PDA

View Full Version : Jennifer Aniston



Hazi
05-21-2006, 12:26
Понеже не можах да открия това, което ми трябваше в google искам да ви попитам вас, знаете ли кога и къде е родена Дженифър Анистън, колко е вискока и други подробности около нея [-o<

mnogo_sladi4ka
05-21-2006, 12:44
http://i.dir.bg/kino/photos/pho2300.gif
Дженифър Анистън
Jennifer Aniston


Дата на раждане - 11.02.1969.
Място на раждане - Шърман Оукс, Калифорния, САЩ.

Всички обичат звездата от сериала "Приятели" Дженифър Анистън, с изключение на фризьорите. Защото колкото по-популярна ставала поредицата, толкова повече жени преставали да посещават фризьарските салони, пускайки си дълги коси "а ла Рейчъл" - героинята на Дженифър в "Приятели".
"Започвайки да работим над шоуто, решихме че Рейчъл ще има прическа, която да съответства на безволевата й натура - припомня си Анистън. - Моят приятел Крис грабна бръснача, подряза бедните ми коси и попита: "Така става ли?" Аз даже не можах да ахна! А след известно време от фризьорските салони започнаха да се оплакват, че жените започнали все по-рядко да се подстригват".
През 1998 год. Дженифър Анистън влиза в топ 10 на най-сексапилните звезди на планетата, съставена от английското списание "Empire". А шоуто "Приятели", в което тя участва се радва на изключителен успех. То носи ежегодно по 500 млн. долара само от препродажбата на правата за излъчване по кабелните канали и в други страни извън САЩ. Продължаващата вече толкова години история на шестте млади жители на Ню Йорк, търсещи своето място под слънцето, наистина има невероятен успех навсякъде по света. "Анистън е истински феномен. За 90-те години тя е може би същото, което беше за 70-те Фара Фосет", пиcа списание "Gentleman Quaterly" само година след началото на триумфалното шествие на сериала.

Как така това обикновено наглед момиче се превърна в културен феномен на десетилетието? Може да проследим нейната кариера, но с това едва ли ще си обясним този невероятен възход.
Самата актриса в началото също не можела да си обясни причината за своя зашеметяващ успех: "Когато се видя на корицата на някое списание, ми се струва, че това не съм аз, а някое друго същество - разкрасено и съвършено изкуствено. Старая се да не мисля за това, че съм длъжна да съответствам на този имидж. Успокоявам се, че за това ще се погрижат другите", споделя Анистън в началото на своята кариера. Но впоследствие й се наложило кардинално да преразгледа своите възгледи и да се залови с поддържането на имиджа си. През 1997 год. списание "Rolling Stone" помества нейна фотография на корицата си и включва голяма серия нейни снимки във вътрешните си страници. По време на фотосеанса успяват да я навият да легне гола под ефирни завивки, но когато за миг се откриват съблазнителните й задни части, фотографът продължил да снима. Актрисата се възмутила, но я уверили, че това се прави в интерес на работата - колкото повече снимки има, по-лесно ще изберат най-хубавите. А ако в кадъра попаднат нейните разголени прелести, просто ще ги изрежат. "В онези години бях толкова наивна, че повярвах на обещанията! - признава по-късно Дженифър. - Те наистина нещичко поизрязаха, но не и това, което би ми се искало. Представяте ли си: отварям списанието и лъсва моят гол задник! Бях просто шокирана".

Днес Анистън трезво и рационално обяснява успеха на глупавичката Рейчъл сред младежката аудитория по света. "Тя е идеалното момиче за ухажване. Много е лесно да я разсмееш, отворена е за всичко, по-скоро е миловидна, отколкото ослепително красива. Не е нужна вечеря в скъп ресторант, за да бъде покорена, нито пък бяла лимузина или вила на морския бряг. Тя е момиче, до което всеки младеж би се чувствал уютно".
Въпреки точността на това обяснение, все пак остава едно малко "но": защо именно Рейчъл? Та нали точно такива като нея има стотици сред статистките в телевизията! "И аз самата продължавам да се удивлявам на това", признава чистосърдечно Анистън.
Истината е, че като актриса тя изглежда добре на екрана и в друго амплоа. Нейната първа голяма кинороля във филма "Тя е такава" (She's the One) показва, че Анистън не се бои да изглежда на екрана нежелана и дори некрасива. Тя изиграва отблъскващата и нелюбима жена на бизнесмен от "Уолстрийт", който ехидно я сравнява със своята любовница (актр. Камерън Диас) и обяснява, че ако съпругата му прилича на кола буик, модел 1974-а, то любовницата е като чисто новичко порше. Най-смешното е, че след излизането на филма по екраните, върху режисьора Ед Бърнс се посипали упреци, че си е позволил да представи в такъв окаян вид националната любимка Рейчъл.
Горкичкият, наложило му се дълго да разяснява, че всъщност ролята била прдпочетена от самата Дженифър Анистън.
Впрочем, нещо подобно се случило и когато за пръв път отишла на проби за сериала "Приятели". Предложили й ролята на умната Моника, но тя пожелала да играе именно глупавичката Рейчъл, която започва своите телевизионни подвизи с това, че зарязва жениха си пред олтара.
В действителност Анистън никак не прилича на Рейчъл: тя е умна и напориста. Хонорарите за участието си в "Приятели" използва за създаването на собствена кинофирма.

През 1995 г., точно когато сериалът започва да жъне световна слава, Анистън първа от целия актьорски състав дебютира в киното. Едновременно с това тя се пробва и в съвършено нова, непозната за повечето актьори територия. Снима се ... в компютърна игра. Но не в стандартен екшън, а в особена игра за кинолюбители, които мечтаят да станат знаменити режисьори. Играта се казва "Режисьорският стол на Стивън Спилбърг", а партньор на Анистън в нея е самият Куентин Тарантино, създателят на "Криминале". Двамата разиграват пред камерата няколко варианта на историята за бягство от затвора, при което начинаещите режисьори всеки път имат възможност да направляват развитието на сюжета в желаното русло, по различен начин да монтират заснетия материал, да добавят разнообразни шумове и музика и прочие.
След нея и другите й колеги от "Приятели" опитват да пробият в голямото кино. Но докато те се стремят да попаднат във високобюджетни продукции, Анистън се задоволява с участие в независими филми.
След "Тя е такава" се снима в нискобюджетната комедия "Picture Perfect", представяща света на рекламния бизнес. "Снимайки се в този филм, набрах безценен актьорски опит - разказва актрисата. - Партньор ми беше Кевин Бейкън, който е потресаващ актьор и много забавен човек. В детството си бях малко влюбена в него и затова, когато се оказах в един кадър с него, се вълнувах много."
Следва пак комедия "The Object of My Affection (1998), в която за пръв път обаче се сблъсква с по-сериозна тематика и по-сериозен режисьор - Никълъс Хитнер, създал филма "Лудостта на крал Джордж".
През 1995 година Дженифър се обвързва с Адам Дюриц, член на групата "Counting Crows", който е имал две годишна връзка и с Къртни Кокс. След това е три години в компанията на Тейт Донован, с който се разделя през 1998 г. По-късно същата година попада в обятията на "най-сексапилния мъж" (според списание "People") Брад Пит. Двамата се женят на 29-ти юли 2000-а година в Малибу, Калифорния. Сватбата им на стойност един милион е била строго охранявана от медии и фенове. Цяло съзвездие от знаменитости е присъствало на брачната церемония. Изключения правят бившата приятелка на Пит - Гуинет Полтроу и майката на Анистън, с която актрисата е имала няколко публични скандала.
За приятелството и любовните й отношения със звездата Брад Пит е писано много, още преди двамата да се оженят. В началото те опитвали да скрият връзката си, но по-късно (1999 г.), когато просто не можели да живеят разделени, Пит дава подробно интервю за сп. "Rolling Stone", в което не успява да избегне темата за любовта. "Мисля, че това е любов - признава актьорът за своите отношения с Анистън. - Тя е фантастична жена - умна, сложна личност, която се отнася с огромна симпатия към всички хора. Тя е най-доброто нещо в моя живот". Вероятно Гуинет Полтроу доста се е разстроила, когато прочела тези признания. По това време двамата с Брад Пит ходели заедно, поне според твърденията на жълтата преса.

Дженифър Анистън е родена на 11 февруари 1969 год. в Шърман Оукс, Калифорния и израстнала в Ню Йорк. Тя има гръцки корени, нейният дядо дошъл от Гърция и станал собственик на закусвалня. Към актъорството Дженифър е подтиквана от малка от баща си Джон Анистън, звезда от серийната тв-драма на NBC "Days of our Lives", както и от кръстника си Тели Савалас. Анистън е живяла една година от детството си в Гърция със семейството си и се премества в Ню Йорк, когато баща й получава роля в сериала "Love of Life". Майка й, Нанси Анистън, е модел и също актриса. Двамата се разделят, когато Дженифър е деветгодишна. Първият й опит на сцената е на единадесет години, когато се записва в училищния драматичен състав на Рудолф Стайнър. Анистън казва: "Винаги ме е привличало актьорството, но опитът ми в класа на Рудолф Стайнър ме окуражи да направя кариера с него. Това е едно одухотворено училище, което развива творчеството и индивидуалността".
На 11 години една от рисунките на Дженифър е избрана за изложба в музея на изкуствата в Ню Йорк. След дипломирането си през 1987 година тя се появява в редица телевизионни и театрални продукции като "For Dear Life" и "Dancing on Checker's Grave". Докато прави своя пробив, Анистън се издържа като сервитьорка. Търсейки по-доходна работа тя се мести в Лос Анжелис, където се снима и в първата си телевизионна роля в сериала "Molloy" (1990). В началото на деветдесетте изиграва поддържащи роли в няколко телевизионни сериала: "Ferris Bueller" (1990), "Herman's Head" (1991), "The Edge" (1992) и "Muddling Through" (1994). Прави филмовия си дебют през 1993 г. в не много успешния трилър "Leprechaun". Все още неизвестна, актрисата се явява на прослушване за още един телевизионен сериал, наречен "Friends" (1994) - в първоначален вариант: "Friends Like These",
Следва стремителното й изкачаване по стълбицата на успеха и славата...


е дано съм ти помогнала с нещо ;-) цунки,то това н е точно автобиографията и но има нещо ако намеря още ...пак ще пиша

mnogo_sladi4ka
05-21-2006, 12:49
ето още нещо :arrow: http://my.5-avenue.com/?p=95

PleasureSeeker
05-21-2006, 12:52
Мн яка...актриса

mnogo_sladi4ka
05-21-2006, 12:57
Мн яка...актриса

да и аз много я харесвам като актриса \:D/

Hazi
05-21-2006, 13:58
10x, \:D/ много съм ти благодарна, а Дженифър Анистън я обожавам, :smt007 но все пак ми трябваше колко е вискока, но както и да е, мерси много :smt008

light_purple
05-21-2006, 22:53
10x, \:D/ много съм ти благодарна, а Дженифър Анистън я обожавам, :smt007 но все пак ми трябваше колко е вискока, но както и да е, мерси много :smt008
Emi v edna knijka ot hai klub pro4etoh,4e e 1.68{iglejda6e mi po-niska} i dori e po-visoka ot Coutney Coxs{monika ot priateli},koiato e 1.65 sm.

teenkopele
05-22-2006, 09:37
Като актриса не е лоша. :wink: