PDA

View Full Version : характер/музика



killing_loneliness
05-05-2006, 18:42
Четох една доста интересна темичка в студентски форум, пишеше се за има ли нещо общо между музиката, която даден човек слуша, и характерът му. Интересно ще ми е да видя и вашето мнение.

Incarnadine
05-05-2006, 19:29
когато на готин човек му е кофти - това е блус!
когато на готин човек му е готино - това е метъл!
когато не кофти човек му е кофти - това е рап!
когато на кофти човек му е готино - това е чалга!

SEXtreme
05-05-2006, 19:53
когато на готин човек му е кофти - това е блус!
когато на готин човек му е готино - това е метъл!
когато не кофти човек му е кофти - това е рап!
когато на кофти човек му е готино - това е чалга!
тва е тъпо и невярно! И за какъв експерт/ка се имаш, че ше определиш човек по тва ква музика слуша??? Ти плюеш рап и чалга - искаш да ми кажеш, че си изслушала АБСОЛЮТНО всяко парче от Рап и Чалга и знаеш със сигурност, че не ти харесва? Съмнявам се! Прекалено сте тесногръди бе хора! И кво? Ако един ден чуеш едно рапче и ти хареса? Малеее! Края на света! Бас ловя, че ще отричаш до гроб, а после чалгарите и рапарите се престрували и позирали....хахааа!

По темата:
Според мен музиката, която слушаш има повече общо с настроението и препдочитанията....Примерно , когато съм тъжна обичам да слушам тъжни песни - балади. КОгато съм весела - весело и т.н. А за характера....нз, може би, но винаги има изключения!

Dr. Kazimbutt
05-05-2006, 19:53
когато на готин човек му е кофти - това е блус!
когато на готин човек му е готино - това е метъл!
когато не кофти човек му е кофти - това е рап!
когато на кофти човек му е готино - това е чалга!
Вярно си е. Само че бих заменил метъла с рок.


Прекалено сте тесногръди бе хора!
Дали?

Shadow_Walker
05-05-2006, 20:35
Ами възможно е, но не мисля, че ако някой слуша чалга веднага трябва да е мазен и лигав или ако някой слуша метъл трябва да е затворен, студен и т.н. Така че музикалния вкус според мен няма голяма връзка с характера. А и хората, които слушат всякаква музика или почти всякаква-те всякакъв характер ли имат :? ?

one_touch
05-05-2006, 20:35
mi neznam az mislq 4e moje bi malko.nqma zna4eniq kakva muzika slu6a6 s tova dali si lo6 ili dobyr be mai nqma,neznam t'va e moito mnenie

Jamalska
05-05-2006, 20:39
Зависи от музиката и от това как човека я приема...Мен например музиката ме е направила това,което съм...едва ли не ми е дала всичко в тоя живот от към нематериялна гледна точка...Музиката като послание,като ритъм,като страст...Музика,която ме среща с хора и интереси,чрез които се развивам като човек...
Сигурна съм че и с други е така независимо от музиката...

machoka
05-05-2006, 20:53
В масата е така, но има и изключения.. като при всичко останало.

Ако обърнете темата на дискусия 'чалга', ще я спра!

05-05-2006, 20:59
po temata:
mislq 4e ima malko ob6ti ne6ta no ne 4ak tva kva li4nost si

izvun temata:
az sum muzikalen pomqr i kvo kato slu6am mn 4alga
a su6to taka i metul
zna4i sum sredna li4nost s hubavo nastroenie taka li?
mai si "leko" glupovat mi se struva

lady_of_the_flowers
05-05-2006, 21:05
dam razbiam se dobre s po4iatei na placebo, the smiths, sonic youth, gimmy eat wourld, red hot, killers, the libertines, the clash, manson, gorillaz, chain, pixies, jans adiction, pearl jam, incubus, husker du i oshte 1000(: :mrgreen:

ycMuBkaTa
05-05-2006, 21:09
Според мен до известна степен има общо между характера и музиката на човека, защото това, което слушаш показва потребностите ти и същността ти. Макар че в последно време с тая чалготека всички се обезличиха също като музиката и пак не казвам, че музиката е причината...Може би ситуацията в страната и борбата за оцеляване накараха хората да се занимават и захващат с елементарни неща...да си поставят елементарни цели и да слушат елементарна музика.

lady_of_the_flowers
05-05-2006, 21:19
dam razbiam se dobre s po4iatei na placebo, the smiths, sonic youth, gimmy eat wourld, red hot, killers, the libertines, the clash, manson, gorillaz, chain, pixies, jans adiction, pearl jam, incubus, husker du i oshte 1000(: :mrgreen:

ама с правописа си скарана яко... :lol:
i ti ako trqaashe da pishesh s edna raka shteshe da si takam, pak i nevervah 4e nekoi shte mi 4ete tapizmite(:

lady_of_the_flowers
05-05-2006, 21:24
сега ти пиша с една ръка, ама пак мога да напиша jane's addiction и jimmy eat world... :roll:
i ko mrazish me shtoto nepisha pravilno, da ne mislish 4e sam tap i nemoga da gi napisha pravilno(:

priti_kiti
05-05-2006, 23:00
тва е сякаш да си определяш характера..
ии ако слушаш много и разнообразни стилове,кво?
тъпо.. въпреки че наистина музиката която слушаш ти разкрива същността малко или много
но все пак не мисля че един човек тряяда се съди по музиката която слуша

Sapphir
05-06-2006, 16:39
kogato na gotini hora im e gotino e rap i chalga
kogato na smahnati tupi metali im e smahnato i tupo tva e metal ahhahah

mariella_17
05-06-2006, 18:22
spored men ima vrazka m/u haraktera i muzikata, koqto slu6a6

the_o.c_girl
05-06-2006, 18:52
samo m/u metula i haracktera ima vruzka spored men

rosskata
05-06-2006, 19:32
:? Може и да има някаква връзка, но тя е минимална... Вкусовете на човек и характера му са две допиращи се, но различни неща...

Друг е въпроса че музиката може да създаде някакви култури и субкултури, в рамките на които хората се стремят към определен тип поведение и/или външен вид. Но и това е различно от характера...

При положение че преди три-четири години слушах най-вече хип-хоп и тям подобни, а сега рок- значи ли че характера ми се е променил? Не мисля... :smt018

`Death`Whore`
05-07-2006, 09:57
Има връзка по-скоро с темперамента...не знам точно как да го кажа...но истинската връзка е не между нещо, което слушаш за фон и теб, а между нещо, което те отнася и побърква и самия теб.

Incarnadine
05-07-2006, 13:05
когато на готин човек му е кофти - това е блус!
когато на готин човек му е готино - това е метъл!
когато не кофти човек му е кофти - това е рап!
когато на кофти човек му е готино - това е чалга!
тва е тъпо и невярно! И за какъв експерт/ка се имаш, че ше определиш човек по тва ква музика слуша??? Ти плюеш рап и чалга - искаш да ми кажеш, че си изслушала АБСОЛЮТНО всяко парче от Рап и Чалга и знаеш със сигурност, че не ти харесва? Съмнявам се! Прекалено сте тесногръди бе хора! И кво? Ако един ден чуеш едно рапче и ти хареса? Малеее! Края на света! Бас ловя, че ще отричаш до гроб, а после чалгарите и рапарите се престрували и позирали....хахааа!

По темата:
Според мен музиката, която слушаш има повече общо с настроението и препдочитанията....Примерно , когато съм тъжна обичам да слушам тъжни песни - балади. КОгато съм весела - весело и т.н. А за характера....нз, може би, но винаги има изключения!


уффф аман начи писна ми от такива като тебе!
да не мислиш че аз съм го измислила тва...чудя се кой е ограничен...

Bamfi
05-07-2006, 14:48
:? Може и да има някаква връзка, но тя е минимална... Вкусовете на човек и характера му са две допиращи се, но различни неща...
Съгласна съм, според мен музиката, която даден човек слуша, не оказва толкова голямо влияние върху характера му. Мога да дам пример със себе си, слушам един и същи тип музика от около 4 години и през това време характерът ми се е изменил едва ли не от едната до другата крайност, но не в общоприетата посока;). Не знам дали и при другите е така, във всеки случай музиката може да окаже някакво, но незначително влияние върху характера.