PDA

View Full Version : физика спешно е



SheLLia
04-28-2006, 20:50
хора много ви моля някой ако има от 11 клас и да има физика да ми намери едно откъсче то е два три реда ама много спешно ми трябва.Раздела е астрономия а урока е "Нашата галактика" не целия урок а само началото първата точка.много ще съм благодарна ако ми свършите тази услуга.Благодаря предварително

morski o4i4ki
04-28-2006, 21:16
Нашата Галактика включва звезди с различни маси и възраст.,достигнали са различни стадии от своята еволюция-звезди от главната последователност,гиганти,с жръхгиганти и т.н.Галактиката има форма на диск,който е изпъкнал по средта.Погледнат отгоре дискът се състои от сферично ядро и навити към него спирални ръкави.В ръкавите са съсредото4ени почти всички звезди с висока светимост.Най-близо разположени една от друга са звездите в ядрото на Галактиката.Средното разстояние между звездите нараства при отдалечаване от центъра.

Видове Галактики:елиптични,спирал ни и неправилни.Елиптичните имат сплесната форма на елипсоид,спиралните са съставени от ядро и спирални ръкави,при неправилните не се наблюдават определени закономерности в стоежа и формата.

Има и още,ама ти каза малко,дано да ти свърши работа.

SheLLia
04-29-2006, 09:18
strashno mnogo ti blagodaria :D

SheLLia
04-29-2006, 09:36
ама това ли е целия текст от първата точка