка вечер си цъкам белот с наще (закоравели картоиграчи [-X ), от време на време играем и в даскалото и...всичко си важи на игра на боя, без естествено белота, който е само от коза!!! И съм напълно убедена в това. Странното е, че пък никога никой не ми е предявявал някакви претенции за това и мисля, че е пределно ясно.
Единствения проблем в белота на мен ми е играта на без коз - много се обърквам като не е задължително качването, за това ние в къщи малко си изменяме правилата и без коз също го играем с качване. :lol:

rosskata
04-20-2006, 22:05
:lol: В Русе например някои играят с "кертици"- не съм много наясно с правилата, но знам че е много забавно- ако влезеш например , ти се пишат минус точки, ако си капо- също... А когато имаш четири асака на без коз, това е 400... И някакви такива изгъзици :lol:

anonymous464110
04-20-2006, 22:27
До колкото си спомням ако се играе на боя , трябва да имаш терца или белот от коза , за да го обявиш. Иначе от друга боя не важи ;)
pulni gluposti.estestveno 4e vajat vsi4ki terci,50,100,kareta i t.n. samo belotite sa ot koza.kvi sa tiq idioti deto ne znaqt pravilata..????
nali to4no tova i e gotinoto na igra na boq.moje da ima6 dosta kozove bez anons i da te vkarat s 50 ot druga boq i edna ruka primerno.

anonymous464110
04-20-2006, 22:30
тва пък за кентите 150, 200 и т.н. за първи път чувам да се обявяват на боя, но както казахте има различия в игратаestestveno 4e se obqvqvat i kareta i 150 i 200 be vie normalni li ste be kuv belot mi igraete ebati izmislenata rabota.de4ica... :smt013
ANONSITE VAJAT VINAGI S IZKLIU4ENIE NA BEZ KOZ,PRI VSI4KI OSTANALI SLU4AI BEZ ZNA4ENIE IGRA NA BOIA ILI VSI4KO KOZ VSEKI ANONS VAJI - izkliu4enie e belotut na boq,togava vajat belotite samo ot koza.koito ima drugi pretencii po otno6enie na pravilata nqma ideq ot taq igra. :smt014
p.s. nqma takova pravilo v Bridj-belot koeto da se vodi "plava6to" i da podleji na dogovarqne.tova sa pobulgareni izmi6liotini.kakto exploitedteen dobre poqsni taq igra ima edni pravila i te sa takiva,kakvito napisah po-gore.EDINSTVENOTO ne6to,koeto sum dopuskal da se dogovarq,kogato igraq belot,e tova dali na bezkoz da se igrae SUS ili BEZ ka4vane,kato oficialnoto pravilo poprincip e BEZ.belot sum igral godini nared s vsqkakvi hora i nikoi ne mi e kazval takava idiot6tina 4e anonsite ot druga boq pri igra na boq ne vajat :smt005

rosskata
04-20-2006, 23:11
това в университета... всеки носи различни правила от своя край и се почва една...

Културен обмен... :smt005
Между другото в университета освен тънкости на белот не знам какво друго съм научила...Май нищо :smt017

white_chik
04-21-2006, 05:50
hora merci mnoo.az znam pravilata i sum ubedena 4e se za4itat 6toto i az iigraq ot mnoo malka i mnoo sum gledala roditelite mi kak igraqt oba4e nikude v neta ne mojah da namerq da si pi6e 4e na boq se za4itat si4ki anonsi i tva mi trqbva ne za men (6toto az sum prosto 100% sigurna) a za da im go zanesa na tiq ot moq klas koito ot 2 dni mi sporqt :smt013

ProstoAz
04-21-2006, 08:45
Ти имаш белот на компютъра, нали?
След като почнеш игра натискаш "Помощ" и след това от падащото меню "Съдържание..", излиза ти едно прозорче и в него натискаш "Правила на играта", след това "Запис, Премии, Закръгляне" и там ясно си пише, че САМО на игра на Без Коз терците, квартите, карета и т.н. не важат. :wink:

П.П. Ако някой до такава степен не знае правилата - просто не играй с него. Няма смисъл да си губиш времето с измислени картоиграчи. :lol:

Estranged
04-21-2006, 09:04
Във всяка игра на белот, освен в Без Коса, се считат 50, 100, 150, 200, карета и терци. Само белотите се считат само ако се играе на боята, на която ти е белота. Тея, твоите, те лъжат много мазно!

white_chik
04-21-2006, 16:09
Ти имаш белот на компютъра, нали?
След като почнеш игра натискаш "Помощ" и след това от падащото меню "Съдържание..", излиза ти едно прозорче и в него натискаш "Правила на играта", след това "Запис, Премии, Закръгляне" и там ясно си пише, че САМО на игра на Без Коз терците, квартите, карета и т.н. не важат. :wink:

П.П. Ако някой до такава степен не знае правилата - просто не играй с него. Няма смисъл да си губиш времето с измислени картоиграчи. :lol:

ami mai tva e nai-umnoto,koeto moga da napravq :wink: