PDA

View Full Version : Димитър Бербатов подписа договора си с Тотнъм



teenkopele
05-17-2006, 15:01
17.05.2006

Спорт НетИнфо

Футбол Англия

Футболист номер 1 на България за последната година Димитър Бербатов подписа днес личния си договор с Тотнъм. Стойността на трансфера е 16 милиона евро, а българският нападател ще трябва да вземе работна виза, за да бъде официално футболист на "шпорите".
Контрактът влиза в сила от 1-и юли, а въпросната работна виза се смята за чиста формалност, тъй като Бербатов отговаря на изискванията - необходим брой мачове за последните две години. Официалната страница на Тотнъм съобщи, че това е първата лятна покупка на мениджъра Мартин Йол.

"Клуб като Тотнъм е нещо специално. Отборът изобилства от млади играчи, прекрасен мениджър и треньорски екип от професионалисти. Гледам на този трансфер като една голяма крачка в моята кариера", коментира преминаването си при "шпорите" българският нападател Димитър Бербатов.

Тотнъм завърши на 5-о място в Премиършип и се размина с мечтата да играе в Шампионската лига и ще трябва да се задоволи с турнира на УЕФА.

Настоящият договор на Митко с германския Байер (Леверкузен) изтичаше през юни 2009-а година, но в него имаше клауза, че той може да напусне, ако бъде отправена оферта минимум от 15 милиона евро.

"Доста клубове се интересуваха от Димитър - имам предвид отбори от Испания, Франция и Премиършип", коментира спортният директор на лондончани Деймиън Комоли. "Ние сме изключително щастливи, че той избра точно нас. Бербатов е изящен играч, уменията му са забележителни, много талантлив и може не само да завършва атаките, но и да създава голови положения за съотборниците си".

Според сайта на привържениците на Тотнъм, Бербатов е сигурен титуляр през новия сезон, а заедно с него на върха на атаката ще играе ирландският бързак Роби Кийн, а египтянинът Ахмед Мидо ще остане на резервната скамейка.

rusalkata_
05-28-2006, 18:40
знам я новината,но не спирам да се радвам! :-D =D> бравос на Бербо! =D>

MiRaCuLiXbb
05-28-2006, 18:44
Дано има успех...

05-28-2006, 19:12
Бербатов е новия Ребров. Влиза в Tottenscum добър, излиза посредствен...

Sapphir
05-29-2006, 08:42
Ако го бяха взели в Арсенал , щеше да е маса смях! Хахаха! Имам познати фенове на Арсенал , със сълзи реваха , като чуха , че може да го вземат в Арсенал.. хаха

Lil` Bow Wow
05-29-2006, 13:43
донтплейахейт.

gigi_00
05-29-2006, 13:51
Браво на него ама дано да играе :)

teenkopele
05-29-2006, 14:12
Дано има успех...

Дано. :wink:

MiRaCuLiXbb
05-29-2006, 14:13
Ае хич не ми пука за Бербатов честно казано, но и аз да напиша нещо в темата. :D