PDA

View Full Version : Какво мислите по този въпрос?



Ipolit
04-21-2006, 22:58
По ето този:

http://www.anapafuture.ru/pages/stars/Poseidon/PosContent/dangan/kornerot.jpg :?:



до модераторите: Моля, не изтривайте и не заключвайте темата. Тя има особен замисъл.

ProstoAz
04-21-2006, 23:07
Медуза? И?

machoka
04-21-2006, 23:13
Мисля, че това лято направих следната грешка.

Бях на Албена по работа, но след нея - естествено идва удоволствието и живот като за последно. Излязох с момче и момиче с водно колело доооста навътре в морето - едно 500 метра навътре в морето, считано след шамандурите.. беше си бая страшничко, тъй като нямаше нищо и никой наоколо, а вълнението беше силно, доста се клатушкаше самото колело. Та.. понеже не бях практикувал отдавна и много ми липсваше плуването в открито море - скочих във водата с идеята да поплувам известно време и след това с плуване да си се върна до брега /който едвам се виждаше/. Естествено, те караха около мен, ако нещо се случи..
и уви, то се случи..

Имаше дваж по-големи медузи от тази на снимката.. ама.. ужасни просто, все едно извънземни братче.. да те е страх да ги погледнеш.. аз си плувам такъв и понеже не ги чувам - гледам по едно време - ръкомахат.. поспрях се, па ги погледнах - те с ужас ми сочат морето и казват.. 'гледай, гледай, пази сеееее' ама с такива едни лица, все едно призрак са видяли - целите в паника.. ей, това беше един от моментите, в които съм изтръпвал най-яко :shock: Изкараха ми ангелите, тъй като не знам какво имаше във водата, а те бяха прекалено далеч.. Викам си, край, някоя черноморска акула ме нападна, въпреки че те до колкото знам не похапват хората, ама знае ли се..
Та, изправи ми се косата, замръзнах на место и се оглеждам - то медуза колкото мен :shock: Със скоростта на световен шампион плувец се изнесох от там.. и след 10 мин - друга, същия размер. .

Въпреки всичко, не се отказах от удоволствието да плуваш в открити води, преплувах почти целия плаж на Албена, но удоволствието не беше пълно, поради постоянното оглеждане и 'пикиране' между тези красиви, но опасни твари.

teenkopele
04-21-2006, 23:52
Аз нищо не мисля, но миналата година един френд си плуваше в морето под вода и една медуза ги жилна по окото. После капки, очила...абе не му беше много весело. :o :wink:

hamilcar
04-22-2006, 01:43
Еми на мен ми харесват.Опасни си,но са красиви.

Composure
04-22-2006, 08:13
ем мене ми напомнят на 1 урок по природо дето имало някви медузи дето са дълги 4-5 метра и като те пипнат и те изгарят имаш безели все 1 са те пържили :-s

piko1
04-22-2006, 09:08
медузата е много красиво същество
особено на много глями дълбочин
фосворицира което е доста красива гледка
аз съм алергичен и ако ме парне медуза
се подувам като плондир ама в буквалният смисъл
иначе много ги обичам колкото белугата и даже повече

bulgarche
04-22-2006, 11:28
Ем на кея в Бургас има големи и там съм се парил. А другото ми е от първото ми подводен излерт за риболев. Тогава имаше много вълнение и големи медузи. Една скала до теб, а надолу 12-15 метра и е мн страшно. Тогава пак такива гадости и аз излязох. Същото ми се е случвало и на "Райските скали" край Созопол.

gia_bs
04-22-2006, 11:37
Наскоро гледах една класация на животните с най-силна и мигновенна отрова... и в интерес на истината смятах че змия ще огласи класацията но.. не.. оказа се една медуза, чиято отрова за 30 сек умъртвява човек... срещали се само на едно място в света

sherry
04-22-2006, 12:15
Виждала съм огромни мъртви медузи,изхвърлени на сушата...да,хубави са,но знам,че са опасни,видя ли,гледам да стоя далеч от тях,дори от малките...
Като бях малка,обичах да си ги вземам в кофичката(само малките) и да си ги гледам...

aBnOrMaL_BaBy
04-22-2006, 12:30
Блаа ужасни са. Не стига че парят, ми са и супер гнусни. Кфо им е красивото .. ебати лигавото нещо. На мен ми изглежда като супер гнусната храчка. А като се сетя че като малка съм ги пипала .. блаааа :?

macka123
04-22-2006, 15:39
Еми на мен ми харесват.Опасни си,но са красиви.


daaaaaaa

the_destiny
04-22-2006, 18:49
наистина са много красиви но си е бая кофти като те опарят ...... имам един познат който ги хваща за главата (?!) и ги изстисква някво готино се разпадат .......

In4iTu_
04-24-2006, 12:07
По ето този:

http://www.anapafuture.ru/pages/stars/Poseidon/PosContent/dangan/kornerot.jpg :?:



до модераторите: Моля, не изтривайте и не заключвайте темата. Тя има особен замисъл.


Само аз ли не разбрах какъв е особения замисъл :smt017

SEXtreme
04-24-2006, 13:55
И къв е въпроса не рабрах?!?!?!?!!?!?!?!?!!?!?!?!?!?!!?!?!!??!? !
:smt017

i'm so excited!
04-24-2006, 13:57
гнуснички са, някфи слузести блааа .. не са ми симпатични

fRaNkLy`girl
07-13-2006, 00:33
Йееее......медузка!И.....темичк ата не я схванах много,много. :mrgreen:
Иначе аз ги харесвам.Красиви са,опасни,мистериозни(в малки количеста)
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D1%83%D0%B7%D0%B0_%28%D0%BC%D0% B8%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F%29 ----->за богинята Медуза
Иначе медузките са тип мешести,редуват се два вида размножаване-полово и безполово,състоят се от 3 слоя-ектодерма,мезоглея и ендодерма, имат девел пихтиест слой
http://znam.bg/com/action/logins;jsessionid=BB100CC7EBBECED341B89B6F2EDD47D5 ---->код за сигурност,след туй под текста пише медузи(ей там има много сладко клипче) \:D/ \:D/

did1ls
07-14-2006, 18:02
Еми на мен ми харесват.Опасни си,но са красиви.
aham