PDA

View Full Version : Gitarki



Rammstein
04-25-2006, 01:04
Ок пичове. Имам един въпрос. С какво се характеризират електроакустичните китари с останалите. Чувал съм, че били боза, всмисъм стават за акустични, ама електрония звук за нищо не става. Или нещо такова, затова питам ако някой разбира да ме светне.

Estranged
04-25-2006, 10:09
Ох... Дори не съм чувала за такова понятие :shock: Звучи ми доста весело - хем акустична, хем електронна и малко не ми звучи правдоподобно. Сигурен ли си че не говориш просто за едното, или просто за другото???

`Death`Whore`
04-25-2006, 10:16
На външен вид като акустична ли изглежда китарата? Звучи ми глупавичко.

RoyTheReaper
04-25-2006, 11:22
vijdal sam takava i sam 4uval zvuka i. nqma6e osobena razlika sas elektri4askata. ama zavisi ot ka4estvoto.

btw za kakvo ti e to4no takava?

04-25-2006, 14:10
Ето пичове, показвам http://mci-bg.com/promobg.php , най-долната в черно. На форма е като акустичната, димек куха, ама имала изход за усилвател. Затова питам ако някой има такова нещо да сподели впечетления. :-({|=

RoyTheReaper
04-25-2006, 19:13
mda... zvuka na tezi opredeleno 6te e po-razli4en ot tozi na solidnite elektri4eski kitari, za6toto principa e razli4en. na normalnite zvuka se ulavq direktno ot adaptorite, a tuk rezonira v kutiqta, i togava se ulavq. ne mislq 4e ako vurje6 takava kitara kam kube i distor6an 6te se polui4i su6tiq efekt. tazi na snimkata stava po-skoro za akusti4na otkolkoto za elektri4eska.

ako iska6 elektri4eska kitara, si kupi elektri4eska kitara. tq nqma zamestitel.

Bonehead
04-25-2006, 19:32
Брат, не че искам да спорим, обаче ел китарата и има големи недостатъци. Трябва да си дрънкаш у вас, просто не върви да разнасяш цялата апаратура. Според мен ел китара ще ти трябва, ако свириш в група, а-китарита можеш да ги мъкнеш навсякъде.

RoyTheReaper
04-25-2006, 19:47
da, taka e. trqbva da si preceni6 za kakvo ti trqbva kitara. ako e za drunkane navun nai dobre si vzemi standartna akusti4na kitara. puk, nai dobre, ako ima6 sredstva i ne ti se svidqt, moje da vzeme6 i dvata vida.

Dr. Kazimbutt
04-25-2006, 19:48
Ок пичове. Имам един въпрос. С какво се характеризират електроакустичните китари с останалите. Чувал съм, че били боза, всмисъм стават за акустични, ама електрония звук за нищо не става. Или нещо такова, затова питам ако някой разбира да ме светне.
Електроакустичната си е най-обикновена акустична китара, само дето има вграден микрофон или пиезоадаптер (тоест можеш да си я вържеш към усилвател и да си дерзаеш, но и иначе можеш да свириш на нея - нищо не ти пречи). Ако няма да свириш в група - по-добре си вземи китара без електроника. Иначе само ще се набуташ с пари.