PDA

View Full Version : Цената на 1 pc.



05-01-2006, 18:38
Значи сега след изпитите ( след като ги взема по-точно :P ) баща ми ми е обещал да дам на 1 листче изискванията за нов компютър и той ще го поръча там на накаф неков приятел.Та да си дойдем на въпроса.Искам да попитам 3.5ghz , 1024 ram, 100-150 HDD и най-силната видео карта ще ме оправят ли за по силните игри или не ?И колко пари горе долу ще струва това,защото все пак... :D

Labelle
05-01-2006, 18:42
Ще те оправят. Ами едни съседи скоро си взеха пц с подобни параметри + монитор (плазмен ) за 1200 -300 лв

05-01-2006, 19:18
moq e s tezi extri sas voden ekran{(kato go pipne6 e kato voda)}+ kolonkite e 2350lv a bez kolonkite e 2200

WILD__BOY
05-02-2006, 00:19
sas voden ekran{(kato go pipne6 e kato voda)}

От кое село се извъди па ти бе?! Вика му се LCD монитор.

По темата - купи си 64b AMD Sempron там към 3mHz. тва за харда - купи си два! По 80GB щото единия като се изпърди другия ще баца. а и половината ти данни ще се запазят. За рамта - сам си се усетил, че щом ще е за гейминг ще трябва да е над 512 като препоръчително е 1024.
Та за видео картата не го разбрах - има видео карти по $900. Гледай да е 512MB ако можеш да си го позволиш, ако не 256.
За монитора - 19' LCD - не са мноо пара. избери си някъв свестен модел.
Относно дъното - Ако процесора е AMD гледай да не е Gygabyte щото AMD + Gygabyte = 8 градуса по-висока температура на процесора. Ако все пак държиш на GB си вземи някъв добър FEN.
Вземи си една DVD записвачка и няма да имаш грижи за записването по дискове.


И не давай на баща ти листче с тва което искаш, а отидете при някой който поразбира от hardware да ви напрай конфигурацията щото не всичко е съвместимо със всичко.