PDA

View Full Version : Стивън Кинг



Dr. Kazimbutt
05-13-2006, 01:07
Чели ли сте някоя от книгите му? Ако да - харесала ли ви е? Какво мислите за творчеството му като цяло?

ledenata_kralicA
05-13-2006, 01:12
ммм аз напоследък мн се зарибих и само това чета
книгите(е,прочела съм 4-5)мн ми харесват,в момента се опитвам да прочета Прокълнатият Сейлъм`с лот,обаче нямам време
Тоя човек е някъв гений

ycMuBkaTa
05-13-2006, 06:07
Чела съм и съм гледала "То", а също така и една книга, която беше великолепна, но за жалост ми изхвръкна от ума дали се казваше "Драконови очи", абе очи беше със сигурност.
Страхотен автор е. Просто те кара да мислиш и да си представяш, а от това по-добро няма.

hamilcar
05-13-2006, 07:00
Не,не съм чел негови книги.

05-13-2006, 08:28
4ela sam dosta negovi knigi "kudjo", "drakonovi o4i", "to", "grobi6te za doma6ni lubimci", "myglata" mn negovi razkazi 4oveka moje da e narkoman i da izpada v nekvi 6antavi sastoqniq dokat pi6e knigite ama go priznavam velik pisatel e :)

Medicated Angel
05-13-2006, 08:36
Да,аз съм чела доста негови неща и всички са изключително добри
То,Четири след полунощ,Очите на дракона,Дългата разходка и имаше един сборник с разкази,на който така и не запомних името :roll:

Jamalska
05-13-2006, 08:44
Еми чела съм ...някъде 12 негови книги..толко май имам в нас.Много ми харесва как пише макар че понякога ми се губи мисълта му и прекаля в ретроспекцията...Има по-добри,има и по-слаби книги и разкази,но общо взето аз съм фен на жанра и се кефя

midnight...
05-13-2006, 08:44
чела съм доста книги на стивън кинг и за мен той е един блестящ автор!
любимите ми негови книги са "дългата разходка" , "гробище за домашни любимци" , "за всекиго по нещо" , "сърца в атлантида" и разбира се "то"
книгите му имат смисъл макар поякога човек да е погълнат изцяло от историята без да разсъждава в/у него
бих казала че е гений

KiLLeR_InSTiNkT
05-13-2006, 08:45
Чела съм няколко книги и даже в момента чета "Пътна мрежа". Много ми харесаха "То","Гробище за домашни любимци","4 след полунощ","Тъмната половина". Този човек е невероятен. Гледала съм филми направени по романите му, но повече ми харесва да чета книгите му, защото той описва всичко много добре-всеки детайл.
Стивън Кинг ми е един от любимите автори

05-13-2006, 09:16
A znaete li ot kade mojem da izteglim tozi flm "To" ?

ProstoAz
05-13-2006, 10:47
Само "Гробище за домашни любимци" съм чела и съм гледала филма и много ми хареса, но...нямам време да се занимавам да чета книги. :D

Death_F
05-13-2006, 11:32
Чела съм доста негови кинги кат се почне от "Тъмната половина", "Подпалвачката", "То", "Гробище за домашни любимци", "Дългата разходка" бляя да де доста са и наистина ми харесва но за мен Толкин - #1

Swinkenhoffer
05-13-2006, 11:50
определено един от любимите ми автори ... а сега, ако се сетя какво съм чела ... еми, Прокълнатият Сейлъмс Лот, Гняв, Живата Факла, Гробище За Домашни Любимци, Дългата Разходка и още някакви, но не се сещам + разни разкази.

изключтително завладяващ! книгите му се четат точно на един дъх ... уникален, велик.

оф, дочете ми се нещо негово ...

Briseis
05-13-2006, 13:02
Много го харесвам.Дори в момента чета "Различни сезони" ^^.Начинът му на писане е грабващ, истина е, че книгите му се изчитат на един дъх.Най-много ми хареса "Тялото"."Живата факла" и тя не е лоша книга.Кинг пише толкова реално, че чак понякога се съмнявам дали не е преживял всичко това.Иначе "Ученик за пример" ме разстърси из осонови.Много брутална книга, докато я четях не можех да спя като хората.
Сигурна съм, че е гений :-)

Dr. Kazimbutt
05-13-2006, 14:10
Най-много ми хареса "Тялото". Кинг пише толкова реално, че чак понякога се съмнявам дали не е преживял всичко това.
Случката с пиявиците, описана в този разказ, е истинска.

Briseis
05-13-2006, 14:26
Аз доколкото знам, историята в "Тялото" е случка от детсвото му.Самият той е Горди в книгата.

Dr. Kazimbutt
05-13-2006, 14:30
Аз доколкото знам, историята в "Тялото" е случка от детсвото му.Самият той е Горди в книгата.
Именно. Точно това ми харесва, че пише за неща, които са станали (или е възможно да станат) наистина. Разбира се, не говоря за свръхестествените щуротии, които ги има в книгите му.

DiEsEl_GiRl4eTo
05-13-2006, 14:51
Велик автор е просто. Страшно ми харесва. Респект. Негови книги, дет съм чела...
"Мъртваната зона"
"Гробщи за домашни любимци"
"То"
"Сблъсък" и трите книги
"Пътна мрежа"
"Четири след полунощ"
"Кери"
"Сияние"
"Подпалвачката"
"Капан за сънища"
...тряа да има и още, ама не се сещам в момента...

white_chik
05-13-2006, 19:31
i az sum mu golqma fenka.ami 4ela sum
"jivata fakla"(hora ne 4e iskam da se zaqjdam,no taka se kazva knigata,a "podpalva4kata vie si znaete za kvo govorite)
murtva zona
4etiri sled poluno6t
grobi6te za doma6ni lubimci
dulgata razhodka
keri
siqnie
proklqtieto
A na filmi sum gledala kapan za suni6ta,to ii o6te ne6to

EvaneScence_f
05-14-2006, 14:36
hehe edin ot liubimite mi avtori...4ela sym 'to' nai-mn mi haresva,'osobeni sezoni','myrtvata zona','keri','kudjo','gnqv','jivata fakla','dylgata razhodka'-mn mi haresva taq knijka!...sy6to i 'grobi6te za doma6ni liubimci','proklqtieto','talismanyt'...brei mn sa be...moje i o6te da ima ama sega ne se se6tam...

05-15-2006, 23:21
prochetoh ' jivata fakla' i mng mi haresa, no 'to' mi se sotori leko bozavo i poveche ne chetoh negovi neshta

Disorder
05-16-2006, 14:49
Велик автор, няма спор. Май никой не спомена "тъмната кула" - труда на живота му :) Определено ми харесват книгите му и имам всичко което е издал, какар, че съм чела едва тридесетина от книгите му. Има време да прочета и останалите.

rosskata
05-16-2006, 19:06
:smt007 Само да го ге0пна тоз... :smt005

Страшен е. Имайки предвид, че мразя ужаси, а съм му върла фенка... Значи има нещо в тоя човек.
Любими книги:
:arrow: Изкуплението Шоушенк- мога да я чета милиони пъти и накрая винаги рева... Въобще целия сборник :особени сезони: е страхотен \:D/
:arrow: Тялото
:arrow: Зимна приказка
:arrow: Прилежен ученик. Филите по три от тези разкази са невероятни също...

:arrow: Очите на дракона- невероятна приказка...
:arrow: Талисманът- страхотно фентъзи...
:arrow: Гробище за домашни любимци.
:arrow: Сиянието 8-[

И някой може ли да ми каже дали канигата "Оцеляването" я има на бг. Аз и на английски ще я прочета ако я намеря някъде. Гледах филма "The Stand" и се оцъклих направо :shock: Не е ужаси и е страхотен...

:arrow: Как можах да забравя "Зеленият път...

Стефчо, ожени се за мен... :smt007

anonymous464110
05-18-2006, 02:15
Чели ли сте някоя от книгите му? Ако да - харесала ли ви е? Какво мислите за творчеството му като цяло?
ima vsi4ko na vsi4ko 5 avtora koito moga da 4eta - D.Kunc,T.Prat4et,Dj.Tolkin,T.Kiniili i St.King.i dokato na purvite 4-rima sum im 4el po edna dve knigi,na St.king sum pro4el vsi4ko,osven Tumnata Kula,prosto za6toto ne razpolagam s parite da si kupq cqlata poredica a i imam afinitet kum horror romanite i razkazite mu.Daje predpo4itam razkazite.Koito ne e 4el No6tna smqna,Tatik,Prizrak,Maimunata,4 sled poluno6t i Vsi4ko e sudbovno e propusnal nai-dobroto ot toq izrod.osven tezi stihosbirki liubimite mi knigi sa Dulgata razhodka,Cujo,Salems lot,Pet Cemetery,Kristin,To,The Green mile