PDA

View Full Version : Миома на матката? (СПЕШНО)



Estranged
05-14-2006, 22:26
Майка ми утре я оперират от това. Представлява тумор на матката. Доброкачествен е, но все пак цялата матка ще се махне.
Искам да ви попитам каква е смъртността при тази операция. Моля ви, кажете ми, защото скоро ще се побъркам!

05-14-2006, 23:35
не се притеснявай всичко ще мине леко и безпроблеми .

DrSmurph
05-15-2006, 01:57
Смъртност при хистеректомия НЯМА! Имаше смисъл да се притесняваш ако резултатите от изследванията й не бяха добри, но в нейнияслучай не е така.
Няма за какво да се притесняваш Мисли позитивно!!! Операцията е рутинна доколкото може да се каже така , но за съжаление съм длъжен да ти кажа, че неприятното в случая е, че няма да имаш сестричка или братче след нея .

estranged`ban
05-15-2006, 03:32
Смъртност при хистеректомия НЯМА! Имаше смисъл да се притесняваш ако резултатите от изследванията й не бяха добри, но в нейнияслучай не е така.
Няма за какво да се притесняваш Мисли позитивно!!! Операцията е рутинна доколкото може да се каже така , но за съжаление съм длъжен да ти кажа, че неприятното в случая е, че няма да имаш сестричка или братче след нея .

Леле, как ме успокои... ЗА братчетата и сестричетата ми е ясно, нито майка ми е на 20 години, нито без матка може да ражда. Но това е коремна операция и съм в пълен потрес сега. Цяла нощ, както виждате, не успях да заспя, са ще чакам да стане 7, за да отида на църква. Въобще съм се побъркала. Да не говорим колко съм ревала.
Става въпрос че е коремна операция и няма как да няма риск. Та в момента съм на нокти до 10 часа, когато ще разбера какво е станало.
Мерси адски много, че ме успокои!

batkodoki
05-15-2006, 21:25
при всяка интервенция съществува риск!
това е правило, което не бива да забравяме, но при този род намеси "технологията" на вмешателството е много добре отработена и риска е минимализиран по отношение на преживяемостта на пациентката.
нормално е да се тревожиш, но те уверявам, че Майка ти мн скоро ще си бъде сред вас, и след време ще е щастлива Баба, намерила смисъла на живота си - да дондурка кресливи сладки и гладни бебчовци-внуци .

TikvenaElhichka
05-16-2006, 14:15
По-спокойно, Estranged. Не е чак толкова страшно, но ...Но после трябва много да се грижиш за майка си!!! Защото възстановителният период е дълъъъг и труден. Ще трябва да и помагаш много - морална подкрепа и поемане на домакинската работа :? . С рев нищо не става(установих го от личен опит ;) )....

P.S. Майка ми я оперираха преди два месеца от същото :(

kris_777
02-22-2007, 06:02
Predi 2 dni otkriha mioma na matkata na maika mi iskam da razbera v kakvo se sustoi operaciqta koga se razbira dali tova e dobroka4estvena ili ne i ima li nqkakuv risk predi po vreme i sled operaciqta molq vi otgovorete mi! :cry:

sladoled
02-22-2007, 15:51
По-добре потърси в Гугъл. Тук само ще "чуеш" объркващи неща.

SwEeT_pAiN_F
02-22-2007, 19:46
Не се притеснявай! Така ще помогнеш на майка си като я развеселяваш и и помагаш много а вече за самата миома в нета има много неща. Късмет!

zaiobaio
02-22-2007, 20:00
спокойно няма страшно !! и майка ми я оперираха от същото и то точно около Коледа и Бъдни вечер и даже прекарахме празниците без нея.. гадно е доста, особено докато е в болница 1 седмица някъде ще ти липсва доста но.. дано всичко е наред и се оправи бързо :) най-важното е да й помагаш и да се грижиш за нея. аз преди рядко излизах с майка ми и рядко се задържах в кухнята освен да хапна, но сега се разхождам с нея всяка сутрин и мия чинии готвя ала бала :)
хайде стискам палци да се оправи майка ти и гледай позитивно на нещата :) успех !

04-14-2007, 16:57
Откриха ми миома на матката. Два възела с големина колкото орех. Единият доктор е категоричен, че съм за операция, а вторият лекар, на който бях, каза, че не съм за хоспитализация. Сега съм раздвоена и не знам какво да правя. Дайте ми съвет. Благодаря предварително.

ProstoAz
04-15-2007, 08:22
Predi 2 dni otkriha mioma na matkata na maika mi iskam da razbera v kakvo se sustoi operaciqta koga se razbira dali tova e dobroka4estvena ili ne i ima li nqkakuv risk predi po vreme i sled operaciqta molq vi otgovorete mi! :cry:


Откриха ми миома на матката. Два възела с големина колкото орех. Единият доктор е категоричен, че съм за операция, а вторият лекар, на който бях, каза, че не съм за хоспитализация. Сега съм раздвоена и не знам какво да правя. Дайте ми съвет. Благодаря предварително.

Направете си нови теми! Тук едва ли някой ще ви обърне необходимото внимание. :wink:

Темата е стара и ще бъде заключена!