PDA

View Full Version : Нещо за китките



lainagovna
04-29-2006, 18:08
здравейте пак. имам проблем и той е следният. още преди много време беше модерно да се правя на брейкърче (6-7 клас са съм 11) и нали брейкърите там ходят на ръце стоят на ръце много неща на ръце правят. е и аз се опитвах като тях ама незнаех че трябва да загрявам и от 7ми клас почнаха едни болки в китките. сега пък тренирам тва онова и ми трябват тея китки така че искам да попитам има ли някакви ръкавици ли ленти за китки или де да знам там тенисистите дето си слагат май. нещо дето да ми държи примерно китката права... мазила ако знаете ама ефективни и със заздравяващо действие не примерно fastum gel(i) дето е само болкоуспокояващ

GGGGGGG
04-29-2006, 18:15
При мене същата работа :x ,само дето мен и кръста мн зе да ме боли от няколко месеца.И врата ми се схваща много.....Апък в същото мн се кефя на BreakDance и ако някои знае някакво ефекасно лекарство или някакви ленти да казва,че работта изобще не е на добре ....

Alex4enceto
04-29-2006, 19:41
Mi az predi kat igraeh po seriozno voleibol mnogo mi se natovarvashe kitkata na dqsnata ryka i maika mi mi donese nekvi medicinski lenti(v aptekite gi ima) i se pouspokoiha neshtata. Ta mojesh da probvash i ti. Nishto ne gubish i bez tva ne sa skypi. :)

MiRaCuLiXbb
04-29-2006, 21:02
Ако ще ползваш накитници ги използвай само при тежки серии във фитнеса. Иначе не можеш да направиш нищо друго, освен много добра загрявка преди тренировка и почивка винаги, когато можеш. Ако болките продължават ще ти кажа с какво да се мажеш, но ще трябва и да спреш с всякакво натоварване на китките за няколко седмици. Пази си ставите, защото точно тези ще ти трябват най-много цял живот.

lainagovna
04-30-2006, 08:38
знам. я кажи мазилото юли месец и без друго може да не съм в БГ и няма да тренирам нищо така че нищо не пречи да се мажа

missito_
04-30-2006, 13:56
Ами аз имам същия проблем само че с крака.Ходих на ортопед и той ми изписа LIOTON 1000 GEL.за сега има подобрения.пробваи може да ти помогне пък ако искаш иди на ортопед и той ще ти каже най-добре :wink:
КЪСМЕТ!!!!!!!! \:D/

MiRaCuLiXbb
04-30-2006, 16:28
знам. я кажи мазилото юли месец и без друго може да не съм в БГ и няма да тренирам нищо така че нищо не пречи да се мажа
Започни с почивката. Вземи си калции с витамин д и глюкозамин като добавка към храната. Можеш да пробваш компреси да си правиш с антисептични средства, примерно риванол. Ако болките не отшумят задължително отиди да ти снимат китката да ти кажат до каква степен е износен хрущялът. Мазилата ги остави за после ако не се оправиш.

ledenata_kralicA
04-30-2006, 22:29
хъ...аз честичко имам проблеми,щото и аз тренирам
нз дали знаеш има едни такива ластични накитници(их че весела думичка),дето ги продават в аптеките
а за мазила ше ти кажа 2 дето на мен мн ми помагат за всякакви травми,болки и простотии,даже ми помогнаха за разтегнато сухожилие
начи,стига съм плямпала
едното е
Reparil Gel
,а другото е
Deep Relief

lainagovna
05-01-2006, 10:43
Reparil Gel
Deep Relief
подобно на
Fastum gel
ли са? демек основната съставка да не е
Ketoprofen
и сигурна ли си че са заздравителни а не болкоуспокояващи>?

ledenata_kralicA
05-01-2006, 14:26
ми те са и заздравителни,и болкоуспокояващи
начи преди три месеца някъде си разтегнах глезена и ме болеше и тва второто мн ми помогна(там,освен че го пляках с някви ледове и глупости) и сега въобще не се и сещам за него
вярвай ми,толкова травми съм имала,че знам за кво става дума :wink: