PDA

View Full Version : Какво е да имаш херния?



Svet007
04-27-2006, 16:54
Някой може ли да обясни какво е и как се лекува?

Sabrina27
04-27-2006, 17:20
Mi ne6to svurzano s prenatovarvaneto na muskulite (na korema) kogato vdiga6 tejko. Nz kak se lekuva no mai s operaciq.

djigi
04-27-2006, 17:32
Описание:
Най - честите хернии са коремните хернии. Те представляват слабост (отвор) на коремната стена, през който излизат коремни органи (черво, яйчник, матка, пикочен мехур). Без лечение нарастването на херниите почти няма граници! Хернията се появява като подутина. В началото създава дискомфорт и с нарастването си може да затрудни живота Ви. Хернията може да стане опасна, ако се заклещи. Колкото повече научите и разберете за херниите, толкова по - големи са шансовете да получите най - доброто лечение.

Какво да правим ако имаме херния? Може ли хернията да се излекува без операция?
Отворът в коремната стена, веднъж възникнал, не може да заздравее от самосебе си или да бъде приложено лекарство. Херниите прогресират и се уголемяват. Единственият начин да се спре нарастването на хернията е да бъде възстановен хирургически дефекта на коремната стена. Съществуват много методи за операция и също така значително варират резултатите от тяхното приложение. Правилният конкретен избор на оперативно възстановяване зависи изключително много от опита, знанията и уменията на хирурга.

http://www.art.bg/temp/vita.bg/klinika.php?k=31

Jaguarrr
05-01-2006, 13:01
Някой може ли да обясни какво е и как се лекува?
Ами мен утре ме приемат в болница и вдругиден ще ме оперират от херния и варикоцеле от лявата страна така че ще ви разкажа. Хахаха ама не вярвам да е нищо страшно. Докторите всеки ден за закуска ги прават тия операции. Споко. :D

LiLeNcEtOoO
05-01-2006, 20:49
mi az si imam herniq s neq sum se rodila oba4e moqta ne e za operaziq 6oto e super malka i ne iskat doktorite da q mahat kazvat 4e tva 6e bude po to4no kozmeti4na operaciq i az ne 4uvstvam nqkuv diskomfort i nq mi pravi vpe4atleni tq dori ne se vijda (i dvete sme si sviknali i az i herniqta :smt005 i ne mojeme edna bez druga)