PDA

View Full Version : Как преодолявате депресията ?



sk8girL
04-26-2006, 21:53
Хай ол =)
Искам да ви попитам какво правите,когато се чувствате депресирани.. когато се чувствате отхвърлени и самотни,когато нямате желание за нищо..дори и да излезете с приятели.Как преодолявате това?!

LP_girl_14
04-26-2006, 22:06
Седя си сама,спомням си разни моменти,мълча,гледам в точка и слушам балади от които ми става още по-кофти... :roll:

FiToKa
04-26-2006, 22:24
Седя си сама,спомням си разни моменти,мълча,гледам в точка и слушам балади от които ми става още по-кофти... :roll:

Дам, с музичката се подтискаме още повече ](*,) и ни става гадно, ама и аз така правя ... депресия

TiA_MaRiA
04-26-2006, 22:46
Най-често като оставам сама, постоянно мисля разни неща, слушам музика или чета някоя книга (това най-много ме разведрява), а понякога просто излизам с приятели (колкото и да нямам желание :wink: ) и се напивам - тъпо е но пък на мене ми помага :)

Labelle
04-27-2006, 00:20
Пред компютъра винаги си намирам 358 567 неща за гледане и четене и слушане и накрая забравям за какво ми е било криво. И си имам правило - като съм сдухана никакви балади или музики, коитом и напомнят хора и случки, че иначе ще трябва да наемам един тир носни кърпички :)

RoSsY88
04-27-2006, 06:02
Ммм депреирана когато съм нервна,почвам да удрям по стената да разпускам нерви ](*,) Ходя да бягам докато не остана без дъх и нямам сили да търся любимият човек,който ме е наранил.Понякога уча и то мн,чистя...някак си отпуска ме...абе мн бързо свалям килограми....Абе гледам да насоча силите си към друга посока,да изразходя енергията си и да не правя опити да си върна човека,който обичам...

Love__DaLi
04-27-2006, 06:17
tarsi6 pri4inata za depresiqta i q preodolqva6,kato se bori6 s vsi4ki sili =P~

Death^Forever
04-27-2006, 06:21
Струва ми се, че повечето от вас описват как се справят с липсата на настроение, не с депресията...когато си депресиран не можеш да правиш почти нищо...не можеш да се храниш, да спиш, често гледаш само в една точка, не можеш да мислиш, плаче ти се, а нямаш сълзи, потиснат си, не искаш да излизаш, не искаш да виждаш никого и т.н. Често си обсебен от едни и същи мисли, проблеми или спомени, които ти се виждат болезнени и неразрешими...но депресия не се оправя чрез приятели, музика, книги и всякакви такива...трябва да се прави разлика, защото наистина е огромна...някои хора имат нужда и от психиатър, когато са депресирани, в такива случаи много често искаш да умреш, планираш самоубийство...смяташ, че никой не се интересува от теб, отчаян си, самотен си...така че няма точно определен начин, за да се справиш с депресията...това може да продължи седмица, месец или години наред...както идва...така и отминава...

POLA^_^
04-27-2006, 07:43
Депресия...и как се справям ли?!Ами никак просто от опит знам,че нищо не помага.Нищо не те радва...Даже честно казано давам израз на чувствата си слушам тъжна музика и гледам да се депресирам още повече и ми минава по-лесно,колкото повече подтискаш това което ти е на душата,толкова по-зле става! [-X

black_dimond
04-27-2006, 07:50
mi moito re6enie e leko tupo no ili hodq na pezar ili qm ne6o sladko ili nai tupoto otivam na disko zabivam se s nqkoi i posle mn sujalqvam taka 4e purvite 2 suveta sa po dobri

04-27-2006, 08:04
Струва ми се, че повечето от вас описват как се справят с липсата на настроение, не с депресията...когато си депресиран не можеш да правиш почти нищо...не можеш да се храниш, да спиш, често гледаш само в една точка, не можеш да мислиш, плаче ти се, а нямаш сълзи, потиснат си, не искаш да излизаш, не искаш да виждаш никого и т.н. Често си обсебен от едни и същи мисли, проблеми или спомени, които ти се виждат болезнени и неразрешими...но депресия не се оправя чрез приятели, музика, книги и всякакви такива...трябва да се прави разлика, защото наистина е огромна...някои хора имат нужда и от психиатър, когато са депресирани, в такива случаи много често искаш да умреш, планираш самоубийство...смяташ, че никой не се интересува от теб, отчаян си, самотен си...така че няма точно определен начин, за да се справиш с депресията...това може да продължи седмица, месец или години наред...както идва...така и отминава...

Така съм всеки ден даже и в момента просто много хора са виновни за моята депресия която няма и да отмине според мен а и неми пука .Се пак тва е живота той винаги ни мачка!

04-27-2006, 12:16
Как се спрям ли..с много зор. Бях забравил наскоро какво е да си самотен, да си депресиран, да не се радваш на нищо, да се усмихваш без причина, само и само да покажеш, че си добре и да се правиш, че нищо не е станало, да не ти се излиза с приятели, да пиеш (напиеш)...преди време приятелката ми скъса с мене и тези неща които изредих се случиха едно след друго. Първите дни се опитвах да си обясна грешката, която съм допуснал, но нямаше такава (според мен) и слушах нашите песни (които сме слушали заедно), гледам разни снимки (наши), сещам се за моменти с които съм бил с нея, чета в интернет разни безмислени теми, излизам с приятели и се напивам за да не мисля за това, гледам постоянно да съм навън, да не оставам сам, защото тогава ме обвземат мислите отново и се депресирам. Общо взето това е.. :?

naia
04-27-2006, 12:19
Седя си в нас ако прекалено съм депресирана пия валерян за оспокоение щото аз плача и се тръшкам и съм способна да се метна от някъде знам че това не е вариянт но на наща възрас е често срещан проблем депресята :roll:

sometimes_
04-27-2006, 12:25
Не се справям с нея ! До сега си спомням малко случаи, в които съм била в депресия... При последната не бях хапнвала нищо 2-3 дни... ако сложех нещо в устата си, веднага ми ставаше лошо и тичах в тоалетната... Плачех постоянно, не излизах, не се срещах с никой, стоях си постоянно в стаята... Не се чувствах жива... Доста време ми трябваше да я преодолея и сама незнам как стана... Просто времето лекува...
Надявам се никога вече да не изпадам в подобно състояние :(

teenkopele
04-27-2006, 13:13
Мисля, че има такава тема. :wink:

:arrow: Цикля, мисля за какво ли не, ям мнооого...такива неща. :mrgreen: