PDA

View Full Version : Програма за правене на форуми.



Информаторът
04-26-2006, 20:39
Та наскоро разбрах,че имало такава програма , с която можеш да си правиш форумчета, ала-бала...Искам да Ви помоля, който знае коя е програмата да ми каже коя е тя и как се работи с нея , за да създадеш форум.Благодаря предварително! :?: :-k

M@Dn3Ss
04-26-2006, 21:20
Хахахаххаха. Тва направо ме разби. Такова нещо, като програма за правене на форуми - няма! Има готови скриптове(тоест самия форум), които само си ги качваш в интернет и ти трябват минимални познания, за да го подкараш. Най-известния такъв(и безплатен) е phpBB. Такъв е и този форум. Но поне според мен най-хубавият script е IPB. Препоръчвам ти го, но много трудно ще си намериш по-нова версия от 2.0, тъй като е платен вече :( .

Информаторът
04-27-2006, 19:20
Е, добре все пак не разбирам от тези неща и съм малко ламаФ :) .Я обясни малко по-подробно как стават тези неща, от къде да сваля скриптовете и как да ги сваля и тн ...

Composure
04-27-2006, 19:30
www.free.bg регваш се и има 1 копче *направи си форум* натискаш го и имаш форум :lol:

Информаторът
04-27-2006, 20:04
Ама аз ли съм админът или такива работи няма ? А освен там по друг начин не може ли да се направи ?

asdasdas
04-27-2006, 20:22
В този сайт free.bg може единствено да си направиш сайт , а не да направиш форум.Как да си направя форум, а не сайт ми е въпроса ? :-k :-s

M@Dn3Ss
04-28-2006, 19:29
Програма, с която може да се направи форум има, но това не е главната й цел. Програмата е Macromedia Dreamweaver. Програмата е лесна, стига да знаеш код (PHP, HTML, Perl и т.н.). Програмата я има във фрий зоните и почти всички торент тракери. :)

GL

Ако имаш достатъчни познания(а за да направиш форум се иска много) можеш да го пишеш скрипта и на Notepad. Във free.bg наистина ти е най-лесно. Ще ти направят форума автоматично и да ти си админа. И, asdasdas, можеш да направиш форум във free.bg, самоче не ти да си го качиш, а техния phpBB. Иначе мисля, че не подържаха MySQL :wink: .