PDA

View Full Version : Sex Pistols



Estranged
05-13-2006, 15:18
Принципно не съм много фенка на такъв тип музика, но днес гледах едно биографично филмче за баскитариста им ("Сид и Нанси") и останах много впечатлена от маниерите на групата (или поне тези маниери, които показваха във филма). Знам за известните личности и наркотиците, но никога не съм вярвала че положението е такова.
По принцип и преди съм чувала за групата. Мисля че гледах "Cribs", където даваха къщата на барабаниста им и, в интерес на истината, ми изглеждаше напълно нормален, а не някакъв див наркоман. Както и да е.

Искам да разбера какво мислите за тях като група. Чували ли сте тяхни песни, кефите ли им се и т.н.

05-13-2006, 18:17
аз се чъдех дълго какво да коментирам...

Секс пистълс са... секс пистълс...
едновременно всичко, което обичам и мразя в пънка...


лично според мен Сид е единствения истински пънкар...
Мен Ротън повече ме кефи.

Estranged
05-13-2006, 19:59
аз се чъдех дълго какво да коментирам...

Секс пистълс са... секс пистълс...
едновременно всичко, което обичам и мразя в пънка...


лично според мен Сид е единствения истински пънкар...
Мен Ротън повече ме кефи.

Ротън... Ротън... Тва беше вокалът, с червеникавата коса, нали?
Ако говорим за него - по-нормален е от Сидни.

Medicated Angel
05-13-2006, 20:51
Sex pistols са доста велика група за мен,а Sid Vicious ... просто незнам как да го опиша,както по-горе exploitedteen каза,той е единствения истински пънкар. Толкова е жалко,че е умрял твърде млад :( :cry: :smt010 :smt010 :smt009
Estranged каде си гледала "Сид и Нанси" и аз искаааам!

Medicated Angel
05-13-2006, 21:17
Оооо,дано наистина да го има във вестника и дано утре успея да го намеря [-o< :roll:
Айде поздрав за феновете с My Way
http://w3.v-net.ne.jp/~chartetu/i/sid.jpg Не е ли уникален :smt060
А м/у другото ей сега гледах снимки от филма и Gary Oldman са го издокарали точно като Sid

05-13-2006, 21:22
Де да знам, за мен Сид е яко зле. Заради него се разпада групата.

Medicated Angel
05-13-2006, 21:25
Ми той е бил мъртав ... И без това мисля,че без него нямало да бъдат същите Sex Pistols :roll: Както вече казах за мен е просто уникален! Едва ли някой би могъл да го замени в групата .... Незнам тфа мисля аз

05-13-2006, 23:17
лично за мен групата се разпада заради друго...

а именно факта, че Сид вижда, че се превръщат в точно това, което най- много презира
Ами той вокала на Бизнес много добре си го казва във Oi! The Video, че колкото и влиятелна група да е била Пистълс те са били част от мейнстрийма и че са били изфабрикувани...

Estranged
05-14-2006, 00:55
Оооо,дано наистина да го има във вестника и дано утре успея да го намеря [-o< :roll:
Айде поздрав за феновете с My Way
http://w3.v-net.ne.jp/~chartetu/i/sid.jpg Не е ли уникален :smt060
А м/у другото ей сега гледах снимки от филма и Gary Oldman са го издокарали точно като Sid

Принципно Гари Олдмен е страхотен актьор. Аз съм фенка на всичките му изпълнения, които съм гледала. Даже в един клип на Guns (since I don't have you) участва като дявол. И в "Магистрала 60" е супер допбър. Абе той още малко и ще ми стане любимия ми актьор, наистина има талант.

По темата, мисля че е от Монитор. Бащта ми го е купувал.
Иначе, и аз смятам че той е най-истинския пънкар от групата. Просто човек, на който въобще не му пука. принципно такива хора стават мои идоли, незнам защо винаги такива си ги измислям.

Доста съм чувала за групата, но този биографичен филм и Cribs май са единствените неща, които съм запомнила в детайли. Доколкото си спомням, в Cribs даваха и още някой от Секс Пистълс, не съм сигурна обаче кой беше. Мисля че китариста (Уоли ли се казваше?). Помня че барабаниста, на който даваха къщата, беше с руса, сравнително дълга коса.

Никога не съм се интересувала от пънк. Всмисъл уважавам го като стил, но не го слушам. Така че темата ми беше насочена по-скоро към личния им живот и общите данни. Можете спокойно да обсъждате песните им, но, за съжеление, не съм ги чувала, освен тея, които дадоха във филма, така че няма да ги коментирам.

Едно ще ви кажа - според мен, Сид е бил велик човек.

едит: http://i24.photobucket.com/albums/c12/jiaojiaojiaojiao/sid7bi.jpghttp://nancyland.sprayblogg.no/images/sid_nancy_cuffs_231734843.jpg

Medicated Angel
05-14-2006, 08:41
Филмчето наистина беше във вестика,ей сега си го взех и нямам търпение да го гледам \:D/
За песента My Way .. тя ми е най-любимата им,не само като текст :wink:
И exploitedteen бтв искам и аз такава тенискааааа :mrgreen:

Medicated Angel
05-14-2006, 09:04
Уффф в нашия загубен град продават само некви със надпис Sex pistols,но с образа на Sid нямаше,когато аз гледах :(
А иначе доста хубави песни си имат дам,ако не се бяха разпаднали толкова бързо можеше да имат и още много много .....

Medicated Angel
05-14-2006, 09:08
Ъми реално погледнато да,може би е така ;-)

05-14-2006, 12:35
и аз си купих вчерашния вестник...


Филма е озвучен на немски ](*,) ](*,) ](*,) :smt010 ](*,) ](*,) ](*,)
Тия от вестниците ме скапват хаха! Баси болното.

05-14-2006, 13:57
Даа и аз го гледах,едва го изтърпях тоя немски
Офф доста тъжен беше филма ..как му се разпадна живота :? Тая Нанси нещо не ме кефи ....

уо89п
05-14-2006, 14:07
ауууууууууууууууууууууу,4е тъпа тема като вас тъпиииииииииии метали духайте супата :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013

Medicated Angel
05-14-2006, 14:24
ауууууууууууууууууууууу,4е тъпа тема като вас тъпиииииииииии метали духайте супата :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013
Оу,YEAP!! Sex Pistols са най-яката траш/хеви/готик/индъстриъл/блек/нео и незнам си още каква метъл група ааа да да ... верига магазини хахахаххахахахахахаха
Ш се счупя от смях
:smt005 :smt005 :smt040 :smt042 :smt043 :smt044 :smt082 :mrgreen: :-D
Браво! Ми поне като не знаете прочетете кво са написани хората преди вас бе лелелел :smt019 :smt019 аман вече от

i'm so excited!
05-14-2006, 14:29
ауууууууууууууууууууууу,4е тъпа тема като вас тъпиииииииииии метали духайте супата :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013
освен 'метали' сме и гадни сатанисти, не ни дразни, че ше се събереме в кръг, ше се хванем за ръце и ше призовеме сатаната, който доживотно ше те боде с тризъбеца по гъзъ(:

Medicated Angel
05-14-2006, 14:42
дееба и тъпите чалга куфари...
само осраха темата значи..
Тцц заедби ..
Та какво каза за Нански? Добре де,аз останах с някво впечатление,че ако не бяха се запознавали нямаше Сид да изпадне до там :roll: :-k

NeSTa_86
05-14-2006, 15:18
тряя си свала нещо тяхно

Estranged
05-14-2006, 15:53
ауууууууууууууууууууууу,4е тъпа тема като вас тъпиииииииииии метали духайте супата :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013

До момента на твоето мнение никой метъл не е писал в тая тема. После май имаше някой.
Едва ли ще мога да ти го обясня, но между рок, пънк и метъл има страшно много разлика, въпреки че често слагат под един знаменател рока и пънка, а самият метъл е произлязъл от рока. Дори не мога да разбера как си успял да го кажеш. А и защо трябва да слушаш определена музика, за да говориш за дадена група от тоя жанр? Да не забравяме че натъртих на това, че не слушам пънк и съм чувала много малко песни на Секс Пистълс. Просто се заинтригувах какво мисли днешното поколение за тях. За жалост доста малко хора отговориха и мисля че, може би, пънка, ако не е мъртъв, то поне умира. Но умира не заради някой друг, а заради нас, защото не го слушаме.
Малко се отплеснах. както и да е. по темата:

exploitedteen,

Мерси за инфото. Наистина научих много. А за филма - наистина е тъпо английска група да я играят, говорейки на немски. Аз и без тва си го мразя тоя език. А и такъв добър актьор като Гари Олдмън...
Може да не са били кой знае колко добреа група, но е хубаво че още има хора, които знаят нещо за тях. Това означава че са се отличили с нещо.

05-14-2006, 16:08
всъщност идеята на пънка и в частност на този 77 пънк е точно това: "Ние не можем да свирим, ние не сме рок звезди, а обикновени млаи хора, които имат да кажат нещо и го казваме шумно, на висок глас. Ние сме децата на улицата, ние не можем да свирим като тях, ние и не искаме да сме като тях..."

всъщност малко ще те шашна сигурно, но пънка се появява като контракултура на рока и в частност глем рока...
когато всички са били някакви хипари и рокаджии и разни групи като пърпъл и т.н. са били някакви хипер звезди, а хора като Ленън са обяснявали, че са по- велики от господ и всичките тези хора са свирили един по изключително техничен начин, който обаче е спомогнал да се получи нещо като трап между групите и музиката...
и тука се появяват гаражните групи, пънка и всичко, което написах по- горе започва да се случва...


филма в оригинал е на английски, просто във вестника са пуснали някаква немска версия- не знам защо им е хрумнала тази вселенска дивотия...
Щото не са успяли да свалят друга! Както и да е. Punk is dead, Oi! lives!

Estranged
05-14-2006, 21:38
всъщност идеята на пънка и в частност на този 77 пънк е точно това: "Ние не можем да свирим, ние не сме рок звезди, а обикновени млаи хора, които имат да кажат нещо и го казваме шумно, на висок глас. Ние сме децата на улицата, ние не можем да свирим като тях, ние и не искаме да сме като тях..."

всъщност малко ще те шашна сигурно, но пънка се появява като контракултура на рока и в частност глем рока...
когато всички са били някакви хипари и рокаджии и разни групи като пърпъл и т.н. са били някакви хипер звезди, а хора като Ленън са обяснявали, че са по- велики от господ и всичките тези хора са свирили един по изключително техничен начин, който обаче е спомогнал да се получи нещо като трап между групите и музиката...
и тука се появяват гаражните групи, пънка и всичко, което написах по- горе започва да се случва...


филма в оригинал е на английски, просто във вестника са пуснали някаква немска версия- не знам защо им е хрумнала тази вселенска дивотия...

Хахха... Тва ми е ясно. Да не забравяме че добре различавам рока и внимателно съм гледала филма. Се пак аз имам някаква мания към малките неща и виждам много мънички потробности, които минават пред очите на другите като 25ти кадър. Както и да е.

Много добре разбирам, рокерите са били някакви адски надути и т.н. Но и никога не съм мислила, че въобще може да се съпостави рока с пънка, да не говорим пънка с метъла. Бях доста учудена и от това че доста хора приемат всичко, което не им харесва, за метъл. Тоя е тъп - значи е метъл. И разни такива :lol: Ама, както и да е, пак се отплеснах.

Различавам много добре пънка от рока, но не разбирам защо повечето хора ги слагат под общ знаменател. Решавам си някакъв тест и въпрос "каква музика слушаш". 20сетина стила изредили те и най накрая "пънк/рок". И тогава се изнервих супер много, че могат сякакви извращения на чалгата да слагат в различни вариянти, а пънка и рока - заедно, защото, едва ли не, са едно и също! Тъпанарщина!

Estranged
05-14-2006, 22:10
Половината съм ги чувала, но никога не съм ги пречислявала към пънка :lol:

Сега до пънк-рок-а :arrow: Не обичам мешането на стилове и не харесвам тоя тип понятия. Не мога да си представя кръстоска между рок и пънк. Тва ми зучи като кръстоска между слон и камила (няма символика, само метафора). Не мога да си го представя, даже ще взема да си изтегля някакви такива песни.

Поп-пънк - можеш да използваш и понятието "чалга пънк". Всичко свързано с "поп" е американска чалга. За жалост са като паразити - развиват се във всички стилове. Даже наскоро открих и в рока такива "същества". Виждала съм какви ли не изцепки, но не и "чалга рок".
(Са да направя признание - слушала съм тъй нареченя от теб "пънк поп". Но, за свое оправдание, ще кажа че тогава си мислех че е рок, така че можеш да си представиш как съм нямала никаква връзка с главния мозък)

Останалите подкатегории, които изреди, няма смисъл да ги коментирам - знам ги само по имена и затва са ми напълно непознати. Хареса ми девиза на 77 пънк - "No future". Звучи хубаво като фразичка, но не и като истинска цел... :lol:

Estranged
05-14-2006, 23:34
амиииии това е музика и цяла субкултура...

пънка си е рок, както и да го гледаме от там е тръгнал и...
наистина доста се е променил, но все пак корените му са там...
мръсен, гаден, лош, опасен рок= пънк...

има песни, които ако ги чуеш и...

не е мешане на стилове... а просто еволюция...

пънка е идея, а не само музика и точно в това му е чара...
пънка е БУНТ...

No future е доста пагубен девиз, както можем да се сетим гледайки съдбата на Сид Вишъс... да не ти дреме за утре, да живееш сега и да не ти пука... да няма УТРЕ за теб, да разбереш, че си нищо...

има много песни на такава тематика, ама ще дам за пример Circle Jerks (или всичко на Anti nowhere league- направо ви давам линк, че за какво съм ги качвал- Цък тука за любимата ми пънк банда (http://dragula.data.bg/Music/Anti-Nowhere%20League/))
но да се върна на Cirkle jerks- live fast, die young


I don't wanna live
to be thirty-four
I don't wanna die
in a nuclear war
go on out
get some more
go on out
to the bar, the market or the liquor store
I don't wanna live
to be fourthy-three
I don't like
what i see going on around me
go on out
get some more
go on out
get fucked up and pass out on the floor
go on out
get some more
go on out
to your favorite liquor store
go on out
don't worry about it any more
go on out
get fucked up
i don't know what for
I don't wanna live
to be fifty-seven
I'm living in hell
is there a heaven?
live fast, die young!
live fast, die young!
live fast, die young!
live fast, die young!


забравих да спомена, че поп пънка си е напрактика чалга пънк...
аз лично обаче го наричам pussy punk или гей пънк...

а сега се сетих за една култова пънк рок банда- buzzcocks... тия са ебати олигофрените... само простотии пеят...

Едно ще ти кажа - всичко тръгва от рока... Малко ми напомня култувия израз "Всички пътища водят към Рим". Незнам, може и да си прав и най-вероятно е така, но все пак немога да си представя рок и пънк. Е да де "анти рока" (пънка) енормално да идва от рока... Както и да е.

Уважавам пънка като музика, религия и т.н. Което НЕ означава че приемам всяко едно такова понятие. Ето например, метълът е хубав като стил в музиката, кефи ме, но съм твърдо против сатанизма и wicca. Което говори наистина добре за пънка.

За бунтовете... Абе имам чувството че и за рока са много характерни. Такива крайности съм виждала, особено при любимата ми група... То не са наркотици, не са бунтове, не са бойове, не са опсихически отклонения. Друг е въпросът че Секс Пистълс са били доста преди Гънс'н'Роузес, но пък сякаш идеята е една, а музиката - различна. Просто седиш и ги оплакваш. Даже съм ревала на такива документални филми, дето изкарват пънк и рок изпълнителите в истинската им същност - живеещи ден за ден. "Тревожех се само да не се унищожат", продуцент на Гефън, обсъждащ Гънс. Няма значение, може би просто съм като онея чалгарки, които слушат Металика, с кеф слушам песни, възпяващи смъртта, но пък не мога да я възприема в реалността, знаейки че в тези песни има и голяма доза реалност. Абе тъжна история, не ми се говори. Тъпото е че така са се самоунищожили толкова велики изпълнители, не само в пънка и рока. Се пак да не забравяме Боб Марли - толкова хора са го слушали с кеф, възпявайки дрогата, а впоследствие - какво стана? Мъртъв? Ужас!
Тъпо е, сякаш наистина звездите са подложени на прекалено голям стрес и това ги унищожава. И Кърт Кобейн, признавайки че е пял и свирил, не защото му харесва.
Както и да е. Мога да развия цяло есе на тая тема, щото заради Гънс започнах да възприемам живота на изпълнителите, които слушам, много по-навътре. Но няма смисъл - минало-заминало, не можем да ги върнем. Нито пък да предотвратим и още някой да се самоизяде така. Просто няма смисъл и да го коментирам....

П.П. Обичам да поставям определението "чалга" пред даден стил. Така наистина много добре се изразява същността на тези хора, които правят всичко за пари. Защото точно религията на стиловете е погубила толкова много велики изпълнители и, може би, те са станали още по-велики, защото са пожертвали живота си, с целта на идеята!

05-15-2006, 14:17
Street punk where you belong??
They say their right you know their wrong
Bored on the street there`s nothing to do
everyday your taken for a fool
Reject you don`t fit in
they beat you down, but you never give in
Never had a proper wage
No future, no job always told your a lazy slob
I may have nothing but I shine twice as bright as you
I know what`s wrong and whats right
So stick your city Job and suberban wife
'cause looking at you I love my life...

абеее ще го кажа така...



http://15.forumer.com/uploads/urbanjustice/post-8-1139683460.jpg
Оi! The Poet, забрави още един стил прозлизащ от пънка - гръндж. Или пак ще си позволя да цитирам вокала на Бизнес:
"Гръндж??? Какво по-дяволите беше това? Това беше пънк-рок! Пънк-рок с лайняни текстове, ето това беше!"

05-15-2006, 16:49
аз не харесвам гръндж...
всъщност грунджа умря и се роди с Кобейн, но за мен той е просто хипар и не ме кефи...
Same here. Нирвана винаги са ми били яко противни. Да не говорим, че шанса да разбера мрънкането на Кур Комбайн е равен на този да науча маймуна да говори на японски с жестове.