PDA

View Full Version : Eurovision



Impulse
05-20-2006, 23:09
Gledahte li finala na Eurovision? Potresena sym ot izbora na pesen. Izbraha Finlandiq - Hard Rock Aliluq.
Na tam li otiva Evropa, 4e da izbere taq pesen?!
Na men li4no mi haresa pesenta na Litva - We are The Winners
Vie gledahte li go i koq pesen vi haresa?
I pak da kaja prosto sym potresena. Evropeicite ne sa nared s glavataaaa!

Swinkenhoffer
05-20-2006, 23:11
Финландците са велики! факт!

най - после нещо лудо в тая Евровизия ... песничката е култ.

ProstoAz
05-20-2006, 23:14
Гледах го, да, и съм много разочарована... :?

Фаворитите ми бяха (точно в този ред):
1. Босна и Херцеговина
2. Русия
3. Македония
4. Хърватска
5. Румъния
6. Гърция
7. Турция
8. Украйна

сладкишка
05-21-2006, 00:52
Потресена съм от избора...имаше и много други по хубави песни от тази на финландците.Незнам дали забелязахте ,но почти всяка държава даваше точки на съседките си.Според мен това е нечестно.Общо взето си казват : "Ако ние не спеченик то нека комшиите да спечелят".Тва е тъпо но няма на къде.Между другото и песента на Литва сащо беше тъпа.Не съдиржаше нищо съществено само "We are the winners of Evrovision.We are,we are..."На Турция песента беше много по- хубава,поне имаше по весел текст.Според мен трябваче да бъде така подредбата:
1.Босна и Херцеговина
2.Украйна
3.Турция
4.Гърция
5.Русия
6.Гемания
и ... Вие как мислите????

blizalka
05-21-2006, 01:44
Определно песента на Румъния ми хареса най-много!Не мога да си обясня кой изобщо е гласувал за Армения,че чак да отидат на финалите и да съберат толкова много точки :-s Песента им беше направо ужасна!!!Изобщо не вярвам на тези конкурси за песен,за красота и не знам си още какви глупости.Винаги всичко е било нагласено! ...СССР се разпадна на отделни републики и те взаимно се поддържат,не че песните са толкова хубави.Дима май беше много убеден,че той ще спечели,защото знае колко много руски републики са му зад гърба :|,а за украинската песен - !!!боза!!!
Ние пак с някакъв неадекватен вот се включихме ..12 т. за Гърция?То още на полу-финалите се усети колко нагласено е всичко.Белгийската песен беше много добра,но вместо нея Армения отиде на финал,дори попадна в първите 10,ако не се лъжа.Песента на Босна и Херцеговина не ме грабна с нищо,ама с абсолютно нищо.
А за песента победител мога да кажа - бива,но визията на Lordi е направо смешна.Никога не съм разбирала,защо трябва да се правиш на клоун,ако си добър музикант?!

InSOMnIAaa
05-21-2006, 05:15
Nashta pesen za mene beshe nai hubava no shans! :smt011 :smt011

the_o.c_girl
05-21-2006, 07:39
еммммм, а защо да не спечелят??
групата показа нещо, което поразчупи малко стандартите и също така сценичното поведение...

търсеха оригиналността, а не посредствеността, както другите
dam taka e vseki tursi ne6to po novo
malko slipknot imitiraha ama karai

the_o.c_girl
05-21-2006, 07:49
по- скоро са имитирали по- стари величия като Шок рок иконата- Алис Купър... или Сабат... Кис... може би и Лизи Бордън или даже Мейдън

Слипнот доста по- късно започнаха да залагат на сценично поведение, а и песента се доближава доста повече до хардрока или хевиметъла
ne imah predvid maskite inu4e za drugoto si e taka

the_o.c_girl
05-21-2006, 07:59
и аз за маските и костюмите имах предвид... :wink:
ok:}da ne akame po temata :lol:

The-WishmasteR
05-21-2006, 09:40
syper !!!mn sym dovolen ot izbora im !!!mn pyti sym kazval 4e finlandcite pravqt edna ot nai dobrata myzika ...

Dr. Kazimbutt
05-21-2006, 09:51
еммммм, а защо да не спечелят??
групата показа нещо, което поразчупи малко стандартите и също така сценичното поведение...

търсеха оригиналността, а не посредствеността, както другите
dam taka e vseki tursi ne6to po novo
malko slipknot imitiraha ama karai
Не имитират никой, най малко пък Slipknot. Може да се каже, че сценичното им поведение е вдъхновено от KISS, но в него си има нещо, което си е тяхно - на Lordi.

evanescence_fen4e
05-21-2006, 09:58
mi az bqh za finland ili za norvegiq i se radvam 4e te spe4eliha ima6e nujda ot ne6tu novo da spe4eli na eurovision

Maria_89
05-21-2006, 10:20
На мен най ми харесаха Турция,Русия,Молдова,Испан я,Украйна и Босна и Херцеговина!

FoReVeR_YoUnG
05-21-2006, 10:32
Най-много ми хареса на Русия! Много хубаво представяне. Финландия също ме изкефиха,но чак пък за чво място... :roll: Трябваше Русия на 1во, Финландия на 2ро лично според мен.

05-21-2006, 11:34
Копеле, нито гледах евровизия нито знаех кои са тия финландци ама сички ми разправят за тех и чак сега видях че това са LORDI, копеле!!! Заслужават много ясно! Ебати яките са!

ErinEverly
05-21-2006, 12:01
Gledahte li finala na Eurovision? Potresena sym ot izbora na pesen. Izbraha Finlandiq - Hard Rock Aliluq.
Na tam li otiva Evropa, 4e da izbere taq pesen?!
Na men li4no mi haresa pesenta na Litva - We are The Winners
Vie gledahte li go i koq pesen vi haresa?
I pak da kaja prosto sym potresena. Evropeicite ne sa nared s glavataaaa!

Защо не може песента, избрана от Евровизия, да бъде рок или метъл? Чакайте малко, това не ви е МТВ. Явно че тази година съдиите са искали да изберат малко по-некомерсиална музика. Евала им! Защо, за да спечели една песен, тя трябва да е поп???


А за песента победител мога да кажа - бива,но визията на Lordi е направо смешна.Никога не съм разбирала,защо трябва да се правиш на клоун,ако си добър музикант?!

http://www.headbanger.hu/be/htdocs/updir/lordi.jpg

Мисля че са доста симпатични :lol:
Да не забравяме че всеки стил си има определени стилове на обличане. Както за чалгата са курвенските дрехи, за рапа - широките, за рока - кожените, така и за метълите са... Извратените :lol: Тва не пречи на Мерилин Менсън да е сладък :lol: Добре де... Поизлъгах. Айде Дани Филт.


еммммм, а защо да не спечелят??
групата показа нещо, което поразчупи малко стандартите и също така сценичното поведение...

търсеха оригиналността, а не посредствеността, както другите участници... евала...
а и песента си е доста добра... напомня малко Kiss, Black Sabbath и други хард рок величия...

Прав си, хубаво е да има малко разнообразие. Не може само поп да се избира за всички награди. А и няма нищо лошо да се понапомни за мякогашните легенди, въпреки че тези по-скоро на метъл ми бият. Както и да е...


dam taka e vseki tursi ne6to po novo
malko slipknot imitiraha ama karai

Абе... Не съм много съгласна. Имат коренна разлика със Слипнот. Просто стила на маскиране е еднакъв.


по- скоро са имитирали по- стари величия като Шок рок иконата- Алис Купър... или Сабат... Кис... може би и Лизи Бордън или даже Мейдън

Чай малко... Алис Купър верно набляга на грима, но не е така. Това, за мен, си е точно метъл излъчване. В рока (хард или който и да е) не са чак толкова дръзки.


[/img]

Dr. Kazimbutt
05-21-2006, 12:15
по- скоро са имитирали по- стари величия като Шок рок иконата- Алис Купър... или Сабат... Кис... може би и Лизи Бордън или даже Мейдън

Чай малко... Алис Купър верно набляга на грима, но не е така. Това, за мен, си е точно метъл излъчване. В рока (хард или който и да е) не са чак толкова дръзки.
Не знам за тебе какво им е излъчването, ама музиката им си е хард рок.

Impulse
05-21-2006, 12:39
Po-skoro me izdrazniha s tezi si kostiumi otkolkoto pesenta. Tq ne e 4ak tolkova lo6a i ako viziqta im be6e malko po-razli4na nqma6e da me e 4ak taka qd. Minalata godina Finladniq bqha sy6to s po-tvyrda pesen i mi haresa otvratitelno mnogo. No tezi pi4ove ne6to...
Nqmam i ni6to protiv za raz4upvane na komersialnoto v Evrovision. Nqmam ni6to protiv tova, 4e Lordi sa po-razli4ni. Za men prosto sa otvratitelni.
I kakto kaza nqkoi, 4e vseki glasuva za sysedite si. Emi taka e. Edinstveno me izkefiha portugalcite, koito ne bqha glasuvali za nito edna dyrjava, blizko do tqh.
Ruskata pesen be6e melodi4na, no proizno6enieto na Dima e lo6o. Dosta daje.

Momchence
05-21-2006, 12:47
Линк към клипа на Lordi - Hard Rock Hallelujah --> http://www.bolt.com/JA1/video/1020053

КОЙТО НЕ Е ГЛЕДАЛ Запис от победата, награждаването и повторното победно изпълнение на песента --- > http://www.bolt.com/Shazvalo/video/1040116

Запис от изпълнението в конкурса---> http://www.bolt.com/Shazvalo/video/1039295


Както каза Пор "финландците са велики, факт!", примирете се!! Направо ше умра от кеф че спечелиха те!! Ще цитирам една статия "Финландската група "Лорди" доказа, че хардрокът е жив, като най-неочаквано спечели конкурса "Евровизия 2006" (Eurovision.tv), традиционно свързван с попа и шлагерното звучене, а през последните години и с "печелившата формула" на латинокючека и етноритмите." По-добре май не може да се каже :) Тоя конкурс до този момент беше толкова долнопробен и чалгарски, гъзове, цици, мацки по 180 с 130 само крака....Финландците разбиха!!!

Извинявайте руснака....беше с потник, гуменки и руски балет....да си имаме уважението!! Чалгата съкс....с Азис никога нищо няма да спечелиме..пък те да си размахват българското знаме до счупване на ръцете....наща кфо се прай на великата певица и си мисли че е нещо кой знае кфо...чалгари...
Най-накрая нещо истинско...как се кефа, тея Лорди им го навряха ана*но на всички \:D/ Следващата Евровизия ще е много интересна в Хелзинки ;)
Браво на финландците, браво братя!!!!

ErinEverly
05-21-2006, 13:03
по- скоро са имитирали по- стари величия като Шок рок иконата- Алис Купър... или Сабат... Кис... може би и Лизи Бордън или даже Мейдън

Чай малко... Алис Купър верно набляга на грима, но не е така. Това, за мен, си е точно метъл излъчване. В рока (хард или който и да е) не са чак толкова дръзки.
Не знам за тебе какво им е излъчването, ама музиката им си е хард рок.

Не съм го и отрекла, въпреки че наистина ми мяза на нещо по-тежко. Но дали съм права - друг въпрос. А за облеклото и т.н. - 100% няма нищо общо с рока. тва си е типично извратен-метъл излъчване.

Dr. Kazimbutt
05-21-2006, 13:14
http://hdd50.tripod.com/Pics/kiss.jpg
ErinEverly, и тия пичове ли са метъляги?

05-21-2006, 13:19
Мани да са хард рок. Тия си бяха чисто хеви. По хеви рифове ходи открии и вокала си беше чисто хеви. Само не вкараха солата, което дърпа песента мноо назад, ама кво да се прави... Иначе мноо ясно, че бяха най-добри няма да печелят някви кучки или шибани руски педери. Оня руснака беше толко зле!
Ама нормално сички от тоя форум да ги плюят, най-малкото защото са супер ограничени типове нямащи представа от музика, де мастурбират кат гледат рики мартин, тони стораро или гергана. И ми направи впечатление, че България бе от страните де дадоха най-малко на финландците. Нека ви го кажа - не сте дорасли за музика! Ама ся спечелиха и току виж станало модерно да слушаш такова и сички ще почнат да бъдат ”металисти”, ама не щот' се кефят на такова, а защото всички се кефят на такова и нека и ние да сме със стадото. Бей...

emotions
05-21-2006, 13:37
Босна и Херцеговина най-ме изкефиха!!някой има ли линк4е за песента??

ErinEverly
05-21-2006, 14:41
http://hdd50.tripod.com/Pics/kiss.jpg
ErinEverly, и тия пичове ли са метъляги?

Тва са Кисс, много ясно че са рок. Но ги сравни със снимката, която дадох по-горе. Сравни ги с Мерилин Менсън (не само вокалът, те всички са такива). Разликата е коренна. Бялото и черното и грима по цялото лице е запазена марка на Кисс. Това не означава че са адски извратени, просто с това са се различавали. Сравни ги с това:

http://www.mygmusique.com/PHP2/jaquettes/storyinter/Marylin_Manson_.jpg

Или със Слипнот:

http://www.maximum-ink.com/i/slipknot-web.jpg

Kiss въобще не са толкова извратени. Стилът им е такъв.
И да не забравяме Twisted Sister. Това че са като жени и се гримират силно въобще не означава че са метъл. Те са си глем и никой не може да им го успори.

http://www.deesnider.com/CMS/images/stories/ts/posed_01.jpg

Просто искам да кажа че не е важен гримът, а излъчването. В излъчването на Twisted Sister, Kiss или който и да е рок изпълнител няма нищо извратено. Въпреки че някои се гримират. Докато тези Лорди, Мерилин Менсън, Слипнот... При тях си го има тоя мотив.

Едит: Алис Купър е друга палатка. Той верно си има нещо доста извратено в себе си, камо ли като почне да къса кокоши глави.


Алис Купър има доста извратено излъчване, но пак е рок...

не забравяй, че рок не е само гънс или aerosmith

И Бон Джови също, нали :lol: Как почна да споменаваш по-лекото и пропусна софт метъла :lol: :lol: :lol:
Тва го знам много добре. Просто казвам, че не намирам нищо извратено в излъчването на рок-музикантите. Нито в Кисс, нито в Twisted Sister, има малко в Алис Купър, но това е заради сценичното му поведение. Не смятам че гримът прави извратеността. Ако е така - значи половината са извратени и то не само в метъла и рока. Ама аз не съм на тва мнение.

teenkopele
05-21-2006, 14:45
Гледах една малка част от него и само се ядосвах как за пореден път не сме на финал. :evil: :o :?

Sapphir
05-21-2006, 15:46
nenenenenenennene shtqh da umra kato izbraha teq izvergi.. ebahti ujasa.. kakvi hubavi pesni imashe kakvi hubavi toaleti, hubavi pricheski, glasove, melodii .. te izbrali teq satani ... :( doplaka mi sa chak za drugite u4astnici.. inache na men lichno nai mi haresa pesenta na Makedoncite.. bulgarite pone ne se izlojihme s vota si.. ako ne se luja za rusiq bqha 12-te tochki ..

ErinEverly
05-21-2006, 15:53
nenenenenenennene shtqh da umra kato izbraha teq izvergi.. ebahti ujasa.. kakvi hubavi pesni imashe kakvi hubavi toaleti, hubavi pricheski, glasove, melodii .. te izbrali teq satani ... :( doplaka mi sa chak za drugite u4astnici.. inache na men lichno nai mi haresa pesenta na Makedoncite.. bulgarite pone ne se izlojihme s vota si.. ako ne se luja za rusiq bqha 12-te tochki ..

Не мога да разбера какво общо има между Сатаната и някакви изпълнители :lol: Кажи сатанисти, а не сатани :lol:
Ххахахах... То евровизията е весело. Хем турско, хем сръбско, хем македонско, хем румънско... Ама и бг чалга да си има. Супер е че не са избрали някакъв кючек :lol:

Sapphir
05-21-2006, 15:57
emi kiuchek da beshe po dobre ot nqkvi "undead-i" ;) hahah SATANIIII

05-21-2006, 16:02
emi kiuchek da beshe po dobre ot nqkvi "undead-i" ;) hahah SATANIIII
Вече те мразя зараи селяндурския отбор, който подкрепяш, но това е друга тема.

По темата: мен, като българин щеше да ме е много срам, ако да речем Азис беше спечелил. Не искам страната ми да се популяризира от някакви цигани пеещи мазни чалги.

ErinEverly
05-21-2006, 16:06
emi kiuchek da beshe po dobre ot nqkvi "undead-i" ;) hahah SATANIIII
Вече те мразя зараи селяндурския отбор, който подкрепяш, но това е друга тема.

По темата: мен, като българин щеше да ме е много срам, ако да речем Азис беше спечелил. Не искам страната ми да се популяризира от някакви цигани пеещи мазни чалги.

Хаххахаа, много хубаво мнение! Подкрепям!

А... Бтв... Какво разбираш по "ъндед" :lol:

05-21-2006, 16:16
nenenenenenennene shtqh da umra kato izbraha teq izvergi.. ebahti ujasa.. kakvi hubavi pesni imashe kakvi hubavi toaleti, hubavi pricheski, glasove, melodii .. te izbrali teq satani ... :( doplaka mi sa chak za drugite u4astnici.. inache na men lichno nai mi haresa pesenta na Makedoncite.. bulgarite pone ne se izlojihme s vota si.. ako ne se luja za rusiq bqha 12-te tochki ..

Мълчи бе Сафирчо! Ти кат' си долен циганин кефи се на шибаните чалги! Ходи си в Турция или по-добре у Индия, че там са се цигани кат' теб. Ама не се мешай в Европа. Щот за разлика от твоите лайна, тез ”Сатани” правят музика де ти не можеш да си представиш, камоли да разбереш! А нашия вот беше чиста проба подмазване - на педерчото от Русия и на съседчето Гърция...

Qgodka_
05-21-2006, 16:25
nenenenenenennene shtqh da umra kato izbraha teq izvergi.. ebahti ujasa.. kakvi hubavi pesni imashe kakvi hubavi toaleti, hubavi pricheski, glasove, melodii .. te izbrali teq satani ... :( doplaka mi sa chak za drugite u4astnici.. inache na men lichno nai mi haresa pesenta na Makedoncite.. bulgarite pone ne se izlojihme s vota si.. ako ne se luja za rusiq bqha 12-te tochki ..

Страшно прав си и напълно те подкрепям. Как може да сложат на 1-во място нещо толкова евтино и грозно. Тоя изверг от групата на концерт преди Евровизия си бил скъсал връзки на коляно или някакъв мускул от напъване! За какаво става въпрос ... никаква оригиналност, само тъпа "чалга". Русия трябваше да е на 1-во място .... в оформлението имаше такъв финес и изящество, да не говорим за оригиналността ... за балерината от рояла, кой друг преди това е правил нещо подобно? Песента на Билан 100% е вече хит.

Sapphir
05-21-2006, 16:27
nenenenenenennene shtqh da umra kato izbraha teq izvergi.. ebahti ujasa.. kakvi hubavi pesni imashe kakvi hubavi toaleti, hubavi pricheski, glasove, melodii .. te izbrali teq satani ... :( doplaka mi sa chak za drugite u4astnici.. inache na men lichno nai mi haresa pesenta na Makedoncite.. bulgarite pone ne se izlojihme s vota si.. ako ne se luja za rusiq bqha 12-te tochki ..

Мълчи бе Сафирчо! Ти кат' си долен циганин кефи се на шибаните чалги! Ходи си в Турция или по-добре у Индия, че там са се цигани кат' теб. Ама не се мешай в Европа. Щот за разлика от твоите лайна, тез ”Сатани” правят музика де ти не можеш да си представиш, камоли да разбереш! А нашия вот беше чиста проба подмазване - на педерчото от Русия и на съседчето Гърция...

hm ne sym safir4o .. a sym Sapfir .. ako znaesh ko znachi neizvestni za men idiote..ni sym dolen ciganin .. purvo sym JENA .. .. nqma ko da prava v tyrcia mrqza gi rqzanite.. ti si nikoi za da kazvash kade da se mesham i kade ne.. muzika satanite pravili muzika pusni da chuesh pesenta na United Kingdom i vij kvo se naricha pesen .. primerno.. i aide tochka po vaprosa .. ako imash PRITIENCII na ls da ne floodim tyka..

Dr. Kazimbutt
05-21-2006, 17:12
kakvi hubavi toaleti, hubavi pricheski
Музикантите не се избират по визия. Чаткаш ли?

Другите песни не струваха. Бяха много лигави и елементарни.

ProstoAz
05-21-2006, 17:35
Безлични песни, лигави, елементарни...въпрос на лично мнение!
За мен китарите, дрънченото и деренето (на гласа) с нищо не превъзхождат цигулките на Босна и Херцеговина или страхотните гласови данни на румънеца!

vra4ka
05-21-2006, 18:52
За мен това си е пародия на конкурса.
Ако пратим Азис 99% ще спечели, защото е различни.
Почти всички песни много ми допаднаха.
Румънеца имаше много хубаво изпълнение, Елена също, англичанина беше направил готина песен. Руската песен беше много интересна.
Но Европа да се радва спечелиха най-оригиналните.....

rusalkata_
05-21-2006, 19:06
nenenenenenennene shtqh da umra kato izbraha teq izvergi.. ebahti ujasa.. kakvi hubavi pesni imashe kakvi hubavi toaleti, hubavi pricheski, glasove, melodii .. te izbrali teq satani ... :( doplaka mi sa chak za drugite u4astnici.. inache na men lichno nai mi haresa pesenta na Makedoncite.. bulgarite pone ne se izlojihme s vota si.. ako ne se luja za rusiq bqha 12-te tochki ..

Страшно прав си и напълно те подкрепям. Как може да сложат на 1-во място нещо толкова евтино и грозно. Тоя изверг от групата на концерт преди Евровизия си бил скъсал връзки на коляно или някакъв мускул от напъване! За какаво става въпрос ... никаква оригиналност, само тъпа "чалга". Русия трябваше да е на 1-во място .... в оформлението имаше такъв финес и изящество, да не говорим за оригиналността ... за балерината от рояла, кой друг преди това е правил нещо подобно? Песента на Билан 100% е вече хит.

снощи щях буквално да се самоубия,като тея...даже незнам как да ги нарека.толкова са ми противни! :x факт е,че метъла превзема света,но това ли е избора за песен на цяла Европа??? :| някакви изверги повтарящи безсмислици.яд ме е,че го гледах.за мен подреждането трябваше да бъде така:
1.Русия
2.Румъния
3.Малта :roll:

ErinEverly
05-21-2006, 19:59
аз ще се самоубия ако педерастите и курвите превземат света...
а за повтарящо се: We are the winners.. друго имаше ли??? :lol:

Чух песента до края - вече съм на 100% на твоето мнение, това наистина е хард рок. И оттам-нататък - сички, които ги нарекохте метъли, да си затваряте устите, щото те не свирят метъл, а рок :lol: А рока до края ще го защитавам, та по-добре не ме предизвиквайте :lol:

05-21-2006, 20:11
факт е,че метъла превзема света

Хаха, да бе се го е завладял.


това наистина е хард рок

Да само де рифовете не са хард рок, ни вокала...

05-21-2006, 21:02
Копеле вие не разбрахте ли, че границата между хеви метъл и хард-рок е невидима? Двата стила са от една и съща сцена и се харесват на една и съща публика. ТОЧКА. Хеви метъли, рокери, няма голяма разлика.

05-21-2006, 21:11
в песента липсва нещо, което често се характеризира с хеви метъла- ясно изявено китарно соло...

и в хардрока има сола, но в хеви-то изпъкват някак си...
аз не мога да го обясня... песента като я слушам и казах на какво ми прилича вече..
Това са подробности.

Dr. Kazimbutt
05-21-2006, 22:32
аз ще се самоубия ако педерастите и курвите превземат света...
а за повтарящо се: We are the winners.. друго имаше ли??? :lol:

Чух песента до края - вече съм на 100% на твоето мнение, това наистина е хард рок. И оттам-нататък - сички, които ги нарекохте метъли, да си затваряте устите, щото те не свирят метъл, а рок :lol: А рока до края ще го защитавам, та по-добре не ме предизвиквайте :lol:
Хиляда пъти ти казах, че финландците са рокери.

05-22-2006, 05:20
Soft-WitteD :
( M1rzi me dA sE id) Bahti bal1cite ... Az si bQh za BG na polufinala i za Russia i Turciq na finala ! Tova bqha nai-qkite pesni4ki na EuroVisiOn 2006.
Metali i dr. izrodi da ne komentirat t'va k' pi6a !!! :smt011 :smt019

FikyScHetOo
05-22-2006, 07:47
Nashta pesen za mene beshe nai hubava no shans! :smt011 :smt011
Иначе само финландците не бяха толкова...толкова ...шаблонни...А Българската песен беше с добро звучене и Мариана Попова се разхожда много успешно по тоналностите. Нейната песен много много ме кефи

magesnik
05-22-2006, 09:26
LORDI,LORDI,LORDI :-D :-D

rosskata
05-22-2006, 11:47
8) Яка е песничката дето спечели...
Но и нашата заслужаваше да е на финала.

sladkoto_neli
05-22-2006, 12:21
az mislq 4e vsqka edna pesen zaslujava6e da spe4eli no ne i tazi na finlandiq.a kolkoto do bg pesenta tq be6e napalno dostoina daje mnogo po hubava ot pone polovinata pesni klasirali se na finala.

Briseis
05-22-2006, 13:17
Lordi \o/ Yeah :mrgreen: Е,да...Ама нали не го гледах.Все пак някой може ли даде линк от където да си сваля целият концерт? Иначе се радвам, че те са спечелили, защото са наистина добри ^^
Айде поздрав:
Lordi - Devil Is A Loser

Dr. Kazimbutt
05-22-2006, 15:31
Soft-WitteD :
( M1rzi me dA sE id) Bahti bal1cite ... Az si bQh za BG na polufinala i za Russia i Turciq na finala ! Tova bqha nai-qkite pesni4ki na EuroVisiOn 2006.
Metali i dr. izrodi da ne komentirat t'va k' pi6a !!! :smt011 :smt019
Туркинята нито пееше, нито нищо...

Maria Carmen
05-22-2006, 18:24
Turkinqta moje bi ne, no Dima be6e super super super super super super! Mnogo po-dobar ot "Lordi" :?

ErinEverly
05-22-2006, 18:27
Turkinqta moje bi ne, no Dima be6e super super super super super super! Mnogo po-dobar ot "Lordi" :?

Добре де! За теб може КоРн да са супер супер супер супер супер... За мен супер да е Куин, да кажем. Кое ще е по-хубаво???

MaCeTo_
05-22-2006, 18:35
И сега положението е "га стана та не ядохме"...Не разбирам защо Дима, който беше с една от най-хубавите песни, истински хит, беше изместен от тия жалки подобия на живи същества? (да ме извинят феновете им тук). А между другото стратегията ни догодина ще трябва да е нещо като здрава чалга + костюми ала Лорди + невероятно крещене и кючеци и ви казвам 100%, ама 100% сме победили. Хората не искат хубави песни като на Дима, като Босненската, като Мариана, като Норвегия или Малта (която по незнайни за мене причини не получи никакви точки). Хората искат шоу. Така че отиваме догодина да изплашим здраво Европата и ако не се върнем с победа аз ше се прекръстя :lol:

ErinEverly
05-22-2006, 18:38
И сега положението е "га стана та не ядохме"...Не разбирам защо Дима, който беше с една от най-хубавите песни, истински хит, беше изместен от тия жалки подобия на живи същества? (да ме извинят феновете им тук). А между другото стратегията ни догодина ще трябва да е нещо като здрава чалга + костюми ала Лорди + невероятно крещене и кючеци и ви казвам 100%, ама 100% сме победили. Хората не искат хубави песни като на Дима, като Босненската, като Мариана, като Норвегия или Малта (която по незнайни за мене причини не получи никакви точки). Хората искат шоу. Така че отиваме догодина да изплашим здраво Европата и ако не се върнем с победа аз ше се прекръстя :lol:

А замисляла ли си се че тези "хубави парчета" утре няма да са живи. Просто времето им изтича. Както ти правилно се изрази - "хитове" - днес ги има, утре - не. Докато кой ще забрави че Лорди са спечелили Евровизия. Леле ще си разплета чорапите от кеф - отдавна фубавата музика не е била оценявана правилно :lol:

Dr. Kazimbutt
05-22-2006, 19:04
И сега положението е "га стана та не ядохме"...Не разбирам защо Дима, който беше с една от най-хубавите песни, истински хит, беше изместен от тия жалки подобия на живи същества? (да ме извинят феновете им тук). А между другото стратегията ни догодина ще трябва да е нещо като здрава чалга + костюми ала Лорди + невероятно крещене и кючеци и ви казвам 100%, ама 100% сме победили. Хората не искат хубави песни като на Дима, като Босненската, като Мариана, като Норвегия или Малта (която по незнайни за мене причини не получи никакви точки). Хората искат шоу. Така че отиваме догодина да изплашим здраво Европата и ако не се върнем с победа аз ше се прекръстя :lol:
Русначето не спечели, защото на хората им е писнало от лигави песни.

С чалгата няма да стигнем до конкурса, камо ли пък да го спечелим...

MaCeTo_
05-22-2006, 19:08
Ама чалга + визия на Лорди... :lol: Явно тоя конкурс се печели с шашкане на публиката, не с музика. Това е.

Dr. Kazimbutt
05-22-2006, 19:10
Ама чалга + визия на Лорди... :lol: Явно тоя конкурс се печели с шашкане на публиката, не с музика. Това е.
Заради чалгата няма да спечелим, не загряваш ли? Европейците не се кефят на простащината.

MaCeTo_
05-22-2006, 19:13
Както и да е, за да го спечелим тоя конкурс трябва да направим нещо наистина най-най. Което едва ли ще стане скоро...

EnJoY ThE LoVe
05-22-2006, 19:54
Nzz za6to no nikoga ne mi haresva tva evroviziq

Maria_89
05-22-2006, 20:11
Потресена съм от песента която спечели.Европа върви надолу,щом толкова хора избраха най-скапаната от всички песни! Руската и турската бяха на светлинни години по-яки.Но така и така след 2 год. примерно никой няма да помни тази песен,освен металите,а те са странна и рядка порода! :evil:

magesnik
05-22-2006, 20:14
Потресена съм от песента която спечели.Европа върви надолу,щом толкова хора избраха най-скапаната от всички песни! Руската и турската бяха на светлинни години по-яки.Но така и така след 2 год. примерно никой няма да помни тази песен,освен металите,а те са странна и рядка порода! :evil:


А понеже Елена Папаризу я помни някой още. :lol: :lol: :lol:

05-22-2006, 20:22
Потресена съм от песента която спечели.Европа върви надолу,щом толкова хора избраха най-скапаната от всички песни! Руската и турската бяха на светлинни години по-яки.Но така и така след 2 год. примерно никой няма да помни тази песен,освен металите,а те са странна и рядка порода! :evil:


А понеже Елена Папаризу я помни някой още. :lol: :lol: :lol:
Копеле, аз дето слушам метъл, пънк, хардкор и т.н. я помня, а не забелязвам някой друг да я помни. Бати злетата ти казвам, баце.

РОКЪТ Е БОГ И НИКОЙ ДРУГ СЪВРЕМЕНЕН СТИЛ НЕ МОЖЕ ДА МУ СТЪПИ НА МАЛКИЯ ПРЪСТ.

Roxy
05-22-2006, 20:24
арменеца беше супер зле,туркинята-динозавър,македонката-фаната от улицата и супер безлична
най ми харесаха Русия,Румъния,Украйна,Белг я

ErinEverly
05-22-2006, 20:43
Ама чалга + визия на Лорди... :lol: Явно тоя конкурс се печели с шашкане на публиката, не с музика. Това е.

Ти не чаткаш ли че песента, която спечели, е хубава??? Не можеш ли да го разбереш? А не можеш ли да разбереш че чалгата е уважавана само в БГ, защото на всички им е ясно, че това е крадена музика!!! Да не говорим че е тъпа... Лично мнение....


амиии няма да спечелим докато нашите истински творци не бъдат допуснати до конкурса...

за жалост журито, а и маргинално публиката имат музикалната култура на сгазена котка и винаги избират възможно най- безличната песен, която като чуеш за първи път имаш чувството, че си я слушал вече 1000 пъти и ти е втруснало от нея...

Дамз... Защо, по дяволите, не спечелиха АХАТ или БТВ, Щурците... Все хора, които заслужават. Но не... Излязла някаква, нарекли я звезда, изпяла една песен, естествено сладникава, и супер... Айде на Евровизия!!! Ужас! Подигравка с истинските БГ музиканти!


Потресена съм от песента която спечели.Европа върви надолу,щом толкова хора избраха най-скапаната от всички песни! Руската и турската бяха на светлинни години по-яки.Но така и така след 2 год. примерно никой няма да помни тази песен,освен металите,а те са странна и рядка порода!

1. Понеже смятам че си чалгарка (просто като такава говориш), ще ти кажа да се вслушаш в дръзките думи на собствените си съмишленици: "Няма значение музиката, важен е човека", а аз виждам едно пренебрежение към метълите....
2. Значи всички гейски песни е трябвало да спечелят, но не и песента, в която не се заялага нито на красота, нито на популярен стил??? Доста весело мнение
3. След 2 години всички ще помнят че е спечелила песента, която се е отличила, това ще помнят всички!!!

ProstoAz
05-22-2006, 21:10
...А не можеш ли да разбереш че чалгата е уважавана само в БГ, защото на всички им е ясно, че това е крадена музика!!!...

Чалгата е уважавана и в Гърция, Сърбия, Румъния, Хърватска...това е музиката на Балканите. И аз все си мисля, че всяка страна трябваше да излезе и да покаже части от културата си, каквато е и главната цел на конкурса, а не всеки да се прави на какъвто не е. И ако България трябваше да се покаже с чалга - защо не? Това се слуша много тук, а и е типично бъгларско!
Точно за това се възхищавам на македонката и хърватката (тая дума малко...? :? ), защото освен че бяха едни от малкото, които пяха на собствения си език, те се поклащаха и в типичните за Балканския п-в ритми. :D И най-важното - ни най-малко не ги е срам от това, включително и сънародниците им, които са избрали именно тези песни и именно тези изпълнители да представят държават им пред цяла Европа.

05-22-2006, 21:15
...А не можеш ли да разбереш че чалгата е уважавана само в БГ, защото на всички им е ясно, че това е крадена музика!!!...

Чалгата е уважавана и в Гърция, Сърбия, Румъния, Хърватска...това е музиката на Балканите. И аз все си мисля, че всяка страна трябваше да излезе и да покаже части от културата си, каквато е и главната цел на конкурса, а не всеки да се прави на какъвто не е. И ако България трябваше да се покаже с чалга - защо не? Това се слуша много тук, а и е типично бъгларско!
Точно за това се възхищавам на македонката и хърватката (тая дума малко...? :? ), защото освен че бяха едни от малкото, които пяха на собствения си език, те се поклащаха и в типичните за Балканския п-в ритми. :D И най-важното - ни най-малко не ги е срам от това, включително и сънародниците им, които са избрали именно тези песни и именно тези изпълнители да представят държават им пред цяла Европа.
Ето заради такива хора държавата ни ще загине. КОЕ И Е БЪЛГАРСКОТО НА ЧАЛГАТА? Крадените мелодии от Турция, Гърция, Сърбия и т.н? "Поетичните" текстове които предизвикват мазно тресене на шкембета, паласки и дебели задници по кръчмите? Мургавите изпълнители, които свирят чалга? Това ЛИ Е БЪЛГАРСКО?!?! Тази музика се слуша тук, защото в България преобладава т.нар DAS MAN, квот' му дадеш, тва ше земе. Никога не съм искал да го кажа, но България е пълна с курви, педали и селяндури - ето защо се харесва тая музика. Защо не слушате български фолклор като искате българско.

ProstoAz
05-22-2006, 21:53
Ами, нека и така да е...Нека поне всяка страна се представи с това, което е всъщност - било то и не толкова приятно (ЗА ТЕБ!).
И съжалявам много, но когато ходя по кръчмите аз не си треса шкембето, паласките и дебелия задник понеже нямам такива. Много интересен поглед върху хората имаш. Аз пък ще ти кажа, че не държавата ни, ами светът ще загине от ограничени хора.

Dr. Kazimbutt
05-22-2006, 21:56
Това се слуша много тук, а и е типично бъгларско!

Ти глупава ли си? Турците българи ли са?

ProstoAz
05-22-2006, 22:04
Това се слуша много тук, а и е типично бъгларско!

Ти глупава ли си? Турците българи ли са?

Опитай да кажеш нещо повече?

05-22-2006, 22:08
Soft-WitteD :
( M1rzi me dA sE id) Bahti bal1cite ... Az si bQh za BG na polufinala i za Russia i Turciq na finala ! Tova bqha nai-qkite pesni4ki na EuroVisiOn 2006.
Metali i dr. izrodi da ne komentirat t'va k' pi6a !!! :smt011 :smt019
Туркинята нито пееше, нито нищо...
Ae Ti Pratq video na LORDI i na Sibel Tuzun da vidim koi peel i koi ne ?
Ne lafete takiva prostotii Fe hoLa ( Nnqkoi 6te me narekat ciganin , selanin 4algar i t.n. ... NE ME E** 6tot az znam k1f s1m si !!! ) kAk mojE izrodi kato tiq da spe4elqt EuroVisiOn ? TovA e *bahti gavrata ...
Ne e v1zmojno vsi4ko tova da e istina , na4ina na glasuvane e super t1p i moje da se izgavri6 s koito i da e ot u4astnicite kato skrie6 15% ot vota ( samo ne me karaite da obqsnqvam kade kak i za6to ... ) A Za T'va dali Turkinqta ili Rusnaka peeli ili ne razberi kato pro4ete6 biografiite im (zad1ljitelno) i kato gleda6 video ot EuroVisiOn 2006 !!!

Dr. Kazimbutt
05-22-2006, 22:08
Това се слуша много тук, а и е типично бъгларско!

Ти глупава ли си? Турците българи ли са?

Опитай да кажеш нещо повече?
Какво повече да ти кажа, освен че турската музика се прави от турци, а щом се прави от турци, значи не е "типично българска". Загря ли?

Dr. Kazimbutt
05-22-2006, 22:09
A Za T'va dali Turkinqta ili Rusnaka peeli ili ne razberi kato pro4ete6 biografiite im (zad1ljitelno) i kato gleda6 video ot EuroVisiOn 2006 !!!
Какво ме интересува какво пише в биографиите им?

ProstoAz
05-22-2006, 22:18
exploitedteen, още на полуфинала, когато го гледах със сестра ми си мислех, че Lordi ще спечелят...Това е единствената отличаваща се песен, няма спор, и понеже беше нещо като хард рок или метъл (представа си нямам), а почитатели на този стил музика има навсякъде, не беше трудно човек да се досети, че именно те ще спечелят, защото за тях ще се гласува от фенове на тази музика (как ще пропуснат може би първата възможност такава песен да спечели Евровизия?). Ами какво да кажем за другите 23 песни? Всичките бяха на границата на един стил, имаше и по-хубави и по-лоши, така че човек, предпочитащ такъв стил музика седи и се двууми (слабо казано, изборът му е бил голям) за коя песен да гласува и...вота се разпределя като със сигурност се натрупва само на едно място - Lordi.
Аз казах, че съм разочарована, защото си признавам честно - песента не ми харесва, но никъде не съм казвала, че е тъпа, че е проста и че на нея се кефят само хора с мрачни виждания за света, нали? Всеки да си харесва каквото иска, но да не съди чуждото...

Dr. Kazimbutt, сега горе-долу ти схванах мисълта...за теб чалгата е турска музика, така ли? За твое разочарование ще ти кажа, че много от чалга песните са изцяло произведение на български автори и композитори. А това, че звучат по подобен начин...казах вече...това е музиката на Балканите. :D

Dr. Kazimbutt
05-22-2006, 22:26
Dr. Kazimbutt, сега горе-долу ти схванах мисълта...за теб чалгата е турска музика, така ли? За твое разочарование ще ти кажа, че много от чалга песните са изцяло произведение на български автори и композитори. А това, че звучат по подобен начин...казах вече...това е музиката на Балканите. :D
Това си е турската музика, а не музиката на Балканите. Разбери го най-после! Изплагиатстваният текст не е български... както и звученето.

ProstoAz
05-22-2006, 22:32
Близо век под турско робство няма начин културите да не се смесят.
Едно време Римската Империя е била пример за подражание на българските владетели за оправление, а сега защо пример за подражение да не е турската музика? Нашата държава е съхранила само от части своя облик. И още нещо - много повече се "краде" то сръбската, а не от турската музика.

ProstoAz
05-22-2006, 22:35
Извинявам се!

Dr. Kazimbutt
05-22-2006, 22:38
Близо век под турско робство няма начин културите да не се смесят.
Едно време Римската Империя е била пример за подражание на българските владетели за оправление, а сега защо пример за подражение да не е турската музика? Нашата държава е съхранила само от части своя облик. И още нещо - много повече се "краде" то сръбската, а не от турската музика.
Всеки трябва да бъде себе си, а не да подражава на другите. И май сме били доста повече от един век под робство...

П.П. Наочи балгарзки. :lol:

ProstoAz
05-22-2006, 22:42
Айде сега...гледай за какво ми се хвана... :lol: :lol: :lol:

И щом в себе си откриваме нещо турско или каквото и да било друго, аз не виждам проблем да го изразяваме. :)

Dr. Kazimbutt
05-22-2006, 22:44
Айде сега...гледай за какво ми се хвана... :lol: :lol: :lol:

И щом в себе си откриваме нещо турско или каквото и да било друго, аз не виждам проблем да го изразяваме. :)
Не знам за тебе, ама аз не виждам нищо турско в себе си.

ProstoAz
05-22-2006, 22:47
Не говоря за теб или за мен специално.
Лека нощ!

ErinEverly
05-22-2006, 23:55
^npocTo^a3^f^,

1. Чалга=краден инструментал+перверзен текст+много цици+много гъзове
2. Ми дай щото сме били под турско робство да се кефим на турска музика. Не е ли по-добре да покажем родолюбието си като се отречем от чуждото??? Доста странна родолюбка си ти :lol:
3. Нашата песен не ставаше за нищо, за кой път да го повторя.
4. Наградата на Лорди не е защото всички други са били по-добри и съдиите не са могли да решат. Не можеш ли да приемеш че има нещо по-хубаво от тези... "балкански ритми"???
5. Финландците също са европейци. Да не го забравяме.
6. Вашето мнение е ограничено. Сега всички сме ограничени - вие, защото не приемате метъла/рока за достоен за награди, и ние, защото не признаваме чалгата за такава. Весело е!
7. Типично българско е народната музика!

ProstoAz
05-23-2006, 06:37
"Чалга" ли е турска дума? И да е турска - вие така си го наричате. :D Има разлика от чалга до поп-фолк, знам, че я знаете така че няма да задълбавам.

1. Краден инструментал в чести случаи - да, перверзен текст - много рядко в поп-фолка, много цици и гъзове - ами, за мен (а и не само, рабира се) е по-приятно да гледам силиконови цици и гъзове, отколкото мъже с дълги коси и черен грим (примерно!).
2. Не съм казала, че съм родолюбка.
Обичам турците.
3. На мен пък ми хареса, но не беше това, което исках да бъде.
4. Има нещо по-хубаво за теб и за много други хора, но не нещо по-хубаво като цяло. :-k
6. Има нещо такова. :lol:
7. Вярно си е, но всяка държава се представя с новата си музика, показва развитието си, не е нужно да се връщаме назад.

ErinEverly
05-23-2006, 07:25
"Чалга" ли е турска дума? И да е турска - вие така си го наричате. :D Има разлика от чалга до поп-фолк, знам, че я знаете така че няма да задълбавам.

1. Краден инструментал в чести случаи - да, перверзен текст - много рядко в поп-фолка, много цици и гъзове - ами, за мен (а и не само, рабира се) е по-приятно да гледам силиконови цици и гъзове, отколкото мъже с дълги коси и черен грим (примерно!).
2. Не съм казала, че съм родолюбка.
Обичам турците.
3. На мен пък ми хареса, но не беше това, което исках да бъде.
4. Има нещо по-хубаво за теб и за много други хора, но не нещо по-хубаво като цяло. :-k
6. Има нещо такова. :lol:
7. Вярно си е, но всяка държава се представя с новата си музика, показва развитието си, не е нужно да се връщаме назад.

1. Понеже не се споменава поне по 3 пъти в една чалг нещо за спане заедно??? Или пък чалгаджийките се обличат прилично? Пф... Аз пък предпочитам мъжете с дълги коси, а и черния грим седи на мъжко много добре :lol:
2. Е, тогава няма какво повече да ожбсъждаме. Ти си искала нашата песен да спечели, въпреки че си знаела че не е добра, въпреки че не е било заради БГ. П... обрках се
3. Какво искаше да бъде?
4. Пф... Ако вземеш и го преведеш цена няма да имаш.
7. Да, ако евровизия представлява идентичността на европейските народи - ние не сме идемннтични с чалгата. Ако искаш да ми кажеш това, обиждаш адски много българи в простащина. А тва не е мн хубаво.

Dr. Kazimbutt
05-23-2006, 08:16
Краден инструментал в чести случаи - да, перверзен текст - много рядко в поп-фолка, много цици и гъзове - ами, за мен (а и не само, рабира се) е по-приятно да гледам силиконови цици и гъзове, отколкото мъже с дълги коси и черен грим (примерно!).
2. Не съм казала, че съм родолюбка.
Обичам турците.

Това показва, че си недорасла. Ти "гледаш" музиката, а не я слушаш, а това е много глупаво.

Sapphir
05-23-2006, 08:50
Hora,koito nemogat da izpolzvat dumite po prednaznachenie,hora koito neznaqt kolko vreme sme bili pod tursko robstvo , hora koito ne obi4at muzikata.. ne obi4at da slushat , tova koeto im haresva, a obi4at da pliuqt,hulqt chalgata e za kvo poveche da si govorim?!kak moje takova neshto mayna ot tema evrovizia vii otidohte pak na chalga tuka obache kvato i tema da se pusne vse chalgata e edi kva si.. nqkoi momicheta ne haresvat folk pevicite zashtoto im zavijdat che izglejdat tolkova dobre, a te nemogat.. a nqkoi momcheta,koito ne haresvat folk pevicite , ne gi haresvat shtoto nemogat da imat jeni kato tqh... e tva e :::

ErinEverly
05-23-2006, 09:11
Hora,koito nemogat da izpolzvat dumite po prednaznachenie,hora koito neznaqt kolko vreme sme bili pod tursko robstvo , hora koito ne obi4at muzikata.. ne obi4at da slushat , tova koeto im haresva, a obi4at da pliuqt,hulqt chalgata e za kvo poveche da si govorim?!kak moje takova neshto mayna ot tema evrovizia vii otidohte pak na chalga tuka obache kvato i tema da se pusne vse chalgata e edi kva si.. nqkoi momicheta ne haresvat folk pevicite zashtoto im zavijdat che izglejdat tolkova dobre, a te nemogat.. a nqkoi momcheta,koito ne haresvat folk pevicite , ne gi haresvat shtoto nemogat da imat jeni kato tqh... e tva e :::

Първото ти изречение е нодовършено. Може би трябва да мислиш, преди ти самата да пишеш. Не обвинявай другите в лошо изказване, след като ти самата не си се научила да се изказваш :wink:
Чалгата не е музика, че да я обичам. Не виждам защо трябва да харесвам музика, в която се пее само за секс и любов. Тези чалга певици дори незнаят кво е любов (не казвам че аз знам), а ми пишат текстове (всъшност не си ги пишат те, де), в които само за това се разпраа. Да не говорим че кой изпълнител, възпяващ любовта, ще се облече като идващ от магистралата? Няма такова нещо. В чалгата става въпрос само за визическа любов (секса), а не за самото чувство. Тъпо, нали? А и не смятам че въртенето на задници на екрана е голямата изява на любов.
Знам колко време сме били под турско робство - приблизително 5 века, Освобождението май беше 1878, благодарение на руснаците. И кой трябва да уважавам сего - руснаците или турците? Много си зле, наистина.
Обичам музиката. Обичам истинската муика. Не слушам само метъл и рок. Много често си пускам реге и ретро. И кво? Са ще ми кажеш че Азис е бил по-велик от Фреди Меркюри? И двамата имат еднаква визия, с тази разлика че вокалът на Куин е бил истински гей, а не се е правил, за да го хареса просташкия български народ!!!
На мен ми харесва чалгата, това ли искаш да кажеш? Не, неми харесва. Мога да го обява спокойно. Харесва ми истинската музика, а не чалгата!!!
Плюя чалгата с единствената надежда че ще се намерят хора, които да проумеят това, което аз проумях. Трябва да разберете че чалгата ви глади мозъка, като с ютия. Няма да ви остане сиво вещество скоро.
Отидохме дотам, защото най-просташката рожба на чалгата представи страната ни. Как искате да спечелим? И как искате да си замълчим???
Не, не искам да изглеждам като фолк певица. Виждала съм ги, те са всичко друго, но не и гхубави. А и да не забравяме хубавия момент, че аз не искам да си слагам тонове гримове, тонове силикон и поли, от които още малко и ще ми се видят половите органи. Не смятам че най-важното за вдно момиче е да му подсвиркват строителите и да си бият чикии на негови снимки... Лично мнение. Аз не искам да съм такава. Такива момичета стават само за секс, да не се лъжем. Кое момче ще тръгне сериозно, без да иска секс, с момиче, което се облича по такъв начин? Никое! А и аз не се смятам за сексуален дивеч, че да си излагам красптиите нма показ.

П.П. Не съм дебела, даже хич, но никога не съм слагала пола. Не се чувствам конфортно като ме гледат и ми подсвиркват по улиците. Това завист към чалга певиците ли е, дето половината от тях са по-дебели от мен, но пък си слагат седни гащи и се качват на екрана??? Аз просто имам срам и достоинство, за разлика от тях!

Sapphir
05-23-2006, 09:35
[-X

Sapphir
05-23-2006, 09:38
Hora,koito nemogat da izpolzvat dumite po prednaznachenie,hora koito neznaqt kolko vreme sme bili pod tursko robstvo , hora koito ne obi4at muzikata.. ne obi4at da slushat , tova koeto im haresva, a obi4at da pliuqt,hulqt chalgata e za kvo poveche da si govorim?!kak moje takova neshto mayna ot tema evrovizia vii otidohte pak na chalga tuka obache kvato i tema da se pusne vse chalgata e edi kva si.. nqkoi momicheta ne haresvat folk pevicite zashtoto im zavijdat che izglejdat tolkova dobre, a te nemogat.. a nqkoi momcheta,koito ne haresvat folk pevicite , ne gi haresvat shtoto nemogat da imat jeni kato tqh... e tva e :::

Първото ти изречение е нодовършено. Може би трябва да мислиш, преди ти самата да пишеш. Не обвинявай другите в лошо изказване, след като ти самата не си се научила да се изказваш :wink:
Чалгата не е музика, че да я обичам. Не виждам защо трябва да харесвам музика, в която се пее само за секс и любов. Тези чалга певици дори незнаят кво е любов (не казвам че аз знам), а ми пишат текстове (всъшност не си ги пишат те, де), в които само за това се разпраа. Да не говорим че кой изпълнител, възпяващ любовта, ще се облече като идващ от магистралата? Няма такова нещо. В чалгата става въпрос само за визическа любов (секса), а не за самото чувство. Тъпо, нали? А и не смятам че въртенето на задници на екрана е голямата изява на любов.
Знам колко време сме били под турско робство - приблизително 5 века, Освобождението май беше 1878, благодарение на руснаците. И кой трябва да уважавам сего - руснаците или турците? Много си зле, наистина.
Обичам музиката. Обичам истинската муика. Не слушам само метъл и рок. Много често си пускам реге и ретро. И кво? Са ще ми кажеш че Азис е бил по-велик от Фреди Меркюри? И двамата имат еднаква визия, с тази разлика че вокалът на Куин е бил истински гей, а не се е правил, за да го хареса просташкия български народ!!!
На мен ми харесва чалгата, това ли искаш да кажеш? Не, неми харесва. Мога да го обява спокойно. Харесва ми истинската музика, а не чалгата!!!
Плюя чалгата с единствената надежда че ще се намерят хора, които да проумеят това, което аз проумях. Трябва да разберете че чалгата ви глади мозъка, като с ютия. Няма да ви остане сиво вещество скоро.
Отидохме дотам, защото най-просташката рожба на чалгата представи страната ни. Как искате да спечелим? И как искате да си замълчим???
Не, не искам да изглеждам като фолк певица. Виждала съм ги, те са всичко друго, но не и гхубави. А и да не забравяме хубавия момент, че аз не искам да си слагам тонове гримове, тонове силикон и поли, от които още малко и ще ми се видят половите органи. Не смятам че най-важното за вдно момиче е да му подсвиркват строителите и да си бият чикии на негови снимки... Лично мнение. Аз не искам да съм такава. Такива момичета стават само за секс, да не се лъжем. Кое момче ще тръгне сериозно, без да иска секс, с момиче, което се облича по такъв начин? Никое! А и аз не се смятам за сексуален дивеч, че да си излагам красптиите нма показ.

П.П. Не съм дебела, даже хич, но никога не съм слагала пола. Не се чувствам конфортно като ме гледат и ми подсвиркват по улиците. Това завист към чалга певиците ли е, дето половината от тях са по-дебели от мен, но пък си слагат седни гащи и се качват на екрана??? Аз просто имам срам и достоинство, за разлика от тях!

ne mi bilo zavursheno purvoto izrechenie li?! spored men e zavursheno,no shtom ti velikata vseznaika taka si reshila neka taka da bude. nai elementarnoto izkazvane koeto mojesh da napravish e ne haresvam chalgata,zashtoto tova ne e muzika. neznam dali znaesh,no vseki chovek si ima vkus, naprimer za men metula ne kazvam vsichkite mu raznovidnosti ,no nqkoi ot tqh za men ne sa muzika.kakvo mi dreme na men puk che nikoga ne si slagala pola? mi hodi si kato muj. Po princip jenite nosqt poli,rokli,ubuvki s tokcheta i tva ne e ot vchera ili ot onia den. Pod dostoinstvoto ti e da nosish pola?! tova se razbira ot "izkazvaneto " ti..
=> pod dostoinstvoto ti e da budesh jena. Az ne kazvam da nosish poli ot koito da ti se vijdat polovite organi, obiknovenni jenski drehi s obiknovenni,normalni duljini. Vseki chovek sam si izbira nachina , po koito shte izglejda.Koq za boga si ti za da sudish chalga pevicite?! Shtom sa izbrali da budat takiva,neka si budat takiva, neka si peqt za kakvoto si iskat , nikoi ne te e zadaljil da gi slushash! Kakvo samo gluposti mi govorish tuka.. tam s pravopisnite greshki i dialektni dumi a uj na bulgarski pishesh. SA razbirash li me?!

machoka
05-23-2006, 10:09
ErinEverly

Всяко момиче и в последствие жена обича да изглежда добре. На някои им отиват големите бални рокли с обръчи, доста грим, огромна коса и прическа и подобни. На други им отиват всекидневно облеклко - къси полички с подходящо горнище /които имат хубави, дълги и стройни крака/ или пък впито секси панталонче с ниска талия, подчертаващо стройността на фигурата + подходящо потниче.. какво да ти обяснявам - ти си от тези и много добре го знаеш.
Всяко момиче иска да бъде секси и предизвикателно в прилична доза, особено в летните месеци. Това, че някоя е прекалила с размера на полата не я прави к*рва.


Не смятам че най-важното за вдно момиче е да му подсвиркват строителите и да си бият чикии на негови снимки... Лично мнение. Аз не искам да съм такава.
Само че ти си точно такова момиче /поне от снимките, които съм видял/, и не виждам какво те притеснява в това, че някой простак ще ти свирне или ще погали гегата вечерта в твоя чест. Не случайно има лаф, а къде и не е лаф ами сериозно, че голям комплимент за момиче било момче да и каже 'вчера лъсках при мисълта за теб' - не знам, на теб добро впечатление ли ще ти направи? Верно, малко си е просташко, но доказва само, че си направила изключително голямо впечатление.

Така че дали си фолк певица, дали си Галя от Каризма /която също ходи доста впечатляващо облечена/ или Нети /същото и за нея/ - или дали си ти самата - всички вие искате да привличате мъжки погледи и това е в реда на нещата - като всяка от вас има различни вкусове - на теб явно не ти допадат късите поли, но пък не отказваш да носиш някоя 'секси' предизвикателна дрешка, убеден съм. Да, на някои фолк певици като Ивана например, която е 300 кила с извинение, просто не им отива да носят дадени дрехи - но това пък си е тяхна лична гледна точка.

Относно жанрът 'поп-фолк'.. има ли смисъл да започваме старата песен на нов глас във всяка една тема в този раздел?

Обичам музиката. Обичам истинската муика. Не слушам само метъл и рок. Много често си пускам реге и ретро.
1. Не можеш да наречеш 'истинска' музика само това, което на теб ти допада.
2. Понятието 'истинска' музика не съществува, защото всяко нещо което е съчетание на точно определени и дори неопределени звуци в съвременната, а същевремнно и пра-историческа музика е 'истинско'. 'Чалгата' по това определение също спада към 'истинска' музика, защото тя е такава за някой друг. И отново ще повторя, че не може да съдиш за това що за човек е някой по музиката, която слуша.. абсурдно е.. все едно аз да те заклеймя, че си ебати злобната кучка, щом носиш черен на цвят панталон примерно :shock: , само защото на мен ми допадат розовите такива.

И отново искам специално да те поздравя теб и всички, които 'плюете' по чалгата с едно парче.. ама моля ти се чуй го и се заслушай и в текста и в музиката:
http://www.data.bg/f.php?fid=15207202
/в момента не може да се тегли, ама ти пробвай, може и да се е оправило/.

Dr. Kazimbutt
05-23-2006, 10:40
hora koito neznaqt kolko vreme sme bili pod tursko robstvo
Това е милата ни модераторка, която е върла защитничка на чалгията.


a nqkoi momcheta,koito ne haresvat folk pevicite , ne gi haresvat shtoto nemogat da imat jeni kato tqh... e tva e :::
Не че не мога, а не искам да имам някоя, която излежда като чалгаджийка. Предпочитам по-естествените момичета, които се обличат нормално (разбирай - спортно).

05-23-2006, 11:34
Не харесвам чалгата и не я смятам за музика, защото музиката е ИЗКУВСТВО, в което е вложен адски голям умствен труд. Чалгата с простащината и с безмислието си е обида към музиката и към интелектуалното ми ниво. Пак ще се повторя. България е пълна с курви и селяндури и невежи - те харесват чалгата.

faster_pr
05-23-2006, 12:37
az poprincip si padam po finlandski grupi i se radvam 4e Lordi spe4eliha
spored men pesenta be6e mnogo gotina
a teq deto kazvat 4e bila satani4na .... hahaha neka 4uqt Dimmu Borgir i da vidq kvo 6te kajat sled tva za Lordi

Maria_89
05-23-2006, 14:05
Потресена съм от песента която спечели.Европа върви надолу,щом толкова хора избраха най-скапаната от всички песни! Руската и турската бяха на светлинни години по-яки.Но така и така след 2 год. примерно никой няма да помни тази песен,освен металите,а те са странна и рядка порода!

1. Понеже смятам че си чалгарка (просто като такава говориш), ще ти кажа да се вслушаш в дръзките думи на собствените си съмишленици: "Няма значение музиката, важен е човека", а аз виждам едно пренебрежение към метълите....
2. Значи всички гейски песни е трябвало да спечелят, но не и песента, в която не се заялага нито на красота, нито на популярен стил??? Доста весело мнение
3. След 2 години всички ще помнят че е спечелила песента, която се е отличила, това ще помнят всички!!![/quote]

Не съм чалгарка,но нямам намерение да се оправдавам.Стиловете който най не харесвам са Метъл и Хард рок.Руската и турската песен наистина бяха най яки.Босна и Херцеговина и Латвия също се представиха много добре.А от всички песни(и от полуфинала и от финала) най ми хареса беларуската песен на Полина Смолска.

`Death`Whore`
05-23-2006, 16:09
Леллее...много дълга тема. Аз се изкефих яко на спечелилите, макар че озвучаването трябваше да бъде съобразено със стила на музиката им. Изроди са, финландци са. Точка.

Communist
05-23-2006, 16:39
Тази година Евровизия се изгаври с Европа. Как може тия "дяволи", тия "чудовища" да спечелят конкурса бе?!? Бях за Русия, песента им беше много приятна =D>
А относно спора за чалгата, смятам че поп-фолка е със светлинни години по напред от Метъла :evil:

ErinEverly
05-23-2006, 18:07
Sapphir,


Hora,koito nemogat da izpolzvat dumite po prednaznachenie,hora koito neznaqt kolko vreme sme bili pod tursko robstvo , hora koito ne obi4at muzikata.. ne obi4at da slushat , tova koeto im haresva, a obi4at da pliuqt,hulqt chalgata e za kvo poveche da si govorim?!

:arrow: Къде е глаголът за тези хора, за които говориш??? След като "хора" са подлог, мисля че трябва да им сказуемо. Изречението ти си губи смисълът. Можеш да оправиш грешката с едно проверяване на мнението си след писането :wink:
А за вкуса - ми да, не смятам че чалгата е музика. Лично мнение! В Конституцията на България пише че всеки има право както на лично мнение, така и на личен вкус. Така че и двете грешим. Но аз с мненията си целя да отворя на хората очите, ти какво целиш???
Значи като носиш дънки си мъж? Като носиш панталони си мъж? Ебаси, мъжете станаха много на този свят. А и винаги съм си мислила че това дали си момиче/жена се определя при раждането ти от половите ти органи. Ако не ми вярваш че съм момиче ела да ти покажа :lol:
А за историята на жените - ми дай да ходим всички голи като Адам и Ева. Или ако не си религиозна - като пещерняците - и жени и мъже в поли. Тва дали си жена или мъж не зависи от дрехите си. А и аз никога не съм била несигурна в пола си :lol: Как успя ти да ме причислиш към мъжете, незнам :lol: Да не говорим че шотландците (мъжете) ходят по поли (говоря за националните им носии). Ми тогава всички са жени :arrow: как се раждат малките шотландчета? Виждаш ли как сама си противоречиш :lol:
Имам правописни грешки, да. За диалекта - мога да ти го преобразувам на книжовен езика, ако искаш. Но не разбрах какво общо има тва с темата :lol: Все едно аз са да почна да ти се заяждам за аватара, само защото няма за какво да се хвана. Така проваляш спора :lol:

machoka,

Няма какво да коментирам мнението ти. То за мен е абсолютно вярно. Малко прекаляваш с глобализацията, забравяйки хипитата :lol: Но мнението ти е правилно и аз го подкрепям. Но аз няма да променя мнението си, въпреки че подкрепям твоето. Аз държа на него, било то грешно или не. Затова мразя като ме цитираш - винаги ми изказваш антитеза на моето мнение и ме караш да се замислям дали съм права. Но този път няма да помръдна от мнението си :lol:

Communist,

Защо е по-напред от метъла???

1. Защото е на български?
2. Защото е крадена?
3. Защото във всяка се пее за секс?
4. Защото можеш да си махнеш звука и да си биеш чикии на Планета?
5. Защото "изпълнителите" не могат да пеят?
6. Защото "изпълнителите" не могат да си напишат един текст?

Можеш да си избереш едно. За метъла/рока отговорите на всичките тези въпроси е отрицателен.

`Death`Whore`
05-23-2006, 18:12
Една причина защо метълът е по-стойностен от чалгата: в метъл песен ще чуеш: "Искам да те еба", а в чалгата същият смисъл има "Искам цяла нощ да докосваш нежно тялото ми". Нещата е добре да се казват такива, каквито са.

Sapphir
05-23-2006, 20:19
Sapphir,


Hora,koito nemogat da izpolzvat dumite po prednaznachenie,hora koito neznaqt kolko vreme sme bili pod tursko robstvo , hora koito ne obi4at muzikata.. ne obi4at da slushat , tova koeto im haresva, a obi4at da pliuqt,hulqt chalgata e za kvo poveche da si govorim?!

:arrow: Къде е глаголът за тези хора, за които говориш??? След като "хора" са подлог, мисля че трябва да им сказуемо. Изречението ти си губи смисълът. Можеш да оправиш грешката с едно проверяване на мнението си след писането :wink:
А за вкуса - ми да, не смятам че чалгата е музика. Лично мнение! В Конституцията на България пише че всеки има право както на лично мнение, така и на личен вкус. Така че и двете грешим. Но аз с мненията си целя да отворя на хората очите, ти какво целиш???
Значи като носиш дънки си мъж? Като носиш панталони си мъж? Ебаси, мъжете станаха много на този свят. А и винаги съм си мислила че това дали си момиче/жена се определя при раждането ти от половите ти органи. Ако не ми вярваш че съм момиче ела да ти покажа :lol:
А за историята на жените - ми дай да ходим всички голи като Адам и Ева. Или ако не си религиозна - като пещерняците - и жени и мъже в поли. Тва дали си жена или мъж не зависи от дрехите си. А и аз никога не съм била несигурна в пола си :lol: Как успя ти да ме причислиш към мъжете, незнам :lol: Да не говорим че шотландците (мъжете) ходят по поли (говоря за националните им носии). Ми тогава всички са жени :arrow: как се раждат малките шотландчета? Виждаш ли как сама си противоречиш :lol:
Имам правописни грешки, да. За диалекта - мога да ти го преобразувам на книжовен езика, ако искаш. Но не разбрах какво общо има тва с темата :lol: Все едно аз са да почна да ти се заяждам за аватара, само защото няма за какво да се хвана. Така проваляш спора :lol:

machoka,

Няма какво да коментирам мнението ти. То за мен е абсолютно вярно. Малко прекаляваш с глобализацията, забравяйки хипитата :lol: Но мнението ти е правилно и аз го подкрепям. Но аз няма да променя мнението си, въпреки че подкрепям твоето. Аз държа на него, било то грешно или не. Затова мразя като ме цитираш - винаги ми изказваш антитеза на моето мнение и ме караш да се замислям дали съм права. Но този път няма да помръдна от мнението си :lol:

Communist,

Защо е по-напред от метъла???

1. Защото е на български?
2. Защото е крадена?
3. Защото във всяка се пее за секс?
4. Защото можеш да си махнеш звука и да си биеш чикии на Планета?
5. Защото "изпълнителите" не могат да пеят?
6. Защото "изпълнителите" не могат да си напишат един текст?

Можеш да си избереш едно. За метъла/рока отговорите на всичките тези въпроси е отрицателен.


Imam chuvstvoto che sporq ili s lape ili s chovek,bez sqkakvi mozachni gunki,ili s chovek( iskreno se nadqvam da si takuv) koito hich ne me e razbral na kade bia!Kade tragna da mi govorish za shotlanci i narodni nosii az za kvo govorih ti kade otide? Emi te i travestitie hodqt s rokli i poli ama pak sa si travestiti NALE?! Misalta mi beshe che vsqka jena malko ili mnogo trqa da izglejda kato jena.Tezata che vseki si ima mnenie i vkus napilno q podkrepqm vaposa e che nqkoi se opitvat da nalojat mnenieto si .Neka prekratim sporovete kolko chalgata e muzika i kolko metala e drunkanica. Prosto veche az ot koga sum registrirana tuka .. ot kam 2004g. vse nqkakvi sporove metali vs chalgadjii...

ProstoAz
05-23-2006, 22:38
Хахахахахахахахахах

Ох, тъпчем си на едно място.

Saphir ли там кво беше - мерси и ти не си цвете за мирисане (говоря за правописа и пунктуацията)!

Dr. Kazimbutt, аз съм недорасла, защото гледам музиката, която слушам, така ли? Извинявам се, аз ли повдигнах въпроса за визията на изпълнителите? Не, нали? Погледни. Но аз слушам чалга, да...схванах - от най-лошите съм по-надолу.

exploitedteen, и с теб не съм съгласна - не чалга феновете обърнаха темата на "Чалга срещу метъл", а именно тези, които обявиха, че единствено песента на Lordi е била най-хубава и отличаваща се от всички, като заклеймиха всички останали като "лигава чалга".

Във форума сме прекалено много хора, че да стигнем до консенсус, това ми е ясно. Така че нека всеки да си замълчи и да запази мнението си по този въпрос (който не отговаря на зададената тема) за себе си.

Айде със здраве!

Dr. Kazimbutt
05-23-2006, 22:47
Dr. Kazimbutt, аз съм недорасла, защото гледам музиката, която слушам, така ли?
Да. Музиката се слуша, а не се гледа. Надявам се, че разбираш какво имам предвид.

ProstoAz
05-23-2006, 22:51
Не, не ме разбра. Стига, стига. Това ти обяснявам, че не съм казала, че гледам музиката, вместо да я слушам и не съм се захванала аз за визиятааа ооооооо ще се побъркам

Roxy
05-24-2006, 00:15
що си мисля че евровизия трябва да има нещо общо с визия? иначе лорди изобщо не ме накефиха ляк :x

air_wisp
05-24-2006, 08:17
Ех :) Lordi колко ги обсъждат само :) гърците са разочаровани...те са супер религиозни и повечето от тях слушат чалгица...хахахяах как се кефя :) HARD ROCK FOREVER...тва е :)

Sapphir
05-24-2006, 09:16
Хахахахахахахахахах

Ох, тъпчем си на едно място.

Saphir ли там кво беше - мерси и ти не си цвете за мирисане (говоря за правописа и пунктуацията)!

Dr. Kazimbutt, аз съм недорасла, защото гледам музиката, която слушам, така ли? Извинявам се, аз ли повдигнах въпроса за визията на изпълнителите? Не, нали? Погледни. Но аз слушам чалга, да...схванах - от най-лошите съм по-надолу.

exploitedteen, и с теб не съм съгласна - не чалга феновете обърнаха темата на "Чалга срещу метъл", а именно тези, които обявиха, че единствено песента на Lordi е била най-хубава и отличаваща се от всички, като заклеймиха всички останали като "лигава чалга".

Във форума сме прекалено много хора, че да стигнем до консенсус, това ми е ясно. Така че нека всеки да си замълчи и да запази мнението си по този въпрос (който не отговаря на зададената тема) за себе си.

Айде със здраве!


kato za moderator bi trqbvalo da mojesh da prochetesh "Sapphir" ne da mi vikash saPhir li ko beshe tam.. chat li si PROSTO az f ili tam kvoto beshe?

`Death`Whore`
05-24-2006, 09:17
Добре, де. Да не са сатанисти? Да не са убили коза на сцената? Костюми, е баси. Доста по-рпиятни са от гнусните разголени курви. Да не говорим туркинята колко е гнусна.

Sapphir
05-24-2006, 09:19
Добре, де. Да не са сатанисти? Да не са убили коза на сцената? Костюми, е баси. Доста по-рпиятни са от гнусните разголени курви. Да не говорим туркинята колко е гнусна.

mi to po tvoita logika .. primerno nqkoq chalgadjiika da sa e naebala v nqkoi klip sas 100 choveka che da gi narichate kurvi?

`Death`Whore`
05-24-2006, 09:20
В определението ми не става въпрос за секс, а за разголеност и поведение. И има клипове с оргии, има клип, в който Азис се друса под езика /поне така изглежда/.

Sapphir
05-24-2006, 09:23
В определението ми не става въпрос за секс, а за разголеност и поведение. И има клипове с оргии, има клип, в който Азис се друса под езика /поне така изглежда/.

emi hubavo obache .. primerno tva che se darjat kato kurvi ne gi pravi kurvi (ako ne sa takiva) .. primerno az ako se darja kato kralica viktoriq nqma da sym kralica viktoriq nali?

`Death`Whore`
05-24-2006, 09:25
Ahaa...и момчетата са се облекли като чудовища и демони - това не ги прави такива.

Sapphir
05-24-2006, 09:26
Ако ти кажа, че си педерас, това не значи, че си хомосексуалист, а просто че изглеждаш и че се държиш като такъв.


Е ,добре. И какво сега? Нека обобщим. Металите не са чудовища, а само изглеждат като такива и чалгаджийките не са курви, а само изглеждат като такива.
Мир и спокойствие да има сега.

`Death`Whore`
05-24-2006, 09:27
Ти ме заговори.

Sapphir
05-24-2006, 09:30
тъп спор почнахте да водите и осирате темата...
ей тфа е...


на теб не ти харесва Лорди, ама те спечелиха- пий студена вода
на мен не ми харесва чалгата- не гледам планета и не слушам


плюеш, че Лорди изглеждали не знам си как, а същевременно всякакви педерунгели си развяват грозните парцали и се въхищаваш...

Това към мен ли беше насочено?
Кога съм казвала , че се възхищавам?

Sapphir
05-24-2006, 09:35
плюеш, че Лорди изглеждали не знам си как, а същевременно всякакви педерунгели си развяват грозните парцали и се въхищаваш...

Имам чувството , че си глупав.

`Death`Whore`
05-24-2006, 09:38
Това, че го казва с непапионски думи, не означава, че е глупав.

Sapphir
05-24-2006, 09:45
[quote=Sapphir]nenenenenenennene shtqh da umra kato izbraha teq izvergi.. ebahti ujasa.. kakvi hubavi pesni imashe kakvi hubavi toaleti, hubavi pricheski, glasove, melodii .. te izbrali teq satani ...


май не съм чак толкова глупав и помня кой какво е казал по- рано в темата...[/quote

Нали тук уж трябва да си даваме мнението. Моето мнение беше,че имаше и по-добри изпълнители, и че Лорди не ми харесаха. След това се почнаха едни спорове за чалга и метал.

ErinEverly
05-24-2006, 09:45
Sapphir,

Първо само ще спомена да си прегледаш мнението, че е пълно с грешки. Като ти ще ме обвиняваш за правописа защо и аз да не те обвина :lol:
Не съм направила нищо лошо - извъртях думите ти, за да видиш колко глупаво и двусмислено се изказа. Води се даже че си нарушила един от законите на логиката. Бтв чувала ли си за съждения, прости съждения. Има едно квадратче и в четирите му ъгли са "общо отвърдителни", "частно отвърдителни", "общо отрицателни" и "частно отрицателни" (може да има някъде грешчица). А сложните съждения бяха конюнкция и дезюнкция. Но се замисли над това:

ТЯ е мъж, защото не носи пола.
МЪжете носят поли.
:arrow: твърдението е невъзможно, защото се изключват едно друго.

Тя е мъж, защото не носи пола.
Жените не носят само поли.
:arrow: Същото нещо - невъзможно е твърдението.

И, след като ти обясних от логическа гледна точка нещата, ще ти ги кажа и на прост български език - никога не говори прибързано, защото грешиш. Много добре съм те разбрала какво имаш впредвид, но ти можеше да ми го кажеш по начин, по който да не мога да се хвана за думата. Ти ми даде повод да те направя за посмешище, защото не си се научила да се изразяваш и не си се научила да мислиш преди да се изразяваш. Ти каза "Кво ме интересува че не ходиш с поли? Ми ходи си като мъж" или нещо такова. Просто ми даде повод. Да не говорим че и на двете ни е ясно че изкара тва за детето и т.н., защото незнаеше какво да кажеш. Ти си казала едно - аз друго. Не можеш да намериш грешка в твърдението ми относно полите и половете, много добре го знаеш. Сега ще трябва да обясняваш защо дрехите правят пола, а не половите му органи (генетично) и сексуалната му ориентация (за травестити говоря; психически). И аз с голям интерес ще те слушам, докато се опитваш да излезеш от собствената си паяжина :lol: Жената е жена, защото се чувства жена и/или защото има женски полови органи. Това дали си жена или не не зависи от дрехите ти!
В тази тема чалгарите обидиха Лорди и оттам се тръгна проблема. Този път сме си напълно невинни :lol:
А за налагането на мнението - казах ти, опитвам се да отворя очите на хората. Колко съм се мъчила на една приятелка чалгарка да прослуша Бон Джови... Най-накрая й хареса, проблемът беше че не разбира английски, а при рока това си е задължително - ако не разбираш текста, не чуваш музиката (и тук мога да обвиня Апокалиптика, въпреки че не ги знам какъв стил се водят... Абе хубав инструментал, ама поне гамата да изпеят... Ква е тая музика без вокал...). Аз се отплеснах малко... Както и да е...
Чалгата е музика, Метълът е дрънканица??? Тц, тц, тц... Нито с едното не съм съгласна. Така че спорът няма да се реши...

ProstoAz
05-24-2006, 09:47
kato za moderator bi trqbvalo da mojesh da prochetesh "Sapphir" ne da mi vikash saPhir li ko beshe tam.. chat li si PROSTO az f ili tam kvoto beshe?

Верно? Да не лъжеш? :shock: :shock: :shock:

machoka
05-24-2006, 09:49
ErinEverly :shock:

Ще се омъжиш ли за мен? :D

`Death`Whore`
05-24-2006, 09:52
Не съм съгласна с теб.
Казва се "музика", а не вокал. В операта вокалът е много важен, но за мен инструменталът принципно е по-важен. Като се замисля за най-филмиращите ме песни, се оказва, че са без вокал и музиката е толкова гениална.

Sapphir
05-24-2006, 09:53
Sapphir,

Първо само ще спомена да си прегледаш мнението, че е пълно с грешки. Като ти ще ме обвиняваш за правописа защо и аз да не те обвина :lol:
Не съм направила нищо лошо - извъртях думите ти, за да видиш колко глупаво и двусмислено се изказа. Води се даже че си нарушила един от законите на логиката. Бтв чувала ли си за съждения, прости съждения. Има едно квадратче и в четирите му ъгли са "общо отвърдителни", "частно отвърдителни", "общо отрицателни" и "частно отрицателни" (може да има някъде грешчица). А сложните съждения бяха конюнкция и дезюнкция. Но се замисли над това:

ТЯ е мъж, защото не носи пола.
МЪжете носят поли.
:arrow: твърдението е невъзможно, защото се изключват едно друго.

Тя е мъж, защото не носи пола.
Жените не носят само поли.
:arrow: Същото нещо - невъзможно е твърдението.

И, след като ти обясних от логическа гледна точка нещата, ще ти ги кажа и на прост български език - никога не говори прибързано, защото грешиш. Много добре съм те разбрала какво имаш впредвид, но ти можеше да ми го кажеш по начин, по който да не мога да се хвана за думата. Ти ми даде повод да те направя за посмешище, защото не си се научила да се изразяваш и не си се научила да мислиш преди да се изразяваш. Ти каза "Кво ме интересува че не ходиш с поли? Ми ходи си като мъж" или нещо такова. Просто ми даде повод. Да не говорим че и на двете ни е ясно че изкара тва за детето и т.н., защото незнаеше какво да кажеш. Ти си казала едно - аз друго. Не можеш да намериш грешка в твърдението ми относно полите и половете, много добре го знаеш. Сега ще трябва да обясняваш защо дрехите правят пола, а не половите му органи (генетично) и сексуалната му ориентация (за травестити говоря; психически). И аз с голям интерес ще те слушам, докато се опитваш да излезеш от собствената си паяжина :lol: Жената е жена, защото се чувства жена и/или защото има женски полови органи. Това дали си жена или не не зависи от дрехите ти!
В тази тема чалгарите обидиха Лорди и оттам се тръгна проблема. Този път сме си напълно невинни :lol:
А за налагането на мнението - казах ти, опитвам се да отворя очите на хората. Колко съм се мъчила на една приятелка чалгарка да прослуша Бон Джови... Най-накрая й хареса, проблемът беше че не разбира английски, а при рока това си е задължително - ако не разбираш текста, не чуваш музиката (и тук мога да обвиня Апокалиптика, въпреки че не ги знам какъв стил се водят... Абе хубав инструментал, ама поне гамата да изпеят... Ква е тая музика без вокал...). Аз се отплеснах малко... Както и да е...
Чалгата е музика, Метълът е дрънканица??? Тц, тц, тц... Нито с едното не съм съгласна. Така че спорът няма да се реши...

Много си ми смешна. Неможеш да направиш един човек на посмешище, без той да ти позволи. Е, аз не съм сагласна с теб. Въобще имам чувството , че си много прост човек. Каде си тръгнала тук да ми преподаваш логика?Добре, тогава. Защо има мъжки и женски дрехи, би ли ми обяснила? Щом дрехите не са от никакво значение , защо един нормален хетеросексуален мъж не тръгне с пола и с токчета, нали в душата си ще се чувства мъж?

Sapphir
05-24-2006, 09:59
ти вече сама се направи смешна, няма нужда друг да го прави...

ne ne sym se napravila smeshna . metalite ste smeshni s tova vashe zaqjdane s hubavite chalga pevici kolkooto i da vi e qd sa dosta po hubavi ot tupite grozni metali ahahahahhahahahahah
i ti si mi smeshen momko , nqma metal koito da ne mi e smeshen kato varva po ulicite gi pliuq po glavite...

magesnik
05-24-2006, 10:00
И продължава да се закопава,брей че упорство. :lol:

Sapphir
05-24-2006, 10:02
http://store3.data.bg/raddison/2006%20D&G%20Spring-Summer%20Mens%20Collection/2006%

това сега какво е точно???
подозирам, че Сапфир се кефи на мода и да ми обясни- вълнен чорап на чели+ къси гащи и чорапогащник???

аз май бях виждал някаква клошарка да се облича така, а то тя била От котюр....
баси.. :shock: :lol:

linkyt,koito si napisal ne se otvarq.

Sapphir
05-24-2006, 10:03
И продължава да се закопава,брей че упорство. :lol:

kvo se zakopaam e .. metal grozen ta fana na ulicata ti zakopaa glavata y zemqta oO hahahahah

Sapphir
05-24-2006, 10:04
ти вече сама се направи смешна, няма нужда друг да го прави...

ne ne sym se napravila smeshna . metalite ste smeshni s tova vashe zaqjdane s hubavite chalga pevici kolkooto i da vi e qd sa dosta po hubavi ot tupite grozni metali ahahahahhahahahahah
i ti si mi smeshen momko , nqma metal koito da ne mi e smeshen kato varva po ulicite gi pliuq po glavite... и ко става като ги плюеш, те те подминават ли? :lol: хххх

кво искаш да ми кажеш че една синтетична кралица е по-хубава от таря от найтуиш или Кристина от лакуна койл?


da tva iskam da ti kaja.

Dr. Kazimbutt
05-24-2006, 10:10
ти вече сама се направи смешна, няма нужда друг да го прави...

ne ne sym se napravila smeshna . metalite ste smeshni s tova vashe zaqjdane s hubavite chalga pevici kolkooto i da vi e qd sa dosta po hubavi ot tupite grozni metali ahahahahhahahahahah
i ti si mi smeshen momko , nqma metal koito da ne mi e smeshen kato varva po ulicite gi pliuq po glavite... и ко става като ги плюеш, те те подминават ли? :lol: хххх

кво искаш да ми кажеш че една синтетична кралица е по-хубава от таря от найтуиш или Кристина от лакуна койл?


da tva iskam da ti kaja.
Много си жалка...

Ти по какво преценяваш музикантите? По визията им?

Sapphir
05-24-2006, 10:11
linkyt,koito si napisal ne se otvarq.

вече се отваря...


а и бтв НЕ СЪМ МЕТЪЛ...
така, че си смешна и то много... ахахахахаха

simplex vulva hipnotica


Какво искаш да докажеш с този линк?
А и какво за Бога е бтв? По принцип предпочитам Планета ТВ.
А колкото до.. btw (by the way) междудрУгУтУ няма нищо общо с бтв мисля..

magesnik
05-24-2006, 10:11
http://store3.data.bg/raddison/2006%20D&G%20Spring-Summer%20Mens%20Collection/2006%20D&G%20Spring-Summer%20Mens%20Collection%2017.jpg


Тва ме уби,лелеле докъде стигна светът. :lol: :lol: :lol:

ErinEverly
05-24-2006, 10:13
Добре, де. Да не са сатанисти? Да не са убили коза на сцената? Костюми, е баси. Доста по-рпиятни са от гнусните разголени курви. Да не говорим туркинята колко е гнусна.

Тук е момента да сведем глави с уважение за Алис Купър :lol:

Sapphir,

А аз да не съм казала че няма мъжки и женски дрехи? Те са създадени отдавна, за да се задоволява кокетството. Защото жените трябва да са красиви, а мъжете - силни. Аз съм против тва твърдение, ама какво да се прави. Впоследствие жените го зимат малко по-навътре, полите стават по-късички и най-накрая кво - роди се Гергана, да кажем. Тва че някои жени живеят с мисълта някой да им гледа задника и да си чеше топките, докато си тръска тлъстините на някой кючек - еми браво. Аз, както народът знае, съм си феминистка и съм си твърдо зад убеждението, че жените не са създадени за секс. Но кво да се прави... Ако нямаше жени, като момичетата в Дабъл Вижън, нямаше и да ги има и феминистките. Защото жените сами се принизяваме до убеждението че най-важното е да сме красиви.
Но да се върнем към дрехите - да не ми твърдиш случайно че няма женски дънки :lol: :lol: :lol: Или мъжки поли :lol: :lol: :lol: Или дрехи Унисекс :lol: Човек, чуй се кво приказваш.
С обиди няма да стигнеш доникъде - ако не можеш да спориш, не спори :lol: Вече за кой ли път говориш глупости, защото няма кво да кажеш. Не бяха обиди, не бяха правописни грешки. Са даже и на кирилица започна да пишеш, дали на празника на Кирил и Методи най-накрая си уважила българската азбука :lol:
Но тва е извън темата. Казвам ти - ако незнаеш кво да кажеш, ако не можеш да спориш - казвай. Тук има достатъчно много чалгарчета с веселии мнения, че да сложа някой на твоето място :lol:
За токчетата незнам, но се замисли за шотландците :lol:

`Death`Whore`,

Абе и ти си права. Просто имаме различни мнения. Просто обичам да има вокали. Но и ти си си права - музиката е супер важна.
Е... Минута мълчание за Джими Хендрикс, който едновременно пееше и свиреше чрез струните на китарата си!

machoka,

Хаххахаха... Е, мога ли да ти откажа :lol:

ErinEverly
05-24-2006, 10:15
linkyt,koito si napisal ne se otvarq.

вече се отваря...


а и бтв НЕ СЪМ МЕТЪЛ...
така, че си смешна и то много... ахахахахаха

simplex vulva hipnotica


Какво искаш да докажеш с този линк?
А и какво за Бога е бтв? По принцип предпочитам Планета ТВ.
А колкото до.. btw (by the way) междудрУгУтУ няма нищо общо с бтв мисля..

А, мила ми всезнайке, замисляла ли си се че като напишеш BTW на фонетична става БТВ??? Е... можеш да си направиш домашен експеримент да видиш дали съм права :lol:

`Death`Whore`
05-24-2006, 10:17
Остави, тя не знае какво е 'btw'.

machoka
05-24-2006, 10:19
TheNightRider

Аз не случайно искам 'се бракосъчетая с нея :lol:

но държа да отблежа, че водите глупав спор ;)

Sapphir
05-24-2006, 10:20
Добре, де. Да не са сатанисти? Да не са убили коза на сцената? Костюми, е баси. Доста по-рпиятни са от гнусните разголени курви. Да не говорим туркинята колко е гнусна.

Тук е момента да сведем глави с уважение за Алис Купър :lol:

Sapphir,

А аз да не съм казала че няма мъжки и женски дрехи? Те са създадени отдавна, за да се задоволява кокетството. Защото жените трябва да са красиви, а мъжете - силни. Аз съм против тва твърдение, ама какво да се прави. Впоследствие жените го зимат малко по-навътре, полите стават по-късички и най-накрая кво - роди се Гергана, да кажем. Тва че някои жени живеят с мисълта някой да им гледа задника и да си чеше топките, докато си тръска тлъстините на някой кючек - еми браво. Аз, както народът знае, съм си феминистка и съм си твърдо зад убеждението, че жените не са създадени за секс. Но кво да се прави... Ако нямаше жени, като момичетата в Дабъл Вижън, нямаше и да ги има и феминистките. Защото жените сами се принизяваме до убеждението че най-важното е да сме красиви.
Но да се върнем към дрехите - да не ми твърдиш случайно че няма женски дънки :lol: :lol: :lol: Или мъжки поли :lol: :lol: :lol: Или дрехи Унисекс :lol: Човек, чуй се кво приказваш.
С обиди няма да стигнеш доникъде - ако не можеш да спориш, не спори :lol: Вече за кой ли път говориш глупости, защото няма кво да кажеш. Не бяха обиди, не бяха правописни грешки. Са даже и на кирилица започна да пишеш, дали на празника на Кирил и Методи най-накрая си уважила българската азбука :lol:
Но тва е извън темата. Казвам ти - ако незнаеш кво да кажеш, ако не можеш да спориш - казвай. Тук има достатъчно много чалгарчета с веселии мнения, че да сложа някой на твоето място :lol:
За токчетата незнам, но се замисли за шотландците :lol:

`Death`Whore`,

Абе и ти си права. Просто имаме различни мнения. Просто обичам да има вокали. Но и ти си си права - музиката е супер важна.
Е... Минута мълчание за Джими Хендрикс, който едновременно пееше и свиреше чрез струните на китарата си!

machoka,

Хаххахаха... Е, мога ли да ти откажа :lol:


chesno kazano imam mnogo neshta da kaja nee e da nqma ko da kaja ako iskam moga da te obidia do sega ne sym go pravila poneje ne iskam vse pakkk ko da se prai .. az azbukata si q uvajavam tui che ne pisha v nqkav forum na neq savsem ne znachi che ne q uvajavam moga da ti kaja i sega nqma da si zavursha izrechenieto dokrq na mnenieto za da moje da mi namerish pak kusur za podloga i skazuemoto kolkoto do mnenieto ti che jenite ne sa samo za sex i moito mnenie e che jenite ne sa samo za sex .. ne e nai vajnoto da sme krasivi.. no ne e i malovajno
i shtom si reshila da si fieminiiistka badi si ..

ProstoAz
05-24-2006, 10:20
ErinEverly, не че искам да се заяждам, но...в не далечното минало не видяхме ли цъфнали именно твоите прашки + половината гъз в Амор? Чак сега се сетих. :lol:

Извинявма се, ако греша! ;-)

Dr. Kazimbutt
05-24-2006, 10:21
Просто обичам да има вокали. Но и ти си си права - музиката е супер важна.
Е... Минута мълчание за Джими Хендрикс, който едновременно пееше и свиреше чрез струните на китарата си!

Доказано е, че 90 % от хората съсредоточават вниманието си върху вокалите в песента. Аз обръщам внимание повече на музиката, отколкото на пеенето. Тя е по-важна.

Добре го каза за Джими... :wink:

ErinEverly, ти си моят идол! :mrgreen: :wink:

magesnik
05-24-2006, 10:21
Сапфире,сапфиреее омота се като пиле в калчища. :lol: :lol:

Sapphir
05-24-2006, 10:23
aare are BTV novinite..

ErinEverly
05-24-2006, 10:30
ти вече сама се направи смешна, няма нужда друг да го прави...

ne ne sym se napravila smeshna . metalite ste smeshni s tova vashe zaqjdane s hubavite chalga pevici kolkooto i da vi e qd sa dosta po hubavi ot tupite grozni metali ahahahahhahahahahah
i ti si mi smeshen momko , nqma metal koito da ne mi e smeshen kato varva po ulicite gi pliuq po glavite...

Защо трябва човек да слуша метъл, за да мрази чалгата, аз тва не разбрах :lol:

machoka,

А ще ми кажеш ли и на мен защо държиш? :lol:

Sapphir,

А ти щом си решила да си гъзодавка - твоя си работа :lol:

^npocTo^a3^f^,

Да, неслучайно дадох снимката. Тя беше направена пред октомври миналата година, точно преди да прослушам рок (което стана на 24 октомври, когато за първи път чух Don't Cry на един диск на баща ми - 100 най-добри китарни сола). Пуснах снимката по-късно, споменавайки че се срамувам от нея и от това, което съм била. Можеш да ме обвиняваш за тогава, но сега... Колкото и да ми го напомнящ това е минало, преди 8 месеца почти е станало. Тогава още слушах чалга. Ако имаш някакви други обвинения относно тази снимка, ги изложи, за да знам как да се защитавам. Ти я спомена, а не каза защо трябва това споменаване да ме засегне. Изясни се.
(Аз бях с панталон и туника, а не с къса пола и бюстие)

Dr. Kazimbutt,

Знам че не е правилно, но ми е по-трудно да усетя музиката. Единственото място, където усещам чувствата без да има вокали, е солото. Там никога не можеш да сбъркаш чувствата, които китаристът иска да разкрие.

П.П. Поклонението пред святата ми личност ще е извърши утре, поради големия интерес :lol:

Nofacenoname
05-24-2006, 10:41
Лол лол лол спрете се малко хора!Този спор неможе да се разреши както чалгата срещу метъла!Успокойте се малко пиите 1 студена бира и ;-) :smt008

ErinEverly
05-24-2006, 10:46
Просто обичам да има вокали. Но и ти си си права - музиката е супер важна.
Е... Минута мълчание за Джими Хендрикс, който едновременно пееше и свиреше чрез струните на китарата си!

Доказано е, че 90 % от хората съсредоточават вниманието си върху вокалите в песента. Аз обръщам внимание повече на музиката, отколкото на пеенето. Тя е по-важна.

Добре го каза за Джими... :wink:

ErinEverly, ти си моят идол! :mrgreen: :wink:


лично според мен трябва да има симбиоза между текста на песента и музиката...

не върви примерно да слушаш November rain (музиката) и текста да е от сорта на Дънките ще цепна, само да те гепна....

песента е симбиозата между правилният текст към музиката и точно в това е чара и магията...

Разбира се! никой не го е отрекъл :lol: Но става въпрос за друго - в една песен на какво се набляга повече... Аз наблягам на вокалите и солата, без тях песента за мен губи голяма част от смисъла си, макар и да има страхотен инструментал.

machoka
05-24-2006, 10:48
Лол лол лол спрете се малко хора!Този спор неможе да се разреши както чалгата срещу метъла!Успокойте се малко пиите 1 студена бира и ;-) :smt008

От кога чакам някой да го каже.. :D

най-накрая ще взема да си сложа ключа и на тая тема, че бая се отклони от първоначалния замисъл :roll:

Сапфирче, остави ги бе, не им се връзвай на акъла, глей' че те провокират за да гледат сеир само ;)

дЯволче, ти преди си слушала чалга, сега всички знаем какво слушаш, ама нещо в стила ти на обличане промени ли се? Или поне в този стил, в който ходиш на вечерни забави или т.н... независимо какво ни отговориш, помисли си каква е реалната истина. Бас ловя, че отново си ходиш с онова панталонче и с всичко онова, което си беше на снимката или поне с подобни.. :D

Т'ва прави ли те чалгарка?

Найтрайдър, и да сложиш блузка, на която е щампован дебелия задник на Азис, няма да станеш по-малък човек. Ще ти се присмеят само хората с предрасъдъци, които не те познават, за чието мнение не бива да те е еня. Също това, че носиш тениска на Пърпъл не може да ми докаже, че не си въртиш дупИто в Дай-Дай :wink:

machoka
05-24-2006, 10:53
Аз съм си въртял дупето в Дай-Дай... и то по най-зверския и жесток начин.. върху маса, на пилоните, на най-бесните цигански кючеци.

И к'во, чалгар ли съм :shock: Ебаси смешката.. това, че обичам да се забавлявам, прави ли ме по-малко човек, от тези, които кършат телата си на метъл или се почупват един-друг на стиловете, любими на Експлойтед?

Така, като се кълча в Дай-дай, утре примерно ще го направя някъде, където пускат техно, други ден ще съм на салса парти .. и отново ще дам всичко от себе си в танца, просто защото когато се забавлявам /мога да го направя еднакво успешно на всякакъв стил/ се раздавам до край, също и когато работя.

Пък вие ме мислете вчера за чалгар, утре за метълист..даже тениска ще си сложа :lol:

ErinEverly
05-24-2006, 10:53
дЯволче, ти преди си слушала чалга, сега всички знаем какво слушаш, ама нещо в стила ти на обличане промени ли се? Или поне в този стил, в който ходиш на вечерни забави или т.н... независимо какво ни отговориш, помисли си каква е реалната истина. Бас ловя, че отново си ходиш с онова панталонче и с всичко онова, което си беше на снимката или поне с подобни.. :D

Т'ва прави ли те чалгарка?


Еми вече не го нося :lol: :lol: :lol: Вече толкова нафръцкани дрехи не нося. Ми да, промени се. Са нося почти всеки ден черни дрехи. Нося едни тъмни дънки, които са някъсани (само на колената) и се целите нарисувани и надписани с текстове, логота и т.н. Имам един черен потник с нашивка от ОЧЗ. Смених цвета на кецовете си от кафявио с бяло и розово до изцяло черно. Почти всеки ден съм с черен лак на ръцете. Купих си колан на Харли Дейвидсън. Престанах да слагам сенки на очите си, почнах само с очна линия. Гланцовете ги захвърлих и слагам само тъмно-червени червила. Друго не се сещам, но ако се сетя ще ти кажа.

magesnik
05-24-2006, 10:57
Напротив в днешно време наблюдавам,че точно дрехите и парите правят човека ама айде.

ErinEverly
05-24-2006, 10:57
Абе дрехите не правят човека :P квото и да става.

Само пола му, както се изрази Sapphir :lol:

machoka
05-24-2006, 11:01
ErinEverly

Не видях нищо тъмно от снимките ти в Италия, напротив, видях едно лъчезарно момиче ;)

Цветът не е важен, това е конкретика, важен е замисъла, който влагаш в съчетанието от дрехи, грим и други компоненти, които определят визията ти.. ти отново се стремиш да впечатлиш мъжете така, както и тогава.. убеден съм.. е, може би не нарочно, но искаш да си красива - за това се гримираш, макар и минимално, искаш да вземеш акъла на някой - слагаш парфюм или нещо от сорта..

Тъмната натура не винаги е депресантската такава.. тъмното е и символ на официалност.. тъмните бални рокли са символ на грация и елегантност..въобще, представата ти за тъмното сякаш се свежда само до нещо 'лошо' или някакъв вид затвореност ли.. и аз не знам - но както споменах, то си има и друг смисъл.
Още ли не ти се живее? :D

Сега излизам в центъра на 'шопинг' за дрехи, който иска да дойде с мен и ще видим какво-що има.. пък един светъл ден ако дойдеш и видя как изглеждаш - ще ти препоръчам много готини светли дрешки..
:roll: :)

machoka
05-24-2006, 11:07
@Мачок- навънка е лудата жега, не ти препоръчвам шопинг...

Нема начин.. поръчах си едно костюмче и съм говорил с магазина да ходя днес.. ;)

Пъл нали бирата е за това.. да помага в трудни моменти :D

Ела с мен бре, нали ти свърши изпита.. ай са съберем за по една пивка :D

ErinEverly
05-24-2006, 11:11
ErinEverly

Не видях нищо тъмно от снимките ти в Италия, напротив, видях едно лъчезарно момиче ;)

Цветът не е важен, това е конкретика, важен е замисъла, който влагаш в съчетанието от дрехи, грим и други компоненти, които определят визията ти.. ти отново се стремиш да впечатлиш мъжете така, както и тогава.. убеден съм.. е, може би не нарочно, но искаш да си красива - за това се гримираш, макар и минимално, искаш да вземеш акъла на някой - слагаш парфюм или нещо от сорта..

Тъмната натура не винаги е депресантската такава.. тъмното е и символ на официалност.. тъмните бални рокли са символ на грация и елегантност..въобще, представата ти за тъмното сякаш се свежда само до нещо 'лошо' или някакъв вид затвореност ли.. и аз не знам - но както споменах, то си има и друг смисъл.
Още ли не ти се живее? :D

Сега излизам в центъра на 'шопинг' за дрехи, който иска да дойде с мен и ще видим какво-що има.. пък един светъл ден ако дойдеш и видя как изглеждаш - ще ти препоръчам много готини светли дрешки..
:roll: :)

В Италия беше друго, щото бях и с майка си, а тя не е много съгласна с черните дрехи. Но мога да ти кажа че веднга щом се върнах, на първото кафе, на което отидох, бях с черен потник и черна риза.
Аз не се обличам, за да ме харесват другите, а за да се харесвам сама. И винаги е било така. А за черното - не е символ на нищо за мен, просто е един прекрасен цвят, който ми отива. Даже благодарение и на рока го харесах повече. Абе незнам... Аз тука съм на вълна спор, а трябва да ти се обяснявам на теб :lol: Не ти ли казах да престанеш дас ми противоречиш, че ме караш да мисля, а това ми е противопоказно :lol:

`Death`Whore`
05-24-2006, 11:16
Ама каква е тази мания за черни дрехи? Аз мога да съм изцяло в червено и не е по-неметълско.

ErinEverly
05-24-2006, 11:16
само защото съм пич ще ти противореча и споря...

черното само по себе си е хубав цвят, но когато преобладава показва нерешителност при избора на дрехи...

Хаххаха, добре бе. Ми нека съм нерешителна, ко да правя че харесвам как ми седи черното :lol:

magesnik
05-24-2006, 11:18
Ама каква е тази мания за черни дрехи? Аз мога да съм изцяло в червено и не е по-неметълско.

В цвят бургунд :).

machoka
05-24-2006, 11:18
ми.. послушай я.. майките дават добри съвети по някога ;)

Не знам как ти седят черните дрехи, но на онези снимки светлите тонове ти пасваха идеално.. въпреки, че както споменах.. видя ли нещо на Дизел и нещо в мен се надига /ха познай какво 8) /

Как няма да мислиш, нали шСа зимами? 'ма май тряя да изчакам.. няколко години :lol: да навършиш 18.. край.

БТВ новините, като никога слушам Новембър Рейн.. развалих се... :? :lol:

Бъдете здрави!

`Death`Whore`
05-24-2006, 11:20
Черна коса, черни дрехи и бяла кожа е много красиво, самият контраст е хубав.

magesnik
05-24-2006, 11:25
Абе между другото важното е че Лорди спечелиха. :-D

ErinEverly
05-24-2006, 11:30
`Death`Whore`,

Аз не съм и предирала за метъл излъчване :lol: Принципно, за метъла, черното е най важното, но червеният цвят заема второ място :wink:

machoka,

Защо да нося неща, в които не се харесвам? А и светлите тонове никога не са ми стояли добре. За тъмна коса и тъмни очи... Абе не смятам жълтото за подходящ цвят. А за дизела - сложих го защото като бях с един жълт потник и едни ватикански полицаи ме заговориха и мен ме досрамя от тва че ме свалят и в най-голямата жега си сложих суичера. Иначе, да, противен е :lol:
Е... То ако има песен на Гънс, която може да ти хареса, то това е Новембър Рейн, заради пияното. Но и Естранжд има много хубаво пияно...

`Death`Whore`,

Мндамз... Даже една моя приятелка е така... А и е с едни страхотни червени устни, просто...

TheNightRider,

Аз още малко и ще имам 16, а ти на 14 ме сложи :lol:

Sapphir
05-24-2006, 12:34
`Death`Whore`,

Аз не съм и предирала за метъл излъчване :lol: Принципно, за метъла, черното е най важното, но червеният цвят заема второ място :wink:

machoka,

Защо да нося неща, в които не се харесвам? А и светлите тонове никога не са ми стояли добре. За тъмна коса и тъмни очи... Абе не смятам жълтото за подходящ цвят. А за дизела - сложих го защото като бях с един жълт потник и едни ватикански полицаи ме заговориха и мен ме досрамя от тва че ме свалят и в най-голямата жега си сложих суичера. Иначе, да, противен е :lol:
Е... То ако има песен на Гънс, която може да ти хареса, то това е Новембър Рейн, заради пияното. Но и Естранжд има много хубаво пияно...

`Death`Whore`,

Мндамз... Даже една моя приятелка е така... А и е с едни страхотни червени устни, просто...

TheNightRider,

Аз още малко и ще имам 16, а ти на 14 ме сложи :lol:


wthf is "predirala"

magesnik
05-24-2006, 12:39
значи това действието предиране е когато дереш нещо,примерно няква кожа,и толко много я дереш че я предираш,разбра ли сега. :lol:

Sapphir
05-24-2006, 12:39
sheguvam se ot nachaloto na samata tema ama nikoi ne me useshta :P
i vseki mi sa vruzva :P a evala vi :-({|=

Roxy
05-24-2006, 12:40
ако е на 16 може и без разрешени на родите с решение на Районен съд, обаче трябва да има основателна причина :wink: :twisted:

бременност например

Sapphir
05-24-2006, 12:42
sheguvam se ot nachaloto na samata tema ama nikoi ne me useshta :P
i vseki mi sa vruzva :P a evala vi :-({|= Измъкваш сее... :twisted: :lol:


shtom tei kazvash tei da bude :P :-k

Sapphir
05-24-2006, 13:00
sheguvam se ot nachaloto na samata tema ama nikoi ne me useshta :P
i vseki mi sa vruzva :P a evala vi :-({|= Измъкваш сее... :twisted: :lol:


shtom tei kazvash tei da bude :P :-k

Lol. Абе мани мани. Видя, че няма изход и... ;)


ima izhod e vinagi moga da vi nakaram da se pochustvate zle ili da vi obijdam samo che mi omruzna puk i trqa da hoda da vursha rabota
panimaish li?

Dr. Kazimbutt
05-24-2006, 13:27
sheguvam se ot nachaloto na samata tema ama nikoi ne me useshta :P
i vseki mi sa vruzva :P a evala vi :-({|=
100 %. Хората те наредиха хубаво и почна да се оправдаваш: "ма аз се шегувам, вие не разбирате".

ErinEverly
05-24-2006, 14:50
ако е на 16 може и без разрешени на родите с решение на Районен съд, обаче трябва да има основателна причина :wink: :twisted:

бременност например

Хаххаха, трябва да се залавяме за работа :lol: :lol: :lol:

Sapphir,

Да, бе, и аз така. Всъщност слушам кючек, обаче са нямам време да ви обяснявам, защото отивам в Амор, да си въртя дупето пред някой циганин :lol: :lol: :lol:

^npocTo^a3^f^`
05-24-2006, 17:43
ErinEverly, споменах за снимката, защото някак не ми се връзваше с някои от мненията ти в темата. Нямам представа колко е била стара... :) И не те обвинявам в нищо, че да се защитаваш. :wink:

А, exploitedteen, защо при чалгарките това да е перманентно? Защо трябва да поставяме всички под общ знаменател? Аз слушам чалга, но не нося къси поли, всъщност въобще не нося поли, не се издокарвам, така че да ми се вижда задника и не посещавам Амор или ДВ? :?

Sapphir
05-24-2006, 18:34
emi hubavo ve az rekoh s dobroto vie kato neshtete
naredili me kvo moje da me naredi nqkav neshtasten metal.. se
eno nqkaf klushar da trugne da narejda Angliiskata kralica.. Mislite li che tq shte se zasegne?!

`Death`Whore`
05-24-2006, 18:49
Да, винаги можеш да обидиш и да мислиш, че само така можеш да затапиш някого. Но обидата е нещо, което не е вярно.

Sapphir
05-24-2006, 19:06
ей ама ти не се отказваш...

мазохистка ли си каква си???

какви клошари, какви кралици те гонят бре момиче?? От толкова слушане на чалга за принцеса ли се мислиш?? Внимавай да не се помислиш за Хари Потър и да се опиташ да летиш на метла, че ще се претрепеш....

хайде разкарай си некомпетентното и неграмотно подобие на мнение, което имаш от темата и ни остави нас клошарите да си живеем живота... разбра ли кралице???


ПП. ако има нещо, което най- мразя е някой да се мисли за повече от другия заради някаква даденост, която не зависи от него.... с две думи: Мразя принцески..

ППП. повярвай ми ако исках да те наредя щеше да е страшно тука...

mi chesno kazano kloshare i ti ne me poznavash i az moga da te naredq jestoko .. ama pod nivoto mi e da se zanimavam s teb..

ErinEverly
05-24-2006, 19:07
Sapphir,

Прекланям се пред светлата Ви кралска личност, благодарейки че Сте ме пощадила!

Хаххаха... абе ти нещо май си прекалила със свещичките като малка (говоря за онзи начин на лекужане - със свещ в гъза) :lol:

Sapphir
05-24-2006, 19:09
Sapphir,

Прекланям се пред светлата Ви кралска личност, благодарейки че Сте ме пощадила!

Хаххаха... абе ти нещо май си прекалила със свещичките като малка (говоря за онзи начин на лекужане - със свещ в гъза) :lol:

lekujane? a syper mda taka e vinagi sym prekalqvala s lekujaneto :) ahahahahahh tymba piani metali koi ot koi po pian toa s kitarata nai mnogo! hahaha

ErinEverly
05-24-2006, 19:13
Sapphir,

Прекланям се пред светлата Ви кралска личност, благодарейки че Сте ме пощадила!

Хаххаха... абе ти нещо май си прекалила със свещичките като малка (говоря за онзи начин на лекужане - със свещ в гъза) :lol:

lekujane? a syper mda taka e vinagi sym prekalqvala s lekujaneto :) ahahahahahh tymba piani metali koi ot koi po pian toa s kitarata nai mnogo! hahaha

Хахахахах.... Ама ти наистина незнаеш какво да кажеш, нали? :lol: Хахахха, сгрешила съм буквата, голяма работа. А за пиенето - ми точно днес бира даже не съм близнала.
А ти кви метъли видя, бе? Ти вече няква маниакална депресия от метъли придобиваш.... Тц тц тц. Кви китари, бе??? Боже мой, ти имаш някакви психически проблеми :lol: Венерическа болест на главата :lol: Жалко че не може да има такива. Супер яко звучи :lol:

Едит: Повечето не сме метъли. Незнам как да ти го обясня :lol: Ти наистина нищо не вдяваш :lol:

Sapphir
05-24-2006, 19:18
Sapphir,

Прекланям се пред светлата Ви кралска личност, благодарейки че Сте ме пощадила!

Хаххаха... абе ти нещо май си прекалила със свещичките като малка (говоря за онзи начин на лекужане - със свещ в гъза) :lol:

lekujane? a syper mda taka e vinagi sym prekalqvala s lekujaneto :) ahahahahahh tymba piani metali koi ot koi po pian toa s kitarata nai mnogo! hahaha

Хахахахах.... Ама ти наистина незнаеш какво да кажеш, нали? :lol: Хахахха, сгрешила съм буквата, голяма работа. А за пиенето - ми точно днес бира даже не съм близнала.
А ти кви метъли видя, бе? Ти вече няква маниакална депресия от метъли придобиваш.... Тц тц тц. Кви китари, бе??? Боже мой, ти имаш някакви психически проблеми :lol: Венерическа болест на главата :lol: Жалко че не може да има такива. Супер яко звучи :lol:

Едит: Повечето не сме метъли. Незнам как да ти го обясня :lol: Ти наистина нищо не вдяваш :lol:


skinhedsss balgaria da vazrodim boi boi boi da vlezem vav dvuboi!
mi ko da ti kaja e dushichko milichka liubima ko iskash da ti kaja nqkoe stihotvorenie da ti napisha lirichno Ne mi dopadash tva mai go razbra i az ne ti dopadam tyi go Vdqnay
tirboshona v tapata oceta v salatata :-({|= mikrofona f lapata dva pirona v glavata!

ErinEverly
05-24-2006, 19:21
Sapphir,

Прекланям се пред светлата Ви кралска личност, благодарейки че Сте ме пощадила!

Хаххаха... абе ти нещо май си прекалила със свещичките като малка (говоря за онзи начин на лекужане - със свещ в гъза) :lol:

lekujane? a syper mda taka e vinagi sym prekalqvala s lekujaneto :) ahahahahahh tymba piani metali koi ot koi po pian toa s kitarata nai mnogo! hahaha

Хахахахах.... Ама ти наистина незнаеш какво да кажеш, нали? :lol: Хахахха, сгрешила съм буквата, голяма работа. А за пиенето - ми точно днес бира даже не съм близнала.
А ти кви метъли видя, бе? Ти вече няква маниакална депресия от метъли придобиваш.... Тц тц тц. Кви китари, бе??? Боже мой, ти имаш някакви психически проблеми :lol: Венерическа болест на главата :lol: Жалко че не може да има такива. Супер яко звучи :lol:

Едит: Повечето не сме метъли. Незнам как да ти го обясня :lol: Ти наистина нищо не вдяваш :lol:


skinhedsss balgaria da vazrodim boi boi boi da vlezem vav dvuboi!
mi ko da ti kaja e dushichko milichka liubima ko iskash da ti kaja nqkoe stihotvorenie da ti napisha lirichno Ne mi dopadash tva mai go razbra i az ne ti dopadam tyi go Vdqnay
tirboshona v tapata oceta v salatata :-({|= mikrofona f lapata dva pirona v glavata!

Не, просто ми е приятно да те гледам как се дразниш :lol: Но, моля ти се, не се самоубивай сега :lol:

05-24-2006, 19:44
Както и да е. Манчестър смърдят, а Лорди напълно заслужаваха да спечелят Евровизия.

Sapphir
05-24-2006, 19:46
Sapphir,

Прекланям се пред светлата Ви кралска личност, благодарейки че Сте ме пощадила!

Хаххаха... абе ти нещо май си прекалила със свещичките като малка (говоря за онзи начин на лекужане - със свещ в гъза) :lol:

lekujane? a syper mda taka e vinagi sym prekalqvala s lekujaneto :) ahahahahahh tymba piani metali koi ot koi po pian toa s kitarata nai mnogo! hahaha

Хахахахах.... Ама ти наистина незнаеш какво да кажеш, нали? :lol: Хахахха, сгрешила съм буквата, голяма работа. А за пиенето - ми точно днес бира даже не съм близнала.
А ти кви метъли видя, бе? Ти вече няква маниакална депресия от метъли придобиваш.... Тц тц тц. Кви китари, бе??? Боже мой, ти имаш някакви психически проблеми :lol: Венерическа болест на главата :lol: Жалко че не може да има такива. Супер яко звучи :lol:

Едит: Повечето не сме метъли. Незнам как да ти го обясня :lol: Ти наистина нищо не вдяваш :lol:


skinhedsss balgaria da vazrodim boi boi boi da vlezem vav dvuboi!
mi ko da ti kaja e dushichko milichka liubima ko iskash da ti kaja nqkoe stihotvorenie da ti napisha lirichno Ne mi dopadash tva mai go razbra i az ne ti dopadam tyi go Vdqnay
tirboshona v tapata oceta v salatata :-({|= mikrofona f lapata dva pirona v glavata!

Не, просто ми е приятно да те гледам как се дразниш :lol: Но, моля ти се, не се самоубивай сега :lol:


te pironchetata bqha za tebe e mucka :P

100% ANGEL
05-24-2006, 20:03
Samo znam 4e pone do final zaslujavahme da otidem! To kakvi li ne otidoha- armentsite bqha pod sekva ama haide na final! Tup4at ni nas bulgarite i tva si e ! Hubavite besni bqha 3-4 m-u koito i na6ta!

ErinEverly
05-24-2006, 20:05
Sapphir,

То ти нямаш смелост и виртуално да дигнеш пистолет срещу мен, а очакваш да се изплаша :lol:

machoka
05-24-2006, 20:09
ако е на 16 може и без разрешени на родите с решение на Районен съд, обаче трябва да има основателна причина :wink: :twisted:

бременност например

Хаххаха, трябва да се залавяме за работа :lol: :lol: :lol:

Музика за ушите ми :::

Бтв - като малки деца сте двете, които се карат за близалка.

Колко сладко да ви наблюдават от страни.. две манечки момиченца, дърпащи се за косите за едно голямо нищо :lol:

sk8girL
05-24-2006, 20:22
На мен лично изобщо не ми хареса песента на финландците.Много глупав избор.Имаше къде къде по-хубави песни.Най-много ми харесваше гръцката.. и българската естествено!:)
А избора на Евровизия за пореден път доказва,че всичко е подкупено:(

magesnik
05-24-2006, 20:31
Е ти изби рибата от тъпота до сега. :lol: :lol: В корените на всичко се крие дълбока конспирация целяща прецакването на другите изпълнители,как не се досетихме по рано мама му стара. :lol:

05-24-2006, 20:31
На мен лично изобщо не ми хареса песента на финландците.Много глупав избор.Имаше къде къде по-хубави песни.Най-много ми харесваше гръцката.. и българската естествено!:)
А избора на Евровизия за пореден път доказва,че всичко е подкупено:(
Ххаах. Гледай ти. Щом на нея не й харесва значи е подкупено. ЖЕЛЯЗНА ЛОГИКА просто.

ErinEverly
05-24-2006, 20:38
ако е на 16 може и без разрешени на родите с решение на Районен съд, обаче трябва да има основателна причина :wink: :twisted:

бременност например

Хаххаха, трябва да се залавяме за работа :lol: :lol: :lol:

Музика за ушите ми :::

Бтв - като малки деца сте двете, които се карат за близалка.

Колко сладко да ви наблюдават от страни.. две манечки момиченца, дърпащи се за косите за едно голямо нищо :lol:

Хаххаха, знам че сме смешни, но толкова време се опитвах да я върна към спора, че накрая се отказах и започнах да се ебавам с нея. Да няма заповед против забавляването :lol: Глей колко е весело - тя се нерви, аз имах гаден ден и си го изкарвам и всички сме доволни :lol:

Sapphir
05-24-2006, 20:50
ако е на 16 може и без разрешени на родите с решение на Районен съд, обаче трябва да има основателна причина :wink: :twisted:

бременност например

Хаххаха, трябва да се залавяме за работа :lol: :lol: :lol:

Музика за ушите ми :::

Бтв - като малки деца сте двете, които се карат за близалка.

Колко сладко да ви наблюдават от страни.. две манечки момиченца, дърпащи се за косите за едно голямо нищо :lol:

Хаххаха, знам че сме смешни, но толкова време се опитвах да я върна към спора, че накрая се отказах и започнах да се ебавам с нея. Да няма заповед против забавляването :lol: Глей колко е весело - тя се нерви, аз имах гаден ден и си го изкарвам и всички сме доволни :lol:

oh popadnah na porednia oklumantik,koito razkazva na drugite moite misli i chuvstva . "TQ SE NERVI" ti she kaish ko prava.. v momenta qm a kogato qm sym shtastliva e .. nervela sam se az samo za pari se nerva za dr ne se nerva..

the_o.c_girl
05-24-2006, 21:03
izvinqvam se za fluuda,no stiga citirahte

Dr. Kazimbutt
05-24-2006, 21:38
ей ама ти не се отказваш...

мазохистка ли си каква си???

какви клошари, какви кралици те гонят бре момиче?? От толкова слушане на чалга за принцеса ли се мислиш?? Внимавай да не се помислиш за Хари Потър и да се опиташ да летиш на метла, че ще се претрепеш....

хайде разкарай си некомпетентното и неграмотно подобие на мнение, което имаш от темата и ни остави нас клошарите да си живеем живота... разбра ли кралице???


ПП. ако има нещо, което най- мразя е някой да се мисли за повече от другия заради някаква даденост, която не зависи от него.... с две думи: Мразя принцески..

ППП. повярвай ми ако исках да те наредя щеше да е страшно тука...

mi chesno kazano kloshare i ti ne me poznavash i az moga da te naredq jestoko .. ama pod nivoto mi e da se zanimavam s teb..
Не само си тъпа, ами си и надута. Ти да не си на по-високо ниво от неговото? Ако беше така, то поне щеше да си грамотна.

Sapphir
05-25-2006, 06:44
mi chesno kazano kloshare i ti ne me poznavash i az moga da te naredq jestoko .. ama pod nivoto mi e da se zanimavam s teb..

лелеееее принцесо, ама да знаеш, че клошар от твоята уста е комплимент за мен...

а на теб ти пожелавам да срещнеш принца с черния голф и да си живеете щастливо в някоя панелка и да ползваш предпазни средства, за да не се раждат такива като теб...
ако трябва аз лично всеки ден ще ти купувам по кутийка Durex...

виждам, че много се мяташ и аз тази тема, а аз сега се прибирам след ебати яката вечер, в която освен, че бях на мега яко коцертче и бал... забавлявах се адски много... абе щастлив съм...
сега искам да ме наредиш... постави ме на мястото ми, о господарке...
аз бях лош, мноооого ЛОШ клошар... накажи ме... бичувай ме вербално... :lol:

а да и да не забравим... много обичам да цитирам една много любима песен...



I can’t hear you ’cos your mouth’s full of shit
I can’t hear you ’cos your mouth’s full of shit
Do something about it

You think you’re god’s gift
You’re liar
I wouldn’t piss on you if you were on fire

:smt007 :smt007 :smt007

Verveces tui similes pro ientaculo mihi appositi sunt

O blogadria ti Klusharcho :) Tolkova sym trognata ot tvoeto surdechno pojelanie

ErinEverly
05-25-2006, 09:29
Sapphir,

Най-големият ебач е най-голям чикиджия. Знаеш ли го тва? И аз стигам до заключението че ти си мекотело без самочувствие и се опитваш да си го изградиш върху някакъв форум. Но дотук с психологическия ти портрет.
Знаеш ли какво прави човек, когато е нервен? Често бърка думите си, говори глупости, може даже да залита. Това е заради нервната система. Аз видях в твоите мнения толкова много неща, които нямат нищо общо със самата тема, че спокойно мога да си заложа главата че ако не си, то поне си била изнервена. А и така можеш да намериш оправдание за некомпетентните си мнения.
А за нещата, които говориш на exploitedteen, незнам как при разликата в ггодините, разликата в интелигентността, разликата в поведенията, ти смееш въобще да се сравняваш с него. Ти си просто едно момиче, без капчица самочувствие, което се мисли за много важно и за голяма кучка в нета, едва ли не че всеки се страхува от теб. Мисля че трябва да отидеш и да си потопиш главата в ледената вода, за да се осъзнаеш. Недей да приказваш повече, че само се излагаш, а и явно не познаваш иронията и сърказма, чрез които говори exploitedteen. Просто не коментирай мненията му, след като не можеш да ги разбереш!

magesnik
05-25-2006, 11:50
Уикеда къде са свирили.

magesnik
05-25-2006, 12:03
То и без тва там не пускат под 18,баси пак пропуснах. :?

Sapphir
05-25-2006, 14:12
Sapphir,

Най-големият ебач е най-голям чикиджия. Знаеш ли го тва? И аз стигам до заключението че ти си мекотело без самочувствие и се опитваш да си го изградиш върху някакъв форум. Но дотук с психологическия ти портрет.
Знаеш ли какво прави човек, когато е нервен? Често бърка думите си, говори глупости, може даже да залита. Това е заради нервната система. Аз видях в твоите мнения толкова много неща, които нямат нищо общо със самата тема, че спокойно мога да си заложа главата че ако не си, то поне си била изнервена. А и така можеш да намериш оправдание за некомпетентните си мнения.
А за нещата, които говориш на exploitedteen, незнам как при разликата в ггодините, разликата в интелигентността, разликата в поведенията, ти смееш въобще да се сравняваш с него. Ти си просто едно момиче, без капчица самочувствие, което се мисли за много важно и за голяма кучка в нета, едва ли не че всеки се страхува от теб. Мисля че трябва да отидеш и да си потопиш главата в ледената вода, за да се осъзнаеш. Недей да приказваш повече, че само се излагаш, а и явно не познаваш иронията и сърказма, чрез които говори exploitedteen. Просто не коментирай мненията му, след като не можеш да ги разбереш!


e qvno nqma po tupa metalka ot tebe... ti kvo za nqkva psiholoshka li sa mislish ? Ili nqkva ekstrasenka sha mi obqsnqva kvo mi e na mene..
da samo mekotelo bez samochuvstvie shte sym.. da az sigurno se imam za nqkva internet bandidka mi ti kvo za nqkva internet priholojka pyk onq drugiq metal za nqkav internet intelektualec li?
ama i vii metalite ste strashno neshtoo.. edin da ne e na vashto mnenie i go izkarvate lud
hahahahha

piko1
05-25-2006, 14:24
ама ти май наистина си тъпа...

АЗ НЕ СЪМ МЕТЪЛ!!!

ДА МА АЗ СЪМ МЕТЪЛ!!!!
добре им влезе на мизернните и изтъркани попчета до година и бг с метал
на евровизия!!!!!!!!!!!!!!!!!!

метъл RulZzZZ!!!!

Sapphir
05-25-2006, 14:25
ама ти май наистина си тъпа...

АЗ НЕ СЪМ МЕТЪЛ!!!


набий си го в главата... не е трудно да го схванеш... поне всеки нормален хомосапиенс би го разбрал, стига да няма сериозно увреждания...
чакай пак да ти го кажа- НЕ СЪМ МЕТЪЛ...

и пак: НЕ СЪМ МЕТЪЛ
НЕ СЪМ МЕТЪЛ...

тя също не е метълка, за сметка на това ти си жалка и смешна...

какви метъли те гонят бе?? Да не би да имаш някакъв комплекс или какво???

един да не е на нашето мнение и го изкарваме луд... ми кой е лудия бе, неграмотнице???
я хвани прочети отново цялата тема и виж какво се е писало и дано се случи немислимото и да схванеш...
заради теб ще стана религиозен и ще се моля на господ да съживи хлебарката, която мисли вместо тебе...


hahahahahahah qdosa li sa we metal :smt019

piko1
05-25-2006, 14:27
ЦЕНЗУРА!!!

т. 2

.: machoka :.

Dr. Kazimbutt
05-25-2006, 14:27
Sapphir,

Най-големият ебач е най-голям чикиджия. Знаеш ли го тва? И аз стигам до заключението че ти си мекотело без самочувствие и се опитваш да си го изградиш върху някакъв форум. Но дотук с психологическия ти портрет.
Знаеш ли какво прави човек, когато е нервен? Често бърка думите си, говори глупости, може даже да залита. Това е заради нервната система. Аз видях в твоите мнения толкова много неща, които нямат нищо общо със самата тема, че спокойно мога да си заложа главата че ако не си, то поне си била изнервена. А и така можеш да намериш оправдание за некомпетентните си мнения.
А за нещата, които говориш на exploitedteen, незнам как при разликата в ггодините, разликата в интелигентността, разликата в поведенията, ти смееш въобще да се сравняваш с него. Ти си просто едно момиче, без капчица самочувствие, което се мисли за много важно и за голяма кучка в нета, едва ли не че всеки се страхува от теб. Мисля че трябва да отидеш и да си потопиш главата в ледената вода, за да се осъзнаеш. Недей да приказваш повече, че само се излагаш, а и явно не познаваш иронията и сърказма, чрез които говори exploitedteen. Просто не коментирай мненията му, след като не можеш да ги разбереш!


e qvno nqma po tupa metalka ot tebe...
Тя не е метълка. Слуша рок. Разбираш ли какво искам да ти кажа?

Sapphir
05-25-2006, 14:29
Sapphir,

Най-големият ебач е най-голям чикиджия. Знаеш ли го тва? И аз стигам до заключението че ти си мекотело без самочувствие и се опитваш да си го изградиш върху някакъв форум. Но дотук с психологическия ти портрет.
Знаеш ли какво прави човек, когато е нервен? Често бърка думите си, говори глупости, може даже да залита. Това е заради нервната система. Аз видях в твоите мнения толкова много неща, които нямат нищо общо със самата тема, че спокойно мога да си заложа главата че ако не си, то поне си била изнервена. А и така можеш да намериш оправдание за некомпетентните си мнения.
А за нещата, които говориш на exploitedteen, незнам как при разликата в ггодините, разликата в интелигентността, разликата в поведенията, ти смееш въобще да се сравняваш с него. Ти си просто едно момиче, без капчица самочувствие, което се мисли за много важно и за голяма кучка в нета, едва ли не че всеки се страхува от теб. Мисля че трябва да отидеш и да си потопиш главата в ледената вода, за да се осъзнаеш. Недей да приказваш повече, че само се излагаш, а и явно не познаваш иронията и сърказма, чрез които говори exploitedteen. Просто не коментирай мненията му, след като не можеш да ги разбереш!


e qvno nqma po tupa metalka ot tebe...
Тя не е метълка. Слуша рок. Разбираш ли какво искам да ти кажа?

ne ne razbiram kakvo iskash da mi kajesh i ne iskam da razbiram kakvo iskash da mi kajesh sega razbirash li me kakvo iskam da ti kaja?

Sapphir
05-25-2006, 14:32
ЦЕНЗУРА!!!

т. 2

.: machoka :.

piko1
05-25-2006, 14:33
ЦЕНЗУРА

т.2

.: machoka :.

machoka
05-25-2006, 14:59
Още една обида ако видя, темата ще приключи.

Приятна дискусия.

:arrow:

piko1
05-25-2006, 15:00
сри отнесох се просто понякога не знам какво правя

piko1
05-25-2006, 15:13
то май е направо за ключ тази тема, че вече се уплаших какви почнаха да се творят тука...
за с две ръце! пак се извинявам понякога като съм ядосън си го изкарвам на първият срешнът ](*,) ](*,) ](*,)

ПП моля за по лека санкция понеже до сега не съм нарошавал правилата на форума

no_martyr_f
05-25-2006, 17:25
Да. В тази тема има материал за цитиране.
Но няма да цитирам. Не искам да има нещо, което дори косвено да ми свързва с някои от крайно ограничените мнения, които прочетох тук.
Разбира се, не изчетох всичко. Но и малкото, на което попаднах, ми стига.
Вън от всякакви най-шаблонни заяжданки, гонения и сборичквания "чалга-метъл", си мисля, че имам какво да кажа.
Далеч съм от мисълта да приравнявам любимата музика на даден с човек с неговото ниво на интелигентност. Или по-скоро бях далеч от тази мисъл заради твърде идеализираното схващане, което поддържах, че музиката няма съществено значение за развитието на индивида. Само че има неща, които не мога да не забележа.
За мен всеки етикет, всяка табела "чалгар", "метъл", "пънкар" и т.н. са, на първо място, ограничение. Музиката - така, както аз я разбирам - няма нужда от рамки и определения. Аз дълбоко уважавам (освен че слушам, харесвам и усещам) рок музиката, но не харесвам всеки изпълнител, нарекъл се рокаджия. За мен би било ограничение да си лепна отличителен знак "рокаджийка" на челото, например. Затова и споровете на тема "Аз съм по-велик от теб, защото слушам еди-каква си музика" са ми далечни.
Но!
Има твърде много неща в чалгата, поп-фолка, турбо-фолка, фьешън-фолка и всеки друг фолк, освен истинския (народната музика, уточнявам, че най обичам, когато някой се захване буквално за думите ми и тръгне да доказва чрез тях някаква изкривена логика), които силно ме отблъскват. Проблемът не е в музикалния "стил" - проблемът е в тези, които го слушат. За съжаление, щом чалгата процъфтява, значи има такива, които я "почитат". Т.е., независимо дали е крадена или не, има необходимост от нейното пресъздаване. А това пресъздаване, заедно с ценностите и морала, които внушава, водят до срамни моменти, най-малкото - пример - плаката на Азис срещу паметника на Васил Левски. Азис даже настояваше, че несправедливо са го пренебрегнали, че това, дето се е изложил в целия си "откровен" вид на точно това място, е било изява на неговата творческа натура. Защо споменавам именно този случай ли? Защото това се превръща в модел за поведение. Не ме интересува какви са му сексуалните влечения и какъв му е любимият плат за бална рокля - ето такива прояви ме притесняват.
Познавам и "върли метъли", познавам и "ултра чалгари". И от двата "вида" има свестни хора. Не е в това въпросът (но в такива дискусии винаги ще се гледа от тази страна, защото онези, които си носят табелите, се и обиждат от приказки срещу "стила" им). Въпросът е, че като култура на изразяване, култура на мислене, елементарни познания или обща култура (тук например научих, че едно е равно на пет, а "безжалостното избиване на българи по време на Турското робство" е остаряла форма на "присъствие), "ултра чалгарите" са отчайващи. Че и сред "върлите метъли" има такива, за които пунктуацията, да речем, е непосилно бреме, а едно не е равно на пет, а на корен квадратен от 0,27 (и "дроб" е понятие, което се сервира най-добре задушено), е факт. Само че си направете сметка - колко от "метълите" са бивши "чалгари"? Колко са станали "метъли" (разбирайки под това Линкин Парк, примерно, които са си група като група, но са безспорно доста синтетични и явно комерсиални), за да си поиграят на "различни"? А после - помислете колко от "истинските метъли", без значение какъв им е коефициентът на интелигентност, са станали чалгари?
Ключът е в прословутото различие. Има нещо много естествено в това да искаш да се разграничиш от масата хора, когато масата хора прави нещо, което ти не приемаш. Затова и в рока, и в метъла, и в пънка, и в други музики го има елементът на бунта - дума, непозната на чалгарската душа. Защото чалгата е музика, която не изисква вглъбяване, разсъждение, ако щете, тя е първосигнална. Затова и се харесва на толкова хора - затова и посланията й толкова лесно и незабележимо се набиват в главата на човек, който не е имал възможността да се докосне преди това до класиката, до джаза, до рока. Вижте текстовете на "Щурците", на ФСБ, на "Ахат" - това в България, да - и може би ще забележите явната разлика в смислово отношение между тях и чалгаджийските псевдомеланхолични излияния за любовта, парите и жените. И те са български, от българи са измислени, но са интелектуалски. И те са родни. Или, какво, щом в песните не фигурират кючекчийски мотиви (кой ви излъга, че кючекът е по-български от хорото?), то те не са родни?
Щом чалгата съществува, значи се изпитва потребност от нея. Добре. Аз нямам против самата музика, макар че не я слушам и я намирам за елементарна във всякакво отношение. Имам против това, че тя извира отвсякъде и съм принудена да се съобразявам с нея. Имам против това, че именно тя налага нормите за култура, за поведение и за разбиране на света. Не ме интересува дали някой ще ме нарече "метъл", защото вкуса ми за музика е точно противоположен на неговия, понеже не е ограничен. Хората, които ми разправят каква съм "позьорка", ми правят впечатление дотолкова, че да се поразвеселя. Не е в това въпросът!
П.П. За всичките разярени "свободомислещи", които запротестираха, че "метълите", "както винаги", били показали ограничеността си и били заклеймили чалгата - грешка. На конкурса "Евровизия" имаше една-две интересни песни, като например тази на Босна и Херцеговина (но пък и изпълнителите й не са еднодневки), но всичко останало, включително нашата песен, беше, ако не чалга, то и аз не знам какво. Стереотипи отвсякъде, показване на плът, друсащи се ритми - ето го първоначалникът на "родната" чалга...Не знам доколко е конкурс този конкурс - целта винаги е да се измайстори някаква атрактивна еднодневка (с изключение на участието на АББА преди доста години - но къде е АББА, къде са повечето от сегашните участници)...И е нормално на такъв конкурс да спечели това, което се откроява, закачката, а не това, което е доказателство за изключителен талант, брилянтна композиция и т.н.

ErinEverly
05-25-2006, 17:37
Sapphir,

НЕ СЪМ МЕТЪЛКА!!! МЕЖДУ РОКА И МЕТЪЛА ИМА ГОЛЯМА РАЗЛИКА!!!! СРАВНИ МИ, АКО ОБИЧАШ ЕЛВИС ПРЕСЛИ И МЕРИЛИН МЕНСЪН!

Незнам дали си малоумна, но смятам че го казах ясно НЕ СЪМ МЕТЪЛКА! И тва че знам по психология и логика много повече неща от теб означава само че съм по-умна от теб! А и тва че си комплексарка ти личи!

exploitedteen,

Не се нерви, няма смисъл. Тя просто не вдява!

machoka ,

Бъди справедлив и давай бан, на който трябва. Sapphir го заслужава много повече от piko1!!! Моля те! Наистина не е хубаво да се псува във форума, но... Както и да е.

ProstoAz
05-25-2006, 17:41
no_martyr_f, аз като една от "разярените свободомислещи, която запротестира, че метълите, както винаги били показали ограничеността си и били заклеймили чалгата" ще ти кажа, че не си ти човекът (нито пък аз, нито който и да било друг), който може да определи дали "от всички песни на Евровизия имаше 1-2 интересни". :-k

machoka
05-25-2006, 17:58
то май е направо за ключ тази тема, че вече се уплаших какви почнаха да се творят тука...
за с две ръце! пак се извинявам понякога като съм ядосън си го изкарвам на първият срешнът ](*,) ](*,) ](*,)

ПП моля за по лека санкция понеже до сега не съм нарошавал правилата на форума

Радвам се, когато комуникирам с разбрани хора. Извинението е ценно, когато е искрено, надявам се от теб да е такова, защото наговори големи глупости по едно време. Моля те, мери си приказките за в бъдеще и бъди учтив, не съм чел твои постове до сега, може и да съм останал с грешно впечатление за теб - това доказва едно - доверие и авторитет във форум се печели с месеци и години, но се губи за един пост - а човек като мен, който не познава дадения човек - си вади грешна представа.

В тая връзка е време ErinEverly е време да спре да нарежда Сапфира и да се конфронтира с нея на всяка тематика. Не я предлагай за бан, 'щото ти го заслужаваш повече, знаеш го много добре и понеже това знам че не те притеснява, знаеш че мога да бъда и по-лош :D :wink:

Възможно е по-нататък да залича някои от средните страници в темата.

Приятна дискусия.

:arrow:

no_martyr_f
05-25-2006, 17:58
no_martyr_f, аз като една от "разярените свободомислещи, която запротестира, че метълите, както винаги били показали ограничеността си и били заклеймили чалгата" ще ти кажа, че не си ти човекът (нито пък аз, нито който и да било друг), който може да определи дали "от всички песни на Евровизия имаше 1-2 интересни". :-k

Много точно казано!
Само че има едно нещо, което се нарича "лично мнение".
Някой не харесва Лорди, друг ги харесва - добре.
Никакъв проблем. Само че кой го почна този спор за това "кое е стойностно"? Не говоря конкретно за теб, говоря за тези, които почнаха с "ауу, ама тези чудовища, ама те са ужасни, песента им не беше готина, гадни метъли ". Е?
Това, че се почна пак спорът за и против чалгата, беше следствие от намесването на категорията "метъли". Лорди не съм слушала, не мога да изкажа мнение за тях като група, чух само песента от конкурса. И не виждам нищо нередно в това, че са спечелили. Факт ли е, че огромната част от останалите песни бяха подобни една на друга - тук не коментирам колко са добри, а как бяха представени, имаше ли нещо, запомнящо се в тяхното представяне? Факт ли е, че някои от тях - като украинската и гръцката - откровено копираха тези от същата държава от миналия конкурс?
И ако "никой не може да определи кои са интересни", с което по принцип съм съгласна, но не в смисъла, който ти употребяваш - тогава за какво въобще да правим конкурс? Че в гласуването може да има някои неточности, така е, но пак става дума за гласуване, а не за налагане на мнение на някое жури.
Споменах песента на Босна и Херцеговина, защото е на група, която има повече от 20 години "стаж", така да се каже - и за мен се отличаваше - и като представяне, и като замисъл. По принцип не налагам мнението си. Което не означава, че ми е приятно да ми налагат чуждо мнение. Казвам какво мисля, казвам откъде според мен идва и накъде отива чалгата (за мен и доста от изпълненията на определени западни певци и певици са от този тип - "твърде малко дрехи, повтарящ се текст, ориенталски - или какъв да е "модерен" ритъм - и дотук).
В крайна сметка, какво излиза? Моят пост беше доста многословен - а отклик имаше само за послеписа.

ProstoAz
05-25-2006, 18:30
Твоето (по-горно) мнение е много дълго и от части противоречиво, но щом настояващ за отклик...

Поставянето на плаката на Азис подтиква към някакъв модел на поведение? Какъв и кой? От човек до човек има разлика, което с пълна силна важи и за "от чалгар до чалгар".
Отначало казваш, че не съдиш за интелектуалните възможности на човека, по това каква музика слуша, а след това че ултра чалгарите са отчайващи? :? След това прибавяш и метълите. Отново казвам - от човек до човек има разлика, т.е. дали ще е метъл или чалгар (или какъвто и да било друго) то това не определя мозъчните му гънки. Най-интересното - ти и сама го каза, съгласих се с първите няколко реда, докато не стигнах до следващите.

Също така относно първичността на чалгата - склонна съм да се съглася, но не можеш ли (не само ти) да приемеш, че на някои хора не им трябва да откриват "супер смисъла" в музиката, в песента, текста и? Не мислиш ли, че някои хора слушаме музика не да се вгълбяваме или разсъждаваме(както ти каза), а просто за развлечение, за отпускане? Точно това и харесвам на чалгата, че не ме вкарва в някакви кой знае колко възвишени мисли, тя просто...е приятна за ушите ми.

Много добре осъзнавам, че има нещо такова, наречено "лично мнение" и това се опитвам да кажа. Преценката ни за това дали една песен е хубава или не зависи изцяло от личното ни мнение, което обаче не можем да налагаме на другите или да смятаме за "единствено и господстващо над всички". Тук мисля, че говорим за едно и също.
А песента на Босна и Херцеговина беше моят фаворит. :D

П.П. И още нещо - захващаш се за правописните или исторически (което държа да отбележа - мои) грешки - 1. някои хора пишат бързо без да преглеждат мнението си за правописни или пунктуационни грешки, което не ги прави неграмотни. И също така това че в 1 часа през нощта, обезта от нерви (малко са ми крехки) съм се объркала и съм казала близо век турско робство, вместо близо 5 века, отново не може да ти подскаже колко съм "тъпа" или колко не съм "умна". Също така това, че имам 4 по математика, никак не ме кара да се мисля, за по-проста от теб или от някой друг. Нито математиката, нито физиката, нито химията и историята са ми приоритет.

05-25-2006, 18:47
Е аз съм ги слушал и определено ги мразя много. Не ща да ни представят. :mrgreen:

05-25-2006, 19:02
Е аз съм ги слушал и определено ги мразя много. Не ща да ни представят. :mrgreen:

защото не харесваш ска и подобни...
а пък аз снощи се разцепих на това...
Абе не че не харесвам ска. Laurel Aitken и Madness не са лоши. Не ми харесва т.нар трета вълна на ска музиката. А специално Уикеда не ги обичам още преди да знам какво е ска...

dumbo_s
05-25-2006, 19:03
Е аз съм ги слушал и определено ги мразя много. Не ща да ни представят. :mrgreen:

защото не харесваш ска и подобни...
а пък аз снощи се разцепих на това...
Абе не че не харесвам ска. Laurel Aitken и Madness не са лоши. Не ми харесва т.нар трета вълна на ска музиката. А специално Уикеда не ги обичам още преди да знам какво е ска...

да така си много много ги неаресвам

no_martyr_f
05-25-2006, 19:11
Твоето (по-горно) мнение е много дълго и от части противоречиво, но щом настояващ за отклик...

Съвсем не настоявам. Просто констатирам факт.

Поставянето на плаката на Азис подтиква към някакъв модел на поведение? Какъв и кой? От човек до човек има разлика, което с пълна силна важи и за "от чалгар до чалгар".

По принцип не ми е приятно да категоризирам хората и да ги наричам "умни" или не, но няма да крия, че съм доста учудена за това, че питаш "какъв и кой" модел на поведение. Той направо си крещи, а в случай със задните части на плаката на Азис - и други звукови дейности изпълнява.

Отначало казваш, че не съдиш за интелектуалните възможности на човека, по това каква музика слуша, а след това че ултра чалгарите са отчайващи? :? След това прибавяш и метълите. Отново казвам - от човек до човек има разлика, т.е. дали ще е метъл или чалгар (или какъвто и да било друго) то това не определя мозъчните му гънки. Най-интересното - ти и сама го каза, съгласих се с първите няколко реда, докато не стигнах до следващите.

Изглежда, само това си прочела. "Далеч съм от мисълта да приравнявам любимата музика на даден с човек с неговото ниво на интелигентност. Или по-скоро бях далеч от тази мисъл заради твърде идеализираното схващане, което поддържах, че музиката няма съществено значение за развитието на индивида." Интелект - природна даденост, която може да се развие, може и да не се - е едно. Нагласата, общата култура, възприятието на света - друго. Това за интелекта много сме го чували и много са ни го натяквали и аз не го отричам. Само че музиката изиграва важна роля във формирането на личността, независимо дали се слуша тази музика за развлечение, или се намира по-висок смисъл в нея. Според теб има ли разлика между глупак и простак? За мен лично има.

Също така относно първичността на чалгата - склонна съм да се съглася, но не можеш ли (не само ти) да приемеш, че на някои хора не им трябва да откриват "супер смисъла" в музиката, в песента, текста и? Не мислиш ли, че някои хора слушаме музика не да се вгълбяваме или разсъждаваме(както ти каза), а просто за развлечение, за отпускане? Точно това и харесвам на чалгата, че не ме вкарва в някакви кой знае колко възвишени мисли, тя просто...е приятна за ушите ми.

Пак право на личен избор. Аз не я харесвам - не я слушам. Друг я харесва - слуша я. Не би ми направило впечатление, ако нещата са такива. Познавам обаче доста хора, които слушат основно и предимно чалга - от роден и западен вид. Те вече са откровено ограничени, според мен, защото, да можеш да чуеш такова изобилие от неща, различни от "Щракам си с пръсти", които могат пак да те забавляват, но не само това - това си е абсолютно нежелание да усетиш нещо, което не ти попада в графата "готино". Опера? - Мани! Метъл - мазни, долни, не се къпят _++%_/:+*&%#$#-и ! Джаз - Ъъъъ? Фолклорна музика - Ааа, върти, сучи! А, то не било това, скука било... Ако човек иска да се забавлява, докато слуша музика - има много по-елегантни песни от чалгаджийските. Пак мое мнение. Но пък и съм отрасла в такава среда, в която се забавляваме с друга музика. Едно нещо не може да й се отрече на чалгата - нейното "възпитателно" свойство, прилично на твърде ефикасно зомбиране.

Много добре осъзнавам, че има нещо такова, наречено "лично мнение" и това се опитвам да кажа. Преценката ни за това дали една песен е хубава или не зависи изцяло от личното ни мнение, което обаче не можем да налагаме на другите или да смятаме за "единствено и господстващо над всички". Тук мисля, че говорим за едно и също.
А песента на Босна и Херцеговина беше моят фаворит. :D

Да, за едно и също говорим!

П.П. И още нещо - захващаш се за правописните или исторически (което държа да отбележа - мои) грешки - 1. някои хора пишат бързо без да преглеждат мнението си за правописни или пунктуационни грешки, което не ги прави неграмотни. И също така това че в 1 часа през нощта, обезта от нерви (малко са ми крехки) съм се объркала и съм казала близо век турско робство, вместо близо 5 века, отново не може да ти подскаже колко съм "тъпа" или колко не съм "умна". Също така това, че имам 4 по математика, никак не ме кара да се мисля, за по-проста от теб или от някой друг. Нито математиката, нито физиката, нито химията и историята са ми приоритет.

Едно е грешка от бързане, друго е грешка, защото не гледаш, тъй като си уморен, ядосен, притеснен, и друго е всеобхватната липса на грамотност. Предполагам, из форумчето си срещала доста такива случаи на хора, на които не им разбираш нищо? Не само чалгата е причина за това, но е една от причините. Освен това - къде видя категоризация колко си "тъпа" или "умна"? Напротив, твоята грешка беше тъй чаровна, че аз реших да я ползвам за символ на незнанието, на което се натъквам всеки ден...тук е грешка от бързане, там - съвсем сериозно твърдение, че българската държава е създадена през 855г. (виждала съм го написано) и още много такива грешки. Бъркане на Яворов със Славейков...абе как беше - Христо Вазов или Иван Ботев? Затова така написах - да се заяждам за правопис и пунктуация с определен потребител пък не е от моите приоритети.
И още веднъж - интелект и култура не е едно и също.

П.П. нумеро дуе - нямам намерение да се заяждам и конкурирам с някого. Не намирам смисъл в това. Изключително рядко пиша в този форум, в който повечето от темите следват един и същ болезнено познат ми и скучен сценарий. Пиша обаче, защото си мисля, че има кой да откликне на постовете ми. В повечето случаи откликът е само за заяждане, надявам се, че от правилото има и изключения.

05-25-2006, 19:30
според мен чалгата не е причина за затъпяване, а по- скоро признак...

малко или много музикалните предпочитание, отговарят на характера на човек, на неговият мироглед и прочие, но не е пряка причина...
чалгата се харесва от хора, които си падат "купонджии" и на тях им дай салата и ракия.. те сами си признават, че без чалга не им идва глътка...
има други хора, които слушат пинк флойд и пърпъл и са програмисти, това естествено е само пример, но запитвали ли сте се защо шофьорите на градския транспорт дънят винаги чалга, а не програмистите примерно??
Чалгата е рожбата на нашето упадъчно пост-социалистическо общество, което все още неосъзнато не желае да се отвори към нещо по-различно, а вместо това търси дебелашкото и плоското у себе си.

no_martyr_f
05-25-2006, 19:30
Според мен чалгата не е причина за затъпяване, а по- скоро признак...



:D Прав си, така е. Има ли търсене, има и предлагане.
Аз лично мисля, че от това търсене и предлагане се получава порочен кръг - старото поколение иска чалга, получава я, радва й се, слуша я, учи и тези след него кое е качествена музика. Новото поколение си иска чалгата и тя все по-стабилно се закрепва. И така.
За мен нещата се случват в двете посоки.
Не, наистина, глупаво е да се правят някакви генерални обобщения, поради което гледам и да не ги правя. Но някои явления като че ли са създадени, за да бъдат причина за обобщения.
Музиката не определя човека. Но в определени граници, в повечето случаи, тя е едно от нещата, които го "правят".

05-25-2006, 19:39
Бих казал, че музиката определя човека и обратното.
Когато една група прави песен, всеки един от членовете влага душата си и сърцето си в нея, изпитва определени емоции и ги вкарва в песента. Феновете на групата искат да усетят тези емоции и когато чуят песен с чуство разбира се я харесват, защото отговаря на това, което чувстват от вътре.

vra4ka
05-25-2006, 19:59
В никакъв случай поп-фолка не може да бъде причина, нито признак за затъпяване.

Шофьорите на автобуси случат чалга! Добре, но кажете ми откъде те могат да чуят песни на Guns'n'Roses, Alice Cooper и тн.
Аз в автобус нито съм виждала компютър, нито плейър.
Хората слушат това, което е достъпно.

Всеки има право на избор да решава какво ще слуша.
Аз слушам чалга, защото не ме натоварва, отпуска ме, харесва ми.
Твърдите, че се затъпява. Уверявам ви ни най-малко съм затъпяла. В някои отношения, напротив съм се развила. Затъпява се от средата, от разбиранията, от самия харектер.
А един програмист не е писано, че слуша рок, метъл. С които съм имала контакт, повечето са почитатели на българската музика от всякакъв тип.

ПП : Уважавам хора, които харесват ранообразна музика.
Глупаво е да се забиваш в един стил и да отричаш други.

Dr. Kazimbutt
05-25-2006, 20:07
В никакъв случай поп-фолка не може да бъде причина, нито признак за затъпяване.

Шофьорите на автобуси случат чалга! Добре, но кажете ми откъде те могат да чуят песни на Guns'n'Roses, Alice Cooper и тн.
Аз в автобус нито съм виждала компютър, нито плейър.
Хората слушат това, което е достъпно.

А един програмист не е писано, че слуша рок, метъл. С които съм имала контакт, повечето са почитатели на българската музика от всякакъв тип.

ПП : Уважавам хора, които харесват ранообразна музика.
Глупаво е да се забиваш в един стил и да отричаш други.
Има едно радио, на което му викат "Мила Голд". Там пускат ретро и рок. Защо шофьорите не слушат него, а си пускат Азис?

Чалгата не е българска музика. Разберете го най-после!

Roxy
05-25-2006, 21:50
вечния спор - чалгарите тъпи ли са или не

абе няма никво значение ква музика слушаш.щото докат музикантите от някоя рок банда си влагат сърцето и душата и не знам кво още в песента, чалга певците крадат музиката и праскат текста както им дойде.и тва не означава,че един чалгар кат чуе "искам да пия и да се напия" и се сеща да се напорка вечерта или нещо такова.не може да се определи умствения багаж на човек по тва ква музика слуша.за някои чалгата може да не е стойностна музика и тея дет я слушат да са простаци,ам по тая логика сички дет носят фалшиви дрехи Diesel Replay , S.Over и т.н. трябва да са селяни

`Death`Whore`
05-25-2006, 21:53
Стига глупости. Има радиа, по които пускат рок и ретро. Чалга станциите са 2 - само те ли са?

Dr. Kazimbutt
05-25-2006, 21:58
не може да се определи умствения багаж на човек по тва ква музика слуша.
Може, може. Един човек, който слуша яко класическа музика, няма начин да е прост. Тъпият човек не може да вникне в смисъла й...

`Death`Whore`
05-25-2006, 22:00
http://forums.f-e-n.net/images/smiles/lightbulb.gif

ProstoAz
05-25-2006, 22:11
no_martyr_f, продължавам да не разбирам за какъв модел на поведение говориш? Поведението на Азис е част от цялостната му визия, а и в крайна сметка мен не ме интересува къде си е сложил плакат със задните части, с кой спи и какво бельо носи - аз слушам песните му. Също така, ако намекваш, че е модел за подражание на някой - да чукам на дръво, но съседите още не са си окачили плакат на задниците на входната врата.
Други възражения нямам.

А с теб, exploitedteen, май пак рискувам да не се съглася. Не мисля, че чалгата е признак на затъпяване. Човек може да си е тъп, дори и да слуша Моцарт или Бетховен. Въпреки че ми е интересно понятието "затъпяване"...какво за вас значи "тъп" човек? Да повтаря 7ми клас? Да не знае как се работи с компютър? Да не може да пише без правописни или пунктуационни грешки? Или може би нещо друго?

Съжалявам, че съм от тази страна (на слушащите чалга) и сякаш обезсмислям спора, превръщайки го в нещо, чийто смисъл може да раберете като "Не съм тъпа, бе, ***", но все си мисля, че и да не слушах чалга щях да заемам същата позиция... :roll:

Dr. Kazimbutt
05-25-2006, 22:16
Човек може да си е тъп, дори и да слуша Моцарт или Бетховен.
Не може, защото няма да усети музиката. Тя няма да му направи впечатление. Тъпият е човек е като животно - лишен е от всякаква духовност.

ProstoAz
05-25-2006, 22:17
Човек може да си е тъп, дори и да слуша Моцарт или Бетховен.
Не може, защото няма да усети музиката. Тя няма да му направи впечатление. Тъпият е човек е като животно - лишен е от всякаква духовност.

Значи човек лишен от всякаква духовност е тъп, така ли да го разбирам?

machoka
05-25-2006, 22:18
Поп-фолът е леката музика, пишеща се за да се разбира от масата хора без затруднение. За да се разбира както от атомен физик, през ученици, та до последния междуселски шофьор на автобус.
Само че когато човек има акъл да побере нещо повече, освен лесно смилаемото - често пъти предпочита да го прави. Ето защо тази музика не е популярна сред учените, а по-скоро сред ниско развитите интелектуално...
Ето защо се е превърнало в символ на упадъчна музика, но това не означава, че ако високо квалифициран човек я слуша е нещо по-малко от това, което е. Просто му бива лепнат етикета, озаглавяващ основния блок от хора, към които е насочен този бизнес - поп-фолкът.

Dr. Kazimbutt
05-25-2006, 22:21
Човек може да си е тъп, дори и да слуша Моцарт или Бетховен.
Не може, защото няма да усети музиката. Тя няма да му направи впечатление. Тъпият е човек е като животно - лишен е от всякаква духовност.

Значи човек лишен от всякаква духовност е тъп, така ли да го разбирам?
Да. Именно тя ни различава от добичетата.

machoka
05-25-2006, 22:29
лишеният от духовност човек не е тъп, той просто е примитивен и подвластен само на първичните си инстинкти... а аз това виждам в чалгата- първичност...

Аз пък виждам това във футболните хулигани, или 'както там ги наричаш ти'... [-( :)

ProstoAz
05-25-2006, 22:29
exploitedteen, аз не съм заклеймила Lordi, не питай мен, не мога да ти отговоря...но е вярно, че имаше и доста негативни мнения относно визията им - просто може би някои хора не приемат чуждото, признават само своето... :? Но тези хора не са само чалгарите, не са само и метълите, нали така? :wink:

machoka, съгласна съм.

Dr. Kazimbutt, и с теб мисля, че се разбрахме - аз слушам чалга, лишена съм от всякаква духовност, за това и съм тъпа, по никакъв начин не се различавам от добитчетата (е, само където мама ме е родила с що-годе човешки външен вид... :? ).

Dr. Kazimbutt
05-25-2006, 22:31
лишеният от духовност човек не е тъп, той просто е примитивен и подвластен само на първичните си инстинкти... а аз това виждам в чалгата- първичност...

Аз пък виждам това във футболните хулигани, или 'както там ги наричаш ти'... [-( :)
И аз го виждам там. Затова и не съм такъв.

no_martyr_f
05-26-2006, 09:39
no_martyr_f, продължавам да не разбирам за какъв модел на поведение говориш? Поведението на Азис е част от цялостната му визия, а и в крайна сметка мен не ме интересува къде си е сложил плакат със задните части, с кой спи и какво бельо носи - аз слушам песните му. Също така, ако намекваш, че е модел за подражание на някой - да чукам на дръво, но съседите още не са си окачили плакат на задниците на входната врата.
Други възражения нямам.


#-o За редица големи музиканти, като Фреди Меркюри, Саймън и Гарфънкъл, Елтън Джон и много други, е известно, че имат по-друга сексуална ориентация. Други - включително в рока, метъла и т.н. - са явно екстравагантни, било то в костюмите си, било то в държанието си. Екстравагантността, за мен лично, може да е нещо най-малкото интригуващо, т.е. не тя ме отблъсква. Само че има разлика между екстравагантност и пошлост.
В такъв смисъл, ключовият елемент не е в това какво има на плаката, дотолкова, а къде е поставен. Душата ми пак не би се изпълнила със сладостно усещане, ако видя такъв плакат някъде другаде из София или някой друг град, но да сложиш такова нещо срещу паметника Левски - и да твърдиш, че няма толерантност към изкуството ти, след като навсякъде са разлепени плакати на Азис, но този именно плакат са го махнали...как ти се струва това?
За такъв модел на поведение говорим. Че българинът поначало твърде често се изкушава да отрича и заклеймява българското - така е. Само че проявата на Азис вече е нещо недопустимо. И аз не се интересувам нито какъв човек е, нито какви са му нравствените ценности; но има някои неща, които просто не се правят, а ако ги направиш и видиш, че е било неуместно, трябва да имаш мъжеството да се извиниш. А не да разправяш наляво-надясно колко си бил потиснат и как в тази държава нямало "хора на изкуството". Това е моделът на поведение - готовност да се изгавриш с родното, ако това ще ти донесе изгода, ако за теб ще се заговори (после пък ще ползват българския химн като фон на изявите си (вж. Слави Трифонов) и ще си пеят турските извивки, като благочестиво заявяват, че именно това е българският фолклор). Казвам всичкото това за Азис и подобните му не защото имам нещо лично против тях - имам против такова отношение към нещата, което лека-полека се насажда като нещо нормално. Аргумента със съседите въобще няма да го коментирам.
Съдът се оттегля!

Sapphir
05-26-2006, 13:42
не може да се определи умствения багаж на човек по тва ква музика слуша.
Може, може. Един човек, който слуша яко класическа музика, няма начин да е прост. Тъпият човек не може да вникне в смисъла й...

ne mislq , che si prav.
az slusham i chalga i klasicheska muzika.
Poseshtavala sym uroci po piano 5 godini, uroci po solfej, svirila sym bah,mocart,betoven i drugi . Ako ne sa mi haresvali nqmalo e 5 godini da hodia tam ..

Dr. Kazimbutt
05-26-2006, 13:46
не може да се определи умствения багаж на човек по тва ква музика слуша.
Може, може. Един човек, който слуша яко класическа музика, няма начин да е прост. Тъпият човек не може да вникне в смисъла й...

ne mislq , che si prav.
az slusham i chalga i klasicheska muzika.
Poseshtavala sym uroci po piano 5 godini, uroci po solfej, svirila sym bah,mocart,betoven i drugi . Ako ne sa mi haresvali nqmalo e 5 godini da hodia tam ..
И за какво се отказа? Защото прослуша чалга ли?

Sapphir
05-26-2006, 13:47
не може да се определи умствения багаж на човек по тва ква музика слуша.
Може, може. Един човек, който слуша яко класическа музика, няма начин да е прост. Тъпият човек не може да вникне в смисъла й...

ne mislq , che si prav.
az slusham i chalga i klasicheska muzika.
Poseshtavala sym uroci po piano 5 godini, uroci po solfej, svirila sym bah,mocart,betoven i drugi . Ako ne sa mi haresvali nqmalo e 5 godini da hodia tam ..
И за какво се отказа? Защото прослуша чалга ли?

savsem ne, prosto trqbvashe da kandidatstvam da se zalavqm s uchene, puk i premestvane mi predstoeshe, nqmashe nishto obshto s chalgata..

machoka
05-26-2006, 13:55
Не е нужно само да свириш Бах, Бетховен и Моцарт.. трябва да ги разбираш. Ако наистина ти харесваха и ги разбираше, нямаше да се откажеш - защото веднъж разгадал магията на тази музика, човек прави всичко възможно за да се добере до съответния музикален инструмент, запис или друго. Мърдането на пръсти не те прави музикант.

Аз също мога да седна да свиря рок, метъл и реге.. е, ще ги разбера, но няма да е същото. И най-вероятно като теб ще се откажа след време.

;-)

Dr. Kazimbutt
05-26-2006, 13:58
Не е нужно само да свириш Бах, Бетховен и Моцарт.. трябва да ги разбираш. Ако наистина ти харесваха и ги разбираше, нямаше да се откажеш - защото веднъж разгадал магията на тази музика, човек прави всичко възможно за да се добере до съответния музикален инструмент, запис или друго. Мърдането на пръсти не те прави музикант.
Съгласен съм. Ако ти е кеф - никога няма да спреш да се занимаваш с това.


Аз също мога да седна да свиря рок, метъл и реге.. е, ще ги разбера, но няма да е същото. И най-вероятно като теб ще се откажа след време.

;-)
Защото няма да ти доставя истинско удоволствие.

Sapphir
05-26-2006, 14:21
Не е нужно само да свириш Бах, Бетховен и Моцарт.. трябва да ги разбираш. Ако наистина ти харесваха и ги разбираше, нямаше да се откажеш - защото веднъж разгадал магията на тази музика, човек прави всичко възможно за да се добере до съответния музикален инструмент, запис или друго. Мърдането на пръсти не те прави музикант.

Аз също мога да седна да свиря рок, метъл и реге.. е, ще ги разбера, но няма да е същото. И най-вероятно като теб ще се откажа след време.

;-)

kazah che mi haresvaha ne samo che sym gi svirela .. zashto si mislish che samo ti v sveta mojesh da razbirash muzikata?

Sapphir
05-26-2006, 14:24
аз се съмнявам, че си я разбрала и харесвала...

emi sumnqvai se kolkoto si iskash
:-({|=

ErinEverly
05-26-2006, 14:49
Искам да напиша едно заключително мнение по тази тема, защото Мачока е прав, че достатъчно много пъти се изказах по тази тема и трябва да спра да нареждам Sapphir.
Сега... Като за начало ще се върна към първоначалната идея на темата - според мен избирането на Финландците беше израз на това, че Европа започва да бъде по-толерантна към стиловете, различни от поп-а. Което може да ни наведе на мисълта, че ние, като европейци, се развиваме психически и започваме да приемаме света в по-широки граници. С това можем да бъдем само горди.
Друг е въпроса коя песен е била най-хубавата. Всеки човек си има собствени разбирания и собствен вкус, затова и в тази тема бяха изказани най-различни мнения. Целта на тези спорове беше внушаване на собственото мнение, което както забелязваме не стана. Нормално е да мислим различно - ние сме различни хора. Просто не приемам че чалгата/поп-ът са най-великите стилове. Те са създадени за популярността, нали затова е "поп". А дали са стойностни - за мен една песен, която на другия ден никой не я помни не може да е свестна. Неслучайно толкова много хора знаят песни на Браян Адамс, Ричард Маркс и т.н. - това са песни, които не умират. Това е изкуство. И класиката - и тя е вечна. Докато тези песни... Толкова малко хора ще ги помнят след 10-20 години. Като ли чалгиите, създадени на базата на българската простащина и българската перверзност. Не може такива песни да се смятат за велики, прекрасни, уникални... Но българският народ продължава да ги харесва - цигани, българи, всички. Да не говорим че феновете на чалгата варират между 10-18 години. Децата се извращават съвсем, намирайки за нормално супер изрязаните дрехи, тоновете грим и силикон и тоталната липса на интелигентност. Не смятам че това е добре.
Но не искам в това мнение да се изказвам така. В интерес на истината не може да се съди за човека и неговия характер по музиката, която слуша. Въпреки това за мен музиката е религия и ако следваш мелодията, трябва да следваш отношението към света. И какво се получи - може ли да се съди или не? Отговорът е "зависи"!
Но ние тук дискутираме музика :arrow: ще говорим само за музика. Личните нападки не почнаха от мен и няма да свършат от мен. Смятам просто че спорът не трябва да се прекратява. "В спора се ражда истината" - да не забравяме леко баналната пословица. И наистина - ако не успее да се убедим един-друг в собственото мнение, то тогава поне ще знаем лично за себе си че сме прави. А и в този спор участватъ много повече от 2ма човека, може да успеем да убедим другите в това, в което не сме успяли да убедим противника си. Затова не съм съгласна с мнението на Мачока че трябва да се заключи темата. Всеки един спор учи, дори да учи за самата техника на спора.
Ще завърша своето мнение като кажа че този спор беше изключително приятен за мен. Мисля че се казаха много истини, не само от моята страна, но и от противната.

ProstoAz
05-26-2006, 15:34
no_martyr_f, а ти мислиш, че такъв модел на поведение може да се открие само при чалга певец или фен? :?

no_martyr_f
05-26-2006, 16:12
no_martyr_f, а ти мислиш, че такъв модел на поведение може да се открие само при чалга певец или фен? :?

Не, но това не омаловажава факта, че е налице при чалгата. Или това, че не само Азис - или който и да е чалга певец или "фен" - се държи по такъв начин означава, че трябва да си свръхтолерантен към проявите му? А към чалгата в България има свръхтолеранс, защото,колкото и да е жалко, е модерна - представи си да отидеш на заведение с компания и да ти пускат няколко часа само "жици" и някой да "грухти" (определение за метъл); или пък да включиш телевизора и от половината реклами пак да "дрънчат жици"; на абитуриентския ти бал, когато си се подготвила за хубаво изживяване, цялата вечер да надуват "гаден метъл". И още, и още...за нещо такова говорим. Това при положение, че метъл музиката меко казано не ти харесва, примерно.
Бих искала да отбележа нещо, което не казах аз - мисля, че беше exploitedteen - че чалгата е по-скоро признак на затъпяване, отколкото причина. Така е, има такова нещо, наистина. И за пореден път казвам, че не е проблем толкова самата музика, колкото това, до което тя води, особено при хора, които не са имали възможност да чуят друго преди това. Че има изключения от правилото - начетени, културни хора, с разчупено мислене, които я слушат - има, това не може да се оспори. Само че те обикновено не слушат изключително и само нея. Както и да е, това, което виждаш, чуваш и подразбираш в ранните си години има значение за по-нататъшното ти развитие, без значение какво ти е прословутото интелектуално равнище. Познавам хора от семейства, слушащи главно чалга - за забавление и разтуха, - познавам и такива, израснали в среда, в която се слуша по-сложна музика. Хора и от двата вида са интелигентни, но разликата е огромна - като обща култура, като начин на изразяване.

vra4ka
05-26-2006, 20:20
no_martyr_f съгласна съм че българското навсякъде се осквернява.
Но Азис е само пример, нима не е грозно на НДК да е лепнат плакат на гола мадама. Навсякъде има такива работи, но това ни е в българската природа.

Добре! Слушам поп-фолк :arrow: нямам нищо в главата. Надявам се някой ден да мога да опровергая това мнение. И съм сигурна, че някой от великите учени на планета е имал шанса да чуе малко каресвен поп-фолк, би му харесало.


С едно обаче не съм съгласна. Защо чалгата винаги се смята за най долната музика? За мен не е гнусно да се пее
"За всеки пази земята,
онези двата квадрата тишина
и тази завист предишна изглежда
много излишна, равни сме там."

Но никой не казва нищо за текст от сорта на
"Пием, пеем, пушим - 3 в 1, искам аз и ти в легло,
нека да съм ти седло, аре покажи ми бедро. "

Примери много!

Не може да се обвинява само чалгата за цялата простащина на света.
Наистина има много гнусни кючеци, но нима на Запад не се правят песни с близко съдържание?

И пак да си повторим . Всеки с вкуса си!

Boot
05-26-2006, 20:30
Вие всички сте ебаси ограничениете същества!!! Поредната тема - метъл срещу чалга. Колко тру-та има тук? 1 или 2ма, останалите тъпанари си чешат краставите езици.

Лорди спечелиха и единственото, което чух беше, че "Това не е група за Евровизия". Обаче пък щом спечелиха значи това е евровизията мамка му.
Всъщност не ми харесва, че спечелиха. Защото до този момент, макар и малка, оставаше надеждата, че е останало нещо не масово в хм... по-твърдата музика, да кажем. Сега вече е безнадеждно. Но... касапницата продължава.

no_martyr_f
05-26-2006, 21:39
Така и така съм започнала, защо да не си почеша краставия език още малко.
ErinEverly - интересно ми беше да прочета мнението ти! Доста от нещата принципно подкрепям, например това за истината, раждаща се в спора, отнесено към конкретния случай. Така е. Понякога истината се ражда в спора, друг път от него умира.
vra4ka - Азис наистина е само пример. Нямах намерение да заклеймявам чалгата като главен причинител на затъпяване в България - това би било несериозно. Ако така е прозвучало - значи не съм се изразявала достатъчно ясно. Според мен тя може да влияе зле, ако слушаш изключително и само нея и ако си "закърмен" с нея. Винаги има изключения, винаги има фактори, които не се поддават на категоризация; поддръжници на кой да е стил могат да правят гадни изпълнения. Реших все пак да изложа някои свои наблюдения по темата.
Повече няма да обсъждам. Не виждам смисъл - всичко, което каже човек, така или иначе се изкривява, търси се в него нападка или пък нарочно се опростява, за да може да му се даде и твърде опростен отговор. Каквото имах да казвам за чалгата и за Евровизия - казах. Всичко да се разглежда по оста "чалга-метъл" (а оси в действителност - много) за мен е безсмислено.

honey91
05-27-2006, 11:00
1.Гърция
2.Русия
3.Турция
4.Румъния
5.Украйна

05-27-2006, 13:42
чалгата е глобално понятие и в него влагаме смисъла на повърхностна музика, за масова консумация... един полуфабрикат на машината за пари, който няма никаква духовна стойност...

чалга има навсякъде по света- в България е т.нар. поп-фолк, в САЩ е кънтрито и част от рапа, Латино страните е техните латино помии, Европа денс еднодневките...

всичко това е чалга- днеска е хит, утре никой не го помни... музика за еднократна употреба, която не издържа теста на времето...


@Boot- метъла отдавна си е мейнстрийм... още след като Металика си отрязаха косите и станаха поп група...
Ъъъ не намесвай кънтрито. Джони Кеш е велик и песните му въобще не са повърхностни. Създадени са от сърце.

TheMaggie
05-27-2006, 13:50
Gledahte li finala na Eurovision? Potresena sym ot izbora na pesen. Izbraha Finlandiq - Hard Rock Aliluq.
Na tam li otiva Evropa, 4e da izbere taq pesen?!
Na men li4no mi haresa pesenta na Litva - We are The Winners
Vie gledahte li go i koq pesen vi haresa?
I pak da kaja prosto sym potresena. Evropeicite ne sa nared s glavataaaa!
На мен най-много ми хареса нашата и една друга(обаче гласа и беше силен и изразителен и много ме впечатли).Само не мога да повярвам,че отпаднахме.Аз си го обяснявам с това,че Мариана Попова се държеше по скромно на сцената и просто всичко е пари.Например с какво Румъния беше по-добра от нас.Няква си там се кълчеше по къси панталонки!А това,че онези чудовища спечелиха ме потресе.Вечерта когато ги гледах бях изгасила лампата (а и някой беше надул звука на телевизора) и като гръмна една музика,и като ги жидях направо се стреснах.ОТВРАТИТЕЛНО!!!! :!: