PDA

View Full Version : Синини с и без причина



05-18-2006, 09:38
Напоследък започнаха да ми се появяват много синини. Преди 2 седмици имах една много голяма от вътрешната страна на коляното, но най-интересното е, че не знам от къде се беше взела и то такава голяма. :shock: Ако се бях ударила може би щях да усетя...Освен това преди 1 седмица в училище като ставах и си одрасках крачето малко по-силно в един чин и на следващия ден - появи ми се синина с диаметър към 3-4см. (представете си го!). Първо беше тъмно синя и лилава, сега е червеникаво-лилава и избледнява. Но не мога да разбера как от такъв лек удар (даже не беше удар, а одраскване) може да ми се появи такова огромно нещо. :? Вече почвам да си мисля, че това не е нормално. :( А и брат ми е футболист и редовно си се ритат, а няма нито една синина по краката!
Да не споменавам и че редовно по краката (понякога и по ръцете) ми се появяват мъъъънички синини (или леко зеленикаво-сини или червеникаво-лилави).
На какво може да се дъжли това, за бога?!? Не искам да излгеждам като лапе в първи клас с насинени крака и ръце!!!

Barbie
05-18-2006, 10:39
mmm...boldeuval/a li si naskoro? sini moje da se poqvqvat po-lesno zaradi vlo6avane na ob6toto sustoqnie na organizma...lipsa na nqkoi ve6testva i vitamini i tn...kato cqlo da si usetil/s promqna vuv fizi4ekoto si sustoqnie?

05-18-2006, 11:12
Не. Даже съм прекалено здрава - нищо не ме лови, дори и най-обикновенните грипчета, които върлуват от време на време... :?

ludata_16
05-18-2006, 13:49
vodish li polov jivot ??? :shock: :shock:

MiRaCuLiXbb
05-18-2006, 15:07
vodish li polov jivot ??? :shock: :shock:
А какъв цвят ти е косата и кой ти е любимият предмет в училище? :-k

05-18-2006, 16:54
na men mi se e slu4valo na rakata tova ama kato otidoh na lekar mi kazaha spukana ve4e ot natovarvane(vdigah fotyoil prez denq)

05-18-2006, 16:57
vodish li polov jivot ??? :shock: :shock:

Попринцип да, но от 4 месеца съм на сухо.
Това има ли нещо общо? :lol:

GreenLadyM
05-18-2006, 17:32
Ne znam ot kdkavo se polu4avat i na men mi se slu4va i to dosta 4estno!slagash led kato vidish 4e imash sinka i tq minava!Ili zamruzqvash metalna lucica i posle q slagash v/u sininata-taka iz4ezvat mnogo burzo!

batkodoki
05-18-2006, 18:32
моля винаги оказвайте възраст - важно е!

подкожните кръвоизливи манифестирани със синини по кожата могат да бъдат симптом на много неща. от преходен момент на нарушение на капилярната пропускливост във фазата на съзряването под влияние на хормоналния физиологичен дисбаланс до индикация на сериозен реологичен проблем, но едва ли случая е такъв.

в общия случай на преходни прояви комбинираното приемане на витамин Р /намаляващ пропускливостта и чупливостта на капилярите/ + вит С /усилващ многократно действието на Р при съвместен прием/ решават проблема.

05-18-2006, 18:37
предполагам,че имаш слаби капиляри,но е добре да отидеш да лекар..

05-19-2006, 18:20
На 16 съм.
Утре ще пратя баща ми да ми вземе витамини. Иначе batkodoki, какъв може да е този сериозен реологичен проблем? :(