PDA

View Full Version : MASKI DOLU!!!!!!!



[UN]HappY
04-29-2006, 10:45
Dnes mislenno prelistix stranicite na moq jivot. Ne s1m jivqla mnogo, nqmam mnogo opit. No prez tova vreme na moeto izratvane, az mnogo chesto s1m se promenqla. Tova e normalno. Vse pak s1m bila v period, v koito chovek oformq xaraktera si. Razbrax, che s1m bila mnogo lichnosti. Slagala s1m razlichni maski poradi edna ili dryga prichina. No glavnata prichina e za da se xaresam na drygite. Vinagi s1m se opitvala da b1da takava, kakvato drygite bixa iskali da s1m. Znaex vseki moi „priqtel“ kak1v vkys ima. Opitvax se da otgovarqm na iziskvaniqta na vsichki okolo men. Presryvax se. Mislex, che po tozi nachin shte spechelq poveche priqteli...
No s1m sgreshila. Chovek trqbva da b1de tak1v, kak1vto e! Ne trqbva vinagi da se s1obrazqvame s mneniqta i vkusovete na drygite. Neka te pone vedn1j se s1obrazqt s nas. Neka te si slojat maski. Neka te igraqt tozi teat1r. Az ne iskam veche! Tova e detinsko. Veche s1m pochti na 18 i trqbva da imam izgraden sobstven xarakter. Ot dnes az shte b1da istinska! Shte pravq tova, koeto iskam! Shte kazvam tova, koeto mislq. Na nqkoi moje da ne im xaresa. No na drygi shte im xaresa. Ybedena s1m! Zashtoto xorata sa razlichni. Vseki ima razlichen vkys. S nqkoi shte si dopadna, s drygi ne. S nqkoi moje da stana priqtel, s drygi – vrag. Tova e jivota! Ne moje vsichki da sme priqteli. Ne moje vsichki da se prestryvame, che se obichame i razbirame. Nie jiveem. Nie razs1jdavame. Ne sme jivotni ot cirk. Nie sme XORA! Az s1m Chovek! Imam sobstven vkys, sobstven xarakter, sobstveni interesi. Nikoi ne e kato men. Az s1m otdelna lichnost. Koito me xaresva takava, neka b1de moi priqtel. Ne se s1rdq na tezi, koito ne me xaresvat. Te imat drygi principi i xarakteri. Vsichki imame pravo na izbor. A izbor1t na priqtel e edin mnogo tryden izbor. No kogo narichame priqtel? Vseki sreshtnat? Vseki poznat? Kakvi sa kriteriite, po koito moje da se opredeli dali daden chovek moje da b1de priqtel? K1de da go t1rsq? Kak ? .... Kogato izbirash priqtel, ti trqbva da izberesh chovek, na kogoto znaesh, che mojesh vsichko da spodelish, na kogoto mojesh da se doverish.. i koito NIKOGA nqma da te predade. Imenno priqtelqt se izbira po v1treshna, a ne po v1nshna krasota...
I tyk v1znikvat v1prostite: Ima li istinski priqtel? Ima li xora, koito mogat da pazqt taini i na koito mojem da kajem vsichko bez da se pritenqvame? A xora, koito ni obichat? Koito mislqt za nas?..
No ima i drygo neshto. Zashtoto predi da iska neshto ot nqkogo, chovek trqbva da moje da dava neshto ot sebe si. I tyk e momenta vseki edin ot nas da se zapita Koi s1m az? Az kak1v s1m? Az istinski priqtel li s1m? Moje li da se razchita na men? Moje li da mi se doverqvat? Moga li da pazq taini? Nikoga li nqma da proqvq alchnost ili egoiz1m i da predam choveka do sebe si? Kogo obicham? Mislq li za drygite?....
Mnogo p1ti s1m chyvala da se kazva, che istinski priqteli nqma. A dali e taka? Vseki li e egoist? Vseki li e predatel? Spored men, ako chovek predade priqtelq si, toi predava i sebe si. Ako predadesh edin chovek, poveche nikoi nqma da ti ima doverie.
A zashto nqma istinski priqteli? Koi sa prichinite, koito mogat da razryshat edno priqtelstvo? Nima priqtelskata obich ne e nai-silna?
Az imam mnogo poznati. No mislq, che oshte ne s1m otkrila istinski priqteli. Doverqvala s1m se na mnogo xora, no s1m bila predavana vseki p1t. I vinagi sled tova s1m si kazvala, che nqma da dopusna tova da se povtori. No se povtarqshe. Povtarq se i sega... i shte prod1lji da se povtarq dokato ne os1znaq kakvi greshki dopyskam v otnosheniqta si s „priqtelite“ mi...
Bix iskala da namerq istinski priqtel. Zashtoto ne moga bez priqteli. Nikoi ne moje bez priqteli. No predi da iskame nqkoi da ni b1de priqtel, trqbva p1rvo da se zapitame dali samite nie sme gotovi da b1dem priqteli. A tova e v1zmojno samo ako vsichki b1dem chestni i otkriti s xorata okolo nas. Ne trqbva da si slagame maski na „dobri“ ili „loshi“... Trqbva da sme istinski. Maski dolu! Neka tozi teat1r sv1rshi zavinagi!

MorTi6a
04-29-2006, 11:37
mmm sqka6 sam go pisala az..I az mislq taka poznati da no ne vsi4ki sa ni priateli..a za da bade6 istinski priatel trqbva da si otkroven i 4esten da ima6 svoe mnenie svoi interesi i ambicii.Davai v sa6tiq duh 4ovekyt e individualen vseki za sebe si a ako vsi4ki sme ednakvi to togava kakyv e smisala?Jalko 4e si stanala na 18 i 4ak sega si go razbrala no vse pak nikoga nee kasno.Trqbva po 4estro da si mislim i da se zapitvame za takiva ne6ta za6toto jivota e prekalenokratyk da go propilqvame v nqkakvi lyji i bezmisleni razgovori.

Firestarter
05-12-2006, 17:04
Евала за тия разсъждения! Личи си, че си умно момиче и ще постигнеш това което искаш. Но давай го по бодро, отърви се от крайностите, като говориш за "истиниски" приятел, по скоро май разбираш "перфектен"... А съвършени хора няма, всички правим грешки, дори и някой да те нарани, животът продължава, и ти ще нараниш много хора.. и ще те нараняват много пъти, обаче целта е да се учим от грешките си и в крайна сметка да ставаме все по добри..

ne6i4
05-12-2006, 19:24
Евала за тия разсъждения! Личи си, че си умно момиче и ще постигнеш това което искаш. Но давай го по бодро, отърви се от крайностите, като говориш за "истиниски" приятел, по скоро май разбираш "перфектен"... А съвършени хора няма, всички правим грешки, дори и някой да те нарани, животът продължава, и ти ще нараниш много хора.. и ще те нараняват много пъти, обаче целта е да се учим от грешките си и в крайна сметка да ставаме все по добри..
bravo!!! :smt023 :smt023 :smt023 :smt023

stop_the_war
05-12-2006, 19:43
много умно и правилно. аз съм на няколко месеца от 18, тва, за което говориш, вече отдавна го направих и ме обявиха за сбъкан, и всички са срещу мен. много добре си помисли преди да си свалиш маската.