PDA

View Full Version : eh, teq torrenti



professional drunkard
05-07-2006, 17:11
torrenti - *******si e maikata
НСБОП re6iha da se napraqt na gadnqri otnovo - sled free syrvyrite i torrentite
pitam az - na4i moje da ima dilyri, piqni 12-godi6ni, narkoman4eta po parkovete, nepylnoletni do 4 sutrinta v diskotekite, nepravilno parkirali, korupciq v dyrjavata, kontrabanda na cigari i alkohol, a ne moje da ima p2p mreja????
o4ertava se edna ot nai-golemite operacii sre6tu organiziranata prestypnost (ako vyob6te e organizirana i e prestypnost), i to tazi "prestypnost" ot koqto naru6ilite na zakona ne pe4elqt pari
6te mi kaje li nqkoi kyde e logikata - dori nikoi ne se postara da obqvi p2p za nezakonno: v USA o6te se vodqt diskusii za tova - da polzva6 p2p e kato da dade6 kniga na poznat da q pro4ete
samata mreja ne naru6ava avtorskite prava - naru6avat q tezi koito izgotvqt failovete
no na6ite genii ot vlastta tova vyob6te ne gi interesuva - za tqh vseki s bitcomet e prestypnik i trqbva da se arestuva
kakto i da e - osnovnata pri4ina da napi6a tazi tema e, 4e vyv vestnicite se poqviha statii, spored koito zapo4vat obiski v cqlata sstrana na horata sys zase4eni IP-ta. trimata top-uploadari zadyrjani predi den sa samo na4aloto- zapo4vat da gonqt vsi4ki
razbira se moje bi ne e 4ak tolkova seriozno - pitah edin poznat s ba6ta prokuror i toi kaza 4e za momenta se izgotvqli zapovedi za obisk samo na golemite ribi, i 4e za drugite ne se znae dali skoro 6te gi podhvanat - osnovnata cel bila da se namali trafikyt v arenata i drugite trackeri i taka deinostta im po4ti da se preostanovi
taka 4e - vsi4ki koito ste zastra6eni, hva6taite HDD-ta i gi kriite na tavana 4e nz kvo 6e stava
az li4no sym dreben igra4, s koef 0.18, no ve4e si deaktivirah accountite ot torrent saitovete i ot utre si pyham diskovetee i harda pri baba mi, ta da vidq kvo 6te stane

Sys zdrave!

Opeth
05-07-2006, 17:33
Хахаха,стига бе човек,как ша си деактивираш акаунтите и ша носиш дисковете в баба си,стига простотий :smt005 .Да не си мислиш,че някой ша тръгне да проверява обикновените потребители,че те са стотици хиляди ако не и повече.Тука става въпрос,че са заловили (или поне така казват)големите ъплоудери,ама никой няма да тръгне да са занимава да проверява всеки трети апартамент,най-малкото е наивно да го вярваш.

П.п. Тоя форум едва ли ша има много хора да ти дадат компетентно мнение по тоя въпрос...

05-07-2006, 17:39
prosto preduprejdavam, mnenie ve4e si imam
no az li4no ne sym tolkova samouveren - qsno e 4e ne6tata vyob6te ne sa bezobidni i nsbop sa se hvanali seriozno za taq rabota
spored prokuroryt ne e nevyzmojno da trygnat i iz vs 3-i apartament, kakto ti kazva6, prosto moje bi 6te stane sled vreme
vsi4ko koeto az pravq e da vzimane na drebni merki, koito principno ni6to ne mi struvat, za vseki slu4ai, za6toto dopredi mesec syvsem po sytiq na4in izglejda6e nevyzmojno vyb6te da se dokosnat do p2p mrejata

Fena
05-07-2006, 17:49
Хванали са се те... ще стане както миналата година. Помните какво беше нали? Един-два месеца и после отшумя...друг е въпроса че торент тракерите няма да са същите вече. Ако не сте забелязали вече всичко е Анонимно. Не се вижда кой е качил торента, както и кои са сийдърите и лийчърите...

http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=37707

Labelle
05-07-2006, 20:02
Ако не сте забелязали вече всичко е Анонимно. Не се вижда кой е качил торента, както и кои са сийдърите и лийчърите...
Tи да не си от НСБОП , че да те интересува кой какво качва и с какво ип е? Важното е да намериш информацията, която да изтеглиш и това е. А колкото до НСБОП - обезпокойтелно е да, защото всеки в къщата си има по нещо нелегално, а проверките доколкото четох се правят на горе-долу случаен принцип. Стига с това мото "На мен нищо не може да ми се случи". Задържаните момчета да не са правили нещо по различно от останалите- теглили са торенти от чужди тракери качвали са ги в български, и не са си гасили компютрите. Това че са имали добър нет и са генерирали повече трафик така че да попданат на мушката на НСБОП е просто мал шанс. А кое чудо за колко дни отшумява е друг въпрос. Борбата с интернет пиратството поне е лесна - намират ип-та изискват от доставчика адррес, отиват конфискуват, арестуват - 100% сигурни резултати. Не като да търсят сериен убиец или изнасилвач.

IdontGiveaFuck
05-07-2006, 20:16
Тримата задържани общо са качили 22 терабайта информация.Тъй че това не е кой знае колко 'до шанс..'В момента са подгонили топ ъплоудърите.Бобчовците следят арената и просто ти гледат коефициента.Само единя от задържаните е качил 17.05 ТВ.Затова са го хванали точно него.Самата арена предате тези потребители и сега се опитва да замаже очите на хората като махна линковете и списъците към моментно лийчващите/сийдващи потребители....И сега всички си мислят,че арена ги защитава....




“Arena.bg и други интернет доставчици ни помагат изключително много в борбата с разпространителите на пиратско съдържание, като ни предоставят информация, подпомагаща разследването”, заяви Явор Колев, главен експерт в сектор “Интелектуална собственост, компютърни престъпления и хазарт” към НСБОП.

Новината е твърде интересна, имайки предвид факта, че точно Arena.bg е най-големият пиратски каталог в България, даващ подробни указания и линкове към популярните напоследък торент файлове.

http://dnes.bg/article.php?id=22455

Labelle
05-07-2006, 20:30
Това вече си е медийна спекулация с Арена. Значи допреди седмица се виждаха ип-то на потрбителите(без последните 3 цифри) сийдърите/лийчърите, човек чрез торент клиента си лесно можеше да засече пълното ип дори и да не работи в НСБОП. Единствено доставчиците на интернет могат да кажат адреса на който отговаря посоченото ип. Даже гледах из интернет една програмка за 39 долара, която засича адрес по ип тоест държава, регион, град и го ситуира върху карта . Тоест за откриването на тези хора не е било ннужно никакво съдействие. А и другата неточност в цитираната статия "Арена.бг и другите интернет доставчици" - откога арена е и-нет доствчик?

professional drunkard
05-07-2006, 20:39
това са абсолютни глупости...
ne, ne sa
poznati ot prokuraturata i ministerstvoto go podtvurdiha (ediniqt mi e 4i4o, drugiqt - ba6ta na priqtel) - za momenta gonqt samo uploadarite, posle ve4e ne se znae

"Също така стана ясно, че засега интернет потребители, ползващи чужди торент тракери и мрежи, няма да бъдат преследвани."
ako tazi statiq e vqrna to vsi4ki http://thepiratebay.org i da ne vi puka

professional drunkard
05-07-2006, 20:50
a we pi4 - mn se pali6
kazvam kvo sym 4ul, ne mi dreme dali go vqrva6 ili ne, za mene horata sa si avtoriteti i to4ka
preduprejdavam vi i tolkova - vie si re6avate dali 6te pravite ne6to po vyprosa ili ne

Labelle
05-07-2006, 21:00
Авторитети, не авторитети все ми е тая. единственото, за което ми е много кофти са тези същите ъплоудерите. Вече почти година толкова много неща са дали за безплатно ползване на тези,на които сега не им пука, щото и м е защитен задника - обикновените потребители. Сийдвали са нон-стоп, използвали са нета си в помощ на другите без да искат нищо в замяна, следели са новите заглвия в чуждите тракери за да ги доставят бързо и сега какво - те обират пешкира. Останалите с насмешка казват кво толкова аз не съм ползвал много какво ме грее. Е мен ме грее, въпреки че съм ползвала сравнително малко, защото тези хора не правят нещо за пари или за лична облага, а за удоволствие за да са в помощ на останалите. ползвам и международни тракери само че чакам по 2 дни за един филм през арена си ми е добре - 1 и 30 и готово. Не е честно няколко човека да изкупват вина, която не е никак само тяхна (ако въобще има вина), а останалите да се хилят отстрани и да викат мен какво ме грее и вкъщи колекцииката от стотина филма да си седи на рафтчето.

Началото на специализираните полицейски проверки на НСБОП е на 28 април. На същата дата външнотърговското министерство на САЩ публикува годишния си доклад за защита на интелектуалната собственост, в който България остава под наблюдение и се отправят специални критики за "растящия проблем с интернет пиратството".
-Ето и отговора защо са тези проверки

05-07-2006, 21:31
мързи ме да пиша законовите основания на тези проверки...
достатъчно съм изучавал право, а и авторското право ми е добре познато и ти го казвам пак... това, което правиш е да всяваш безмислена паника сред хората...

може и да си кука- де да те знам... цялата тази работа е един фишек и освен със заплахи и разни хора да им се хванат и да си изтрият нещата сами...

аз лично си знам много добре съдържанието на харда и знам, че не мога да бъда обвинен в кражба на интелектуална собственост...
неша на дискове не държа, защото това вече е по- тежко...



ПС. ако дойдат в нас и се опитат да минат с този евтин номер, ще ги осъдя така красиво, че ще ми платят те глобите и ще ми осигурят и няколко годинки луксозен живот без да работя...
moga edinstveno da ti kaja BRAVO

a ina4e za uploadarite - pove4eto ot tqh (osobeno golemite) sa si vzeli neobhodimite merki, i dori moje tiq trimata da ne uspeqt da gi osydqt
dano da e taka

SEXtreme
05-07-2006, 22:03
Абе ти на колко бири си?!

hamilcar
05-08-2006, 20:01
За тези които само сиидват няма да има проблем.