PDA

View Full Version : Относно Димитър Пенев



04-22-2006, 08:35
http://inside.cska.bg/cska/info/events/2006/04/20060420_1529/view

Обърнете внимание на
Участник във финалите на Световните първенства през 1966, 1970, 1974.Е това не мога да го разбера :roll: В кой национален отбор е бил, че е участвал на финал на световно първенство; Да е с България не е...

MuTaKa
04-22-2006, 13:01
Естествено, че с бълграския национален отбор...
Под "финалите на Световните първенства", иска да се каже участията в самите Световни първенства, а не това, че е участвал на финал в буквалния смисъл на думата...
Финали на Световно първенство, Световна купа или Световно първенство по футбол - няма значение кое ще се използва.
България може да се похвали с участия на седем Световни първенства по футбол, най-запомнящо от които е лятото на 1994 г. в САЩ и четвъртото ни място...

Fena
04-22-2006, 14:26
Само недейте да се заблуждавате че след като е бил велик футболист, това значи че ще е и добър селекционер ! Мисля че доста хора(включително и аз..) се заблудиха със Стоичов в националния отбор :) Наистина сигурно най-великия футболист на България, но за селекционер определено не го бива :roll:

мечтател
04-24-2006, 09:27
Само недейте да се заблуждавате че след като е бил велик футболист, това значи че ще е и добър селекционер


Главен селекционер на националния отбор по футбол, дотигнал до Четвърто мясно на Световното първенство по футбол в САЩ през 1994.

това задоволява ли те по въпроса дали е добър селекционер.

а относно назначението му - ако се сработят с Пламен Марков може и да станете отбор, силен като нашия и да има интрига в първенството. казвам го като левскар, който обаче знае, че нито Левски щеше да е това, което е без ЦСКА, нито пък обратното. не искам с тези си думи да предизвикам нова дискусия Левски или ЦСКА, още повече че не и е тук мястото. просто обяснявам интереса си към ЦСКА, макар че ако съм Левскар

и на автора ще му отговоря на въпроса. световното по футбол се състои от две чести - квалификации и финали. в квалификациите отборите се разделят на еографски зони в зависимост на коя континентална федерация са членове. и оттам се определят 32-та участника на финалите, които се провеждат за около месец и т.н. сигурно знаете. така че даже и да имаш 3 загуби в групата пак си участник на финалите.

мечтател
04-28-2006, 06:28
не само тук е обсъдена идеята. я вижте спорт1 кво пише :)

http://www.sport1.bg/sport1/node/17038

недейте ми скача сега на мене, пратиха ми го и реших да го споделя. нищо против Пената нямам. ама това е много яко :)