PDA

View Full Version : в главата ми е пълен хаус!!!



marmotche
05-05-2006, 13:02
Здравейте,на 18 съм и тази година завършвам училище...естествено,както повечето на моята възраст,в главата ми е пълно със задачи,уроци,изпити и ВУЗове.Самоче,точно когато трябва да се съсредоточа над тези си много важни за мен неща,изниква нещо което направо ме обсеби и се чудя как да го превъзмогна!Немога да спра да мисля за това и адски ми пречи.
Преди няколко месеца чух майка ми да си разговаря с приятелка.Сподели и за един форум,в който пишела и че оставила някакъв коментар.Каза и горе долу за какво става въпрос и на мен ми стана интересно.Освен всичко от извесно време забелязах,че когато вляза стаята и тя е на компютъра,веднага изключва страницата която чете.Проверих хисторито,намерих форума,както и поста за който бях чула...и разбрах!
Има си любовник,или е имала преди време...дори баща ми е разбрал!Незнам дали се е примирил или са оправили нещата по някакъв начин...нито знам дали тя продължава да му изневерява,но от тогава незнам в какво да вярвам!Адски съм объркана.
От тогава се съмнявам във всяка нейна дума.Когато закъснее немога да прикрия раздразнението си и като я попитам къде е била ми отговаря просто "с приятелка на кафе"!!!А когато тя ми държи сметка къде и с кого съм била,и най-вече защо се прибирам късно направо полудявам и скандалът е налице!
Вече не ми се прибира вкъщи като знам че най-вероятно отново ще ме зачекне за няква глупост и ще се скараме...и отново аз съм кривата за скандалите вкъщи!
Снощи ме попита каква е причината да се държа така,а аз неискам да и казвам!Отново скандал и разбирасе плаках цяла вечер...немога да издържам повече,идва ми да изкреща в лицето и "знам за всичките ти лъжи!",но просто немога!Не съм аз човекът който трябва да и държи сметка,но просто немога да се примиря с мисълта че майка ми не е човекът когото съм познавала досега.
Нямам сили да плача повече,нито да мисля за всичко това.Чувствам се изтощена и безсилна да променя фактите,Надявам се,че ще мога да се примиря с това,но ми е нужно време.А тя ме притиска и ме изнудва да и кажа какъв е проблема.Никога няма да е същото като преди.Бяхме приятелки,а сега се чувствам предадена от собствената си плът и кръв.

deem
05-05-2006, 13:37
Наистина ситуацията е неприятна.Ами може би е най-добре да се опиташ да живееш с това.И смятам,че майка ти греши много и с времето ще го разбере.
ХаОс е думата.

teenkopele
05-05-2006, 13:59
Наистина ситуацията е неприятна.Ами може би е най-добре да се опиташ да живееш с това.И смятам,че майка ти греши много и с времето ще го разбере.
ХаОс е думата.

На същото мнение съм. :wink:

black_heart
05-05-2006, 14:19
prejali se i i kaji,4e si razbrala bez da obqsnqva6 pove4e,za da ti olekne ili 6te tarpi6 ili 6te q pita6.A ti qvno ne moje6 da izdarji6.Hvani q,kogato e sama i ne barza za nqkade i hvani temata.

ZaViNaGi^nEsHtAsTnA
05-05-2006, 16:06
mislq 4e trq da i kaje6 kakyv ti e problema pone az bih go napravila za6toto sym sviknala da kazvam istinata v o4ite na horata a ne da kriq 4uvstvata i mislite si

SEXtreme
05-05-2006, 20:02
Миличка....писането в интернет не е голяма изневяра... :roll: Ако ей така си се забавлява по сайтове за запознанства няма лошо! Никога не е излишно разнообразието. Проблем е, ако е почнала да се среща с мъже от интернет, а иначе :) Малко фън...не се притеснявай толкова - все пак ти е майка :)

_wait_and_bleed_
05-06-2006, 10:01
не е нищо фатално,поне по моето скромно мнение.наистина не си човекът,който може да и даржи сметка.тя е преживяла повече ...и да си мислиш,че си права,че имаш право мнен.-не е така,колкото ти си човек,толкова е и тя.не ограничавай личната и свобода.

пс:моята майка също има любовник,но не ме е..

05-06-2006, 14:12
Мисля, че като за начало трябва да се засрамиш, че си се бъркала в личното пространство на майка си!

marmotche
05-07-2006, 20:21
А какво за моето лично пространство,нали уж сме приятелки и иска да и споделям всичко..?Освен това няма да говоря за пребъркването на чанти и непрекъснатото разпитване,което е нещо нормално за една тревожеща се майка,но някак си не се връзва тя да има право на личен живот,а аз не!

_wait_and_bleed_
05-07-2006, 21:45
еми маиката ти няма право да се бърка в твоя личен живот.но ти явно и позволяваш и оправдавайки нея("нормално за една тревожеща се майка),ти оправдаваш и себе си.не ви познавам,не мога да бъда сиг,но понякога не си ли си мислила:'тя ми се меси в нещата,ми и аз ще меся тогава".
при мен и майка ми е точно обратното-никой не навлиза в чуждото пространство

05-09-2006, 17:04
Извинявай, но разликата между майка и дете е от земята до небето на твоята възраст. Пожелавам ти някой ден (а това най-вероятно ще се случи) да бъдеш майка и да се притесняваш за детето си. Тогава ще разбреш, защо майка ти е правила тази неща. И впрочем - трябва да си й благодарна, че се интересува от теб и иска най-доброто за теб! А след като ти е толкова неприятно - голямо момиче си, обясни по човешки и спокойно, че ти е неприятно това. Помоли я, ако не друго, то поне да понамали проверките. Нейната загриженост не е оправдание за твоето любопитство!

marmotche
05-10-2006, 15:36
проблема далеч не е в това дали тя ме проверява,естествено че се дразня,но това са дребните ежедневни проблеми и дърпания които имаме,както например "защо не си купила хляб".за това изобщо не се оплаквам.не оправдавам любопитството си с нищо,нито смята че е такова провинение,не това ме притеснява.Просто тя за мен вече не е същият човек и незнам как да го преглътна за да не повлияе това на отношенията ни!защото адски я обичам и винаги съм ценяла приятелството ни.сега се чувствам донякъде предадена и много объркана.
преди няколко дни буквално ме принуди да и призная какво съм научила,от което донякъде ми олекна...но сега тя се отдъпна и много охладня към мен.казах и че това не е моя работа и не я виня за нищо,но вече нищо не същото...всякаш има огромна пропаст между нас,а от това се страхувах най-много!

pubera
01-07-2010, 06:12
Наистина ситуацията е неприятна.Ами може би е най-добре да се опиташ да живееш с това.И смятам,че майка ти греши много и с времето ще го разбере.
ХаОс е думата.

На същото мнение съм. :wink:
Много точно казано..