PDA

View Full Version : Слушай каквото искаш,но се обличай модерно?



SummeRLove08
05-08-2006, 01:06
Може да е тъп въпроса ми,но все пак ще се консултирам с вас.Аз съм на принципа-слушай каквато музика искаш,но се обличай модерно.Аз слушам всякаква музика без черна.Понякога може да е поп-фолк,понякога класически рок......Или човек да е на-каквото слушаш,в такъв стил се обличай,за да го подчертаеш.Вие на кой от двата принципа сте?

priti_kiti
05-08-2006, 07:58
аз лично се обличам както ме кефи..
не се влиая нито от музиката която слушам,нито от модата..

FikyScHetOo
05-08-2006, 08:31
Обличай се както ти харесва, както ти отива...
това за музиката и модата става лееко тъпо. Гледаш навсякъде розови петна (миналата зима) с панталони в ботушките. После бяах зелени, но с кецове...после лятото беше нещо друго....
Обичам да се обличам както ми харесва и нося неща, които ми харесват. Ако си харесам нещо неможе да ме спре това че е в друг стил или че не е модерно

Barbie
05-08-2006, 08:45
emi...subektivno e, zavisi ot 4oveka...ima hora, koito se identificirat s musikata, koqto slu6at...tova e princino kogato slu6at glavno edin stil musika...da re4em metal fenovete...te prenasqt stila musika koito slu6at i v modata...
no pove4eto hora zabelqzvam 4e slu6at vsi4ko...po4ti...malko trydno e da se obli4a6 spored takuv raznoobrazen stil :) tui 4e...vseki trqbva da nameri onezi drehi, koito sa mu odobni i v koito se haresva
mn hora negodyvat s/y mackite...det (kakto kaza nqkoi po gore) vednaga puhat dunkite v botu6kite 6tom stane modno...ama to lo6o nqma...i tova si e stil...da se vodi6 po komersialnata vulna...ne mn originalen, ama 6tom 4ovek se 4yvstva dobre :roll:

Dr. Kazimbutt
05-08-2006, 13:10
Ходя си така, както ми харесва. Изобщо не ме вълнува, че еди-какво-си е модерно. Не се влияя и от модата.

teenkopele
05-08-2006, 13:13
Обличам се така, както ми харесва. :wink:

sexy_play_baby
05-08-2006, 13:25
Обличам се така, както ми харесва. :wink:

SEXtreme
05-08-2006, 14:00
Може да е тъп въпроса ми,но все пак ще се консултирам с вас.Аз съм на принципа-слушай каквато музика искаш,но се обличай модерно.Аз слушам всякаква музика без черна.Понякога може да е поп-фолк,понякога класически рок......Или човек да е на-каквото слушаш,в такъв стил се обличай,за да го подчертаеш.Вие на кой от двата принципа сте?
Аз съм на абсолютно същия принцип - слушам всичко и се обличам модерно....:)

skate_warrior
05-08-2006, 15:57
Аз пък си слушам почти всякаква музика (без чалга) и за МЕН съм си модерен.. не ме интересува дали е на мода чалгарството, рапЕрството и т.н.

vra4ka
05-08-2006, 17:09
Мисля че понятието модерно трябва да се гледа малко по-широко.
Според мен модерно е всичко, което го има по магазините.
Следователно всички се обличаме модерно.
Ако не искаш да си модерен, отиди при баба и дядо и си избери някои дрехи от младежките им години.
Иначе всичко друго си е модерно. Какъвно и да си. :roll:

snooppy_f
05-08-2006, 18:28
Обличам се така, както ми харесва. :wink: И аз така... :wink:

rosskata
05-08-2006, 22:34
Напълно съм съгласна с vra4ka. Всичко е модерно, което носим. Модерно и хипер- супер- фешън- последен писък на модата са две различни неща...
:roll:
Пък и не познавам някой, който да се облича както не му харесва...
Или някой, който да ходи с мода от 19. век... :smt017

Labelle
05-08-2006, 22:53
Дали музиката има влияние върху стила на обличане или самия характер на човека влияе върху двете едновременно????? Пример: аз съм човек, който малко или много отхвърля "идеалите" на съвременното общество , обличам се малко мрачно, тъмно така ми харесва такъв ми е характера - един вид малко на аутсайдер, точно за това и няма да слушам чалга а ще избера нещо по различно по стойностно за мен и за моята личност..... Какво общо има музиката нали си изграждаме всички вкусове спрямо личността си??? Аз като слушам музика от 80те глвано това значи ли , че трябва да обърна на майка ми гардероба и да обличам дрехите от младостта й? А модата какво общо има модата с музиката??? Според вас дали водещите дизайнери се съобразават с изпълнителите или изпълнителите се съобразяват с дизайнерите. Второто ми звучи по-логично. Не знам з ли не съм наред нещо , но продължавам да не схващам, как става номера дасе облича човекспоред това , което слуша

neMec`
05-08-2006, 23:25
em obli4am se kakto mi e odobno slu4vasa da sloja 6irokiq ancung no ne zada pod4ertavam 4e slu6am rap mi 6tot tai mi e udobno za tui koeto 6i praq ne hodq nito puk moderno oble4en hodq sportno predimno :D

Estranged
05-09-2006, 08:13
Аз не разделям това, което искам, и това, което не искам. Музиката, която слушам, представлява всичко, откоето имам нужда. Затова, впоследствие, стилът ми започна да се променя към такъв, който ще ми отива повече на музиката. Нито съм си казала "ще се обличам така", нито съм си казала "Ще слушам това". Всичко си дойде от самосебе си.
Бтв, какво разбираш под "модерен"? Че тва е леко разтегливо понятие и не смятам че имаше право да го използваш.

`Death`Whore`
05-09-2006, 11:35
Абсолютно никога не съм се обличала модерно, дори когато съм слушала песничките по МТВ. Прослушах малко по-тежка музика и започнах да се кефя на стила...уших си корсет, взех няколко поли на мама и се започна - изградих си стил. Най-смешни са хората, казващи, че слушат всичко. Не слушат всичко, защото обикновено такива хора не слушат класическа музика, не слушат истински метъл и рап, не слушат народна музика.

05-09-2006, 13:47
Модата е за тъпаци които нямат идеи и гледат какво носат другите и го прават същото

Juicy_Lucy
05-09-2006, 13:56
basi vseki moje da se obli4a kakto iska,kakto se haresva i kakto se 4uvstva nai-dobre.za6to trqbva nepremenno da e 'moderen'?kakyv e smisyla kato ne se vyzpriema taka??pyk i e mn typo kogato vsi4ki sa oble4eni po absoliutno ednakyv na4in...pone spored men.pyk i malko ili mnogo muzikata vliqe na na4ina ti na obli4ane i ako slu6a6 predimno black metal nqma kak da trygne6 s nqkakvi rozovi potni4eta primerno s nqkakyv brokaten nadpis-love..abe nz..vypros na mnenie..poneje,za da slu6a6 dadena muzika trqbva da vyzprimea6 i vyzgledite,zalojeni v tekstovete na pesnite ot stila...

Death_F
05-09-2006, 14:42
Ъъъмиии аз по принцип се обличам секи ден различно зависи на каква вълна съм ...избщо не ме интересуват "Модните тенденции" Дори на мода е е елекриково жилтия цвят не ме е ебе повече се обличам в тъмни цветове или червено някой път може да съм с риза и тениска тип лодка ...абе както ме кефи кфа мода кфо нещо ми говорите тука ...защо трябва да се обличаш като другите щото така е модерно обличай се както ти харесваш и ше бъдеш Хепи ае пийс!

`Death`Whore`
05-09-2006, 14:44
Бтв, забелязала ли си, че готките се обличат доста често в електрикови цветове? На тях не стоят толкова зле.

Death_F
05-09-2006, 14:48
Бтв, забелязала ли си, че готките се обличат доста често в електрикови цветове? На тях не стоят толкова зле.Ами ... чесно да ти кажа ли мене не ми харесва тоя цвят и никога не бих се облякла така изглежда ми като дрехите на онея мангалки коит метат улиците.Те може да се носят всеки се носи както му е яко аз не претендиръм че съм готическа мацка нищо подобно...аз ае аз съм клошар! :mrgreen:

Iliqn4eto
05-09-2006, 17:38
Напълно съм съгласна с vra4ka. Всичко е модерно, което носим. Модерно и хипер- супер- фешън- последен писък на модата са две различни неща...
:roll:
Пък и не познавам някой, който да се облича както не му харесва...
Или някой, който да ходи с мода от 19. век... :smt017


аа аз имам една позната (от на сестра микласа),дето се облича от модерно по модерно,и много пъти е казвала,че това хич не и е удобно,ама нали е модерно...така че има ги и такива,дето се обличат ей така само колкото да са модерни
а относно мене-слагам това,което ми харесва как на мене ми седи ,върху самата мен :) и което е комфортно особено за работа :D

POLA^_^
05-09-2006, 20:46
Преди 10 мин се прибирам от излизане с френдове и по улиците гледам само модерно облечени мацки...И сега възниква въпросът:
Защо по дяволите никой не си признава,че обича да е в крак с модата?!Защо всички казват "НЕ ми пука за модата важното е да ми е удобно"....И от каде се пръкват тия мацки навън тогава?!Щом никой не следи модата и не му пука от нея а си гледа собствения стил?!Колкото и тъжно да звучи доста от нас се обличат според модата и се влияят от нея(не казвам,че всички естествено има и изключения)

ExTr3m3_GiRL
05-09-2006, 21:08
Мисля че понятието модерно трябва да се гледа малко по-широко.
Според мен модерно е всичко, което го има по магазините.
Следователно всички се обличаме модерно.
Ако не искаш да си модерен, отиди при баба и дядо и си избери някои дрехи от младежките им години.
Иначе всичко друго си е модерно. Какъвно и да си. :roll:
:!:
И изведнъж излиза, че всички се обличат, без да им пука от другите и от модата...Чудно ми е как една фръцла, която твърди точно това би облякла нещо, което наистина не е на мода...няма значение.
Аз не мисля, че трябва да се обличаш според музиката коята слушаш, но и без да искаш то става-с времето си създаваш идеали и визия,за които музиката доста допринася.Защото в повечето случаи хората,които слушат тежка,например,музика не биха се харесали в нещо фешън тясно и розовко.Въпрос на убеждения.

Абсолютно съм съгласна с това ;) И все пак и аз съм на този принцип, обличам си се горе долу модерно сега не може да сме еднакви всички, но не държа особено на модата, а и си слушкам каквото искам :)

no_martyr_f
05-09-2006, 22:00
сега са хит явно някакви смешни къси, дънкови гащи, които приличат на британски пустинни войници от ВСВ

Като обуят и онези обувки с каишки на лек ток...остава само по някоя бяла перука да сложат и ето ти стотици Моцарти, разхождащи се по улиците.
Смешно е, както е смешно почти всичко прекалено. Примери има много - дали ще са дънки в ботушите, почти несъществуващи блузки, кецове на "готини марки" или черен грим в комбинация с розова тениска с надпис "Punk-Rock Chick" (реален случай), все същото.
Само че не мога да разбера за какво е нужно за стотен път да се повтаря "аз съм различен от тълпата", на което да се наслагва "ти ли си различен от тълпата, бе, аз пък съм по-различен, 'щото имам внушителна колекция от значки със знака на анарх...архе...абе, архията!", на който спор кулминацията е "и двамата сте част от стадото. Аз не съм част от стадото, защото слушам такава и такава музика и се обличам според нея - да ви е яд". Човекът не е само дрехата, значката или музиката...който се идентифицира само с тези неща - жалко за него. В такъв смисъл да се спори кой бил по-по-най освободен и над тълпата и кой бил най-екстравагантен в стила си на обличане е безсмислено, поне според мен. И аз съм казвала тези неща за удобството и действително ги мисля. Носила съм сега несвойствени за мен дрехи (и къси поли съм носила, Somebody save my soul)...в един момент просто се промених, надраснах, един вид, това увлечение по,хм, твърде "женственото" за тогавашната ми възраст облекло. И почнах да нося удобни дрехи, които да ми харесват. Така се обличам и до сега. Понякога нося и тениски на мои любими групи, в което не виждам нищо ненормално; по-скоро спортно се обличам, отколкото елегантно, но пък и спортното облекло е действително единствения избор, когато в огромна част от магазините за хубави дрехи се приемат разни недомислици с пайети, ресни и други такива прекрасни заврънтулки. Стилът - или поне аз така го възприемам - е нещо комплексно; в такъв смисъл аз нямам против обличането според даден вид музика или според модата. Хората в тези дрехи за мен пак или ще бъдат хора на място, или не. Затова и ми е чудно и доста често досадно, когато мен ме преценяват по това дали нося тениска на Цепелин, или нося, да речем, средностатистически прави дънки и анонимен суитчър. Нелепо е единственият начин да покажеш индивидуалността си (пак тази дума, преследва ме...сега само чакам някой "Аз" да се намеси и ще стане страшно :-D ) да се състои в това да се облечеш "различно" от "масата". В това като първоначална идея има нещо действително свежо, нещо "освободено", но ако всички, които го правеха, бяха наистина освободени, нямаше да има разделение розови-черни.

The Interceptor
05-09-2006, 22:03
аз пък се разхождам гол :-D

`Death`Whore`
05-09-2006, 22:04
Знаете ли какво гледам, че е станало модерно - панталони по тялото 7/8-ми с ботуши малко под тях и най-готиното - тънки чорапи /онези с ликра/, които са под края на панталоните. Доста грозно.

05-09-2006, 22:12
Много тежка тема, но най-ме е яд за едно нещо. Всички конформисти, които ходят като стадо, които толкова нареждат и мразят различните - метъли, пънкове, скинове и т.н. носят дрехи като тях??? Хайде метълите ги оставяме, ама извинявайте много - оръфани якета с несиметрични цветове и на гърба пришит надпис ANARCHY?!? Купени дънки в цветове бяло и синьо, силно наподобяващи избелваните с белина дънки на т.нар скинхедс?!?!? Гребенчета?!?!? Коси на лъчи вече виждам даже. Защо имитирате субкултурите? Почнаха да се появяват и тениски с тъмен цвят и само яката и ръкавите са им карирани...Много кежуъл го раздавате...

`Death`Whore`
05-09-2006, 22:16
Копират, обаче по-омекотен вариант, защото няма да си направят гребен на дълга коса или да сложат смотани нарязани дънки - дънките са цветнички и с брокатче. А има и едни, като бруталии, обаче с топченца. Носеше ги една розова от класа ми.

no_martyr_f
05-09-2006, 22:19
много болна тема ми засегна, ама няма да пиша по нея, че вече съм писал тука и ме обявиха за идиот и какво ли още не...

Както казва един мой приятел в подобни случаи: "Какво очакваш от места с масова посещаемост?".
То почти всяко място, обективно погледнато, е такова, но това е друг въпрос.
Специално за темата със стила и музиката толкова приказки съм изговорила, не знам доколко логични, че просто няма накъде повече. То писва. Само че на доста хора са им приятни безкрайните вариации по тази тема...и си я обсъждат чинно, както правим и ние в момента - защо, не знам. (Много се горещя, интересно ми е до някой момент да си излагам тезата, после изоставям всичко, защото просто знам какво следва). Този е позьор, онзи е "готина личност, щот носи не знам какви си кецове". Всичко се подрежда в някакъв имидж. Интересното е, че много по-лесно ще приемат разсъжденията за "света на мрака" и за "тъмната страна на живота", ако идват от човек, обличащ се, сякаш слуша тежка музика, отколкото, ако са казани от "розова кукла". Тя, като е розова кукла, да не би да няма право да вижда тъмната страна на живота, която и без това все по-често поглъща светлата?
И човек си говори, и на човека му слагат табела, и човекът си носи безгласните маратонки, лишени от марка. И точка по въпроса.

05-09-2006, 22:19
Просто ме е яд как тъпите хомо дизайнери от всичко извличат кинти и го правят на бизнес...Когато един приятел ходеше с изпокъсани дънки целите в нашивки и рокерия всички му викаха, че е ненормален. Сега не знам кой си KУПУВА такива дрехи...

`Death`Whore`
05-09-2006, 22:20
Бизнес...съжалявам. :roll:

FikyScHetOo
05-09-2006, 22:23
Просто ме е яд как тъпите хомо дизайнери от всичко извличат кинти и го правят на бизнес...Когато един приятел ходеше с изпокъсани дънки целите в нашивки и рокерия всички му викаха, че е ненормален. Сега не знам кой си KУПУВА такива дрехи...
Това им е целта - да е нещо, което се харесва (или го правят харесвано), да има разнообразие до някаква степен...това им е бизнеса и единствената цел им е да печелят, и печелят, и печелят

`Death`Whore`
05-09-2006, 22:29
Има немалко жени на средна възраст, които се подстригват късо и косата им е точно като перушина на врабче. Хехехеххе!

aBeP4eTo
05-10-2006, 00:27
а не може ли да се обличам както ми харесва??
ако се обличам според музиката е догма...
ако се обличам според модата пак е догма...

Абсолютно подкрепям. ;-)
Защо трябва хората да се водят по тенденции направени от други хора?
Не можете ли сами да сътворите вашата тенденция? [-(
В последно време хората в старанието си да "докажат", че са различни стават смешни. Кецовете, черните дрехи и прочие в старанието си да докажат, че се отличават от "комерса" всички плуват в боза от комерс. =D>
За мене става въпрос за индивидуалност!
Да се обличам според музиката? #-o Та аз дори незнам каква музика слушам... #-o
Обличам се по модата :mrgreen: , но по моята мода.

`Death`Whore`
05-10-2006, 09:17
Това го изтрийте.