PDA

View Full Version : Проблем с много бенки



To4ica
05-18-2006, 09:42
Zna4i imam mnogo benki po tqloto i idva lqto i naistina iskam mnooogooo da se otturva ot tqh :( :( :(

Ta ako moje nekoi da mi kaje dali ima takuv problem, nekakvo krem4e za premahvane ili hap4eta li nz....6te kajete 4e sum si takava ama ne gi iskam :(( mersi za otgovorite [-o<

Qgodka_
05-18-2006, 09:59
В никакъв случай не се опитвай сама да ги махнеш, това се прави по оперативен път, като преди това всяка бемка се преглежда дали изобщо може да се махне или не. Сама не прави нищо, защото можеш да си докараш рак на кожата много лесно ... не ги дразни и не ги възпалявай. Отиди на лекар

Ani_girl
05-18-2006, 11:18
IMAM priqtelka koqto si premahna benkite v speciqlno studio misq 4e 4rez lazer no e malko skupi4ko 10 evro na benka .no ne sum sigorna dali pari4kite zavisqt ot tova kolko e golqma bvenkata i taka na tatuk ako se interesuvash ot tazi procedura 6te pipitam priqtelkata mi i 6te ti dam pove4e informaciq !

Barbie
05-18-2006, 11:46
taka...s benkite mn vnimatelno, molq ti se!

" Бенките могат да бъдат десетки, даже стотици, по кожата на един и същ човек. Повечето си кротуват. Нито растат, нито се променят. Други обаче нарастват, променят цвета си. Някои от тях могат да бъдат опасни. Такива са тъмнокафевите и черните плоски бенки. При разчопляне, удар, напичане на слънце, претриване от обувки, дрехи, верижки, гердани те могат да се изродят и да се превърнат в най-жестокия тумор, известен на медицината - рак на кожата. Ако някой притежава бенка от описания тип, най-добре е да се консултира незабавно с дерматолог. Препоръчва се "опасните" бенки, особено такива, разположени на места, свързани с хронично травмиране или излагане на слънце, да бъдат премахнати хирургично, заедно с ивица от заобикалящата ги кожа. Има специални хирургични техники, които гарантират възстановяване на кожния участък без белег. Това е най-сигурният начин да се предпазите, а иначе избягвайте чоплене, удар, триене, излагане на слънце на "заподозряната" бенка.

Как да познаем опасните петна?
Бенката започва да боли, разкървавява се, цветът на някои нейни участъци се променя, нараства. Ако това ви се случи, веднага се обърнете към кожен лекар. Това, че сте получили сърбежи в част от кожата, върху която има бенка, обаче не означава непременно, че тя се е инфектирала и че ще развиете рак на кожата. Подхождайте спокойно към подобни раздразнения на кожата. Причината за тях може да е най-обикновена, като например миниатюрна пъпчица, израснала точно върху бенката. Все пак обаче е най-добре при продължителни оплаквания да се търси помощта на дерматолог. Дори и да нямате проблем, това ще ви успокои и ще ви накара да се чувствате по-сигурни за своето здраве."

change_to
09-10-2008, 00:12
мамкаму имам бенка на лицето и три пъти я махах с един нож и тя след 1 2 седмици пак излизаше и но тва беще преди 2 години за ся сам здрав кат бик но има ли вазмойност да съм болен от рак мрак или там нешо :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Blab
09-10-2008, 00:14
мамкаму имам бенка на лицето и три пъти я махах с един нож и тя след 1 2 седмици пак излизаше и но тва беще преди 2 години за ся сам здрав кат бик но има ли вазмойност да съм болен от рак мрак или там нешо :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
щом си изровил тема:
Кой си реже бенките с нож, бе?
Ти нормален ли си?!
Дерматолог!

change_to
09-10-2008, 00:17
:( :( :( :( :( :( :(

TheCookie
09-10-2008, 18:07
лелеее...сериозно ли с нож...не искам да си представям колко те е боляло.. :shock: :shock:

girl91
09-10-2008, 18:13
Имаш хипер пигментация. Отиди на дерматолог. Той ще ти каже какво трябва да правиш.

TheGirlNextDoor
09-10-2008, 20:48
мамкаму имам бенка на лицето и три пъти я махах с един нож и тя след 1 2 седмици пак излизаше и но тва беще преди 2 години за ся сам здрав кат бик но има ли вазмойност да съм болен от рак мрак или там нешо :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


:shock: :shock: :shock: ти си голямо животно бе ...

ger4e7y
09-12-2008, 19:23
аз пък четох някъде че хората с много бенки живеят по-дълго :D представям си колко е вярно :D

до колкото до човека дет си е рязал бенките с нож мога го посаветвам не на кожен лекар ами на психолог :o :-o

TheNewReligion
09-12-2008, 19:32
Аз, пък ще ви посъветвам да спрете да изравяте теми от преди 2 години. 8)

Blab
09-12-2008, 20:31
Аз, пък ще ви посъветвам да спрете да изравяте теми от преди 2 години. 8)
Нали, колко по-гот е да пускат 100-тина еднакви. :)

HIM_fenka
09-15-2008, 20:25
Еми няма как само с лазер при козметик. Ти не ме питай колко бенки имам аз по лицето.. че ще се гръмна!Непрекъснато излизат нови и нови ужас

love_enrique
09-15-2008, 20:34
Решението да не ти излизат нови бенки е да се мажеш с висок фактор и да не стоиш на слънце.Имах същия проблем и от както почнах да го правя,поне спряха да излизат нови