PDA

View Full Version : Контактни лещи



~Blue Eyes~
05-19-2006, 14:16
Някой може ли да ми даде по-подробно инфо за лещите? Намаляват ли се диоптрите с тях? Често ли се получават възпаления? Колко горе-долу струва един комплект? Колко често се сменят? :-k

Swinkenhoffer
05-19-2006, 15:10
аз нося лещи с диоптер.

начи, има различни видове, с различни проценти вода в тях (колкото повече вода, толкова по - скъпо, но и толкова по - добре за окото) и за различен период от време - месец, 3 месеца, половин година, една година или нещо такова.

моите лещи си ги взех преди доста време и трябва да ги сменям скоро, струваха към 80 лв. двете с 40 и не знам си колко % вода + разтвор, който е към 20 лв.

ако си ги чистиш и диндирикаш там правилно - всичко ще е наред. имах един проблем с очите зимата, ама не знам дали беше точно от лещите - конюктивит (не знам как се пише :lol: ) и цялата роговица на окото беше обелена и некви такива гадости ...

в началото е леко кофти, докато се научиш да ги слагаш, ама се свиква ... относно диоптера - не знам да го намаляват :-s

най - добре, ако ще си взимаш лещи, говори с човек, дет ги цака тея работи и един очен преглед няма да е излишен, защото при една определена болест на очите (на която не се сещам името естествено) трябват твърди лещи, с които зрението се фокусира по - добре. иначе меките са мн удобни :-)

nqkoq
05-19-2006, 17:28
leshti da....iskam takava pridobivka ot nqkolko godini,no edva naskoro se reshih da ida po optikite da razpitam i...zabavno :(( cvetnite leshto zapo4vat taka- nai-evtinite,ne osobenno nadejdni i NAPULNO ZABRAneni z aizpolzvane pod 21-22 godini bqha na cena 40lv ednata...raztvori glyposti pregledi kum 130-140 izliza vsi4ko i sa za 1 godina pri dobra higiena.Ot tam natatuk zapo4vat po-nadejdnite koito estestveno kato sa po-bezopasni mogat da s enosqt i ot po-malki na vuzrast hora,no ne e mn preporu4itelno za redovna ypotreba ii stigat do ceni...260lv ednata...taka 4e jelaq i ti yspeh v turseneto na leshti!Ako razpolagash sus sredstva ne go jali i si kypi neshto nadejdno!

hforce
05-19-2006, 18:13
nosq le6ti ve4e 4etvurta godina sigurno, meki le6ti, kum 40-50 leva izlizat 2te ama moite sa si nai-obiknovenni, za 9 meseca sa teq s koito sum sega a gi nosa ve4e kum godina i polovina i ni6to im nqma, ne namalqvat dioptera no ne go i uveli4avat, idi na klokotnica i ot tam si gi zemi, rastvorite sa super evtini (govora za nai-prosti4kiq rastvor koito spored mene s ni6to ne se razli4ava ot skupite), kum 2lv e edna banka i s neq sami4uk (6tot i mama i tete nosat le6ti) karam min 2-3 meseca a seki den gi slagam, v na4aloto e malko kofti taka 4e si zemi nekvi svesni rastvori, higienata o4ite ti 6e ti podskajat do kolko trqbva da q spazva6, obiknovenno e 1 put mese4no se promivat s specialen rastvor, a ina4e si se plaknat s obiknovenniq, ako ti drazni na okoto mnogo q svalq6 oglejda6 q dali ima kosum pra6inka ili ne6to takova i q promiva6, i q gleda6 dali e na obratno, slaga6 i si gotov. Rastvora koito az polzvam e fiziologi4en (v vsqka apteka go ima v edni golemi banki se prodava) purviq mesec 6e ti e gadno da gi slaga6 6e se mu4i6 po 5-10 min da gi slaga6 ama posle ve4e kato svikne6 otnema ne pove4e ot min

ob6to zeto tva e za le6tite, ako ima6 nekvi vuprosi pi6i na ls

ето ти един site koito sigurno 6te ti e polezen http://othea.hit.bg/Pages/Lenses5.htm

zabolqvaneto se nari4a astigmatizam i sum 4uval 4e trqbva da se nosqt tvurdi le6ti no ne misla 4e e vqrno i si nosa meki i nqmam nikakvi problemi

05-20-2006, 22:25
Nosq o4ila sigurno ot 4 godini,no nqkade ot godina iskam i az leshti,no prosto sam sigurna 4e nqma da svikna s takova neshto!Q mi kajete i na men neshti4ko: Moje li da se grimirvam i pak da slagam leshti!Primerno - slagam si 4erniq moliv otdolu(ne stava vapros za obiknoven moliv estestveno, polzvam samo hubavi produkti)tova vredi li po nqkakav na4in?Ina4e pitah i sa nqkade kam 70 leva!Mislq 4e si zaslujava ako 6te sa mi udobni.A i nqkoi koito nosi moje li da kaje da se vijda dobre v smisal kakto s o4ila ili po zle ili po dobre? :-k

djigi
05-21-2006, 08:06
Чувала съм, че увеличават диопера, но според мен са си само слухове. Все пак познавам доста хора, които са носили лещи по няколко години и след това се отказват - аз все си мисля, че свикваш с това и промиването + всичко останало го правиш механично.
За Гост: По принцип би трябвало да можеш да се гримираш и все пак това със слагането на молив, предполагам говориш, че си го слагаш на не по ръба на долния клепач, а направо върху него. Все пак не би трябвало да ти влиза в окото, защото така ти се замърсява лещата. Иначе с лещи се вижда толкова добре, колкото с очила.

{sladurka}
05-21-2006, 17:01
Ми..........аз нося лещи с диоптер от около 3-4 години. С тях не мойе да си намалиш диоптера освен ако не са специални (една моя приятелка си жзе такива от Италя които струваха 300 евро едната леща). Има лещи, които да носиш 3 месеца без да ги махаш. Те са много удобни. Аз още не съм ги използвала, но брат ми е много доволен от тях. За цената.......... зависи. Аз отначало бях с лещи - 20лв. едната и НЕ ми бяха удобни, а като си взех 10лв едната са ми ааааадски удобни. Зависи от окото. Ест. трябва добре да ги измиваш с специален разтвор (аз ти препоръчвам разтворите на Alcon) Първия път ще ти е много тръдно да ги сложиш, но вече после ще се научиш и всичкоп ще е наред. Ми незнам какво друго да ти кажа...

Roxy
05-22-2006, 19:39
аз от 2 3 години нося лещи.лещите не позволяват да се увеличи диоптера.40 лв струват 2 чифта,сменят се на 3 месеца.разтвора е кум 21 22 лв.по-добре си вземи такива,където да ги махаш.малко е досадно,но е по-добре за окото,защото почива:)

~Blue Eyes~
05-23-2006, 17:47
Благодаря на всички за инфото. :D

100% ANGEL
05-24-2006, 19:53
Az nosq ot po4ti godina! Dioptrite naistina sa po- malki ot tezi na o4ilata, za6toto le6tata e po-blizo do okoto i vijda6 po- dobre! Az do sega vuzpaleniq ne sum imala ( da 4ukam na durvo) ! Trqbva da si mie6 hubavo rutsete predi da gi sloji6 i da smenq6 raztvora v konteiner4eto vseki den! Az polzvam tri mese4ni koito struvat 20 lv i dvete ! No skoromislq da minavam na ednogodi6ni-te sa 4o lv! Mn e komfortno s tqh da znae6 ! Iz0b6to ne se use6tat!

05-25-2006, 17:13
Има различни видове лещи . има много голямо значение диоптера ,марката на лещите ,за колко дни са има секакви комбинации.
1 месец - 6 лв
3 мецеца - 10 лв
1 година - 20 лв
бройка меки контактни лещи бели , Baush&lomb