PDA

View Full Version : какво всъшност са гъбките?



^^СлАдКиШчЕ^^
05-01-2006, 22:32
какво са гъбките???те вредни ли са и до каква степен?

MidnightScream
05-01-2006, 22:37
gubkite li........ mi te sa qdut be :DDD pechurki, jultyrki ahuah ... muhumorki.... (subujdat nai golemite ti strahove ) hahaha

SmoKY2
05-01-2006, 22:56
ако са от лудите гъбки .. ядеш и почваш да плуваш на 1 място :) яки и луди ХАЛЮЦИНАЦИИ .... с 1 дума = лудница

05-02-2006, 16:13
Добър въпрос.
:-D
Гъбките не са нито растения, нито животни. За разлика от животните не могат да се придвижват самостоятелно, а за разлика от растенията не могат да фотосинтезират.
Спорите им могат да издържат хиляди години в безвъздушно пространство.
Поради това, както и поради палеонтологи4еските находки много у4ени
с4итат, 4е гъбките са били първите живи същества, попаднали на тази планета, и от тях са произлезли вси4ки останали
Гъбките биват най-разли4ни, някои са микроскопи4ни, други са бая големи, някои са паразити, други са симбионти, някои са отровни, други не са.

ако става въпрос за халюциногенните(псилоциби ните) гъбки, тогава въпросът е още по-интересен.
Първите пещерни рисунки(графити) са рисунки на гъбки. Поради това някои у4ени с4итат, 4е именно халюциногенните гъбки са били при4ина за появата на абстрактното мислене, духовността и изкуството(неандерталците също са имали оръдия на труда, както и шимпанзетата си имат оръдия на труда, но не са станали хора. О4евидно не труда, а друсането са направили от маймуната 4овек)

Халюциногенните гъбки от семейство псилоцибе
1 НЕ са отровни гъби, даже не са токси4ни в коли4ествата, които 4овек може да поеме
2 Самите те НЕ са забранени от закона, макар да натрупват забранени вещества.
3 Доколкото знам тези от тях, които растат в България нямат отровни двойници.
4 Не са "наркотици" , защото не водят до наркоза. Не са и стимуланти. "халюциногени" е доста остарял и нето4ен термин, най-правилно е да се нари4ат "ЕНТЕОГЕНИ"(пораждащи духовност)
5 НЕ СА ШЕГА РАБОТА. Макар да не са опасни за тялото, то в големи дози и неподходящи съпътстващи обстоятелства могат да имат твърде неприятни и понякога необратими последствия върху психиката

ЗАТОВА препоръ4вам
1 а НЕ се употребяват от лица под 18 години,
2 да НЕ се употребяват в комбинация с алкохол, лекарства или стимуланти
3 да НЕ се употребяват в града
4 да НЕ се употребяват в големи(1 супена лъжица грама сушени или над 1 шепи4ка сурови)коли4ества


И понеже не ми се пише ОТНОВО 10 страници текст, по добре хвърлете едно око тук:
www.entheogen-bg.org
там вси4ко за гъбките(и не само) е обяснено твърде подробно, има и снимки.

05-03-2006, 20:40
Много полезно сайтче... Само едно нещо не открих. Къде в България растат тези гъби... Ако някой знае моля споделете?

CRaZy_IKT
05-03-2006, 21:14
Лелееее тука кви хора влизат беее :lol: Вземи си книгата на Юлиян Караджов "Почти всичко за наркотиците",издателство ДИЛОК 10 лева...

05-05-2006, 18:05
Много полезно сайтче... Само едно нещо не открих. Къде в България растат тези гъби... Ако някой знае моля споделете?
тия гъби се берат от опитни гъбари щото може и да стане фала.
Пък и се съмнявам някой да ти каже

05-05-2006, 23:58
Край хижа Мальовица например... ама само на есен е фраш, ина4е или има сняг, или пък за цял ден я намериш десетина гъбки, я не, а за едно наяждане са нужни 20-25..

magesnik
05-10-2006, 20:46
Един приятел беше ял халюцки и се беше загубил в банята си или поне така разправяше. :lol:

Little_Timmy
05-20-2006, 19:50
За гъбите мога да кажа малко ...:
Гъбите както казаха по горе са халюционоген но това наистина е много остаряло по скоро това нещо което трябва да знаете ... казвам го от личен опит е че трябва да се взимат при много внимателно обмислени обстоятелства трябва да няма сгради или съоръжения опасни за живота най добре е на поляна или нещо с много голямо пространство ... трябва да познаваш страховете си и на мястото което се намираш да няма нещо което може да ти помогне да си спомниш някой от тях... с една дума гъбите могат да те накарат да летиш да виждаш облачета и ангелчета навсякаде които ти се усмихват и те взимат за рачичка към рая но може и да се усетиш на земята след атрактивно падане от 2рия етаж на сграда бягащ от стол ... така че трябва да се внимава много :) успех! :smt012

Icaki
05-21-2006, 11:01
Ако некой се интересува да пробва гъбки да ми пише на мейла jicobg@gmail.com

Icaki
05-21-2006, 11:04
Край хижа Мальовица например... ама само на есен е фраш, ина4е или има сняг, или пък за цял ден я намериш десетина гъбки, я не, а за едно наяждане са нужни 20-25..
Тия гъби дето растат по българските планини нямат нищо общо с истинските...... най-добрите гъби са в холандия иу от 1-2 политаш а от наште и една кофа ниама да те направи на човек

anonymous464110
05-23-2006, 01:39
mi gubi,kakvo da sa.prosto sudurjat psihotropno ve6testvo - psilocibin.estestveno 4e sa vredni - za nervnata sistema i nai-ve4e 4erniq drob.hora s po-slaba psihika sa poddatlivi na zdravi haliucinacii...vse nepriqtni ne6ta.

anonymous464110
05-23-2006, 01:41
Един приятел беше ял халюцки и се беше загубил в банята си или поне така разправяше. :lol:
ami napulno vuzmojno e,az poznavam edin deto bqga6e ot bqla akula posredata na NDK i edno drugo mom4e koeto se krie6e ot ednorog,koito go 4akal pred vratata mu i go vijda6e prez 6pionkata...zverski filmi

05-29-2006, 16:26
аз от гъби съм имал бед трип...
ама виж от "зелената фея".. уоооооооооооооооооу...
опитвал съм се не знам колко време да мина през една стена... и съм разправял, че съм призрак...

по принцип съм против наркотиците и рядко даже много рядко ги употрябявам-само трева.Но гъбите са си дар от природата и искам да ги пробвам.Кажете ми някаква цена и от къде мога да си ги намеря.Аз съм в русенкия регион

DevilWish
05-30-2006, 20:37
Супер много ми се иска да ги пробвам уе.ЩЕ е зарибявка ,обаче ме е страх да не се стресна нещо...
А ве ей колко време горе-долу им трае действието в не мн. голямо количество?

05-31-2006, 13:06
При малко дози ефекта затихва и напълно изчезва след около 6 часа след приемане на гъбата.

05-31-2006, 18:25
При малко дози ефекта затихва и напълно изчезва след около 6 часа след приемане на гъбата.

зависи и от организма.Така и не разбрах някой продава ли гъби от русенския регион?