PDA

View Full Version : За американците и българския химн...



no_martyr_f
04-25-2006, 17:59
http://www.bovineunite.com/moo.htm

Влезте в частта cow и си пуснете колонките...

Аз лично не знам какво да кажа, като видя/чуя такова нещо...

Вие какво мислите?

GreenLadyM
04-25-2006, 18:04
tova koito go e napravil e absoluten izrod!Prosto shte poludeq!kak e vuzmojno! :evil: :evil: :evil:

missito_
04-25-2006, 18:08
tva e basi podigravkata s na6iq himn.naitina se suglasqvam 4e koito go e napravil tova e izrod.himna e 4ast ot na6ata nacionalnost i bulgar6tina a nqkoi si pozvolqva da go o4ernq po takuv dolen na4in.prosto sam potresena....... :(

skate_warrior
04-25-2006, 18:40
този сайт американец ли го е правил ????

skate_warrior
04-25-2006, 18:55
това е старичко...
но все пак не е направено умишлено като гавра с нашия химн целенасочено...
същите хора са се гаврили и с американското знаме и прочие...

сега не ми започваите моля ви с разни болни, псевдо-патриотични изказвания, че е смешно...

Смешно е да си патриот и да защитаваш символите на родината си ли? Ако за теб това е смешно за мен не е.

04-25-2006, 18:58
това е старичко...
но все пак не е направено умишлено като гавра с нашия химн целенасочено...
същите хора са се гаврили и с американското знаме и прочие...

сега не ми започваите моля ви с разни болни, псевдо-патриотични изказвания, че е смешно...

Смешно е да си патриот и да защитаваш символите на родината си ли? Ако за теб това е смешно за мен не е.

i da ne e sme6no kakvo moje6 da napravi6 ti ili nie - Ni6To!
za tva nqma smisal ot izkazvaniq kakto kaza exploitedteen :smt006

foulmist
04-25-2006, 18:59
това е старичко...
но все пак не е направено умишлено като гавра с нашия химн целенасочено...
същите хора са се гаврили и с американското знаме и прочие...

сега не ми започваите моля ви с разни болни, псевдо-патриотични изказвания, че е смешно...

Смешно е да си патриот и да защитаваш символите на родината си ли? Ако за теб това е смешно за мен не е.

i da ne e sme6no kakvo moje6 da napravi6 ti ili nie - Ni6To!
za tva nqma smisal ot izkazvaniq kakto kaza exploitedteen :smt006

tva bqh az 8)

MiRaCuLiXbb
04-25-2006, 18:59
То па една родина...

MiRaCuLiXbb
04-25-2006, 19:09
Ye ye!! For mother Bulgaria----KILL USA! Nuclear launch detected....BOOOM и прочие и прочие.

no_martyr_f
04-25-2006, 19:15
това е старичко...
но все пак не е направено умишлено като гавра с нашия химн целенасочено...
същите хора са се гаврили и с американското знаме и прочие...

сега не ми започваите моля ви с разни болни, псевдо-патриотични изказвания, че е смешно...

Не мога да кажа от кога е, днес го видях и реших да го пусна. За гавренето с американското знаме не знаех, действително, а и по всичко личи, че това е някакъв опит за "шегичка" (разгледах сайта, от който е, не намерих нищо особено смешно. Може аз да не мога да оценя изтънчения хумор...)...може и да не е умишлено, но пак е...тъпо. Въобще не ме интересува дали са се гаврили със собственото си знаме, нека се гаврят, колкото желаят... Може и да са взели "мелодията", защото не е широко позната на хората по света - така само ние ще знаем, едва ли не.
Както имаше една реплика от "Женени с деца" на дъщерята на Ал Бънди -"Daddy, I think I'm sick. I have Bulgaria"...това пак е бъзик, и е ясно, че бъзика не е "срещу" българите или някоя друга нация, ами показва, един вид, абсурдното невежество на голяма част от американците. Ами, то както 64 процента от младите хора при тях не могат да посочат на картата Европа, за какво си говорим, дали биха се засмяли, като чуят, че е болна от "Bulgaria"...А това какъв бъзик е? Или просто така, за спорта? Ами, защо не взеха Марсилезата или някой друг по-известен химн?...
Като я пуснах тази тема, нямах намерение да правя сензации или да се правя на псевдо-патриот. За мен това е само илюстрация на нещо, което хем ни натрапват отвън, хем, до някаква степен, сами си направихме с цялата ни разединеност и дребни сметки.
Има една статия на Maureen Dowd, носителка на "Пулицър", забележете...прочетете я и ще стане ясно защо пускам този линк. http://www.bgvelikden.org/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=249&mode=thread&order=0&thold=0

MiRaCuLiXbb
04-25-2006, 19:20
Хаха, ако почна да вадя реплики от филми малеее.
"Махти тоя български идиот от тук" /Неандерталеца май се казваше филма
"Аз съм президента на България"....смех / Западното крило ли беше
Може после да дам доста примери, че не се сещам как точно се казваха филмите в момента. Имам 15-тина такива.

no_martyr_f
04-25-2006, 19:23
аз даже съм убеден, че автора не знае, че това е химна на нещо, което се нарича България, а просто е чул мелодията и му е допаднала и му се е сторила подходяща...

обаче ще ме убедите в поне едно нещо- българина няма чувство за хумор и ще заприличате на случая с арабите и карикатурите на Мохамед в Дания...
същата простотия е...

та вие като тях ли сте???


Чувство за хумор? Нямам против. Ако тук имаше някакъв хумор. Аз лично не виждам нищо смешно. Заради елемента с хумора именно споменах и за "Женени с деца" - там поне има закачка, има някаква мисъл. Къде се вижда мисъл в това?
Пак "вие" и "ние"...мога да кажа, че аз не смятам, че съм като тях. Първо, защото за мен родината ми е над всякаква религия. Не мога да я трая държавата, има доста българи, които също не мога да понасям...но все още имам чувството, че принадлежа на една родина. Като чета някои изказвания тук, придобивам чувството, че това понятие въобще не съществува. Затова и този "бъзик" го правят с български химн, а не с някой друг (образно казано) - защото ще се захилим тъпо и ще млъкнем от страх да не се покажем "без чувство за хумор".
Как да го кажа така, че да няма недоразумения - това за мен не е нито смешно, нито чак толкова обидно само по себе си. То обаче е показател за отношение към българите - което - пак казвам - е толкова резултат от външното недоверие, колкото от някои наши собствени глупости.

Dr. Kazimbutt
04-25-2006, 19:33
Не ме интересува дали са се изгаврили с химна ни. Нищо не мога да направя - за какво да се кося?

П.П. Върлите "патриоти" да спят спокойно!

miloto_girl_4e
04-25-2006, 19:39
при мен сайта не излиза... :?

no_martyr_f
04-25-2006, 19:46
амиииии да...

България заслужава да бъде третирана като държава от третия свят...
живеем в паралелен свят в, който българките са най- красиви, българите са честни, тръдолюбиви и гостоприемни... ала бала...
погледни темата за политиката...

друг е въпроса, че бях чел някъде, че нашия химн е бил инспириран от кръчмарска песен и затова подобни нему мелодии са използвани в различни филми и т.н.

ами ако пичовете са търсели друго впредвид???
най- малкото искам да защитавам американци, а още по- малко хората, които са правили този сайт и си мислят, че е смешно или има смисъл, но все пак...
защо сме толкова обидчиви??

какъв е този национален комплекс да не можем да бъдем критикувани или да се майтапят с нас???
Как може един англичанин да се майтапи с всичко в неговата държава и никой да не му се сърди, а ние, великите българи се посираме от яд...
къде е духа на Чудомир???

С подчертаното съм съгласна. Въобще не отричам, това е така. Същевременно не съм чувала в друг език да има еквивалент на "българска работа"...
Българите може и трябва да бъдем критикувани, както всяка нация. Да се майтапят с нас - добре, на същото основание, както може да се майтапят и с други народи.
Само че не стига до майтапенето. Въобще не говоря само за американците - от американци съм чувала най-големите глупости...от рода "абе, нали българският е развален руски диалект?" или "осъзнай се - вие, българите, сте циганите на Европа"...Бясна съм за много неща, които ние сами сме си направили и продължаваме да си правим. Бясна е меко казано. Много черти от българския характер, ако такова нещо има, открито не харесвам.
Само че няма да мога да се погледна в огледалото, ако нямах чувството за национална принадлежност. Въпреки всичките гадости, на които съм се нагледала тук, отказвам да стана чисто "интернационална" и да позабравя лека-полека откъде са ми корените. Което става вече десетилетия в Америка, Канада и по други места.
Не става въпрос само за този линк, нито само за филмите. Че ние сме си вкарали стотици автоголове - така е. Става обаче въпрос за нещо по-голямо от това. Прочете ли статията на Морийн Дауд? Това в "Ню Йорк Таймс"...ами, от това по-голям "бъзик" и "подигравка" - здраве му кажи. Е, няма да се засмея и да проявя чувство за хумор. Че политиците ни се изживяват като сервилни джуджета, които само чакат кого да обслужат, въобще няма да споря. Че това е заложено в българина - да подгъва крак пред "чуждия" - пак няма да споря.
И, за протокола, чувство за хумор относно България, смятам, имам (ако нямах, отдавна да съм се отчаяла непоправимо). Но не ме дразни тъпия линк - дразни ме тенденцията да сме втора ръка хора. Кажи, че ни третират като такива само заради нашето собствено поведение - ще имаш право, но съвсем няма да си точен.

no_martyr_f
04-25-2006, 20:24
За това си прав. Такива и подобни истории - много...
Темата, макар че е много подходяща за дълги постове, най-накрая ще вземе да се озове в задънена улица...сега го виждам. Пак разделение - на "псевдо-патриоти" и непукисти. Вторите се надсмиват над първите, първите се горещят на вторите. И сме дотук.
Далеч съм от мисълта, че една тема в един форум може да има някакво значение. Все пак, всеки си е подготвил речта и ще стиска здраво листа, на който е написана. Няколко подменени думи и лека импровизация на места няма да променят коренно становището му...
За едно нещо обаче се ядосвам (и си признавам, че се ядосвам). Че всеки (на думи) осъзнава положението и всеки може да критикува, обаче ние, като цяло, не правим нищо. "Оти да се косим, като ке ми мине" - един иначе брилянтен постулат на Шопа, тук не си е съвсем на мястото. За такива тъпи номерца като това с кравите и химна - да, нищо не можем да направим, най-много да напишем някой гневен имейл, който да остане загубен някъде по "пощата". Само че това отношение към далеч по-важни неща на мен ми се струва неоправдано. Всеки е сам за себе си, всеки бяга нанякъде, търси си нишичка, в която да се кротне - и дотам. Това сигурно е казвано от стотици хора стотици пъти. И?
Мисълта ми е, че трябва да направим нещо. Да намерим мотивация за промяна - не защото "трябва да следваме стандартите на Европейския съюз", не за да откликнем на някакъв линк с крави, не за да си докажем на себе си, че имаме чувство за хумор/богата история/красиви планини и неясно още какво. А защото иначе България няма да я има. Мнението ми е това. Всеки да върши това, което е нужно да върши. Пак цитат: "Единственото, което можеш да направиш, е да изпълниш задачата пред теб."

no_martyr_f
04-25-2006, 21:02
Не ми се иска да съм съгласна с твоето мнение. Но съм. Не знам дали съм "върл патриот", но винаги съм се мислела за патриот, при всичко това, което съм видяла в нашата "държава на неограничените възможности". Кой знае още какво ще видя. За мен бедата не е, че още не сме в Европейския съюз, например. Бедата е, че хората, които искат да направят нещо, да постигнат, да измислят, да дадат от себе си на другите (което може да звучи изтъркано, но според мен важи с пълна сила. Пак цитат;р "And in the end, it's only the giving that makes you what you are") тук няма да могат да се справят. Тук ще са онези, на които другите ще гледат с насмешка и от време на време ще подхвърлят "Луд умора нЕма, само се поти" и ще тичат при него, когато имат някое проблемче или искат да свъртят някоя сделчица. Дали извън България е различно, не знам. По това, което съм чувала, съдя, че там проблемът пак е толкова сериозен, но е с друго естество - ние там сме "професионални миячи на чинии" и много рядко се случва някой талантлив българин, с колкото и добродетели (колко нелепо звучи тази дума) да е дарен, да бъде приет и да постигне това, което би могъл да постигне. Дали е само заради нашия манталитет, дали е само заради отношението на чужденеца към българина, или е комбинация между двете - не мога да кажа. Такива случки като подписването за американските бази след няколко дни пък вече съвсем ме карат да се съмнявам във всичко.

Incarnadine
04-25-2006, 21:03
и на мен не ми се отваря сайта но не мисля че българите са втора ръка нито че България е страна от третия свят. Вие въобще знаете ли кои страни са такива конкретно а не само като някаква обида към НЕВЕЛИКА сила? Българите се доказват навсякъде по света по всякакъв начин това че има едва ли не "световен заговор" против нас и опит за надмощие и смазването ни като нация и въобще като цяло с цел манипулация и използване на "каквото още ни е останало". Ми нормално ако не ни спираха щяхме да стигнем много далеч. Един най прост пример със спорта... Сигурно ги е страх и нека... нека изпростява нацията и изоставя всичките си ценности... нека умовете напускат България и тук останат само невежи... те се управляват най-лесно за какво са им умни хора...защо правителството да прави каквото и да е...така си е добре всичко... защо на някой да му пука???

teenkopele
04-26-2006, 14:11
при мен сайта не излиза... :?

При мен също. :?
Излиза ми някаква търсачка. :o

Incarnadine
04-26-2006, 19:08
...

кой ме спира ли? там е работата... защо става така че трябва да се обсъжда всичко в рамките на чужбина... аз за тва говорех... ма както и да е толква си и разбрал...
аз искам тва кой е мързелив и кой е постигнал нещо да може поне отчасти да може да се преценява тук в България а не да е пристижно да си "там" и всеки да се хвали с това. но винаги ще има по-лесен начин който ще се изкарва като геройство... искам да стане нещо от тая държава защото докато вие си я изкарвате второ качесто няма кой да докаже обратното. то няма и смисъл...

no_martyr_f
04-26-2006, 19:44
[quote="Incarnadine"] искам да стане нещо от тая държава защото докато вие си я изкарвате второ качесто няма кой да докаже обратното. [quote]

Подкрепям.
Това е същото, както с израза "българска работа"...няма да отварям дума за изтърканите приказки, че политиката не вървяла, защото българинът не гледал "оптимистично" на управниците си и че последните всъщност не могат да се справят заради отношението на народа към тях. Защото е абсурдно, а доста хора съм чувала да разсъждават така или по подобен начин, макар че не виждат как си противоречат.
Не твърдя, че "разбирам" много от политика, старая се да излагам аргументи, които мога да защитя...не смятам, че става въпрос за едно "черно-бяло" положение, където има само един "лош" и само един "добър" (малко по-малко лош). Тази позиция с "втората ръка държава" и "народ" е до голяма степен оправдана, като се вижда какво става тук. Не че няма покрити неща навсякъде, но тук сме свидетели на откровено фрапиращи примери. И все пак! Критика, критика, критика, замазване на очите, пак някоя критика, леко недоволство, нехайство, "то па една родина", американски бази и една Кондолиза, дошла да ни се хили дипломатически.
От нас зависи какво - така наречено поколение - ще бъдем. Много е вероятно повечето неща да ни спират; сигурно няма да имаме общи идеи и идеали (и е естествено), сигурно пак ще има дезертьори и дребни душици, които ще гледат отстрани, ще изпускат по някое глухо "Браво, така продължавайте" и ще говорят за европейски ценности и прочее илюзии, пък после ще си продължават както по-старому, защото им е по-удобно. Сигурно. Обаче, ако не направим минимално усилие - а именно - да се постараем да използваме възможността да имаме едно все още добро образование, да се постараем да работим, а не да "въртим далавери", наистина няма да съществува понятие като "родина". На доста хора, така като гледам, ще им е по-удобно да не съществува такава дума.

Щеффан
04-26-2006, 20:03
леле мале...
кой те спира...
на Запад всичко зависи от теб...
има два типа хора мързеливи и работливи...
на запад, ако си мързелив няма да успееш- и ще започнеш с оправданията, как е имало заговор, как те третират, как не знам си какво... ако нямаш психиката и амбицията да си нещо повече от мияч на чинии... кофти...

има и друг тип хора- работливи и способни...
човек, който не го мързи и не гледа все да мине тънко... човек с амбиции и мисъл за бъдещето си...
замисляш ли се, че повечето хора, които бягат на Запад често си мислят, че отиват на място, където парите са по дърветата...

не е важно какъв си, а как се справяш с работата си.. аз за 3 месеца бях повишен до супервайзър... мисля, че това говори достатъчно за това дали имат предрасъдъци хората...

друго ме дразни и то не е само за българите зад граница, ами повече за тези които са тука- всеки само се оплаква...
кафетата по цял ден са пълни с хора, които реват, че нямало работа (говоря за София) и разбираш ли как всичко било гадно...
имам такива познати... все говорят големите приказки, все няма работа, все им е малко заплащането, пък условията били кофти...

смешна и жалка история... българина е мързелив!!! и му е най- лесно да се оправдае с някаква форма на дискриминация, защото не може да приеме, че вината е в него...

Не ми стана съвсем ясно какво го мързи българина. Да работи на запад, обезличавайки се (сам казваш, че там възглед като "какъв си" липсва и личността се остойностява от това как работи) или да работи у нас за 250 - 300 лева. Второто е понятно за всеки. Един западняк не би и пръднал за такава сума и то предназначена за месечната му издръжка. А че в Европа малко хора от Източна Европа могат да се уредят, това е още по - разбираемо и не опира единствено до труд и амбиции (съчетанието на които ми е ужасно противно). Факт е, че ЕС прие закон, според който в близките няколко години българите нямат право да работят, освен като обслужващ персонал, а наглостта на държави като Германия и Австрия достигна до дефинирането на точни професии (каменоделци и още няколко от сорта). И ние съвсем не сме предназначени за адаптация към техния свят. Ние сме някакъв израстък на Европа, на който се търси оригинално приложение. И ни допускат до техния свят само доколкото може да се полюбуваме на лустрото му и да си втълпим неговата "правдивост" и нашата "клетост". Ей така - самички, от любовта ни към големите магазини.
Европейците са доста гнусливи към такива аморфни люде, които вдигат врява около това, колко мразят (пардон, не зачитат) източния си произход и си въобразяват, че това е достатъчно, за да го заличат, както и че заличаването му е наложително. Такова едно шизофренично поведение. В това отношение, поне се считам за европеец защото тези люде и на мен са смешни...

04-26-2006, 20:34
сайтът е спрян блаогдарение на "ВОИНИ НА ТАНГРА". Поне те така пишат в техния форум. Друг въпрос е че са яко зле.

KiLLeR_InSTiNkT
04-27-2006, 10:12
немам думи добре че не ми излиза...

oxy
04-27-2006, 18:46
Сори, че се намесвам в един форум, дето не ми е мястото, амаа искам да кажа нещо.
Прочетох няколко изявления от типа "ама ние какво можем да направим?"
Отговорът на този въпрос е: "Всичко! "
Стига да имате акъл как. А ако знаете, че нямате - питайте, бе! Ама пусти национален (и граждански, и какъв ли още не) нихилизъм ....

Прецеденти има ... и при това със държавата Габон. Мноо тъпо, ама се оказва, че Габон, дето има PCта на глава от населението мерено в промили (т.е. не на сто, ами на хиляда) 0.03, при публикуването на материал, уронващ техния "национален престиж", подава протестна нота до американския конгрес ... и те вземат, че упражняват контрол.

Та сега, колко от вас, "възмутителите", писаха писмо (книжно) с обратна расписка, за да сте сигурни, че е получено, до Българското Външно минисерство, та те да се занимаят с проблема, както му е редно ? Министъра не е длъжен да знае всичко, камо ли някакъв си сайт. Ама по такъв сигнал няма как да не действа, 'щото може да последва депутатско питане.

Но ... май като повечето от простия народ,само знаете да плюете .... и да викате "таз държава няма да се оправи" ... ами ... ще чакаме хамериканците да ни оправят, както ни оправяха русите, както и турците са оправяли нашите деди и баби.

Dr. Kazimbutt
04-27-2006, 19:29
националния "престиж" сме си го уронили сами и то качествено...
да обвиняваме някакъв тъп сайт за това е смешно и жалко...
И аз съм на това мнение.

Incarnadine
04-28-2006, 19:28
Но ... май като повечето от простия народ,само знаете да плюете .... и да викате "таз държава няма да се оправи" ... ами ... ще чакаме хамериканците да ни оправят, както ни оправяха русите, както и турците са оправяли нашите деди и баби.

=D>

и все пак ти писал ли си писмо до министъра или мислиш че всичко е ок?

fRaNkLy`girl
07-12-2006, 22:49
Е,браво!До каде стигнахме......нямам думи!Америка има някаква нищожна история100-200години,но си я пазят и уважават.А ние тук с 1300 години,че и повече и позволяваме така да ни мачкат и унижават.Това ако се беше случило с тях щяха да ни сринат дуржавицата и да стане ОГРОМЕН скандал,но.....за мен е много обидно и трябва да се предприемат някакви мерки.Обаче се съмнявам да стане!Същата гавра стана и в един Американски филм.Не помня кой беше,но сцената беше пълна с нацисти със свастики итн...на фона на нашия химн......

skate_warrior
07-12-2006, 23:20
Мдам.. или пък в един епизод на "Женени с деца" си правеха бъзик с България. Казваха нещо от рода "това България вид сандвич ли е?"

fRaNkLy`girl
07-13-2006, 00:47
Да мисля че и аз се сещам за тази серия.Май се оказа,че примерите са доста.......