PDA

View Full Version : Тае бо или Пилатес?



In4iTu_
04-29-2006, 12:59
Искам да отслабна малко, казаха ми че тае-бото е по-добро за отслабване, но искам още мнения по въпроса. :oops: Мерси предварително.Ако някой може да ми каже и къде във Варна мога да тренирам и горе долу колко се плаща

04-29-2006, 13:19
yoga

priti_kiti
04-29-2006, 13:41
tae-boto e ne6to podobno na aerobika ;) za otslabvane stava.. su6to moje6 da probva6 v nqkoi sporten centur-spinning,kombinirana gimnastika,pluvane,tenis na kort i t.n..
a vuv varna nz to4no kude ima.. porazpotai nqkoi poznat ne moje da ne znaqt ;)

thE`reASoN
04-29-2006, 13:43
Искам да отслабна малко, казаха ми че тае-бото е по-добро за отслабване, но искам още мнения по въпроса. :oops: Мерси предварително.Ако някой може да ми каже и къде във Варна мога да тренирам и горе долу колко се плаща
ami da ti kaja az pove4e yvajavam pilatesa,ne samo za6toto ne sym probvala tae-bo,no i za6toto prilagam yprajnenieta vky6ti,samo s pomo6tta na edna kniga,a i vyv vski4ki gradove ima knijarnici

04-29-2006, 14:42
oleeeeeeeeee mnogo ste zle naistina
pilatesa e pulna skrub , to e za murzelivi hora , any way
az hodq na tae bo ot 2 godini i e super ! Vaob6te ne e kato aerobika, po intenzivno e i se oformq super dupe i kraka , abe vaob6te stra6no e gotino !
ot pilatesa nikoga nqa da otslabne6 , na pilates hodqt nqkvi 100-kilogramovi "macki" deto gi marzi da podsko4at 5 puti.
az ne sum ot varna , no sum sigurna , 4e vuv koito i da e fitnes ili sporten kompleks da otide6 6te ima tae bo.
Cenata e okolo 3-4 leva na trenirovka

In4iTu_
04-29-2006, 15:50
yoga

С йога отслабва ли се?

Кака съм
04-29-2006, 17:43
Tae-bo ти препоръчвам, Пилатеса е много бавен и скучен, а при Тае-бо се изразходва много енергия! :smt023

lainagovna
04-29-2006, 18:25
аааааа от тае бото яко се гори. аз поне свалих доста за един два месеца. почти целите стомах, гъз и отстрани на таза мазнини, дето ги трупах цяла зима си ги стопих. работата е там да тренираш редовно усърдно и да гледаш да следиш и правиш абсолютно всички упражнения (тоест да не си правиш никакви почивки) и темпото на инструктора, което от сега ти казвам не е бавно, но може и по бързо :mrgreen: .

06-28-2006, 09:42
Хей я кажете в София знаете ли къде има хубави зали за тае бо.Аз в нета много места гледам, но нз, като не знам отзивите как да си избера...

niki7o
06-28-2006, 10:10
taeboto e po-dobro

sexY_mackA90
06-28-2006, 10:22
Tae-bo!!!nqma nishty obshto s pilates mnoy po-qku si e i sfalqsh pochti fsi4kite maznini!

FlowerinesS
06-28-2006, 13:10
Хей я кажете в София знаете ли къде има хубави зали за тае бо.Аз в нета много места гледам, но нз, като не знам отзивите как да си избера...
Точно в софия има в почти всеки спортен център :-D примерно Спарта,а в нета намерих и още:Body Art Кали, тел.: 930 07 34
нац. стадион Васил Левски, сектор А, вх. 1

D&D, тел.: 65 70 08
кв Лозенец, ул. Бяла 9

Fitness Central Park, тел.: 942 31 10
ул. Шейново 7

MD Sport
нац. стадион Васил Левски, сектор А, вх. 1, зала. 4

Sparta 2000, тел.: 963 13 37
кв. Лозенец, плувен комплекс Спартак

Грета спорт, тел.: 865 50 23
бул. Арсеналски 4, плувен комплекс Спартак

Дани спорт, тел.: 983 54 50
ул. Г. С. Раковски 107

Дема
жк Младост 1-А, бул. Ал. Малинов 19

Елиас, тел.: 963 04 78
кв. Лозенец 15

Кобра
кв. Гео Милев, стадион Академик до зала Фестивална

Малеева тенис клуб, тел.: 962 22 88
бул. Н. Вапцаров, до София ленд

Младост, тел.: 975 02 10
жк Младост 1, бл. 1, вх. Д

Юлива, тел.: 986 27 26
ул. Г. С. Раковски 78

mnogomili4kata-sf
06-28-2006, 14:03
Аз пък съм за пилатеса...оформя се доста добро тяло...то е комбинирано с различни техники на дишането от йогата...тае-бото вярно е по-енергично,но въпреки това съм за пилатеса...в крайна сметка,с което и да се захванеш все ще отслабнеш...от плуване също се отслабва,полезно е и + това сега е лято-така че отиваш както си във варна и плуваш...оформя се също хубаво тяло и мускули \:D/

light_purple
06-29-2006, 20:12
AZ sum 4uvala 4e tae-bo po-dobre.Awe i ot dvete 6te otslabne6

LuCkY_YoU
06-29-2006, 20:51
ami tae-boto e po dinami4en sport, tr da si izdrujkliv, za6toto se izmorqva6 dosta.no opredeleno e dosta dobyr za tqloto i se natovarvat ob6to vzeto vsi4ki 4asti na tqloto.ne sum zapoznata mn s pilatesa, no dokolkoto znam toi e po-baven

bube
07-02-2006, 21:59
ako iska6 da otslabne6 opredeleno ti preporu4vam tae-bo kompleksnite uprajneniq sa sbor ot aerobika i boen sport i prez cqlata trenirovka se dviji6 a tqloto se oformq mn dobree :!: :P :D :D

CrazY^^MousE^^F
07-03-2006, 08:03
И аз ти препоръчвам тае б0
:) :) :) УсПеХХХ!!!

strange__
07-03-2006, 10:59
И аз съм за тае бо...не съм го практикувала до сега,но съм чувала добри неща за него :wink: Мисля дасе захвана,а между другото колко пъти трябва да се ходи в седмицата?

07-04-2006, 10:48
тае-бо естествено...тренирам от три години и наистина тва е най-якото за момичета...първите пъти са кошмар обаче,първо нищо не схващаш кво се прави и мусклуите почват да се тресат,още я помня тая мускулна треска....а и не е въпроса само да скачаш и да удряш ами и мускулите да са на макс напрегнати....резултатите са убииствени...аз не съм слаба изобщо ама поне нямам целулит,стрии и мазнотии...благодарение на тае-бо то ;)

07-05-2006, 21:18
Уууу баш бая натоварване си е тае-бот'то .. В началото особено .. ама резултатите са направо светкавични .... Но за да очакваш резултати трябва да се напрегнеш. Като се измориш няма да спираш ами продължаваш. Аз съм от малък град и затова тренирам вкъщи със записите на Били Бланкс, но смятам, че ако бях в зала щеше да ми е по-добре. Сама е тъпо просто :)

strange__
07-06-2006, 12:27
Уууу баш бая натоварване си е тае-бот'то .. В началото особено .. ама резултатите са направо светкавични .... Но за да очакваш резултати трябва да се напрегнеш. Като се измориш няма да спираш ами продължаваш. Аз съм от малък град и затова тренирам вкъщи със записите на Били Бланкс, но смятам, че ако бях в зала щеше да ми е по-добре. Сама е тъпо просто :)
Ще дадеш ли линк от където може да се изтегли това?!Искам да пробвам вкъщи как е :wink:

07-09-2006, 11:59
Уууу баш бая натоварване си е тае-бот'то .. В началото особено .. ама резултатите са направо светкавични .... Но за да очакваш резултати трябва да се напрегнеш. Като се измориш няма да спираш ами продължаваш. Аз съм от малък град и затова тренирам вкъщи със записите на Били Бланкс, но смятам, че ако бях в зала щеше да ми е по-добре. Сама е тъпо просто :)
Ще дадеш ли линк от където може да се изтегли това?!Искам да пробвам вкъщи как е :wink:
Ми съжалявам .. не мога. Дадоха ми го на диск и нямам представа от къде е записвано. Ето един линк с такива филмчета. Не знам обаче кои са тае-бо и дали изобщо има. Но всичките са урпажнения.
http://store3.data.bg/theadmin/Videos/Bodywork/

07-09-2006, 12:04
А strange_ намерих ти тае-бо. Не знам дали е моето .. ама нали е тае-бо :)
http://store1.data.bg/madwitch/video/

*PaPi*
07-09-2006, 13:15
В тези линкчета има тае бо.има и много други готини неща.препоръчвам ти белиденс много е забавно \:D/

07-10-2006, 18:51
ta za varna de vikate 4e ima zali :)

strange__
07-10-2006, 19:51
А strange_ намерих ти тае-бо. Не знам дали е моето .. ама нали е тае-бо :)
http://store1.data.bg/madwitch/video/
Мерси :wink: Сега ще го дръпна и ще направя един бърз преглед :smt006

07-11-2006, 13:23
A moje li da dadete linkove s film4eta koito da ne sa ot data.bg 6toto ot tam ne6to ne mi se svalqt :(
Pls mnogo spe6no mi trqbvat

07-13-2006, 18:31
a nqkoi znae li dali v blagoevgrad ima tae-bo?

taebo_ani
08-02-2006, 13:28
Здравейте, Днес съвсем случайно попаднах на този форум и исках да уточня за ефекта от Тае бо-то. Ако наистина сте решити да правите мускулна маса с тае бо няма да стане защото Тае бо е кардио аеробика, която стимулира изгарянето на мазнините, повишава тонуса ви и с нея единствено можете да орелефите тялото съответно мускулите си. виж. http://72.14.221.104/search?q=cache:rT5DjWTEcD8J:www.bb-team.org/forum/viewtopic.php%3Ft%3D13292%26sid%3Dfe111aeccd65a035 2371376910065dbb+%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1 %84%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5&hl=bg&gl=bg&ct=clnk&cd=2
За да се постигне желания ефект не е необходимо само да тренирате, а и да спазвате подходящия за вас хранителен режим. Повече информация за хранителните режими ще намерите в http://taeboani.spaces.live.com
Самата тренировка зависи все пак от инструктора, но според мен би трябвало да протича по следния начин:
1-ва част 30 мин загрявка и кардио упражнения (включени са основни ритници и удари от карате или бокс с аеробни упражнения). За да се постигне кардио ефект музиката трябва да е бързичка и да ви стимулира да играете с удоволствие.
2-ра част 10 мин. упражнения с гирички за орелефяване на ръцете и стягане плюс разтягане.
3-та част 10 мин. упражнения за дупе бедра (като цяло се набляга на проблемните зони при жените и са типични шейпинг упражнения за земя)
4-та част 7 мин. се набляга на корема и всякакви варианти на коремни преси за орелефяване на корема и талията.
5-та част 3 мин. си е за разтягане на корема и краката и за нормализиране на дишането с дихателни упражнения. Тренировката може да има продължителност от 1ч - 1:30ч.

Треничовки по тае бо има в ТИМ (Медицинския университет), Черно море (хотел Черно Море- на Мецанина) и Палах (залата на Пикадили до ХЕИ)

Да сподяля с вас, че тренировките при който и да е инструктор по Тае бо се различават от така добре познатите ни касетки на Били Бланкс по простата причина, че са по интензивни и по-натоварващи. В касетките са дадени основните упражнения но почти сигурно е, че всеки ги интерпретира и доукрасява по свой начин и прилага своя техника.

Съвета ми да задавате въпроси след тренировката да питате как се изпълняват правилно упражненията и т.н. защото при всеки е съвсем индивидуално. Ако имате контузии или проблеми с дишането или с теглото (бързо качване или сваляне на кг) Преди тренировката ги споделете на инструктора защото той като специалист може да ви посъветва.
Не изтезавайте телата си, а с всяка изминала тренировка се старайте да изпълнявате правилно ударите и да помагате на тялото си бавно да влезе във форма. С течение на времето ще видите сами ефекта и се надявам да ходите на тренировки само за да поддържате фигурата и тонуса си. Ефект се наблюдава при всеки различно, но нормално е да се забележи след 2-я месец

Пробвайте и другите варианти на аеробика и си преценете коя тренировка ви допада най-много и отговаря на вашите изисквания. В крайна сметка важното е да се чувствате добре като играете и да сте тонизирани. ;-) Е май прекалих със съветите ;-) Ако има нещо питайте. ще се радвам да помогна.
:)

naia
08-02-2006, 14:28
и вярваш че така ще отслабнеш...да да...

taebo_ani
08-02-2006, 16:16
Hehe ami az taka otslabnah be du6ata ;-) to4no sled 3-q mesec mi iz4ezna i celulita i kojata mi stana po gladka da ne govorim za relefa na korema i racete ;-)

mil4eto_
08-02-2006, 18:35
Hehe ami az taka otslabnah be du6ata ;-) to4no sled 3-q mesec mi iz4ezna i celulita i kojata mi stana po gladka da ne govorim za relefa na korema i racete ;-)
и колко пъти седмично си ходила :?: :mrgreen:

taebo_ani
08-08-2006, 15:52
Zapo4nah 3 pati sedmi4no i sled 1-q mesec kato vlqzoh vav forma uveli4ih trenirovkite na vseki den t.e. 7 pati sedmi4no (kato si pozvolqvah nqkoi den da propusna). Zaradi trenirovkite se se6ta6 4e si opravih i rejima na hranene i sega se 4uvstvam dobre. Sega sam na 4 trenirovki sedmi4no za6toto mnojko mi doide i plaja i razhorkite ve4er i taebo-to. Napravo si e mania \:D/

12-10-2006, 21:50
v zala UNIVERSIADA V SOFIA IMA TAE BO PRI INSTRUKTORITE LIA I VLADI MNOGO SA DOBRI TRENIRALI SA PRI GRISHA TODOROV KOITO E NAI DOBRIA INSTRUKTOR PO TAE BO V SHTATITE ZA 2005 G PRI TIAH IMA VSEKI DEN ,V PONEDELNIK SRIADA I PETAK E OT 18 45H A VUV VTORNIK I 4ETVARTAK E OT 18h MNOGO SA DOBRI I BARZO SE SVALIAT KILA PRI TIAH ZALATA SE KAZVA IOVA SPORT TAM E FEDERACIATA PO SPORTNA AEROBIKA TIA SE PADA NA GARBA NA ZALA UNIVERSIADA TOVA E KV.GEO MILEV. LIA I VLADI PRAVAT 4UDESA TAM S TELATA NA MOMI4ETATA NIAMA DA SAJALIAVATE:)

preichetoy
09-29-2008, 06:14
А тъй като аз съм от Люлин и всички зали в София, които изредихт са ми много далече, можете ли да ми препоръчате някоя не толкова отдалечена, моля. :)

trittico
09-29-2008, 07:38
А според вас аеробика или Тае бо е по-добро за сваляне на няколко килца?
Понеже аз сега ходя на аеробика обаче ме е страх да не стана много мускулеста....смисъл не знам....малко ме е страх....а пък само да тичам е много скучно

elly4ca
07-18-2009, 14:13
А тъй като аз съм от Люлин и всички зали в София, които изредихт са ми много далече, можете ли да ми препоръчате някоя не толкова отдалечена, моля. :)

На околовръстния на Люлин, малко след тунела, има един спортен център - R5 се казва-има фитнес, зала за аеробика, басейн, футболно игрище.. Мисля че се провеждат часове по тае-бо.. А относно темата смятам, че комбинирата гимнастика например е за по-начинаещи.. след като се свикне с темпото на гимнастиката вече е ред на тае-бо-то, което си е по-изморително и по-ефективно за сваляне на килограми.. Плуването също е перфектен вариант. ;-)

soif
07-18-2009, 17:45
Tae-bo ти препоръчвам, Пилатеса е много бавен и скучен, а при Тае-бо се изразходва много енергия! :smt023
+1

DivoTo_KoTe
07-18-2009, 18:12
Понеже съм от малък град и няма нито пилатес нито тае бо,можете ли да дадете някакви клипчета за домашна обстановка 8-) 8-) 8-)

j_adore2
07-18-2009, 18:20
Потърси в Замуна има ;)

TeenSpirit
07-18-2009, 19:25
Аз имам клипчето на Били Бланкс, но някой упражнения са ми адски трудни... примерно аз не мога да правя шпагат, а онея пичове на клипа правят всичко с лекота... и е много бързо, аз някой упражнения не мога да ги схвана за 3 секунди...

DivoTo_KoTe
07-18-2009, 20:31
Аз имам клипчето на Били Бланкс, но някой упражнения са ми адски трудни... примерно аз не мога да правя шпагат, а онея пичове на клипа правят всичко с лекота... и е много бързо, аз някой упражнения не мога да ги схвана за 3 секунди...


Това се мъчих и аз предималко и постоянно превъртах.
Правила съм и йога и пилатес от клипчета,ама като,че ли от тае бото сам най-доволна. (интернет тае бо-то :D )

monhity
09-14-2009, 22:07
Ами дали има Тае-бо в НСА-то?? к0йто знае да пише.. :p :-) :-)

taeboo
10-16-2010, 19:47
Аз не съм от хората, които обичат да се занимават със състезателни спортове но тае бо-то много ми допада...дори ми стана хоби!Нямам търпение да отида на тренировка.Тренирам от сравнително скоро но забелязвам ефекта и най-вече го усещам!

girltripped
10-17-2010, 11:42
Изборът зависи най-вече от това какъв тип си ти самата, какво натоварване предпочиташ, кое ще те кара да се чувстваш по-добре. Защото удоволствието при трениране е много важно нещо.
Темата е леко стара ама нищо. :D

ri41
10-17-2010, 11:46
пробвала съм това в замунда, но упражненията са много динамични и бързи, не мога да ги схвана, не е работа за в къщи, иначе се потиш много, според натоварването, предполагам се отслабва много

zlatnata_ribkaaa
10-17-2010, 12:37
Тае-Бо разбира се изключително динамичен и забавен начин за разпускане или отслабване . Резултатите идват много бързо , защото се горят по близо 800 калори на час . Пилатесът също е добър метод , но той е по-скоро за извайване на фигурата не изгаря подкожните мазнини и не е толкова натоварващ . По Фиеста Тв има една поредица от филмчета Методът пилатес и са нещо между пилатес и тае-бо много хубави , динамични и натоварващи , ако имаш възможност ги прави или си изтелги Тае - бо с Били Бланкс .
Много се зарадвах , като видях подобна тема и желание за отслабване със спорт , с пот на челото ... наистина с физическо натоврване , което ще се отрази добре освен на фиурата и на здравето , а не поредния желаещ да отслабне с 10 кг. за 1 седмица като кара само на чай . Поздравявам те за желанието и пътят по който си тръгнал надявам се във форума повече хора да разберат ,че това е правилния начин . :) :) :) :

xXxSunShin3XxX
02-14-2011, 18:20
TAE BO :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :D