PDA

View Full Version : Banani ?



Barbaronka
05-03-2006, 16:55
Abe Priqteli vie kak mislite,ot banani pulnee li sE?
Nqkoi mi kazvat,che ne se pulnee ..drugi Mi kazvat,che mnogo se pulnee...
Az obicham mnogo ama mnogo Banani i hapvam pone 2-3 na den...
Ta da vi popitam i drugo... 167 sum visoka i teja 51kg .. na 18 godini sum..
Da vi kaja iskam da stana 47kg.. Hodq redovno na fitnes,samoche mi se struva,che samo muskuli mi se obrazuvat i ne slabeq ... ;((

elize
05-03-2006, 17:12
По принцип се пълнее, но от 2 - 3 едва ли ще качиш много. Даже е много хубаво, че всеки ден ядеш банани, защото са адски полезни. Аз също много ги обичам, но не съм забелязала да пълнея от тях. Така че можеш спокойно да продължаваш да си ги хапваш.

the_o.c_girl
05-03-2006, 17:14
vsqko ne6to se qde s mqrka no vse pak banana e plod ne vqrvan da se pulnee mn mn ot nego

LyLa
05-03-2006, 17:36
Abe Priqteli vie kak mislite,ot banani pulnee li sE?
Nqkoi mi kazvat,che ne se pulnee ..drugi Mi kazvat,che mnogo se pulnee...
Az obicham mnogo ama mnogo Banani i hapvam pone 2-3 na den...
Ta da vi popitam i drugo... 167 sum visoka i teja 51kg .. na 18 godini sum..
Da vi kaja iskam da stana 47kg.. Hodq redovno na fitnes,samoche mi se struva,che samo muskuli mi se obrazuvat i ne slabeq ... ;((
Банана се има за най-калоричния плод но от 2 3 на ден нищо няма да ти стане
а това че искаш да свалиш до 47,на твоята височина 51 кг.са напълно добри и трудно ще свалиш като се има придвид и структурата ти

Santino
05-03-2006, 17:48
От бананите се пълнее. Един приятел наддаде след 2 месеца ядене на банани. Те са един от най-хранителните плодове и със сигурност постоянното ядене и комбиниране с хляб, сладкиши, газирани продукти ще доведе до леко качване на килограмите.
От google може да намерите десетки начини, включващи банани за повишаване на теглото.
От друга страна всеки организъм си е индивидуален и точно поради тази причина не знам какво да те посъветвам. Примера ти го дадох по-горе.

MiRaCuLiXbb
05-03-2006, 18:01
От банани не се пълнее.

midnight...
05-03-2006, 18:49
до колкото знам единствените плодове от които се пълнее са банани и грозде

ledenata_kralicA
05-03-2006, 20:27
до колкото знам единствените плодове от които се пълнее са банани и грозде
:smt023

SancheZzZz
05-03-2006, 21:04
Определено бабаните съдържат мноооого въглехидрати и точно за това не се използват при диети ама чак да се пълнее не знам. Ако не правиш някаква диета яж си ама ако спазваш режим недей защото те са доста богати на въглехидрати и няма да бъде много ефикасна диетата...

05-03-2006, 22:25
Ами препоръчвам ти да погледнеш тук:
http://fitnessmania.free.bg/rej_htt.htm

Доста просто е написано, а и може да ти даде отговор на въпроса защо като ходиш на фитнес не сваляш.
Успех!

`Death`Whore`
05-03-2006, 22:43
"А вий...вий сте идиоти!"

05-04-2006, 01:45
Един банан сутрин е доста добре да се хапва(може и не банан а и какъвто и да е плод) и не се дебелее. А имам и доста витамини освен фруктозата в него. :::

mariella_17
05-04-2006, 11:39
poprincip v po-strogite dieti ne se razre6ava da se qdat banani,a samo dr plodove, no vapreki tiova ot nqkolko banana nq nma da napalnee6, stiga da si gi hapva6 s mqrka nqma da e problem

teenkopele
05-04-2006, 13:28
От банани не се пълнее.

Поясни. :wink:

MiRaCuLiXbb
05-04-2006, 16:42
Говорим за малко банани, то и без това бързо засищат. Верно имат 1/5 захари, но е идеална храна за сутрин и по време на тренировка, защото дава енергия за дълго време, добре и бързо се усвоява. Общо взето ако тъпчеш дори по 3-4кг банани на ден ще покачиш най-много 1-2кг за месец и то не само мазнини, което е нищо.

`Death`Whore`
05-04-2006, 16:47
3-4 килограма банани? Аз лично не мога да изям повече от 1 банан и половина наведнъж...най-много да изям 1 килограм за деня, ако ям само това. Но пък да ядеш само едно и също не е хубаво.

MiRaCuLiXbb
05-04-2006, 17:01
Е ти незнаеш какво е яко плюскане. Ял съм кило банани, кило малини и кило киви преди да закуся с 5 филии с масло и шунка и литър прясно мляко... :) Тъй че 2-3 банана на ден въобще не са под въпрос дали се пълнее от тях.

KRaLiCa_na_OrGaZmA
05-04-2006, 17:10
Abe Priqteli vie kak mislite,ot banani pulnee li sE?
Nqkoi mi kazvat,che ne se pulnee ..drugi Mi kazvat,che mnogo se pulnee...
Az obicham mnogo ama mnogo Banani i hapvam pone 2-3 na den...
Ta da vi popitam i drugo... 167 sum visoka i teja 51kg .. na 18 godini sum..
Da vi kaja iskam da stana 47kg.. Hodq redovno na fitnes,samoche mi se struva,che samo muskuli mi se obrazuvat i ne slabeq ... ;((

palnee se ot bananite i na fitnes ne svalqsh kila :) muskulite tejat poveche ot mazninite i syotvetno kolkoto poveche muskuli tolkova poveche kilogrami . vajno e kak izglejdash ne kolko pokazva kantara

FairyNymph
05-05-2006, 14:00
За пръв път чувам че от плодове се дебелее :smt104 !Не го вярвам :smt017 -във плодовете има много витамини,а от тях определено не се дебелее :smt110 Банани,круши,череши-няма значение,от това не се пълнее.

Пепи Дъ Ай
05-05-2006, 14:03
За пръв път чувам че от плодове се дебелее :smt104 !Не го вярвам :smt017 -във плодовете има много витамини,а от тях определено не се дебелее :smt110 Банани,круши,череши-няма значение,от това не се пълнее.
Яж по 500гр. плодове точно преди лягане и ще повярваш - вервай ми. :wink: Само 1-2 седмици ти трябват така.

Jessika_MG
05-05-2006, 19:18
За 1ви път чувам, че от плод се пълнее :-k

^sladyranka`
05-05-2006, 20:11
до колкото знам единствените плодове от които се пълнее са банани и грозде
:smt023

da taka si e
zatova kogato se pravqt dieti tezi plodove ne se prepora4vat

Пепи Дъ Ай
05-05-2006, 23:20
до колкото знам единствените плодове от които се пълнее са банани и грозде
:smt023

da taka si e
zatova kogato se pravqt dieti tezi plodove ne se prepora4vat
Айде някой да го обясни, защото това не е вярно! Пуберски митове. Поткрепете се с доводи, ще ми е интересно!?!?

MiRaCuLiXbb
05-06-2006, 12:19
На пръв поглед в бананите имат доста повече въглехидрати от картофите например, но тук се гледа глиемичния индекс. Бананите имат почти 2 пъти по нисък гликемичен индекс от печените картофи примерно, което ще рече, че 2 пъти по-малко се отделя инсулин. За да не качваш много трябва да държиш нивата на кръвна захар ниска, затова бананите не биха те направили дебел.

Persefona
05-06-2006, 15:47
да калорични са много ама като ходиш редовно на фитнес няма от кфо да се притесняваш щото изгаряш погълнатите калории

Labelle
05-06-2006, 17:15
Е това вече е параноя :) От банани не се пълнее. Въпреки че не се препоръчват, когато човек прави умопомрачителни диети, те са плодове и са полезни. По добре 2 банана от колкото пакетче солети, примерно. Другото с отслабването и бананите си е мания направо

ThE_DaRk_AnGeL'''
05-06-2006, 17:54
Вижте,всеки организъм пълнее от различни неща.
Имам приятелка,която яде по цял хляб и щоколад и всичко
и е ама наистина страшно слаба - просто,щото
е такава,че организма и не пълнее
от хляба и сладкото.Има такива,които пълнеят от
банани и такива,които не.Аз лично съм правила диета с банани
(въпреки,че както казахте са най-калоричния плод)
и отслабнах.Тва показва,че не пълнея от тях.
Така че никой не може да каже за другия
ще напълнее ли от не знам си какво..
вие сами трябва да си прецините :wink:

MiRaCuLiXbb
05-06-2006, 17:55
Така че никой не може да каже за другия
ще напълнее ли от не знам си какво..
Аз мога. От банани не се пълнее. ](*,)

ThE_DaRk_AnGeL'''
05-06-2006, 18:05
Така че никой не може да каже за другия
ще напълнее ли от не знам си какво..
Аз мога. От банани не се пълнее. ](*,)
Да,ти може и да не пълнееш,но някои
хора пълнеят

Пепи Дъ Ай
05-06-2006, 22:02
Аз мога да ви кажа и от свинка мас не се пълнее - ако цялостния ми калоричен режим ми е отрицателен. Така, че идеята е, че ако се консумират вечер и в голямо количество със сигурност ще се качва от тях тъй като са прост въглехидрат със средна бързина на усвояемост и ако енеггията получена от тях не се усвои ще се натрупа. Но за да се качва има едно единствено задължително условие да си на + в поетите спрямо изразходваните калории.
И в обобщение - цялата тема и идиотска. Трябва да се разглежда цял дневен режим на хранене и да се анализира за това дали е подходящ за сваляне. По отделно храни да се каже да ли дебелее или не е дестка простотия.

vra4ka
05-06-2006, 22:28
Е ако си на много страга диета плодов еи зеленчуци да кажем. Не ти вършат работа.
Но иначе не се пълнее, освен ако не ядеш по много. А повече от 5-6 банана на ден не мисля, че се ядат. ;-)

05-07-2006, 11:10
Pylnee se.Bananyt e nai-kalorichniq plod.Zashto mislite,che v dietite nqma banani,ili se kazva naprimer,hapnete edin plod(bez banan)?Vypreki tova,te sa polezni,no po edin banan na den stiga ..

Krem4eto
05-07-2006, 15:03
Abe Priqteli vie kak mislite,ot banani pulnee li sE?
Nqkoi mi kazvat,che ne se pulnee ..drugi Mi kazvat,che mnogo se pulnee...
Az obicham mnogo ama mnogo Banani i hapvam pone 2-3 na den...
Ta da vi popitam i drugo... 167 sum visoka i teja 51kg .. na 18 godini sum..
Da vi kaja iskam da stana 47kg.. Hodq redovno na fitnes,samoche mi se struva,che samo muskuli mi se obrazuvat i ne slabeq ... ;((

Така значи от бананите се пълнее!В никакъв случай банани!Те са сладки и имат повече захар!

За да отслабнеш ти трябват по-кисели плодове като зелени ябълки,портокали и там каквито се сетиш стига да не е толкова сладко.
За зеленчуци марули,краставици и въобще зелената салата е най-добре!Морковите също са много полезни.Месото,което ядеш не трябва да е тлъсто с мазнини,а например бялото месо на пилето и разни др.Шоколада трябва да го отбягваш,но не ти пречи на седмица по малко.Кисели млека можеш да ядеш и те са много полезни.Виждала ли си онези пълнозърнести десертчета КОРНИ,Нестле салтез,те имат малка шоколадова основа тях можеш да ядеш защото за диетични!Ако наистина не можеш без шоколад си купувай от диетичните :).Яйца от време на време е хубаво да ядеш.Натурални сокове също е много хубаво да пиеш,но пак зависи с какъв плод ще е!Сирене може,кашкавал също!На ден трябва да изяждаш поне три филии(не мн големи,може от нарязания хляб).Прясното мляко също не е лошо!За дъвки просто забрави!Като ги дъфчиш ти огладняваш!НЕ яж сладолед защото той е пълен със сметана!Ако имаш някакви въпроси за още някоя храна питай,че сега не се сещам!

Разбира се аз не спазвам цялата тази диета,защото е наистина трудно,но все пак като отида на училище имам мляко(за пиене или не),КОРНИ,някакво сокче,взимам си кафе да ми вдигне тонуса,понякога си взимам ябълка,а когато се прибера в нас ям месо филийка,сирене понякога а вечерта си измислям пак нещо!


И все пак невинаги така ми протича деня!

Хайде чао от мене!

Devilsplaymate
05-07-2006, 15:10
Abe Priqteli vie kak mislite,ot banani pulnee li sE?
Nqkoi mi kazvat,che ne se pulnee ..drugi Mi kazvat,che mnogo se pulnee...
Az obicham mnogo ama mnogo Banani i hapvam pone 2-3 na den...
Ta da vi popitam i drugo... 167 sum visoka i teja 51kg .. na 18 godini sum..
Da vi kaja iskam da stana 47kg.. Hodq redovno na fitnes,samoche mi se struva,che samo muskuli mi se obrazuvat i ne slabeq ... ;((
Бананите са доста хранителни . Трябва да ги понамалиш .

Barbaronka
05-08-2006, 08:41
Аз мога да ви кажа и от свинка мас не се пълнее - ако цялостния ми калоричен режим ми е отрицателен. Така, че идеята е, че ако се консумират вечер и в голямо количество със сигурност ще се качва от тях тъй като са прост въглехидрат със средна бързина на усвояемост и ако енеггията получена от тях не се усвои ще се натрупа. Но за да се качва има едно единствено задължително условие да си на + в поетите спрямо изразходваните калории.
И в обобщение - цялата тема и идиотска. Трябва да се разглежда цял дневен режим на хранене и да се анализира за това дали е подходящ за сваляне. По отделно храни да се каже да ли дебелее или не е дестка простотия.

Sujalqvam mnogo,no na men me interesuva i zatova pitam !! A nali tuk v toq forum se tursqt mneniq? Kato ne ti haresva temata mi,shto pishesh po neq samo nemoa si obqsna.. ?? :smt017 :smt019

Пепи Дъ Ай
05-08-2006, 15:49
Аз мога да ви кажа и от свинка мас не се пълнее - ако цялостния ми калоричен режим ми е отрицателен. Така, че идеята е, че ако се консумират вечер и в голямо количество със сигурност ще се качва от тях тъй като са прост въглехидрат със средна бързина на усвояемост и ако енеггията получена от тях не се усвои ще се натрупа. Но за да се качва има едно единствено задължително условие да си на + в поетите спрямо изразходваните калории.
И в обобщение - цялата тема и идиотска. Трябва да се разглежда цял дневен режим на хранене и да се анализира за това дали е подходящ за сваляне. По отделно храни да се каже да ли дебелее или не е дестка простотия.

Sujalqvam mnogo,no na men me interesuva i zatova pitam !! A nali tuk v toq forum se tursqt mneniq? Kato ne ti haresva temata mi,shto pishesh po neq samo nemoa si obqsna.. ?? :smt017 :smt019
Виж сега ясно ми е, че не разбираш нищо от хранене, но те питам ядките и зехтинът защо се включват в повечето свестни диети като са много калорични т.е. би трябвало да се пълнее. Кай-важното е общия калориен режим. Аз мога да изям 5 банана дневно вместо 2 сандвича примерно и ще свалям. Това означава ли, че от бананите се слабее?

Barbaronka
05-08-2006, 18:01
Аз мога да ви кажа и от свинка мас не се пълнее - ако цялостния ми калоричен режим ми е отрицателен. Така, че идеята е, че ако се консумират вечер и в голямо количество със сигурност ще се качва от тях тъй като са прост въглехидрат със средна бързина на усвояемост и ако енеггията получена от тях не се усвои ще се натрупа. Но за да се качва има едно единствено задължително условие да си на + в поетите спрямо изразходваните калории.
И в обобщение - цялата тема и идиотска. Трябва да се разглежда цял дневен режим на хранене и да се анализира за това дали е подходящ за сваляне. По отделно храни да се каже да ли дебелее или не е дестка простотия.

Sujalqvam mnogo,no na men me interesuva i zatova pitam !! A nali tuk v toq forum se tursqt mneniq? Kato ne ti haresva temata mi,shto pishesh po neq samo nemoa si obqsna.. ?? :smt017 :smt019
Виж сега ясно ми е, че не разбираш нищо от хранене, но те питам ядките и зехтинът защо се включват в повечето свестни диети като са много калорични т.е. би трябвало да се пълнее. Кай-важното е общия калориен режим. Аз мога да изям 5 банана дневно вместо 2 сандвича примерно и ще свалям. Това означава ли, че от бананите се слабее?

Hah.. nishto ne ti e qsnu.. samo se praish,che razbirash... hahahah :smt019

05-09-2006, 00:01
храна вода ккал. белт. мазнини въглехидрати
Банани 74,91 89 1,09 0,33 22,84

ВЪГЛЕХИДРАТИ = 22,84!
Изключително висок процент за плод.
Диета за намаляване на телесното тегло - НВД (Ниско-въглехидратна) гласи това, че с по малко въглехидрати вие ще свалите излишните мазнини.
Правете си изводи.

Пепи Дъ Ай
05-09-2006, 01:09
храна вода ккал. белт. мазнини въглехидрати
Банани 74,91 89 1,09 0,33 22,84

ВЪГЛЕХИДРАТИ = 22,84!
Изключително висок процент за плод.
Диета за намаляване на телесното тегло - НВД (Ниско-въглехидратна) гласи това, че с по малко въглехидрати вие ще свалите излишните мазнини.
Правете си изводи.
И при НВД се поемат въглехидрати в определана калорийна стойност ако бананите се вместват в нея няма проблем.

bb-team
05-09-2006, 21:34
И при НВД се поемат въглехидрати в определана калорийна стойност ако бананите се вместват в нея няма проблем.
Да, но във НВД въглехидратите се поемат сутрин, защото тогава организма си набавя необходимата от въглехидратите енергия за целия ден.Та...да отговоря конкретно на въпроса:
От банани след 14 ч. със сигурност се покачва телесната маса.Набавяте си въглехидрати, който няма да ви бъдат необходими.
Дано съм разрешил всякакви спорове.

Пепи Дъ Ай
05-10-2006, 02:22
И при НВД се поемат въглехидрати в определана калорийна стойност ако бананите се вместват в нея няма проблем.
Да, но във НВД въглехидратите се поемат сутрин, защото тогава организма си набавя необходимата от въглехидратите енергия за целия ден.Та...да отговоря конкретно на въпроса:
От банани след 14 ч. със сигурност се покачва телесната маса.Набавяте си въглехидрати, който няма да ви бъдат необходими.
Дано съм разрешил всякакви спорове.не, не си разрешил нищо. ДАли след 40 мин аеробни упражнение и 40 мин упражнения с тежести хапна един банан било то и в 20 часа ще се надебелее или пък с въглехидратите от него ще се запълнят гликогенните депа!?

bb-team
05-10-2006, 10:47
не, не си разрешил нищо. ДАли след 40 мин аеробни упражнение и 40 мин упражнения с тежести хапна един банан било то и в 20 часа ще се надебелее или пък с въглехидратите от него ще се запълнят гликогенните депа!?
Ще се запълнят гликогенните депа.Но никъде не е конкретизирано, че
ги яде след физическо натоварване.
А и съм написал "който няма да ви бъдат необходими".В случая след тренировка са необходими.

nunki
05-12-2006, 21:55
ot plodove ne se pulnee te sa polezni daje e dobre vednuj v meseca cql den da se qdat plodove za pre4istvane na organizma

DeSsY`
05-13-2006, 08:18
Банани и грозде :arrow: [-X

milanistkata
05-16-2006, 13:54
ot bananite se debelee 6toto sa mesesti plodove

05-17-2006, 14:14
Ами аз ям най-много по един и то за вечеря с малко кисело мляко.Сега почват да излизат много други плодове и гледам банани да не ям.Ама вижте сега-100 грама банани са 89 калории,ако чак толкова ви е страх от надебеляване,ама все пак да не се прекалява

doctordre
05-17-2006, 19:20
Ами аз ям най-много по един и то за вечеря с малко кисело мляко.Сега почват да излизат много други плодове и гледам банани да не ям.Ама вижте сега-100 грама банани са 89 калории,ако чак толкова ви е страх от надебеляване,ама все пак да не се прекалява
а знаеш ли колко грама е един банан? вечер въобще не е време за банани или каквито и да е плодове, ако не искате да напълнявате... само сутрин, преди закуска

Krischu
09-27-2010, 09:32
Abe Priqteli vie kak mislite,ot banani pulnee li sE?
Nqkoi mi kazvat,che ne se pulnee ..drugi Mi kazvat,che mnogo se pulnee...
Az obicham mnogo ama mnogo Banani i hapvam pone 2-3 na den...
Ta da vi popitam i drugo... 167 sum visoka i teja 51kg .. na 18 godini sum..
Da vi kaja iskam da stana 47kg.. Hodq redovno na fitnes,samoche mi se struva,che samo muskuli mi se obrazuvat i ne slabeq ... ;((
Спираш фитнеса и започваш редовно да тичах по 40-60 мин на ден! Само и единствено така ще отслабнеш до килогамите дето искаш,а относно бананите,не са толко калорични,100 грама съдържат 90калорий ,това ще рече,че 1 банан има около 35-40 (зависи от банана де) но както и да е,това НЕ Е МНОГО!.
Като се има в предвид,че човек 63 кг за да свали 2кг за 1 месец,трябва просто да приема по 1600 калорий на ден,как мислиш дали е много?

GunSnSteelflowers
09-27-2010, 17:11
Да, много са въглехидратни... ограничавам ги, но от малко нищо няма да ти стане ..

Daisy11
09-27-2010, 17:15
намали количеството на 1 банан на ден тогава няма да дебелееш от тях...

digitalgirl93
09-27-2010, 17:22
И затова извадихте тема от 2006..Браво!! :-x