PDA

View Full Version : Second Hand Shops



gia_bs
04-22-2006, 17:30
Все по-често забелязвам мои познати и приятели че си пазарят от такива магазини... (притиснати от безпаричито естествено) прикрояват дехите и понякога се получават стилни неща, но понякога си е жива скръб... Та въпроса ми е бихте ли пазарили от такива магазини, правили ли сте го... бихте ли се присмяли на хората които го правят и изобщо какво ви е мнението като цяло за дрехите втора ръка???

forrzi
04-22-2006, 17:37
мноо ясно че си пазарувам!
има некой находки
а и немога да цакна шо па требва се присмиваме?
мене не ме ебе кфи дрехи носят познатите ми
ама некой бая нафуканки и надутички яко им пука,шото немогат да си облекът мазните задници в такива "гадни,гнусни дрехи"
е,ся
все пак въпрос на личен избУр :roll: :mrgreen:

teenkopele
04-22-2006, 17:37
1. Та въпроса ми е бихте ли пазарили от такива магазини, правили ли сте го...

Да, защо не?!? :o
Да, правил съм го. :wink:

2. бихте ли се присмяли на хората които го правят и изобщо какво ви е мнението като цяло за дрехите втора ръка???

Не, не бих се присмивал на някой, който си взима дрехи от такива магазини, защото няма нищо смешно. :wink:
Какво ми е мнението...в голяма част от тези магазини е пълно с боклуци, но има и такива, в които можеш да си вземеш супер яки дрешки за смешни пари. \:D/

Въпрос на личен избор. :mrgreen:

djigi
04-22-2006, 17:58
Бих си купила, но не и бельо. В момента не се сещам за някоя дреха, която ми е от магазин за дрехи втора употреба.... много често се случва братовчедка ми да ми подари някоя нейна, което е почти същото. Как ще се присмивам на хората, всъщност какво лошо - и аз съм чувала, че има много готини неща в тези магазини, но когато докарвали стока, пък нямам мания да следя магазините. Дори скоро мисля да ходя точно в магазин за втора употреба да купя едни пердета за училище и то наистина защото е по-евтино. Всъщност смешни са ми хората с марковите им дрешки като започнат да обясняват кое колко им струвало и от къде било.... а имам и една приятелка ("приятел" за мен е много силна дума, така че считайте - много близък човек), която не може да погледне други неща освен тези в магазините по Витошка и страшно много я бъзикам за това. Единсвеното, което не харесвам в магазини second hand е миризмата, доста ми е неприятна...

04-22-2006, 18:20
едно уточнение- аз не ПАЗАРЯ, а пазарувам, купувам и прочие...


да редовно посещавам такива магазини и понякога попадам на истински находки...
доста дрехи в магазините даже са и нови, преоценени или прочие... наскоро явно имах ден (трябваше да пусна тото), защото си намерих чисто нови риза Бен Шърман и полошърт Фред Пери... неносени... ей така измежду някакви гадни неща си лежаха два бисера...


таааа не бих се присмял никога на такъв човек- най- много да го питам откъде си е взел нещата...

ПС. бельо, шапка и прочие никога не бих си взил такова...
Бахти къде си ходил ти бе? Аз най-доброто нещо, което бях намирал беше една тениска Lonsdale, също неносена. Кофти, ама беше женски модел :/.

rusalkata_
04-22-2006, 19:18
никога не съм пазарувала от там и нямам намерение. :roll: не ме радва мисълта,че някой е носил тези дрехи преди мен,освен това не ми се струва хигиенично.не се присмивам на хората които пазаруват от там. :roll:

TiA_MaRiA
04-22-2006, 19:21
Влизала съм в такива магазини с убеждението да си купя нещо, но никога не си харесвам и нищо не съм си купила до сега. Не бих се присмивала на хора които пазаруват от магазини втора ръка :wink:

midnight...
04-22-2006, 19:46
пазарувала съм си от такива магазинчета, намирала съм си страхотни дрешки които иначе няма къде да види човек и то както казаха над мене неносени!
не виждам смисъл някой да се продиграва на човек който купува дрехи от такива магазинчета :wink:

^FaiNt^F
04-22-2006, 19:53
Nikoga ne bih se prismqla na nqkoi koito si e vzel ne6to ot takyf magazin :shock: ta nali samata az iam nqkoi dre6ki ot takiva magazini i hi4 ne mi puka :lol: Ne obi4am da robuvam na marki i t.n...Za men e vajen na4inyt, po koito izglejda edna dreha i kak mi sedi, a ne kolko struva i ot kyde e kupena. I vse pak i az ne bih si kupila belio ot magazini za vtora upotreba....makar 4e sled edno zdravo prane ne vijdam kyde e problema.....i vse pak :-#

i'm so excited!
04-22-2006, 20:06
ееееее как бе, по вторите употреби има велики неща, да не говорим колко маркови почти неносени неща съм намирала..

gia_bs
04-22-2006, 20:14
хехе..нензахе че толкова хора ще отогворят...аз лично никога не съм влизала в такъв магазин... но за всичко си има първи път и все пак се радвам че смятата така...защото аз лично съм чувала коментари от рода "ей вижя тая пак е пазарувала от втора ръка хаха"... и то от устата на пиятели по адрес на приятели..абе кофти истории

gia_bs
04-22-2006, 20:28
ЗНаеш ли exploitedteen пак стигаме до вечната истина че не е важно от къде а как пазаруваш... напълно си прав и аз не виждам смисъл да се дават луди пари за супер грозни дрехи с едниствената замисъл че са маркови.... хаха, абе имаш ли си акъл и с 20 лв можеш да си доста стилен!

Swinkenhoffer
04-22-2006, 20:29
дрип шоповете са рай!

това са едни от местата, където най-обичам да си прахосвам париците.

има страхотни карирани ризи ... въобще, всякакви чудесни неща. като се замисля, доста от дрехите ми са втора ръка и изглеждат съвсем нормално. :-)

е, и аз си имам претенции по този въпрос ... пазарувам главно от едни определени магазинчета - радост за душата :lol:

Jamalska
04-22-2006, 20:37
Супер ги обичам тези магазинчета...Могат да се намерят много добри нещица които да са в наистина добро състояние за супер ниска цена...По принцип си харесвам дрехи от разни магазини като БордШоп,Саботаж,на ДиСи магазина новия...некфи такива...ама НИКОГА не бих дала примерно 100 кинта за суитчър или дънки..още повече че тия патри не ги изкарвам аз а наще нямат възмоност...Само за кецове давам много пари.
А друго положително на секънд хендите е че са неповторими повечето...Хаха ставаш човек със собствен стил...

Ааа Я КАЖЕТЕ СЕГА ИЗ СОФИЯ МАГАЗИНИ НА КИЛО?!?!
Аз знам само Ла фиеста-та на НДК...другите са яко ъндърграунд...А и Пласибо...Иначе като ида в Добрич много обикалям по такива...

04-22-2006, 20:46
Мда, пазарувал съм от там - няк'ви плюшени играчки за подаръци, просто бяха много яки. Дрехи не съм си взимал, защото не съм си харесвал, но наистина могат да се намерят доста качествени стоки.
Майка ми си е взимала доста работи от такива магазини.

Не бих се присмивал ако някой пазарува от second hand магазини, няма нищо лоши, нито срамно. Не е задължително да си беден за да пазаруваш от такъв магазин, но и така да е пак не е срамно.

ycMuBkaTa
04-22-2006, 23:40
Че какво им е лошото на тия магазинчета? Има супер яки неща понякога. Не мисля, че има нищо срамно от това да си пазаруваш там. Ква е разликата с обикновения магазин? МОже би, че ровиш малко да си намериш нещо ли? ( Бтв баба ми им вика "рови, рови" на тия магазини) Предпочитам да си взема нещо от там, отколкото някоя блуза дето всяка втора има такава щото е купена от поредния магазин тип замаскиран Илиянци.

sexy_dizzy
04-23-2006, 00:03
Аз лично не бих си купила,не мога да си представя да нося нещо,което преди е било носено от друг,не ме интересува,че е преработено тн.
НЕ бих се присмяла на такива хора,не съм надута,просто това е моето мнение.

priti_kiti
04-23-2006, 00:30
abe si4ko opira do li4en izbor..
az li4no ne vijdam ni6to sme6no ili sramno v tova da si pazaruva6 ot takiva magazini daje naprotiv, vijdala sum 100 putipo qki ne6ta tam,otkolkoto nekvi dre6ki markovi za po 200 leva i nagore.
a puk za poznatite mi kvo mi dreme :roll: dali sa s markovi ili vtora upotreba se mi e taq... te sa si te
s kvi drehi hodat ne e vajno 4aak do takva stepen ;)
taa DA bih pazaruvala ot takiva magazini i NE ne bih se prismqla na nqkoi koito go pravi. :)

LunaTriCk
04-23-2006, 09:11
Аз пък колкото пъти и да отида нищо не ми хваща окото. Мисълта, че някой потен шваба е носел тази дреха, леко ме отвръщава също. В крайна сметка, който каквото иска да си облича. Аз гледам себе си.

The Goodbye Girl...
04-23-2006, 18:09
Имам някои дрешки от дрипшопа, ама те са нови - в смисъл, че не са носени, а са останали от разни магазини. Честно казано, има доста яки находки в ровитата, така че аз не виждам нищо лошо в пазаруването по такива места.

GoHardeR
04-24-2006, 18:16
eiiiii vze mi temata ot rukata :lol:
emi az li4no sum 100% ZA i ne vijdam kvo mu e loshoto,ti sama kazvash 4e se poiaviavat i stilni neshta...na men nai-hubavite mi dunki sa ot 2 h sh i sum adski dovolna,4esto si kupuvam ot takiva mesta i to ot skoro,pr 1 godina,oba4e ne mislia da spiram ima naistina neveroiatni neshta i ne me ebe koi kvo si misli za tfa :mrgreen:

Sabrina27
04-24-2006, 18:27
Imam 1 fr na koqto jobnite sa i 50 lv na sedmica i vupreki vsi4ko si pazaruva ot second hand magazini i vsi4ki samo i kazvat kolko strahotno se obli4a. I naistina e taka. Spored men tova kak se obli4a 4ovek zavisi ne ot markovite dre6ki a ot tova dali si ima stil i vkus.

ProstoAz
04-24-2006, 19:31
Не съм посещавала такива магазини, а и самата мисъл не ме влече. Няма лошо човек да пазарува от магазини за дрехи втора употреба щом не му пречи.
Аз предпочитам да си купя нещо новичко, което ми харесва и да знам, че никой друг не го е носил преди това.

rosskata
04-24-2006, 20:22
\:D/ МНого обичам такива магазинчета... 8) Имам страшно много дрехи оттам. В началото пазарувах защото нямах пари- това беше още по времето когато ми беше сууупер срамно че пазарувам оттам... След тва се оказа че всъщност много други познати го правят- някои с доста добри финанси...

ПОсле се оказа че дори и когато имам пари, предпочитам да пазарувам оттам:
:arrow: Дрехите са качествени и не се разпадат след първото пране както някои китайски боклуци.
:arrow: С парите за един чифт дънки мога да си купя 3-4...
:arrow: Самото ровене е забавно...
:arrow: Намират се парцалки извън хиперфешън вълната за сезона, които не струват мама и тати- райенцааааа... Цветенцаааа \:D/ Шаренийкииии...

Малката ми сстричка е сега на 10. Гардероба и е огромен, ама наистина огромен, със супер яки дрешки , повечето маркови, всички съученички и завиждат :roll: Нека да са от втора употреба- въобще не и пука...

_Jessy_
04-24-2006, 21:58
Men pyk qko me kefi da si rovq v takiva magazin4eta, nqkolko pyti sym hodila dosega, vqrno, kupila sym si samo edna rizka, ama pyk samoto rovene adski me radva :) A taq rizka e luda! Kojena, 4erna i super qka... verno, 4e ne sym sybrala smelost da izlqza s neq o6te, ama i tva 6e stane! :) Magazin4etata sa qki4ki i mn uvajavam hora, koito mogat da se oblekat dobre ot tqh, za6toto se iziskva mn dobro 4uvstvo za stil, za da moje6 da nameri6 biser4etata sred plqvata :)

sherry
04-25-2006, 09:02
Имала съм неща от такива магазини.Не мисля,че е срамно или глупаво.Ако си харесаш нещо-купуваш го,какво значение има,че е по-евтино,още по-добре,ще спестиш пари...
Само простите хора биха се подигравали на някой,който си купува дрехи от там,лесно е да се правиш на голяма работа,когато не знаеш какво значи да нямаш!

machoka
04-25-2006, 10:09
ъх, кой ви излъга, че в тези магазини ходят хора, които не могат да си купят дрехи от другаде :shock:

Хайде, никой не е толкова без възможности, че да не пазарува от другаде..

Аз имам както и сравнително скъпи дрехи и аксесоари, така и дрехи от подобни магазини.. първия път като влязох в такъв, имаше интересни нещица, купих си някакъв панталон за 3 лв :shock: :lol: ама беше доста добър.

Бельо не съм виждал се продава :shock:

Та.. имам няколко дрешки, общо взето влизам да разглеждам само, но нищо не ми харесва - за това дрешките са ми само няколко.. друго си е 'обаянието' от разходка от НДК надолу по Витошка в посока Шератон, от там в дясно по Алабин и директно на Графа, та чак до Попа.. обикаляш, гледаш, купуваш..

rosskata
04-25-2006, 10:13
:? Бъркаш, че няма хора които да нямат прари за други дрехи...
Аз също съм изпадала в подобно положение...

machoka
04-25-2006, 10:17
:? Бъркаш, че няма хора които да нямат прари за други дрехи...
Аз също съм изпадала в подобно положение...

E, не ти говоря да си вземеш префинени ботушки за 550 лв от лъскав магазин, ама има най-обикновени магазинчета, в които се прадават НОВИ неща за цени, максимално близки до тези в second hand магазините. Един Илиянци да вземеш - същите цени, нови неща внос я от Китай, я от Турция, но си има и качествени, стига да си късметлия, ако не познавач :)

rosskata
04-25-2006, 10:44
:lol: Ама във Варна няма Илиенци, така че... :roll:
Пък и не съм виждала магазин в който да мога да си купя седем блузки за 5 лева...
А ти явно не си живял в краен квартал...
Вярвай ми има хора които 50 стотинки ги дават за хляб, не за блузка втора ръка- иначе няма кво да ядат

LyLa
04-25-2006, 12:24
ами има много хубави магазини втора ръка и често си пазарувам от там доста хубави неща има ризки панталони ..

Sabrina27
04-25-2006, 12:56
Наскоро с майка ми ходихме в някъв магазин в с. Мрамор, не е за дрехи 2 ръка. Там се продават МН яки къси блузки по 50 стотинки

FikyScHetOo
04-25-2006, 15:37
Ми загледах се в една сладурска ризка в такъв магазин...и не се присмивам на хора, които пазаруват от такива магазини

cskamoni4ka
05-31-2006, 17:52
Аз лично досега не съм влизала в такива магазини,но като се замисля не бих си купила нещо втора ръка,мисълта че някой друг ще го е носил преди мен ме отвращава просто,т`ва е моето мнение по темата.И няма смисъл да се присмиваме на някой,който пазарува от такива магазини,защото може да няма необходимите финансови възможности за нещо друго.

Roxy
05-31-2006, 22:33
макар че ги дезинфекцират мисълта да нося дрехи втора употреба ме отблъсква.познавам хора които пазаруват от там и не мисля че има за какво да им се присмивам.
между другото са забранени продажбите на бельо,бански,дрехи за деца под 1 година и играчки в магазините за втора употреба

techCandy
06-01-2006, 02:11
е за бельо вече е извратено...
Да, много! Иначе, отдавна не бях ходила в такъв магазин, но се сещам
за един много голям който ми е наблизко, и взехте, че ме вдъхновихте, утре ще хвана някоя приятелка, и ще ида да поровя :) Наистина има находки, иначе аз имам няколко неща от такива магазини, една тениска, която ми е много любима, и която вече съсипах от носене, сега основно спя с нея. Никога не бих се присмяла разбира се, глупаво е, за много малко неща бих се присмяла на някой изобщо...

beB_
06-01-2006, 18:56
vlizala sum v takiva magazin4eta...no ne sum si kupuvala ni6to!
Prosto za6toto nqkak si ne mi e priqtno dori da e nova i zapazema drexa samo pri misulta 4e i nqkoi dr q e obli4al mi stava gadno
vapros na izbor e... :)

a puk i ne bih se prismqla dori na nai golemiq mi vrag za takova ne6to
purvo za6toto tova e ne6to obi4aino
vtoro za6toto ne vseki ima finansova vuzmojnost primerno da pazaruva ot drugi magazini

i o6te kup ne6ta prosto nqkfo elementarno 4uvstvo ot 4ovek kum 4ovek nz kak to4no da go nareka... [-X
i spred mene ne e pravilno da se prismivame za6toto na seki moje da mu se slu4i

06-22-2006, 19:20
imam priqtelki, na koi maika im i bashta im imat dosta dobri finansovi vuzmojnosti i pazaruvat ot takiva magazini. i az go pravq!! tova ne ot nqmane, prosto haresvam hora sus sobstven stil! da ne govorim kolko markovi NOVI drehi imam ot takiva magazini, mislq si che markite MEXX i O.N.L.Y. gi ima ne samo po vitoshka \:D/

The Interceptor
06-22-2006, 20:43
Не съм пазарувал от такива магазини просто защото не ми е идвало на ум доесга. Не смятам че има нещо срамно или каквото и да било ако си купуваш дрехи от такива места. А колкото до бельото - съмнявам се че някъде ще намерите да се продава носено бельо

fuck_you_baby
06-22-2006, 21:23
ne sam pazaruvala do sega i nqmam poznati koito sa go praveli.no.... kato se zamislq ne bih i si kupila ni6to ot takiva magazini

Jamalska
06-23-2006, 15:18
Не съм пазарувал от такива магазини просто защото не ми е идвало на ум доесга. Не смятам че има нещо срамно или каквото и да било ако си купуваш дрехи от такива места. А колкото до бельото - съмнявам се че някъде ще намерите да се продава носено бельо
Мхм,бельо,бански и вече обувки е зцабранено да се продават там...

forrzi
06-23-2006, 17:53
оо..май не сте ходили в Jambol city :-D
там е ПЪЛНО с бельо,бански и обувки колкото щеш!!!
имам предвид в магазинте втора употреба де...

twisted_f
06-24-2006, 14:31
Добре де много ми е интересно като ви е толкова гнус да си купите носени дрешки от някой секънд хенд то по тая логика и дрехите от марковите магазини са носени.Може би не толкова дълго и т.н но пък са минали поне 3,4 човека,които да са пробвали тая блузка,която ваз ви кефи или да са се навлекли в джинсите,които сте си взели и сте останали с впечатлението ,че са непокътнати.За това хората са измислили праха за пране,омекотителите и т.н :-D