PDA

View Full Version : Помош: Доклад по география



nekaduren
04-27-2006, 16:05
здравейте някой може ли да ми даде някаква информация относно съобщенията в България по-точно как те са развити днес . Блгаодаря предварително :)

djigi
04-27-2006, 17:59
Съобщенията на България непрекъснато се развиват и усъвършенстват. В края на XX в. в тех са заети над 45 хил. души (1,4% от икономически активното население) и те създават 1,2% от брутния вътрешен продукт на страната. Най-добре са развити телефонните съобщения. Силно нараства ролята не телетекста, радиото и телевизията. Главен център на съобщенията е София. В страната функционират близо 3062 ПТТ странции, 3255 хил. телефонни поста, 139 радиопредаватели и 39 телевизионни предаватели с близо 1,5 млн. телевизионни абонати. Все по-голямо значение напоследък придобиват новите средства за масови комуникации като кабелни и сателитни информационни системи от типа на интернет, мобилни системи за индивидуална връзка и др.

Източни гоеграфия и икономика за 10 клас, Анубис

Имай предвид, че е издадено 2001 => данните са от година, най-малко, преди това. Аз лично бих казала, че съобщенията са станали съществена част от ежедневието на хората. Не само, че цяла информационна система е доста добре развита днес, а и продължава да се развива, подобрява и обновява. Излизат по-нови начини за комуникация, кой от кой по-бърз, по-евтини. Според мен това си е най-развитата част от сферата на услугите.