PDA

View Full Version : интересно ми е



05-10-2006, 14:40
може да прозвочи тьпо но как хората се заразяват с спин имам предвит как може да стане човек преносител щото не ми се верва да се хваща от нищото ?

Barbie
05-10-2006, 15:10
Как се предава СПИН?
Основно със СПИН може да се заразите по три основни начина:

* Полов - при сексуален контакт с носител на HIV (вагинален, анален или орален секс), при обмен на телесни течности (еякулат, вагинален секрет, кръв)
* Кръвен - при преливане на заразена кръв, досега със заразена кръв върху игли, спринцовки и други инструменти ( за татуиране или пробиване на уши). Възможно е да се заразите и ако ползвате една и съща самобръсначка със серопозитивен.
* От майка на бебе - при заразяване в утробата или при приемане на кърма от заразена майка. Нарича се още вертикален път.

Как не се предава СПИН?
На тази тема са създадени безброй митове, на повечето от които не може да се вярва. Със СПИН не може да се заразите:

* при ръкостискане, прегръдка, обичаен контакт, разговор с носител на вируса.
* ако се храните заедно, ако плувате в един басейн, използвате един и същи дрехи (дори и бельо).
* от муха или комар, тъй като СПИН не може да живее е кислородна среда.

I_lo0ove_VaSk{}
05-11-2006, 18:00
Как се предава СПИН?
Основно със СПИН може да се заразите по три основни начина:

* Полов - при сексуален контакт с носител на HIV (вагинален, анален или орален секс), при обмен на телесни течности (еякулат, вагинален секрет, кръв)
* Кръвен - при преливане на заразена кръв, досега със заразена кръв върху игли, спринцовки и други инструменти ( за татуиране или пробиване на уши). Възможно е да се заразите и ако ползвате една и съща самобръсначка със серопозитивен.
* От майка на бебе - при заразяване в утробата или при приемане на кърма от заразена майка. Нарича се още вертикален път.

Как не се предава СПИН?
На тази тема са създадени безброй митове, на повечето от които не може да се вярва. Със СПИН не може да се заразите:

* при ръкостискане, прегръдка, обичаен контакт, разговор с носител на вируса.
* ако се храните заедно, ако плувате в един басейн, използвате един и същи дрехи (дори и бельо).
* от муха или комар, тъй като СПИН не може да живее е кислородна среда.
Mislq, 4e sled takova obqsnenie trqbva da ti e stanalo qsno ;)

TeroglisT4o
05-11-2006, 18:25
moji i ot celufka ama trqa da e golqm plun4o / pliunla 6toto e dokazana 4e trqa da se izpie minimum 7 litra slunka ot seropozitiven 4e da se zarazi6 :-D uspeh az 7 litra kola ne moga da izpiq ama ima gi sqkfi :smt005

05-11-2006, 20:27
moji i ot celufka ama trqa da e golqm plun4o / pliunla 6toto e dokazana 4e trqa da se izpie minimum 7 litra slunka ot seropozitiven 4e da se zarazi6 :-D uspeh az 7 litra kola ne moga da izpiq ama ima gi sqkfi :smt005


ТОВА ЗА СЛЮНКАТА Е ГЛУПООСТ!!!!!!


ви ако носителя има раничка в устата Е ТОГАВА ВЕЧЕ Е ЛОШО!

sasho_metallico
05-11-2006, 20:37
Barbie, baby мерси за инфото. Ам не ми стана ясно цилуване може ли да хване или не?
Aaaa и да папате Пинко :::

fasta4eto
05-11-2006, 20:46
ne ot celuvka nemoje6 O:)

black_dimond
05-11-2006, 21:24
na men sa mi kazvali 4e mije i ot celuvka ako na bolniq ili tvote venci sa vuzpaleni ili ne6o takova no ne sum sigorna

Danielle
05-11-2006, 22:34
ne ot celuvka nemoje6 O:)
Можеш!! ако се целуваш със серопизитивен и имаш няква раничка в устата ше се заразиш..