PDA

View Full Version : Анорексия



Siona
05-15-2006, 22:57
Без да имам абсолютно никакви лоши чувства към някого, искам да кажа че ми направи голямо впечатление огромния брой теми на тема диета. Не е лошо човек да се ограничава с яденето(особено на определени храни), но много често хора, които нямат никаква нужда от отслабване се вманиачават по този въпрос и това може да има много лоши последици. Моя съученичка, която наистина беше пълна преди около година започна сериозно да пази диета и да тренира. Първоначално ефекта беше малък, но иначе всичко при нея си беше наред. След лятната ваканция обаче промяната у момичето беше драстична, и то не само във външността - тя стана много по-затворена и неконтактна. Въпреки това всички се радвахме за нея, защото знаехме колко много искаше да отслабне. Но нещата не спряха до тук. Тя продължи да сваля килограми, затвори се още повече в себе си и честно казано от около 8 месеца не съм я виждала да яде. Освен това почти през седмица отсъства от училище, няма цикъл и непрекъснато ходи по изследвания. Тя сама казва, че вече няма апетит и не може да хапне нищо. Така че внимавайте със строгите диети, особено ако не ви ги е препоръчал специалист. Анорексията не се изразява само в повръщане и т.н. Тя е болест, която се лекува много трудно, а в някои случаи това и невъзможно. Просто си помислете добре, преди да следвате съвети от рода на:Не яж нищо, докъто стомахът ти откаже да приеме храна (прочетох го тук)

axaxax
05-16-2006, 11:27
taka nare4enoto vnushavane 4e si debel...se nari4a "bulimiq" a ne "anoreksiq" anoreksiqtaa,tova e kogato slabeesh

milanistkata
05-16-2006, 13:12
aaaa twa e gadno ne gladuvaite za da nqmate takiva problemi