PDA

View Full Version : lubov ili vzaimna izgoda kak mislite?!



pechomuh_f4e
04-21-2006, 23:55
ave hora spored vas s16testvuva li takova ne6to kato lubov :smt007 ili prosto e haresvane koeto se krepi na vzaimna izgoda 8) . primerno (spored men de) ne s16estvuva lubov a samo privli4ane koeto se s1p1tstva s jelanieto da ne si sam primerno i za tva tragva6 s 4oveka.taka e i pri braka ako e umen s vila ba6ta-advokat maika- menijar kola ( i ako ima6 kasmeta da e gotin na v1n6nost \:D/ ) vzimai go kva lubov kvo ne6to :-k [-( =; ?!?! vie kak mislite???? :wink: P.S. poqsnqvam ne govorq za mai4ina,rodninska bratska i T.N. lubov

machoka
04-21-2006, 23:57
Съществува, разбира се.. просто не сме я срещнали още.

Ти ако не вярваш в любовта, в какво тогава? :? Какво те кара да живееш, да си щастлив, за какво мечтаеш?

pechomuh_f4e
04-22-2006, 00:02
Съществува, разбира се.. просто не сме я срещнали още.

Ти ако не вярваш в любовта, в какво тогава? :? Какво те кара да живееш, да си щастлив, за какво мечтаеш?
eii mn se raz4uvstva vse pak svetat e p1len s gotini mom4eta koito samo 4akat da gi zgrab4a.....

machoka
04-22-2006, 00:07
Ами, заповядай 8) :D

Та... огледай се наоколо, потърси я и .. ще я забележиш, защото колкото и да не ти се вярва - тя витае из въздуха дори..

sk8girL
04-22-2006, 00:18
Еми много хора казват , че съществува и аз дълбоко в себе си вярвам в това.. но за съжаление все още не съм я усетила =(

machoka
04-22-2006, 00:20
Еми много хора казват , че съществува и аз дълбоко в себе си вярвам в това.. но за съжаление все още не съм я усетила =(

Най-вероятно защото нямаш 17-18.

Като станеш на 45, ако още е така, може да се попритесниш леко.

PleasureSeeker
04-22-2006, 00:28
ае любовта...донякаде може да се опише като огромна привързаност към даден човек...и към перфектното познание на характера му

MrAnderson
04-22-2006, 00:43
Та... огледай се наоколо, потърси я и .. ще я забележиш, защото колкото и да не ти се вярва - тя витае из въздуха дори..
Морфей, Матрицата, 1999: "Матрицата е навсякъде. Тя е всичко около нас. Дори сега, в тази стая. Виждаш я, когато погледнеш през прозореца или когато включиш телевизора си. Усещаш я, когато отиваш на работа, като ходиш на църква или докато си плащаш данъците. Тя е светът, поставен пред очите ти, за да те заслепи от истината..."

:mrgreen:

§§ Модерирано от I don't know who I am §§
§§ точка(и) 11 ! §§

EDIT: Ти прочел ли си въпросната точка 11 или просто си я цитираш, където ти изнася? :smt017

ckeuT4eTo_f
04-22-2006, 01:26
Ima liubov no malcina sa tezi koito sa q opoznali...

piko1
04-22-2006, 02:05
какво е това любов?

любовта заменя всички чувства но всички чувства не могат да заменят любовта
дали съществува труден въпрос на които понякога не може да отговориш през целият си живот

Krem4eto
04-22-2006, 10:19
Може би има,може би съм я усетила,може би....но след това дойде голямата мъка...Дали любовта и мъката вървят ръка за ръка?!

naia
04-22-2006, 10:25
Любов има, но зависи от хората.
Ти изпитваш едно чувство наречено любов.....макар и необяснимо ти знаеш,че съществува.

^Pretty{}Girl^
04-22-2006, 10:26
ima razbira se !!! :)

LoVe_RuSlAn
04-22-2006, 11:50
e vse pak ako ne syshtestvuvashe liubov nqmashe da ni ima nas nali taka vqrno e syshto 4e i nqkoiot nas sa se poqvili bez liubov prosto sys jelanieto za seks i e stanalo obyrkvane v planovete no 95% ot nas sa 4rez liubov e zamisli se sega ima li ili nqma

ProstoAz
04-22-2006, 12:21
Любов съществува - да, но друг е въпроса на какво се градят повечето връзки и според мен това е именно взаимната изгода.
Като започнем от по-ранна възраст - младото момиче иска по-голямо момче, с което да се чувства сигурна, защитена, или просто нещо повече от приятелките си, а малко по-голямото момче смята, че е по-лесно да вкара в леглото си по-младо момиче, от колкото някоя отракана вече какичка.
При по-взрастните вече нещата се променят - жените вече търсят освен физическа сигурност и такава материална, започват да мислят, за семейството, което ще създадът и за техния живот, за това се ориентират към по-заможни мъже, които могат да им осигурят една фнансова сигурност, а мъжете...мъжете отново сякаш мислят само за секса, но пък и "тези с паричките" само гледат как да повдигнат собственото си самочувствие, демонтрирайки благосъстоянието си.
При други случаи както вече май казаха - момичетата/жените и момчетата/мъжете започват връзка само и само да не са сами, такива връзки според мен не се градят на любов, а не необходимост, на привързаност, на желание за обвързаност (вродено на всеки човек) и т.н., но любовта по начина, по който аз си я представям (и мисля, че съм изпитвала) е много по-различна...
Като се огледате на около какво виждате? Деца с разведени родители, които на по 40-50 години си имат просто "гаджета", по-млади мъже и жени за женене се лутат в търсенето на подходящия партньор -за жените - хем да е красив, хем да е добричък, хем да е с добро финансово положение. И някак си всички тези неща не могат да се съчетатят. Ние живеем в много разкрепостено общество, общество, в което сякаш разнообразието е най-важното, общество, в което (почти) всеки си казва: "Защо да съм само с един/една като мога да има много други?", обещество, е което мъжете станаха по-слабия пол, по-страхливи, със страх от обвързване и отговорности.
Според мен връзка, която се гради на любов може да има единствено до към 24-25 години след това вече...всеки започва да категоризира хората, подходящи за него, по-много по-различни критерии. Лошото е пък, че в тази възраст до към 24-25г. мъжете пък търсят само секс и се изживяват за плейбои, така че според мен в това време и в това общество рядко могат да се срещнат връзки, изградени главно на любов.

П.П. И сега да не ми обяснявате "Аз съм с моя приятел от 1 година и мн. се обичаме и т.н. и няма никаква взаимна изгода в отношенията ни" - аз не казвам, че няма икзлючения! И все пак ще ви дам един пример - една приятелка ходи вече от 10-11 месеца с едно момче и в момента твърди, че го обича, НО когато тръгна с него не го харесваше и грам, просто не искаше да е сама, а пък и нямаше смелост да го отреже - сега уж са си щастливи, обичат се... :?

DeSiTo0o
04-22-2006, 12:36
ave hora spored vas s16testvuva li takova ne6to kato lubov :smt007 ili prosto e haresvane koeto se krepi na vzaimna izgoda 8) . primerno (spored men de) ne s16estvuva lubov a samo privli4ane koeto se s1p1tstva s jelanieto da ne si sam primerno i za tva tragva6 s 4oveka.taka e i pri braka ako e umen s vila ba6ta-advokat maika- menijar kola ( i ako ima6 kasmeta da e gotin na v1n6nost \:D/ ) vzimai go kva lubov kvo ne6to :-k [-( =; ?!?! vie kak mislite???? :wink: P.S. poqsnqvam ne govorq za mai4ina,rodninska bratska i T.N. lubov
Аз не съм съгласна с тебе,че любов не съществува и че това било само привличане...Любовта е много повече от привличане.

ne6i4
04-22-2006, 13:14
razbira se 4e ima lubov!
az ve4e usyznax 4e ima doskoro milslix 4e nqma no sym gre6ala!dosega sym se vlubvala v mn mom4eta!no samo v edin istinski! KOGATO NAMERISH LUBOVTA NE Q IZPUSKAI ZASHTOTO VSICHKO SLED NEQ E SAMO ILUZIQ!!!!!

sexy_dizzy
04-22-2006, 13:26
Не е просто привличане.Преди и аз мислех така,но вече разбрах какво е да изпитваш любов--и не е просто секс,не е просто химия.
Защото ако беше щях да правя това което правех и преди да срещна сегашния си приятел-да флиртувам със всяко готино момче.
А сега...колкото и готини момчета да срещам просто не ме впечатляват с нищо.Появило се е едно качество което никога не съм вярвала че ще притежавам щом става въпрос за гадже-да бъда вярна.
Така че този който не вярва че съществува вероятно не я е изпитал за да разбере какво е тя всъщност,за да разбере какво е да жертваш дори и амбициите си,какво е да стоиш един час без него и дори и шоколадът да не помага.
Ако любовта не съществува то тогава кое друго чувство съществува????

TiA_MaRiA
04-22-2006, 19:00
Има любов :) Аз я намерих и се чувствам прекрасно, пожелавам на всички да намерят своята половинка и да се обичам много много много :D

The Interceptor
04-22-2006, 19:27
Има я разбирасе истинската любов :smt057 И точно в тези години. Но в един момен кагато хорат започнат да остаряват си дават сметка че е добре да имат човек до себе си пък дори и да го обичат толкова много. И в това няма нищо лошо и смущаващо. Според мен човек само един път в живота си може да обича най-силно и най-истински. :smt008

04-22-2006, 22:19
Има я разбирасе истинската любов :smt057 И точно в тези години. Но в един момен кагато хорат започнат да остаряват си дават сметка че е добре да имат човек до себе си пък дори и да го обичат толкова много. И в това няма нищо лошо и смущаващо. Според мен човек само един път в живота си може да обича най-силно и най-истински. :smt008
И според мен е така-любовта идва само веднъж в живота.Някои хора дори за цял живот не са изпитали това потресаващо мощно чувство,чувството,че без този човек ще настъпи вечна нощ,от която да не можеш да излезеш НИКОГА,че от това дали този човек също те обича зависи съдбата ти.И все пак е трудно да си го представи човек-трябва да го изживее,да премине през дивия страх от раздялата,през проблемите,които неминуемо се изпречват по пътя му към щастието и чак когато връзката ги(ако изобщо го направи)надживее той ще е опознал любовта.

JeAsUS
04-23-2006, 17:39
ima lubov estestveno !! tq e kato vsi4ki drugi 4uvstva bolka sustradanie idr. no stranoto na lubota 44e v nq se preplitat mn 4uvstva

shalqlqlqlq
04-24-2006, 01:16
Така, доста глупости изчетох, личи си в какъв диапазон се движат участниците в този форум :o

Значи, любовта съществува :idea: Любовта е ХИМИЯ, не ФИЗИКА, както повечето хора си мисляят :arrow: ФИЗИКАТА е просто чукането....самото чувство любов, то това е химия :arrow: чувството любов се поставя в графата ДУШЕВНО БОЛНИ, любовта е на същия принцип както и душевните болести, просто тя е поредната разновидност :!:

Прочетох нещо от сорта на....не говорим за братска, бащинска, майчина любов и т.н. е как така бе девойче, нали става дума за любовта като чувство :evil: Аз те разбирам, какво се опитваш да кажеш, но то не е по темата, просто трябва да наблегнеш на начина си на изказване.....айде да не ви затормозявам повече :mrgreen:

cvety_i_bebeto
04-24-2006, 10:43
makar 4e sam malka...na 14god.az vqrvam v lubovta...za6toto tq sa6testvuva...vatre v men...az sam vlubena..i lubovta mi e vzaimna...

Krem4eto
04-24-2006, 17:21
Хора видях едно много интересна мисъл в един филм "Мръсна любов"

Най трудната любов на света е тази която е тъмна.Тази,която причинява най-много болка.От душаата зависи да погледне отвъд тази мръсна любов и да възвърне красотата,която е светела толкова ярко преди.
ЧИСТАТА ЛЮБОВ!!!

Харесва ли ви? Мене много ми хареса!!!

penywise
04-24-2006, 17:27
Съществува, разбира се.. просто не сме я срещнали още.

Ти ако не вярваш в любовта, в какво тогава? :? Какво те кара да живееш, да си щастлив, за какво мечтаеш?

Оправям се прекрасно и без нея...
Никак нямам проблеми с това да живея, да съм щаслив, или пък да мечтая

cveteto
04-24-2006, 17:59
Има я разбирасе истинската любов :smt057 И точно в тези години. Но в един момен кагато хорат започнат да остаряват си дават сметка че е добре да имат човек до себе си пък дори и да го обичат толкова много. И в това няма нищо лошо и смущаващо. Според мен човек само един път в живота си може да обича най-силно и най-истински. :smt008

Napulno sum suglasna :smt023