PDA

View Full Version : Бардон готов да играе в националния отбор на България



teenkopele
05-10-2006, 13:55
Бардон готов да играе в националния отбор на България

10.05.2006

Спорт НетИнфо

Футбол България

Френският полузащитник на Левски Седрик Бардон заяви днес, че е "готов да помисли върху евентуална покана да играе в националния отбор на България". Той допълни, че отговаря на едно от изискванията - никога не е играл за националните формации в родината си дори и в юношеските възрасти.
"Дали чужденци ще играят в националния отбор, е решение, което взема селекционерът и той се съобразява с настроенията в страната. Според мен, чужденци, които от доста време играят в страната, говорят езика, приели са традициите, вече са част от самата страна и може да се разчита на тях", мотивира се Бардон.

Според него намаляването на броя на чужденците в българското първенство няма да се отрази позитивно на първенството. Добър футбол в България играели поне 5-6 отбора и важен принос в нивото им имали и чуждестранните футболисти там.

"Тази година българският футбол намери тази празнина, която е липсвала много години - пробив на три клуба в груповата фаза на турнира на УЕФА. Този пробив е много важен за следващите участия".

Договорът на Бардон с Левски изтича след края на сезон 2006/2007 и за момента той няма намерение да напуска България, защото се чувства добре. Французинът се радва, че ще стане шампион, защото до момента не е печелил трофей в кариерата си.

"Авансът на ЦСКА от 7 точки наистина беше много голям. Но аз вярвах, че имаме шансове, защото Левски е най-добрият отбор в България. Сега ситуацията е точно противоположната - имаме 5 точки преднина, но не бива да се отпускаме. Защото в оставащите 4 кръга до края можем да допуснем и равенства, като това със Славия например", предупреждава французинът.

Седрик Бардон смята, че "белите" като цяло са имали късмет. Те вкарали два гола от единствените си два удара в рамката на вратата, докато Левски се представил по-добре, но нямал шанс да отбележи повече.

"Левски сега трябва да запази състава си, за да бъде конкурентен в квалификациите за Шампионската лига. За мене това е най-голямото предизвикателство. Затова не ме интересуват оферти на отбори от Франция. А журналисти от там от време на време се обаждат".

"Съжалявам, че отпаднахме по такъв начин в турнира за Купата на УЕФА. Срещу Шалке'04 в София направих грешка и това ще ми бъде за урок. Наистина в ситуацията, когато получих червен картон, нямаше фаул. Но в няколко момента преди това бях извършил нарушения, така че съдията Райли имаше основание да ги вземе под внимание", завърши Бардон.

doctordre
05-10-2006, 14:18
пак глупости, стига с тия чужденци в националния, бардон е добър футболист но не смятам че има място тук

gigi_00
05-29-2006, 13:55
Ха дано да играе за националния отбор ама то май наистина ще стане така че те ще станат повече от нас

neMec`
05-29-2006, 14:57
da e ebahti prostotiqta skoro mai 6i stani 1viq nacionalen otbor bes nito 1 4ovek ot durjavata 6i sme N1 :)