PDA

View Full Version : malko pomo6t za NGDEK



ViViT0oo`
04-26-2006, 14:59
zna4i hora,problemut e takuv,4e sega sum 7klas i iskam da kandidatsvam v NGDEK(izvestna o6te kato klasi4eskata gimnaziq).iskam da popitam nqkoi koito u4i tam za nqkoi vuprosi svurzani s priemniq izpit.tai kato mn outi sum 4uvala 4e tam se u4i super zdravo i se vliza super trudno!no dali vsu6tnost e taka?!za otgovorite na tezi i drugi vuprosi 6te vi 4akam da pi6ete(breeei,ama tva dobre prozvu4a,a? :wink: )!predvaritelno blagodarq vi za pomo6ta,za6toto naistina imam nujda ot neq! :P

kaua
04-26-2006, 16:05
Gledai sa...tva 4e se u4i mn ne e taka.Az imam edin fr,koito u4i tam i kazva 4e otdavna ne se u4i taka,kakto predi 10 god.
A za priemniq izpit moga da ti kaja,4e ne e trudno.Ima pismen i usten izpit po literatura,ima i usten izpit po istoriq-izbira6 si 3 veliki li4nosti na BG,3 sabitiq i o6te tam ne6to...e tva e....aide uspeh :wink:

vIvIt0oo`
04-26-2006, 20:27
Dam,tva za trite li4nosti i t.n. go znam.imam konspekta.oba4e ima drugi tunkosti za koito ako moje6 da pita6 tvoq fr 6e ti buda mn blagodarna!toi dali e hodil na uroci predi izpita tam v gimnaziqta;za trimata literaturni avtori i tehni tvorbi-trqbva da se analizirat li i avtobiografiq?!i tam dr vupros4eta.no misii vse pak :)

~Adi4ka~
04-27-2006, 05:07
една приятелка учи там и си спомням в 7клас я изпитвах точно по този конспект,значи тя ходеше на уроци,има си специални такива за кандидатстване в НГДЕК,а др което питаше-става въпрос за анализи и малко автобиографична част в началото,поне нейните изглеждаха така.На изпита като на всеки изпит е кофти чакането,защото тогава се панирач най-много,но вътре учителите нямат намерения да те изядат,ако видят,че знаеш нещо перфектно,спират те и продължават,ако не го знаеш ти помагат с въпроси около основния от които да се сетиш.
а за ученето..ами бях там на гости няколко пъти..не е като да си дават мн зор..

Loshotia
04-27-2006, 13:55
Бе и аз имам позната дето там учи, не си даваше много зор за изпитите и с някакви непретенциозни оценки влезе. Не искам да те разубеждавам, но си помисли дали наистина си струва да учиш там - така де, още си 7клас, рано ти е да се ориентираш още от сега. Ще хвърлиш много труд там - вярно, интересни неща че учат, но до колко се приложими. Учат се мъртви езици, които изискват много усилие за да се научат. Тези усилия можеш да ги вложиш в изучаването на два - три западни езици

ViViT0oo`
04-28-2006, 19:42
a da pitam-dali nqkoi e bil tam na uroci?kva e podgotovkata za 5dena nau4ava li se izob6to ne6to?a moje li da se karat samo po istoriq,a po bel-ne?!pls kajete mi vs svurzano s teq prokleti uroci,4e ve4e ](*,) ....!4akam vi... :)

05-07-2006, 08:47
az u4a v ngdek!10 klas sum i 6te ti kaja,4e e mnogo u4ene,no si zaslujava,za6toto e strahotno u4ili6te sus strahotni u4iteli i mn gotini hora!tradiciite sa mnogo...abe super e!samo 6te ti kaja 4e e po-dobre da otide6 na uroci pri u4itel ot ngdek,za da ti kajat vsi4ko!taka da pita6 onzi i tozi nqma da stane!ako mn iska6 da vleze6 v ngdek otidi pri nqkoi daskal po literatura i istoriq!USPEH! :smt006