PDA

View Full Version : eiii hora,kajete nqkva efikasna dietka za vegetarqnci!!!plss



05-10-2006, 16:43
zdraveite.....offf zna4i v 4udo se vidqh...nqmam nujda da svalqm mnogo kilogrami nqkade 2-3 kolkoto da vlqza vuv forma......no nemoga da si namerq nikakva dieta!!!zna4i vegetarqnka sum no ne pulna t.e. ne qm prosto nikakvo meso,a v pove4eto da ne kaja vuv vsi4ki dieti e vklu4eno pile6ko meso i riba i vsqkvo drugo......povqrvai te mi nemoga da napravq kompromis i da hapna meso......istoriqta mi e slednata ....predi 5-6 godini sega sum na 15 zna4i nqkade kogato sum bila na 9-10 godini ,bqh zaminala na selo pri baba mi i dqdo mi,i slu4aino kato minah do ku6tata na suseda .....PRED O4ITE MI TOI ZAKLA EDNA OFCA!!!!!PROSTO I ODRQZA GLAVATA ,IMA6E KRUV I TQ BLEE6E TOLKOVA JALNO!!!bojeeee i do dnes tazi kartina ne moje da mi se iztrie ot suznanieto....be6e ujasno ....bqh v ujas nqkolko meseca ,vse pak togava bqh malka...iii......,I OT TOGAVA NE SUM VKUSVALA MESO I EDVA LI BIH GO NAPRAVILA NQKOGA,VSI4KO PRI MEN SE DULJI 4ISTO NA PSIHI4NA OSNOVA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TA TOVA E AKO ZNAETE NQKAVA VEGETARQNSKA DIETKA MOLQ POMAGAITE!!!!!MERSI PREDVARITELNO [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

Jamalska
05-10-2006, 16:58
От тогава не си яла месо и имаш нужда от диета?
Въх...Еми продължавай си както сега само,че намали хляба и сладките неща,газираните напитки.И се занимавай със спорт...поне 3 пъти седмично...Щом са само 2-3 кила не мисля че имаш нужда от нещо специално.

muhliuto
05-10-2006, 18:51
Тоя страх или отвра6тение (не мога да измисля други думи) трябва да го преодолееш.Все пак си на 15 и организма ти не се е развил както трябва.Риба трябва да ядеш задължително пилешко месо също.Мислиш ли 4е ако я караш само на зарзават организма ти ще си набавя нужната енергия???От ли4ен опит ще ти кажа 4е само от зелен4уци и плодове не можеш да си набавиш тази енергийност.Ако ти е толкова трудно да го преодолееш в на4алото пробвай с много малки порции месо.Представи си 4е вси4ки сме 4аст от хранителната верига-мишката яде зърно, котката изяжда мишката ,ку4ето изяжда котка ,4овека изяжда ку4ето(както става и по пове4ето панаири кадето сервират кебап4ета :D :D ).Не приемай слу4илото се толкова на сериозно.

^sladyranka`
05-11-2006, 17:32
Qj pove4e salati s malko sol,ocet i oli.QJ parjeno ne pove4e po dvapati v sedmicata.Ot 6okolad ne se debelee!Stava vapros za 4ist 4okolad ,a ne za 6okoladovi vafli i t.n. Pak i po -dobre izq6 edin banan otkolkoto ne6to sladko!

sk8_dont_h8
05-13-2006, 09:54
Значи за muhlioto ще си позволя да цитирам един човек който много уважавам от един раста форум :
Природата ни е дала кътни зъби и челюст, която се мести в различни посоки за да сдъвква храната. обратно на хищниците, които могат само да разкъсват. имаме си и ръце, организъм който е присъщ на тревопасните и съзнание, с което би трябвало да можем да преценим кое е правилно. Организмът ни е базиран на този на тревопасните. Твърди се, че преди ледниковия период човекът е бил тревопасно и е започнал да яде месо по време на големият студ защото е било трудно да се намерят растения в ледената пустош.
Абсолютно всичко което си набавяме от месото може да го набавим и от растения и то много по-добре.
Калцият в сусама например е много по-чист от този в млякото...или пък от бобените растения се набавят мтного белтъчини и т.н. Месото съдържа токсини които черният дроб разгражда, но не на 100%, а растенията не съдържат всичките тези токсини като в месото. А и помисли за горките животинки които измират за да нахранят БЪЛГАРИНА за 1 ден.


-
Мога да кажа още, но ме мързи да пиша, а не мога да копирам от другия форум защото не ми го отваря.
Jamalska, отваря ли ти форума на раста култ ? На мен от 5-6 дена ми се е бъгнал и не ме пуска ](*,)

ProstoAz
05-13-2006, 10:27
sk8_dont_h8, 70% от приеманите белтъци от един подрасващ тийнейджър трябва да са от животински произход, тъй като само животинските белтъци съдържат всички необходими на човека аминокиселини в достатъчни количества и в подходящо съотношение. Те се съдържат в МЕСОТО, млякото, сиренето, яйцата...и не може да се мине без тях (разбира се в ограничени количества, заради мазнините).

А на теб, мило момиче, какво да ти кажа...Ограничи въглехидратите като намаляваш приема им за деня от сутринта към вечерта. Яж плодове само до обяд. Наблегни на зеленчуците, изварата, киселото мляко (нискомасленно), но не мога да ти кажа с какво да заместиш местото - може би с витамини? :? Яж по 5 пъти на ден по малко, като отново намаляваш приема на храна от сутринта към вечерта, за да може поетото голямо количество енергия с храната да се изразходва през деня. Пий поне по 1.5-2л. вода на ден и спортувай! 2-3кг. са нищо работа - за 2-3 седмици ще си ги свалила. :wink:

П.П. Много добре си помисли за пилето и рибата - редно е да хапваш. Също така и пуешко месце.

05-13-2006, 13:55
^npocTo^a3^f^ ти е написала много полезно мнение и мисля, че трябва да се замислиш в/у него.
Мога само да добавя да замениш олиото със зехтин (търси на Virgin!), яж повечко яйца.. А, да, и си вземи ядки , по добре СУРОВИ!

да обобщим:
Повече натоваварвания /спорт!/
По чести хранения, вместо да се натъпкваш вечер!
Закусвай обилно! /много хора ще ти кажат обратното, но по последни изследвания е важно, свързано е с метаболизма/
Вместо олио - зехтин
Не яж нищо, на което в опаковката му има Е-незнам колко си.. - солетки, сладки и тн и тн...

Ако се интересуваш повече посети: www.spidersport.com
Сигурен съм, че ще откриеш интересни неща!

^npocTo^a3^f^: ти си може би още един фен на здравословното хранене? Поздрави :-)

Firestarter
05-13-2006, 13:58
Горното мнение е мое, още не съм свикнал да си влизам в профила ](*,)

Успех! :-)