PDA

View Full Version : Знанието е сила, невежеството е слабост - есе



sk8girL
05-07-2006, 00:45
Здравейте!:)
Значи в момента по лит. учим Артуровия цикъл и даскалицата ни даде да напишем есе на тази тема.Даде ни няколко помощни въпроса,които да ни насочат:
1.Защо църквата подтиска знанието и толерира невежеството през Средновековието?
2.Знанието и неговото значение за отделните народи и човек.
3.Рицарството като модел на знание и интелигентност.
4.Интелигентността - начин на мислене
..и нашето собствено мнение.
Ще ви бъда много благодарна,ако ми помогнете:)

teenkopele
05-07-2006, 02:50
Утре, като стана, ще ти помогна да го напишеш. :wink:

teenkopele
05-07-2006, 13:05
Довечера ще ти напиша някои работи, защото сега излизам. :wink:

teenkopele
05-07-2006, 22:36
1.Защо църквата подтиска знанието и толерира невежеството през Средновековието?

Главната причина за тази дейност на църквата е, че по този начин тя успява да запази своето величие, своята власт, спрям,о хората. ако хората са глупави, няма да могат да мислят достатъчно добре, няма да могат да се опълчат срещу някои дейности на църквата. Ако обаче те се образоват ще имат възможност да се опълчат срещу властта на църквата по онова време.

2.Знанието и неговото значение за отделните народи и човек.
Значението на знанието е голямо, защото то помага на хората да разберат за своето минало, помага да си обяснят много неща, помага им да се развиват в една по-добра посока. Знанието също така, съхранява много факти, много обяснения, които могат да бъдат запазени за бъдещите поколения.

3.Рицарството като модел на знание и интелигентност.
По онова време, рицарите са били високо почитании уважавани хора. Те са били символ на справедливост, на знание и величие за голяма част от хората.

4.Интелигентността - начин на мислене
..и нашето собствено мнение.

Интелигентността не се изразява само в това, да знаеш много и различни неща, в това да можеш да се измъкваш от различни ситуации.
Тя се изразява в това да можеш дамислиш обективно, да можеш, като мислиш за нещо, да прецениш, както добрите, така и лошите му страни.
Нашето собствено мнение е зависимо от нея, защото колкото тя е по-голяма, толкова по-обективно е мнението на човека.


Дано съм ти помогнал. :)

Собствено производство! \:D/

sk8girL
05-08-2006, 00:13
Ей мерси много :smt023 Ще вмъкна някои неща. Имаш една бира от мЕн :smt058

teenkopele
05-08-2006, 12:24
Ей мерси много :smt023 Ще вмъкна някои неща. Имаш една бира от мЕн :smt058

Само кажи къде и кога. :wink: