PDA

View Full Version : Тревожи ме въпроса за противозачатъчните



04-29-2006, 19:31
Здравейте.Значи започнах много да се притеснявам.Предписани са ми хормонални таблетки с противозачатъчен ефект(Диане-35),точно заради хормонален проблем.Започнах да ги пия в четвъртък,обаче в понеделник правих секс с приятеля ми,като той свърши в мен,след това май имаше още един такъв път.Обаче аз си ги пиех през цялото време хапчетата.Кога тябва да ми дойде?И дали има някаква опасност да съм бременна,щото и двамата почнахме да се притесняваме много

one_touch
04-29-2006, 19:35
po princip 6tom pie6 protivoza4aty4ni nqma,no vse pak badete po vnimatelni.

Ena``
04-29-2006, 20:24
Противозачатъчните действат, само ако приемът им е започнал от първия ден на менструалния цикъл, това предполагам докторът ти е го е обяснил..и дефакто си предпазено от тогава..
Пият се 21 дена, след което се прави седем дневна пауза, през която трябва да ти дойде и пак се започва нова опаковка
Предпазена си и тогава, в случай, че си ги пила всеки ден.
Ако си спазвала точно това, което ти е казал лекарят и си ги започнала, когато е трябвало не трябва да имаш опасения за бременост.
Спокс и аз много спекох първия месец, когато се предпазвахме само с тях,..въпреки, че знаех че наистина действат, ама друго си е човек от личен опит да се увери в нещо..
:)

girlka
04-29-2006, 21:36
Ако си ги почнала от първия ден на менструацията, действат. Но щом си си ги почнала в четвъртак и си правила секс в понеделник, предполагам, че не е така. Във всеки друг случай трябва да се пазиш с друг метод най-малко 7 дни. Следователно има вероятност да си бременна. А да пиеш противозачатъчни докато си бременна не можеш да си представиш колко е вредно. Могат да предизвикат извънматочна бременност или да увредят непоправимо бебето. Особено тези, който пиеш ти са силно дозирани. За това се надявай да не си бременна!

04-30-2006, 08:07
Амии тя (лекарката) ми каза да ги почна на 4тия ден след като ми дойде и аз така и направих,не съм спирала да ги пия,сега ги спрях,че ми свърши опаковката,обаче не ми идва ии почвам да се притеснявам и незнам дали да почвам втора опаковка,немога да споделя с никой,щото нали знаете както всеки родител...не ми се мисли какво ще ме направят.Толкова ме е страх,че си нямате и напредстава :cry: :cry: :cry:

SuN4o_F
04-30-2006, 09:57
nedai si boje da e stanalo neshto roditelite ti sa horata koito biha mogli da ti pomognat ne se depresirai taka ... za6to ne si vzemesh test za bremennost?! za da si po-spokoina ?!

girlka
04-30-2006, 09:58
Представям си какво ти е ... знам, че е гадно. Трябва колкото се може по-скоро да разбереш какво е положението. Тя ти е казала от 4тия ден предполагам, защото са ти като лекарство, а не контрацептив. Най-сигурният начин е да отидеш на гинеколог и той да ти каже бременна ли си или не. Дано не си.
Иначе се успокой трябва да минат 2-3 дена след като си ги спряла докато ти дойде. А и когато ти дойде може да е различно да знаеш да не се притесняваш. Поне при мен беше така.
Айде успех и пиши какво става. :smt006

`Death`Whore`
04-30-2006, 10:39
Всъщност може да ти дойде и на 7-мия ден от спирането. Успокой се, ще дойде. Но ако ще ги използваш и като контрацептив, ги започвай на осмия ден от спирането - така ще си защитена винаги.

Ena``
04-30-2006, 14:16
"Как да започнем употребата на Diane-35
- Преди това не е използван хормонален контрацептивен метод /в предишния месец/ Приемът на таблетки трябва да започне от първия ден на естествения цикъл /т.е първия ден на менструалното кървене/. Възможно е да се започне от 2-5 ден, но по време на първия цикъл трябва да се използва друг механичен метод за предпазване от бременност в първите 7 дни от приема на таблетките. "
Когато започнах да пия Новинет...сто пъти прочетох листовката..
Добре щеше да бъде, ако и ти беше направила същото, защото тогава щеше да разбереш, че в първите седем дни, когато пиенето не е започнало от първия ден на менструалния цикъл трябва да се пазиш допълнително..защото съществува риск от забременяване. Стискам палци при теб да не е така и да нямаш проблем

krem4et0
04-30-2006, 14:28
Ами има си риск-те не действат от първата минута. понеже и на мен са ми назначени противозачатъчни заради хормонални проблеми,винаги стартирам първана опаковка от 9 поредни на 5-тия ден. та за това си се пазих цял месец и с други средства. Сега преполовявам вторият блистер,но все още пе е страх да пробвам секс без презерватив.Пия Логест и ако някой ги е пил нека да ми каже достатъчно надеждни ли са,при положение че са доста ниско дозирани. А на авторката на темата да кажа,че от Диането не съм мн доволна-много обилен и изместен цикъл имах. Не ми действаха добре.то това си е индивидуално може би,но от Логеста съм по-доволна, а и гинекологът ми каза,че са най-подходящи за млади момичета.Естествено след като си почнала тези не ги спирай или променяй без съвет от лекар,но не се чуди ако не ти идва да 3-тия ден след последното хапче-понякога и седмица съм чакала и е трябвало да почна нова опаковка!
Успех миличка и дано всичко е наред!

04-30-2006, 17:53
Благодаря ти мн,поне малко ме успокои,но все пак потпитах майка ми,тоест да и се обади на лекарката да я пита кога попринцип трябва да ми дойде.Ако не....май ще съм принудена с тестове :cry: