PDA

View Full Version : В каква държава живеем???



Labelle
05-13-2006, 02:44
Досега не съм писала теми във форума, може би защото е нямало какво да попитам, но ето ,че днес ми се случи нещо , което направо ме потресе и искам да ви попитам как бихте постъпили в следната ситуация:
Става въпрос за много маловажен случай, но тъй като пряко ме касае за мен си е направо важен,
Дискотека, голяма компания, приятелки (без гаджета) си танцуват. Появаява се г-н Никой от нищото(т.е. седящ в ъгъла на масата) и решава , че може да е с всяка , която поиска , но тази всяка не мисли така след половин преследване из дискотеката се стига до скандал. Момичето удря шамар, с което предизвиква ответна реакция - удар , с който направо пада на земята. Обръща се към бодигардите те извличат въпросния мизерник. Същият този се появява 15 мин. по късно и казва "с пари всичко се постига".Човек от компанията споделя, че въпросното момче е син на дипломат. Разбира се засегнатото момиче си хваща шапката и си заминава.
И все пак честно ли е , човек да е безсилен срещу дипломатическия паспорт и пачката с пари? Честно ли е да не може да бъде наказано по никакъв начин насилието (било то и само един здрав шамар)? Жалба в полицията - ще викат "жертвата" 20 пъти да пише и накрая ще се усмихнат и ще кажат "ще ви се обадим да ви уведомим за развитие на случая" и до там - този вариант отпада. Добре тогава как може да постъпи един нормален човек за да защити правата си ? В каква дъражава живеем и защо всички стават по ниски от тревата, когато някой има позиции? Дали съм някаква такава ненормална , че се опитвам да се защитавам сама, въпреки че и аз като другите знам, че когато някой е "с връзки" съм безсилна?
Съжалявам ако това , което съм написала е "поредната тъпотия", но наистина съм дълбоко възмутена - не от случилото се, а от факта, че за пореден път разбрах как човек ако няма "мама или тате" важни клечки просто е Никой.

hamilcar
05-13-2006, 06:07
Положението в България е такова,че политици,мутри и др.Правят каквото си искат.Имат пари и им е лесно.Все пак нещо,ако не се постига с пари става с много пари.Това което се е случило в дискотеката е много неприятно.Не е мъжка постъпка да удариш момиче.Само,че и на този отворко ще му се падне някой ненормалник и ще го смеля от бой.Когато това стане връзките на баща му ... няма да важът.Всеки си намира майстора.

Fena
05-13-2006, 07:48
Отговора е много просто - живеем в България ! Корупция на 100%, всеки прави каквото си иска и не се съобразява с нищо.

Колкото до сина на дипломата, ако нещо му се случи, повярвайте ми ще направят всичко за да намерят виновкинка ... и ще го намерят.
Мисля че всички си спомнят случката с двете момичета от Пазарджик, която беше скоро. Полицията и властите тръбиха "Ааа... ооо... ние ще намерим виновниците разбира се, няма да останат безнаказани". Всичко хубаво докато не се появи новината че е замесен сина на някой политик. И какво стана след това? Нищо.... та убийците съм сигурен че са ги намерили, обаче си траят, защото знаят че стъпват върху тънък лед (не си е работа да си детектив в България...) и затова си траят....
Друг случай са тези вече доста голям брой убийства на мутри и тем подобни босове. Предполагам помните когато в Холандия убиха Самоковеца? Какво се случи тогава? Властите за по-малко от 24 часа намериха убиеца, осъдиха го, и сега гние в затвора. В България това не може да се случи (говоря за наказанията при големите престъпления) по простата причина че трябва да тръгнат срещу тези които стоят най-горе в йерархията. В нашата държава това са мутрите ...

Колкото до случката на авторката, мисля че подобни сцени се разиграват в България всеки ден. Може би не трябва да се примиряваме с това, но съгласете се че абсолютно нищо не можем да направим ние по въпроса...

05-13-2006, 07:50
ami to kato sedim i tyrpim taka 6te byde - kato stane ne6to neredno nai-golqmata otvetna reakciq 6te byde edna tema v nqkoe forum4e
kato stado ovce sme- seki si prai kvoto iska s nas a nie sedim ityrpim
dokato ne zapo4nete da si izrazqvate mnenieto svobodno i da se oplakvate pri nujda edva li ne6to 6te se promeni - ot edna jalba ni6to nqma da stane no ot 1000 ....

Fena
05-13-2006, 07:52
ami to kato sedim i tyrpim taka 6te byde - kato stane ne6to neredno nai-golqmata otvetna reakciq 6te byde edna tema v nqkoe forum4e
kato stado ovce sme- seki si prai kvoto iska s nas a nie sedim ityrpim
dokato ne zapo4nete da si izrazqvate mnenieto svobodno i da se oplakvate pri nujda edva li ne6to 6te se promeni - ot edna jalba ni6to nqma da stane no ot 1000 ....


И тази жалба на кого мислиш я пращаме? На тези от които се оплакваме !!

Santino
05-13-2006, 11:12
ami to kato sedim i tyrpim taka 6te byde - kato stane ne6to neredno nai-golqmata otvetna reakciq 6te byde edna tema v nqkoe forum4e
kato stado ovce sme- seki si prai kvoto iska s nas a nie sedim ityrpim
dokato ne zapo4nete da si izrazqvate mnenieto svobodno i da se oplakvate pri nujda edva li ne6to 6te se promeni - ot edna jalba ni6to nqma da stane no ot 1000 ....

Точно така.

В мисленето на българският народ си е заложено още от Османското иго да търпи. Да го мачкат, да го плюят, но той оцелява, не се предава. Това си е типично българска черта. Но също друга типично българска черта си е хленченето. Колко зле сме били, колко са по-добре на запад, колко корупция имало и пр.

Писането във форуми няма да помогне, само ще хвърлите песимистично настроение в главите на читателите в teenforum-a. А точно те - тийновете са подрастващите българи, които би трябвало да си помогнат и да заживеят в по-добра държава. Не казвам, че трябва да се премълчава, както е било при Бай Тошо. Но не е това начина. Начина за справяне със ситуацията не е писаници от рода на :
"живеем в България ! Корупция на 100%, всеки прави каквото си иска и не се съобразява с нищо."
За сега мога да се съглася с exploitedteen, който каза точно това, което си мислех и на което се усмихнах като прочетох: "пред винкела всички са равни..."

ПС: Обичам родината, мразя държавата!

DeSsY`
05-13-2006, 11:29
Какво да ви кажа .. живеем в държава, в която всичко е уредено, всичко става с връзки. Пълна с мутри и всякакви други, който се имат за нещо над другите хора, но когато дойде един момента и им свършат парите, те вече не са никои, нямат власт и влияние. А и както каза Fena - корупция на 100 %. Просто няма какво да говорим, положението е неизбежно, но най-лошото в това е, че след години в държавата ни ще останат само пенсионери и роми, защото всички млади се опитват и намират начин да се махнат от България. Докато всико подължава да е така и държавата ни ще продължава да запада.

shtampata
05-13-2006, 11:39
Няма масто по света, където парите и власта да не са на най-горното стъпало...

Devilsplaymate
05-13-2006, 11:48
Няма масто по света, където парите и власта да не са на най-горното стъпало...
За съжаление с пари всичко се постига...

Da_Bitch
07-10-2006, 01:24
Какво да ви кажа .. живеем в държава, в която всичко е уредено, всичко става с връзки. Пълна с мутри и всякакви други, който се имат за нещо над другите хора, но когато дойде един момента и им свършат парите, те вече не са никои, нямат власт и влияние. А и както каза Fena - корупция на 100 %. Просто няма какво да говорим, положението е неизбежно, но най-лошото в това е, че след години в държавата ни ще останат само пенсионери и роми, защото всички млади се опитват и намират начин да се махнат от България. Докато всико подължава да е така и държавата ни ще продължава да запада.

Деси , мила пава си , всичко са връзки - давам ти за пример изпитите ни ( :-D ) корупция баце , копупция..

WILD__BOY
07-10-2006, 07:27
Сега такива хора малтретират народа. Нотежко става когато народе се вдигне срещу тях. Горко им, ако предизвикат всички ни. А са на път да го сторят.

Dr. Kazimbutt
07-10-2006, 08:47
Ние никога няма да се вдигнем, защото сме страхливци.

Mo6no
07-10-2006, 08:53
Ние никога няма да се вдигнем, защото сме страхливци.
А и "да се вдигнем" да не мислеш, че нещо не се промени. Обикновените хора са абсолютно същите като тези в парламента, с тази разлика, че те нямат власт и са по-мързеливи.

Napushen_Buhal
07-10-2006, 10:10
както имаше една песен : живеееем във Бълария и ни е гот на нааассс :mrgreen: ша ви еба няма да си обиждате страната бе мухлиовци ! да не мислите че саммо тука има престъпност, кражби, корупция и т.н. България си е най-яката страна и ако не ви харесва ставайте мисюлмани и вървете долу при резаците. а мутрите и политиците нищо не ви пречат на вас... те си правят парите и даже не знаят за вас. а ако някой иска изкара кинти може лесно да го направи и в България... пари има навсякъде трябва само да ги видите. така че недейте да нареждате собствената си страна затва че по цял ден спите щото е смешно

07-10-2006, 11:55
пу в каква дьржава живеем ? тоя вьпрос ми минава секи ден през главата , пьк ако толкова ти е неприятно от такива мамини синчета не ходи на дискотека :)

07-10-2006, 11:57
пу в каква дьржава живеем ? тоя вьпрос ми минава секи ден през главата , пьк ако толкова ти е неприятно от такива мамини синчета не ходи на дискотека :)=D> =D> =D>

Axel_f
07-10-2006, 12:25
Napushen_Buhal,аре без цинични глупости! :evil: Това да не ти е текст на рапърска песен :evil:

За съжаление съм съгласна,че е в нашата "прекрасна" родина всичко е надолу с главата....и съдебната система,и полицията,и здравеопазването...абе ВСИЧКО!Или поне всички институции,зависещи от корумпираните ни оправници :evil: Аз лично съм се убеждавала,и то не 1 или 2 пъти,че справедливост в България просто НЯМА! И къщата са ни разбивали...и знаете ли какво?Полицията хвана престъпниците-някакви мръсни мангали и ги пусна след 24 часа!А черешката на тортата беше: ченгето вика на баща ми: "Недей да го биеш много,моля ти се,че ще има да пишем ..." Нищо,че проклетите цигани бяха обърнали дома ни на кочина и бяха направили сума ти поразии :shock: :evil: Разбира се,няма да коментирам,че не е имало случай,да ни спрат ченгета на пътя и баща ми да не се е изръсвал поне по 20 лв...или пък че дядо ми и баба ми вече водят дело вече 7 години,при това 2 пъти спечелвано (от тях),но отново обжалвано...в една нопрамлна държава това дело би трябвало да завърши за 1 седмица :!: :evil: :shock: Абе случаи до утре сутринта мога да пиша,но няма смисъл,достатъчно е човек да си купи вестник или да гледа новините,за да се отчая напълно от беззаконието,което цари навсякъде :(
Някой каза,че българският народ бил свикнал да го тъпчат още от османското робство.Може и да има нещо върно,но не ми се върва!Това е било преди твърде много време,пък и факт е,че веднага след Освобождението България се нормализира супер бързо и даже е била на път да стане велика сила...Но уви,съдбата пак ни е изиграла лош номер :evil: Според мен най-голяма вреда е нанесло комунистичесткото деспотство.И то не защото е избивало граждани наред,ами заради обезличаването на хората като личности-сиреч всички да мислят еднакво,всички да получават еднаква заплата,нищо,че единият работи 5 пъти повече от другия....

Някой предложи проблемът на авторката да бъде решен със сила.Да,това е вариант,но трябва ли да падаме толкова ниско?!Все пак сме хора,не животни [-X И все пак като се замисля,щом няма друг начин,по-добре бой,отколкото маминото синче да остане безнаказано...все пак може и да помисли следващия път... :x

rosskata
07-11-2006, 12:46
:-k Не е виновна държавата. Както каза някой, парите са най-важни навсякъде по света. Факт. Просто корупцията при нас е по-явна и нагла, но не си мисли че в другите държави я няма.