PDA

View Full Version : Formal letter



BeBcHeTo
05-02-2006, 21:19
nqkoi ot vas pisal li e formalno pismo na ang ezik trqbva mi spe6no a sam mn zle i utre trqbva da go imam molq pomognete mi ako nqkoi znae !Mersi predvaritelno
:oops: :oops:

ProstoAz
05-02-2006, 21:42
Официално писмо, но до кого и на каква тема?!? :?

Задължително е писмото да започва с еднo официално обръщение:
Dear Mr. Jones,
И да завършва със също толкова официален край:
I look forward to + verb + ing form...(нещо си)...
Yours faithfully,
Подпис
Име

Също така трябва много да внимаваш с думите, които ще използваш! Иползвай: nevertheless, however, inspite of, although, despite etc. като свързващи думи.

П.П. За самото съдържание на писмото бих могла да ти помогна, ако уточниш за кого е това писмо и в/у каква тема трябва да е. :wink:

Dobrina
05-03-2006, 05:40
Аз имам известен опит в писането на официални писма, включително на английски език, така че надявам се да мога да помогна.
Както каза ^npocTo^a3^f^, започва се с Dear Mr./Mrs. ..., или ако не знаеш името на адресата можеш да напишеш Dear Sirs, Dear Sir/Madam, ...
Ако писмото е предназначено за Англия, е хубаво да добавиш някои учтиви изречения в началото, например: I hope all is well with you and your business./ It was a pleasure to meet you .... . / Thank you for your letter dated ... ./ Thank you for our telephone conversation ... и др.
Хубаво е да се използват учтиви форми, защото при тях това е формата на обръщение.

За завършване на писмото може да се използва "I'm looking forward to hearing from you soon."/ "'m looking forward to receiving ... "/ "Your prompt reply will be highly appreciated"/ и др.
След което може да се използва Yours faithfully/ Yours sincerely, както е посочила ^npocTo^a3^f^, обаче аз по-често съм срещала Best regards/Kind regards. Ако не е чак толкова официално, може да поставиш Best regards from Bulgaria или нещо такова. След това си пишеш името.

Наистина ако дадеш малко повече информация за къде и за какво ти е - може би ще получиш по-специфична помощ :)

Поздрави!

Sibiiis
01-12-2016, 07:07
Може ли да ми помогнете.. И аз трябва да пиша formal letter до някакъв си редактор.. Но незнам точно как да го направя и ми трябва за утре. Благодаря още от сега на тези, които могат да ми помогнат.